Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:55:47.694600
80.5p
2
John Enander
Ulricehamns IF
1:55:48.694700
+1
80.5p
3
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
1:59:49.718800
+4:02.24100
77.0p
4
Jens Halvarsson
Göteborgs SK
2:03:23.740200
+7:36.45500
74.1p
5
Markus Lang
Stora Tuna IK SK
2:06:08.756700
+10:21.62000
72.0p
6
Alexander Blom
Högsäters GF
2:09:28.776700
+13:41.82000
69.6p
7
Daniel Netz
Göteborgs SK
2:10:41.784000
+14:54.89300
68.8p
8
David Bergkvist
SK Bore
2:11:24.788300
+15:37.93600
68.3p
9
Johan Öhrn
Axa SC
2:11:28.788700
+15:41.94000
68.3p
10
Henric Johansson
Grava SK
2:12:50.796900
+17:03.102200
67.4p
11
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:13:47.802600
+18:00.107900
66.8p
12
Fredrik Hermansson
Boxholm-Ekeby SK
2:16:49.820800
+21:02.126100
64.9p
13
Simen Smestad
Norway
2:17:47.826600
+22:00.131900
64.4p
14
Anders Ljungberg
Göteborgs SK
2:18:04.828300
+22:17.133600
64.2p
15
Isak Hellberg
Bjursås IK
2:18:07.828600
+22:20.133900
64.2p
16
Johan Sandgren
Axa SC
2:20:13.841200
+24:26.146500
63.0p
17
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:23:10.858900
+27:23.164200
61.4p
18
Anders Staffansson
Älvdalens IF SK
2:24:19.865800
+28:32.171100
60.8p
19
Petter Haraldsson
Rävdun SK
2:26:35.879400
+30:48.184700
59.6p
20
Arvid Blix
Set Sail Fitness
2:28:18.889700
+32:31.195000
58.7p
21
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:30:39.903800
+34:52.209100
57.6p
21
Daniel Udd
Venjans AIK
2:30:39.903800
+34:52.209100
57.6p
23
Joacim Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:31:43.910200
+35:56.215500
57.1p
24
Jonatan Hedin
Axa SC
2:40:01.960000
+44:14.265300
53.5p
25
Henning Ekstrand
Axa SC
2:40:56.965500
+45:09.270800
53.2p
26
Linus Iseborn
Främmestads IK
2:41:04.966300
+45:17.271600
53.1p
27
Anders Axelsson
Sveden Trä IF
2:42:13.973200
+46:26.278500
52.7p
28
Erik Björkegren
Högsäters GF
2:42:53.977200
+47:06.282500
52.4p
29
Johan Olsson
Domnarvets GOIF
2:43:44.982300
+47:57.287600
52.1p
30
Martin Schagerlind
Trollhättans SOK
2:43:54.983300
+48:07.288600
52.0p
31
Tommie Andersson
Ekshärads SF
2:44:08.984700
+48:21.290000
51.9p
32
Daniel Persson
Ulricehamns IF
2:44:13.985200
+48:26.290500
51.9p
33
Håkan Ståleby
Axa SC
2:44:58.989700
+49:11.295000
51.6p
34
Mikael Ragneheim
Hestra IF
2:45:05.990400
+49:18.295700
51.6p
35
Mattias Linell
IK Stern
2:47:24.1004300
+51:37.309600
50.7p
36
Stefan Kastenman
SOK Träff
2:47:47.1006600
+52:00.311900
50.6p
37
Lars Ekblom
Råda IK
2:51:33.1029200
+55:46.334500
49.2p
38
Albert Söderlind
Axa SC
2:56:06.1056500
+1:00:19.361800
47.7p
39
Fredrik Öhrn-sten
SK Nor
3:00:36.1083500
+1:04:49.388800
46.3p
40
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:17:52.1187100
+1:22:05.492400
41.6p