Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2019-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 60
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hemmo Tolvanen
Nousiainen
3:40:24.1322300
63.0p
2
Hans Pettersson
Linköpings SK
3:57:07.1422600
+16:43.100200
57.5p
3
Per Ågren
Västerås Skidklubb
4:05:24.1472300
+25:00.149900
55.2p
4
Christer Saarinen
Rembo IK
4:13:16.1519500
+32:52.197100
53.1p
5
Janne Andersson
Karbennings GOIF
4:13:30.1520900
+33:06.198500
53.1p
6
Johan Moquist
Täby IS SK
4:16:01.1536000
+35:37.213600
52.4p
7
Mats Uddbäck
FK Finn
4:20:28.1562700
+40:04.240300
51.4p
8
Torbjörn Jungeby
Saab FF Järfälla
4:26:25.1598400
+46:01.276000
50.0p
9
Anders Pettersson
IK Westmannia Frisk
4:29:04.1614300
+48:40.291900
49.4p
10
Per Engström
Rembo IK
4:30:49.1624800
+50:25.302400
49.0p
11
Per Sandqvist
Bromma
4:37:47.1666600
+57:23.344200
47.6p
12
Mats Gustafsson
Norbergs SK
4:39:53.1679200
+59:29.356800
47.2p
13
Tomas Åkerström
FK Herkules
4:42:49.1696800
+1:02:25.374400
46.6p
14
Pekka Heino
Västerås Skidklubb
4:47:08.1722700
+1:06:44.400300
45.8p
15
Leif Öster
Falun
4:49:35.1737400
+1:09:11.415000
45.3p
16
Anders Lim Nilsson
IF Ski Team Skåne
4:54:00.1763900
+1:13:36.441500
44.5p
17
Jan-Olav Boeriis
Fagersta Södra IK
4:57:44.1786300
+1:17:20.463900
43.9p
18
Anders Lindqvist
Bromma Vällingby SOK
5:04:12.1825100
+1:23:48.502700
42.8p
19
Henrik Rydberg
Norbergs OK
5:06:25.1838400
+1:26:01.516000
42.4p
20
Anders Livchitz
Ica-Handlarnas IF
6:29:20.2335900
+2:48:56.1013500
32.3p
21
Ernst Aberger
Sya SK
6:56:27.2498600
+3:16:03.1176200
29.9p
22
Jan Olofsson
Falun
7:29:41.2698000
+3:49:17.1375600
27.5p
23
Harry Schüssler
Jädraås Allmänna IK
7:33:44.2722300
+3:53:20.1399900
27.2p
24
Anthony Eric Österdahl
Skuttunge SK
7:49:27.2816600
+4:09:03.1494200
26.2p
-
Mats Nilsson
Ekshärads SF
23:59:58.8639700
-
Christer Gustafsson
Västerfärnebo AIK
23:59:59.8639800
-
Tomas Hidman
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Sven Lunnegård
Stockholm
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)