Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo sprint
2019-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 14
1km, Längdskidor, Fristil
1
Linnea Björkman
IFK Mora SK
2
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
3
Nora Nordlund
Falu IK
4
Elsa Palmberg
Högbo GIF
5
Louise Wallin
IFK Mora SK
6
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
7
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
8
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
9
Alva Ersson
IFK Mora SK
10
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
11
Anna Backlund
Högbo GIF
12
Karin Emilsdotter
Domnarvets GOIF
13
Ellen Bengtsson
Orsa SK
14
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
14
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
16
Nelly Söderström
Malungs IF
17
Wilma Olofsson
Malungs IF
17
Selma Stengårds
Lima IF
19
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
20
Felicia Ståhlberg
Högbo GIF
21
Agnes Millén
Sälens IF
22
Frida Tynell
Falu IK
23
Kajsa Limby
IFK Mora SK
24
Hanna Johansen
Högbo GIF
25
Cecilia Nyström
Älvdalens IF SK
26
Klara Wedholm
Falu IK
D 16
1km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Lindberg
SK Leksand
2
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
3
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
4
Erika Lavén
Täby IS SK
5
Matilda Bandefur
Idre SK
6
Malin Oskarsson
SK Leksand
7
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
8
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
9
Ida Garfvè
IFK Mora SK
10
Maja Heikki
Sälens IF
11
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
11
Tove Karlsson
Täby IS SK
13
Kajsa Heikki
Sälens IF
14
Tova Andersson
Brovallens IF
15
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
16
Moa Hedman
Högbo GIF
17
Stina Nilsson
Rembo IK
18
Elsa Carling
Falu IK
19
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
20
Vilma Larsson
Norabygdens SK
21
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
D 20
1km, Längdskidor, Fristil
1
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
H 14
1km, Längdskidor, Fristil
1
Gustav Skogsjö
Nacka Värmdö SK
2
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
3
William Rytter
Älvdalens IF SK
4
Jonathan Lindberg
SK Leksand
5
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
6
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
7
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
8
Alexander Bjuredal
Sälens IF
9
Malte Söderlund
Falu IK
10
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
11
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
12
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
13
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
14
Hjalmar Mood
Källbottens IK
15
Oskar Bergman
IFK Mora SK
16
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
17
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
18
Melvin Löfgren
Falu IK
19
Filip Karlsson
Älvdalens IF SK
20
Nils Blomberg
Rehns BK
21
Emil Johansen
Högbo GIF
22
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
1km, Längdskidor, Fristil
1
Bosse Lövgren
Falu IK
2
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
3
Markus Melén
Falu IK
4
Kalle Georgsson
Högbo GIF
5
Albin Blomberg
Rehns BK
6
Hugo Ström
Dala-Järna IK
7
Markus Almgren
IFK Mora SK
8
Malte Johansson
Högbo GIF
9
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
10
Karl Grönland
Sälens IF
11
Elias Danielsson
Högbo GIF
12
Albin Augustsson
Källbottens IK
13
Alfred Hedlund
SK Leksand
14
Axel Mäkinen
Högbo GIF
15
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
16
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
17
Jacob Larsson
IFK Mora SK
17
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
19
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
20
Axel Palm
Falu IK
21
Fabian Nordgren
Falu IK
22
Kalle Sörling
Hedesunda IF
23
Tor Vincent
Sätra IF
24
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
24
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
H 18
1km, Längdskidor, Fristil
1
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
H 20
1km, Längdskidor, Fristil
1
Max Andersson
Domnarvets GOIF
D 10
0.8km, Längdskidor, Fristil
1
Lisa Lundberg
Falu IK
2
Agnes Karlsson
IFK Mora SK
3
Signe Forslund
Domnarvets GOIF
4
Märta Eriksson
Stora Tuna IK SK
5
Alva Ekström
IFK Hedemora SK
6
Majken Norgren
Domnarvets GOIF
7
Maja Sveder
Domnarvets GOIF
8
Elin Bergman
IFK Mora SK
9
Molly Rostedt
IFK Mora SK
10
Agnes Liss Berglund
Korsnäs IF SK
11
Svea Nordqvist
Malungs IF
12
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK
13
Esther Hellman
SK Leksand
14
Edith Eriksson
SK Leksand
15
Meja Nygårds Bodin
Falu IK
16
Ida Stigers
IFK Hedemora SK
17
Meja Vikblom
Högbo GIF
18
Annie Modigs
Korsnäs IF SK
19
Alice Eklöf
Brovallens IF
20
Hanna Norman
Falu IK
21
Embla Tuvall
Falu IK
22
Nora Aldin
Stora Tuna IK SK
23
Moa Jäderberg
SK Leksand
24
Julia Jennische Péclard
Falu IK
25
Dsq Sigmundstad
IFK Hedemora SK
26
Hanna Götesson
Falu IK
27
Silje Skärhem
Domnarvets GOIF
28
Anja Nordenström
Domnarvets GOIF
D 12
0.8km, Längdskidor, Fristil
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
2
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
3
Ellen Olsson
Garphyttans IF
4
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
5
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
6
Lova Masapärs
Malungs IF
7
Selma Partanen
Högbo GIF
8
Ella Nordanbro
Falu IK
9
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
10
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
11
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
12
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
13
Alicia Hedin
Norrbärke SK
14
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
15
Isabella Ekhammer
Korsnäs IF SK
16
Amanda Ekström
IFK Hedemora SK
17
Thyra Broström
Rembo IK
18
Hennie Löfgren
Stora Tuna IK SK
19
Rut Götesson
Falu IK
20
Tilde Sveder
Domnarvets GOIF
21
Alma Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
22
Emma Norling
Domnarvets GOIF
22
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
24
Alicia Ivarsson
Högbo GIF
25
Elsa Nilsson
Rembo IK
26
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
27
Liv Kallur
Falu IK
27
Elsa Norgren
Domnarvets GOIF
29
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
29
Felicia Björkman
Domnarvets GOIF
31
Tilde Vikblom
Högbo GIF
32
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
33
Astrid Skoglund
Domnarvets GOIF
34
Leya Holst Östberg
Domnarvets GOIF
H 10
0.8km, Längdskidor, Fristil
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
2
Sigge Löfgren
Falu IK
3
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
4
Adam Vetterskog
Norrbärke SK
5
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
6
Anton Carlberg Nilsson
Domnarvets GOIF
7
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
7
Vidar Broström
Rembo IK
9
Viktor Löv
Domnarvets GOIF
10
Zaakris Haanes
Falu IK
11
Rasmus Wedholm
Falu IK
11
Albin Martinsson
Västerås Skidklubb
13
Knut Limby
IFK Mora SK
14
Max Nyström
Älvdalens IF SK
15
Arvid Johansson
Älvdalens IF SK
16
Einar Blomberg
Rehns BK
16
August Sjörén
Bjursås IK
18
Tim Thomson
Falu IK
19
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
20
August Frost
Stora Tuna IK SK
21
Viktor Lindgren
Falu IK
22
Hugo Remb
Falu IK
23
Jon Hases
Bjursås IK
24
Karl Sjögren
Falu IK
25
Erik Söderström
Malungs IF
26
Axel Stolt
SK Leksand
27
Ludvig Jan-ers
Rembo IK
H 12
0.8km, Längdskidor, Fristil
1
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
2
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
3
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
4
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
5
Oskar Eklöf
Rembo IK
6
Hampus Hult
Norrbärke SK
7
Edvin Skytt
Falu IK
7
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
9
Fabian Larsson
Norabygdens SK
10
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
11
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
12
Vidar Sjögren
Falu IK
13
Noa Arkebäck
Falu IK
14
Ville Elgesjö
Domnarvets GOIF
15
Melker Carlsson
Garphyttans IF
16
Karl Emilsson
Domnarvets GOIF
17
Hampus Mood
Källbottens IK
17
Oscar Johansson
IFK Mora SK
19
Arvid Jan-ers
Rembo IK
20
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
21
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
22
Arvid Cedergren
Bjursås IK
22
Alvin Österberg
Domnarvets GOIF
24
Arvid Larsson
Norabygdens SK
25
Sebastian Whillans
Falu IK
26
Nils Perols
Sundborns GOIF
27
Simon Nyström
IFK Hedemora SK
28
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK