Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
7-mila
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 515[
1
2
]
76km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 19
Klas Nilsson
Skellefteå XC
3:20:19.1201800
86.3p
2
H 19
Niklas Henriksson
I 19 IF
3:20:24.1202300
+5.400
86.3p
3
H 19
Björn Rydvall
Lycksele IF
3:28:12.1249100
+7:53.47200
82.4p
4
H 19
Martin Rosvall
Lycksele IF
3:29:35.1257400
+9:16.55500
81.7p
5
H 19
Johan Lövgren
Vännäs SK
3:31:17.1267600
+10:58.65700
80.9p
6
H 19
Jim Lundmark
Skellefteå XC
3:35:40.1293900
+15:21.92000
79.0p
7
H 19
Daniel Holmgren
IFK Umeå
3:36:18.1297700
+15:59.95800
78.7p
8
H 19
Tobias Åhman
1life IF
3:39:45.1318400
+19:26.116500
77.2p
9
H 19
Tommy HÅGENSEN
Skonseng UL
3:41:47.1330600
+21:28.128700
76.4p
10
H 19
Patrik Jonsson
Norum-Djäkneboda SK
3:45:15.1351400
+24:56.149500
75.0p
10
H 19
Johan Sandberg
Täfteå IK
3:45:15.1351400
+24:56.149500
75.0p
10
H 19
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
3:45:15.1351400
+24:56.149500
75.0p
13
H 19
Kristoffer Linder
Kiruna X-country IF
3:45:19.1351800
+25:00.149900
74.9p
14
H 19
Ludvig WERKMÄSTER
Ttgu IF
3:45:30.1352900
+25:11.151000
74.9p
15
H 19
Henrik Fors
IK Studenterna
3:49:47.1378600
+29:28.176700
73.2p
16
H 19
Olov Molin
Östersunds SK
3:49:48.1378700
+29:29.176800
73.2p
16
H 19
Hans Sjöberg
Röbäcks SK
3:49:48.1378700
+29:29.176800
73.2p
18
H 19
Simon Johansson
Vännäs SK
3:51:48.1390700
+31:29.188800
72.5p
19
H 19
Robert Åström
Hägglunds Ski Team SK
3:52:51.1397000
+32:32.195100
72.1p
20
H 19
Thomas Strid
IFK Mora SK
3:54:14.1405300
+33:55.203400
71.6p
21
H 19
Christian Lejon
Stöcke Ts Järnet
3:55:14.1411300
+34:55.209400
71.2p
22
H 19
Kristian Poromaa
Jukkasjärvi IF
3:57:40.1425900
+37:21.224000
70.4p
23
H 19
Magnus Lindfors
IK Studenterna
4:01:07.1446600
+40:48.244700
69.2p
24
H 19
Fredrik Ragnarsson
Jalles Tc Umeå
4:04:44.1468300
+44:25.266400
68.0p
25
D 19
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
4:06:24.1478300
+46:05.276400
67.4p
26
H 19
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
4:07:50.1486900
+47:31.285000
67.0p
27
H 19
Peter Öbrand
Lycksele IF
4:07:57.1487600
+47:38.285700
66.9p
28
H 19
Patrik Still
IF Brahe
4:09:13.1495200
+48:54.293300
66.5p
29
H 19
Robert Hedman
7-Mila SK
4:10:14.1501300
+49:55.299400
66.2p
30
H 19 Motion
Fredrik Nyström
SK Fart
4:11:09.1506800
+50:50.304900
65.9p
31
H 19
Rune Söderman
Jalles Tc Umeå
4:12:12.1513100
+51:53.311200
65.6p
32
H 19 Motion
Andreas Odung
Ammarnäs IF
4:15:09.1530800
+54:50.328900
64.7p
33
H 19
Johan Danielsson
Lycksele IF
4:15:56.1535500
+55:37.333600
64.5p
34
H 19
Thomas Wallin
Team Esplanad
4:17:30.1544900
+57:11.343000
64.1p
35
H 19
Stefan Lindgren
Spöland Vännäs IF
4:17:52.1547100
+57:33.345200
63.9p
36
H 19 Motion
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
4:19:45.1558400
+59:26.356500
63.4p
37
H 19
Stefan Dahlberg
Ttgu IF
4:19:48.1558700
+59:29.356800
63.4p
38
H 19
Stefan Öhman
Ttgu IF
4:19:51.1559000
+59:32.357100
63.4p
39
H 19 Motion
Kristofer Block
BLOCK.RACE.TEAM
4:19:56.1559500
+59:37.357600
63.4p
40
H 19
Finn Finnstedt
7-Mila SK
4:21:36.1569500
+1:01:17.367600
62.9p
41
D 19
Josefina Wikberg
Lycksele IF
4:21:39.1569800
+1:01:20.367900
62.9p
42
H 19
Stefan Hertil
Stöcke Ts Järnet
4:21:40.1569900
+1:01:21.368000
62.9p
43
D 19
Merete Myrseth
Kvaløysletta Skilag
4:23:19.1579800
+1:03:00.377900
62.4p
44
H 19
Jonas Utterström
Jalles Tc Umeå
4:23:25.1580400
+1:03:06.378500
62.4p
45
H 19
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
4:24:23.1586200
+1:04:04.384300
62.1p
46
H 19 Motion
Joel EDEBLOM
Team Esplanad
4:24:59.1589800
+1:04:40.387900
62.0p
47
H 19 Motion
Robert Carlsson
Hägglunds Ski Team SK
4:25:20.1591900
+1:05:01.390000
61.9p
48
H 19
Johan Svensk
Team Esplanad
4:26:47.1600600
+1:06:28.398700
61.5p
49
H 19 Motion
Martin Lundberg
Fredrika IK
4:28:54.1613300
+1:08:35.411400
60.9p
50
H 19 Motion
Rasmus Nilsson
Umeå
4:30:31.1623000
+1:10:12.421100
60.5p
51
H 19
Olof Thelberg
IK Studenterna
4:30:33.1623200
+1:10:14.421300
60.5p
52
H 19 Motion
Henning Sandström
Umeå
4:31:45.1630400
+1:11:26.428500
60.2p
53
H 19 Motion
Kristoffer Österlund
Volvo FK
4:34:01.1644000
+1:13:42.442100
59.6p
54
H 19
Tommy Sjöblom
Hägglunds Ski Team SK
4:34:13.1645200
+1:13:54.443300
59.6p
55
H 19 Motion
Fredrik Fransson
Fredrika IK
4:34:19.1645800
+1:14:00.443900
59.5p
56
H 19 Motion
Mats Walheim
IK Klintarna
4:34:36.1647500
+1:14:17.445600
59.5p
57
H 19
Jonny Holmbom
Lycksele IF
4:34:38.1647700
+1:14:19.445800
59.5p
57
H 19 Motion
Henrik Långberg
IK Studenterna
4:34:38.1647700
+1:14:19.445800
59.5p
59
H 19 Motion
Jerker Sundin
Delsbo IF
4:35:38.1653700
+1:15:19.451800
59.2p
60
H 19
Jakob Odeblad
IFK Umeå
4:35:47.1654600
+1:15:28.452700
59.2p
61
H 19 Motion
Anders Wallenius
Örnsköldsvik
4:36:38.1659700
+1:16:19.457800
59.0p
62
H 19
Erik Johansson
IFK Umeå
4:37:13.1663200
+1:16:54.461300
58.8p
63
H 19 Motion
Jakob Grahn
7-Mila SK
4:39:13.1675200
+1:18:54.473300
58.3p
64
H 19 Motion
Peter P Göthesson
Lycksele
4:39:21.1676000
+1:19:02.474100
58.3p
65
H 19
Kenneth Lindén
Skellefteå XC
4:39:52.1679100
+1:19:33.477200
58.2p
66
H 19 Motion
Per-erik Grahn
7-Mila SK
4:40:26.1682500
+1:20:07.480600
58.0p
67
D 19
Frida Lind Oja
Jukkasjärvi IF
4:42:37.1695600
+1:22:18.493700
57.5p
68
H 19 Motion
Mats Norgren
Örnsköldsvik
4:44:57.1709600
+1:24:38.507700
57.0p
69
H 19 Motion
Tore Klingberg
Stöcke Ts Järnet
4:45:50.1714900
+1:25:31.513000
56.8p
70
H 19 Motion
Roger Fors
Umeå
4:45:51.1715000
+1:25:32.513100
56.8p
70
H 19 Motion
Martin Lundström
Jm AB
4:45:51.1715000
+1:25:32.513100
56.8p
72
H 19 Motion
Mathias Nilsson
Umeå
4:47:27.1724600
+1:27:08.522700
56.4p
72
H 19 Motion
Jesper Larsson
Umeå
4:47:27.1724600
+1:27:08.522700
56.4p
74
D 19 Motion
Lia Arvidsson
IFK Umeå
4:47:50.1726900
+1:27:31.525000
56.3p
75
H 19
Andreas Neves
7-Mila SK
4:51:11.1747000
+1:30:52.545100
55.6p
75
H 19 Motion
Ola Edström
Umeå
4:51:11.1747000
+1:30:52.545100
55.6p
77
H 19 Motion
Erik Öhgren
Umeå
4:54:25.1766400
+1:34:06.564500
54.9p
78
H 19
Andreas Brink
Försvarets Sk
4:58:13.1789200
+1:37:54.587300
54.1p
79
H 19
Mikael Carlson
Umeå
4:58:17.1789600
+1:37:58.587700
54.1p
80
H 19
Robert Eriksson
Jalles Tc Umeå
4:58:20.1789900
+1:38:01.588000
54.1p
81
H 19 Motion
Stefan Bohm
Hudiksvall
5:01:37.1809600
+1:41:18.607700
53.4p
82
H 19 Motion
Andreas Gårdstam
Göteborg
5:03:35.1821400
+1:43:16.619500
53.0p
83
H 19 Motion
Hans Erik Edstrand
Örnsköldsvik
5:03:52.1823100
+1:43:33.621200
53.0p
83
H 19 Motion
Magnus Isaksson
Örnsköldsvik
5:03:52.1823100
+1:43:33.621200
53.0p
85
H 19 Motion
Filip Agestedt
Nordmaling IF
5:04:42.1828100
+1:44:23.626200
52.8p
86
H 19
Fabian Persson
Umara SC
5:06:32.1839100
+1:46:13.637200
52.4p
87
H 19 Motion
Robert Magnusson
Peab Fritid
5:08:26.1850500
+1:48:07.648600
52.1p
88
H 19 Motion
Torbjörn Larsson
Umeå
5:08:51.1853000
+1:48:32.651100
52.0p
89
H 19 Motion
Sven Persson
Örnsköldsvik
5:09:45.1858400
+1:49:26.656500
51.8p
90
H 19 Motion
William Agestedt
Umara SC
5:10:20.1861900
+1:50:01.660000
51.7p
91
H 19 Motion
Pelle Edlund
Umeå
5:10:41.1864000
+1:50:22.662100
51.7p
92
H 19 Motion
Erik Isberg
Umeå
5:10:57.1865600
+1:50:38.663700
51.6p
93
H 19 Motion
Petter Conradsson
Brälappen
5:15:14.1891300
+1:54:55.689400
50.8p
94
D 19 Motion
Marie Lindahl
7-Mila SK
5:15:55.1895400
+1:55:36.693500
50.7p
95
H 19 Motion
Johannes Malm
Östersund
5:21:40.1929900
+2:01:21.728000
49.7p
96
H 19 Motion
Niclas Bergqvist
Vindelns IF
5:23:50.1942900
+2:03:31.741000
49.3p
97
H 19 Motion
Bengt Näsholm
Jalles Tc Umeå
5:24:50.1948900
+2:04:31.747000
49.1p
98
H 19 Motion
Anders Lindgren
Flarkens IK
5:26:27.1958600
+2:06:08.756700
48.8p
99
H 19 Motion
Mattias Lundström
Vindelns IF
5:27:17.1963600
+2:06:58.761700
48.7p
100
H 19 Motion
Patrik Gustafsson
IFK Umeå
5:28:21.1970000
+2:08:02.768100
48.5p
101
H 19 Motion
Robert Rundkvist
Umeå
5:32:11.1993000
+2:11:52.791100
47.9p
102
H 19 Motion
Emil EDVINSSON
Sweco IF
5:32:31.1995000
+2:12:12.793100
47.9p
103
H 19 Motion
Ola Stenlund
Norsjö SK
5:32:38.1995700
+2:12:19.793800
47.8p
104
H 19 Motion
Olov Lundgren
Bygdsiljum SK
5:32:50.1996900
+2:12:31.795000
47.8p
105
D 19 Motion
Elisabeth Fries
Umeå
5:33:37.2001600
+2:13:18.799700
47.7p
106
H 19 Motion
Clas Fries
Umeå
5:33:38.2001700
+2:13:19.799800
47.7p
107
H 19
Björn Ingebrigtsen
IFK Umeå
5:34:58.2009700
+2:14:39.807800
47.5p
108
D 19 Motion
Annelie Jonsson
Tavelsjö AIK
5:38:55.2033400
+2:18:36.831500
46.8p
109
H 19 Motion
Magnus Lind
Umeå
5:39:44.2038300
+2:19:25.836400
46.7p
110
H 19 Motion
Karl-johan Vannmoun
7-Mila SK
5:41:59.2051800
+2:21:40.849900
46.4p
111
H 19 Motion
Johan Hallberg
Umeå
5:44:33.2067200
+2:24:14.865300
46.0p
112
D 19 Motion
Molly Sjöstam
Umedalens IF
5:49:36.2097500
+2:29:17.895600
45.2p
113
H 19 Motion
Stefan Sjöstam
Strycksele IF
5:49:37.2097600
+2:29:18.895700
45.2p
114
H 19 Motion
Tomas Nordlöf
Umeå
5:49:39.2097800
+2:29:20.895900
45.2p
115
H 19 Motion
Fredrik Sandström
Bygdeå GOIF
5:53:41.2122000
+2:33:22.920100
44.7p
116
H 19 Motion
Adam SEHLSTEDT
Umeå
6:03:49.2182800
+2:43:30.980900
43.3p
117
H 19 Motion
Jörg Kaiser
Weißwasser
6:07:28.2204700
+2:47:09.1002800
42.8p
118
H 19 Motion
Patrik Södergren
Umeå
6:11:27.2228600
+2:51:08.1026700
42.3p
119
H 19 Motion
Magnus Jutterström
Bygdeå GOIF
6:16:23.2258200
+2:56:04.1056300
41.7p
120
H 19 Motion
Ben Olofsson
Sorsele SK
6:19:50.2278900
+2:59:31.1077000
41.3p
121
H 19 Motion
Henrik Widman
IFK Umeå
6:30:53.2345200
+3:10:34.1143300
40.0p
122
H 19 Motion
Erik Eliasson
Vännäs
6:31:39.2349800
+3:11:20.1147900
39.9p
123
H 19 Motion
Arvid Alm
Robertsfors
6:32:48.2356700
+3:12:29.1154800
39.8p
124
D 19 Motion
Helena Drugge
7-Mila SK
6:39:49.2398800
+3:19:30.1196900
39.0p
124
H 19 Motion
Svante Drugge
Team Esplanad
6:39:49.2398800
+3:19:30.1196900
39.0p
126
H 19 Motion
Joakim Norrgård
Huddinge
6:46:53.2441200
+3:26:34.1239300
38.3p
127
H 19 Motion
Johan Hellsten
Umeå
7:09:20.2575900
+3:49:01.1374000
36.1p
128
D 19 Motion
Karolina MANNELQVIST
Umeå
7:10:11.2581000
+3:49:52.1379100
36.0p
129
D 19 Motion
Lotta Berg
Axa SC
7:39:43.2758200
+4:19:24.1556300
33.5p
130
H 19 Motion
Johan Karlsson
Åkullsjön
7:45:15.2791400
+4:24:56.1589500
33.1p
131
H 19 Motion
Karl-Johan Karlsson
IFK Åkullsjön
7:45:17.2791600
+4:24:58.1589700
33.1p
132
H 19 Motion
Peter Lundström
Robertsfors
7:46:17.2797600
+4:25:58.1595700
33.0p
133
H 19
Joakim Lessmann
Umeå Holmsund SK
23:59:57.8639600
134
H 19
Jonathan Eriksson
Lycksele IF
23:59:58.8639700
134
H 19 Motion
Christian Fagerström
Umeå
23:59:58.8639700
134
H 19 Motion
Janne Kangas
Umeå
23:59:58.8639700
134
H 19 Motion
Dan Mannelqvist
Latikberg IK
23:59:58.8639700
138
D 19 Motion
Pernilla Brändström
7-Mila SK
23:59:59.8639800
138
H 19 Motion
Alexander Izosimov
Danderyd
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 17
Joel Bodén
Biken Ski
1:48:08.648700
78.6p
2
H 17
Erik Johansson
Tranemo IF
1:52:20.673900
+4:12.25100
75.0p
3
H 17
Tommy Hedlund
Ttgu IF
1:52:21.674000
+4:13.25200
75.0p
4
H 17
Sixten Walheim
Högbo GIF
1:54:40.687900
+6:32.39100
73.1p
5
H 17
Andreas Andersson
Milslukarna XC
1:55:31.693000
+7:23.44200
72.4p
6
H 17
Jonatan Lindqvist
Täfteå IK
1:55:34.693300
+7:26.44500
72.4p
7
H 17
Rikard Höög
IFK Umeå
1:56:12.697100
+8:04.48300
71.9p
8
H 17
Daniel Karlström
Jokkmokks SK
1:59:16.715500
+11:08.66700
69.6p
9
H 17
Patrik Rådström
Biken Ski
2:00:17.721600
+12:09.72800
68.9p
10
H 17
Henrik Karlborg
Milslukarna XC
2:00:31.723000
+12:23.74200
68.8p
11
H 17
Glenn Persson
Spöland Vännäs IF
2:01:42.730100
+13:34.81300
67.9p
12
H 17 Motion
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
2:01:51.731000
+13:43.82200
67.8p
13
H 17
Lars Stenvall
Spöland Vännäs IF
2:02:10.732900
+14:02.84100
67.6p
14
H 17
Niclas Sjöström
Hägglunds Ski Team SK
2:03:48.742700
+15:40.93900
66.5p
15
H 17
Robin Still
Finland
2:03:54.743300
+15:46.94500
66.5p
16
H 17
Olof Stenlund
Team Esplanad
2:04:14.745300
+16:06.96500
66.2p
17
H 17
Gert Lind
Team Esplanad
2:04:23.746200
+16:15.97400
66.2p
17
H 17 Motion
Ulf Häggblad
1life IF
2:04:23.746200
+16:15.97400
66.2p
19
H 17 Motion
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
2:04:24.746300
+16:16.97500
66.1p
20
H 17
Johan Forslund
Norsjö SK
2:04:26.746500
+16:18.97700
66.1p
20
H 17 Motion
Magnus Fagerström
Graninge-Alliansen
2:04:26.746500
+16:18.97700
66.1p
22
H 17 Motion
Kristian Barkemo
Umeå
2:05:35.753400
+17:27.104600
65.4p
23
H 17 Motion
David Forsberg
Milslukarna XC
2:05:51.755000
+17:43.106200
65.2p
24
H 17
Simon Johansson
Nyåkers IK
2:07:02.762100
+18:54.113300
64.5p
25
H 17
Anders Söderberg
Hägglunds Ski Team SK
2:07:57.767600
+19:49.118800
63.9p
26
H 17 Motion
Olov Hamqvist
Vårby IK
2:08:03.768200
+19:55.119400
63.9p
27
H 17
Anders Wijk
Latikberg IK
2:08:08.768700
+20:00.119900
63.8p
28
H 17
Magnus Rudehäll
Team Esplanad
2:08:10.768900
+20:02.120100
63.8p
29
H 17
Simon Lindgren
Kalix SK
2:08:14.769300
+20:06.120500
63.8p
30
H 17 Motion
Filip Sundberg
Umeå
2:08:57.773600
+20:49.124800
63.3p
31
H 17
Johan Spångberg
1life IF
2:10:04.780300
+21:56.131500
62.7p
32
H 17
Nils Lindberg
Umepolisens Skytte o IK
2:10:51.785000
+22:43.136200
62.2p
33
H 17
Viktor Bretting
Bike
2:10:55.785400
+22:47.136600
62.2p
34
H 17 Motion
Joel Nilsson
IFK Umeå
2:13:01.798000
+24:53.149200
61.0p
35
H 17 Motion
Mats Wiklund
1life IF
2:13:56.803500
+25:48.154700
60.5p
36
H 17 Motion
Jonas Wikström
Vindelns IF
2:15:06.810500
+26:58.161700
59.9p
37
H 17
Pontus Wiklund
Milslukarna XC
2:15:21.812000
+27:13.163200
59.7p
38
H 17
Erik Jonsson
Milslukarna XC
2:15:55.815400
+27:47.166600
59.4p
38
H 17
John Arvidsson
1life IF
2:15:55.815400
+27:47.166600
59.4p
38
H 17 Motion
Mattias Hedlund
Jalles Tc Umeå
2:15:55.815400
+27:47.166600
59.4p
41
H 17
Alexander Liljeblad
OK Alehof
2:16:06.816500
+27:58.167700
59.4p
42
H 17 Motion
Jan Forsberg
Agnäs IK
2:16:47.820600
+28:39.171800
59.0p
43
H 17
Joel Lindegren
Stöcke Ts Järnet
2:16:48.820700
+28:40.171900
59.0p
44
H 17
Dan Oscarson
Södra IF
2:17:11.823000
+29:03.174200
58.8p
45
H 17 Motion
Tore Stigbrand
Milslukarna XC
2:18:25.830400
+30:17.181600
58.2p
46
H 17 Motion
Roland Edlund
Umedalens IF
2:19:18.835700
+31:10.186900
57.7p
47
H 17 Motion
Bo Olofsson
Skellefteå XC
2:19:19.835800
+31:11.187000
57.7p
48
H 17 Motion
Markus Rosenius
Burträsk SK
2:19:50.838900
+31:42.190100
57.5p
49
H 17 Motion
Johan Wikström
Umeå
2:19:57.839600
+31:49.190800
57.4p
50
H 17 Motion
Petter Lundberg
Ttgu IF
2:19:59.839800
+31:51.191000
57.4p
51
D 17
Anna Isaksson
IFK Umeå
2:20:23.842200
+32:15.193400
57.2p
52
H 17 Motion
Patrik Skoglund
Jalles Tc Umeå
2:21:24.848300
+33:16.199500
56.7p
53
H 17 Motion
Anders Gustavsson
Nordmaling IF
2:22:31.855000
+34:23.206200
56.2p
54
H 17
Jonas Eilertsen
Jalles Tc Umeå
2:23:27.860600
+35:19.211800
55.8p
55
H 17
BO Rehnberg
Kågedalens SK
2:23:41.862000
+35:33.213200
55.7p
56
H 17 Motion
Sverker Moritz
Team Esplanad
2:24:10.864900
+36:02.216100
55.4p
57
H 17 Motion
Magnus Nilsson
Vännäs
2:24:12.865100
+36:04.216300
55.4p
58
H 17 Motion
Johan Jeppsson
Sweco IF
2:25:51.875000
+37:43.226200
54.7p
59
H 17 Motion
Michael Svärd
Ncc IF
2:26:16.877500
+38:08.228700
54.5p
60
H 17
Johan Gunnars
IFK Mora SK
2:26:18.877700
+38:10.228900
54.5p
61
H 17 Motion
Magnus Håkansson
Örnsköldsvik
2:27:31.885000
+39:23.236200
54.0p
62
H 17
Matti Holstein
Jalles Tc Umeå
2:27:42.886100
+39:34.237300
53.9p
63
D 17
Amanda Flodell
Agnäs IK
2:27:51.887000
+39:43.238200
53.8p
64
H 17 Motion
Leif Isaksson
IFK Umeå
2:27:55.887400
+39:47.238600
53.8p
65
H 17 Motion
Magnus Nygren
Skellefteå XC
2:28:03.888200
+39:55.239400
53.7p
66
H 17 Motion
Magnus Wiklund
Norum-Djäkneboda SK
2:29:13.895200
+41:05.246400
53.2p
67
D 17
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
2:29:42.898100
+41:34.249300
53.0p
68
H 17 Motion
Östen Strömgrem
Husums IF SK
2:29:51.899000
+41:43.250200
53.0p
69
H 17 Motion
Peter Nilsson
1life IF
2:29:56.899500
+41:48.250700
52.9p
70
H 17 Motion
Hans Persson
Team Esplanad
2:30:08.900700
+42:00.251900
52.8p
71
H 17 Motion
Joakim Johansson
Sävar IK
2:31:06.906500
+42:58.257700
52.5p
72
H 17 Motion
Mats Gustafsson
Skellefteå XC
2:31:37.909600
+43:29.260800
52.2p
73
H 17 Motion
Carl Christian KIRCHMANN
Umeå
2:35:13.931200
+47:05.282400
50.8p
74
H 17 Motion
Emil ELIASSON
7-Mila SK
2:35:28.932700
+47:20.283900
50.7p
75
H 17 Motion
Bengt Nilsson
7-Mila SK
2:35:52.935100
+47:44.286300
50.6p
76
H 17 Motion
Pär-Henrik Laiti
7-Mila SK
2:37:02.942100
+48:54.293300
50.1p
77
H 17
Fredrik HÖRNFELDT
Hägglunds Ski Team SK
2:37:09.942800
+49:01.294000
50.1p
78
H 17 Motion
Isak Forsgren
Agnäs IK
2:37:22.944100
+49:14.295300
50.0p
79
H 17 Motion
Fredrik Lönneborg
Jalles Tc Umeå
2:37:27.944600
+49:19.295800
50.0p
80
H 17 Motion
Dan Vinblad
Team Esplanad
2:37:43.946200
+49:35.297400
49.9p
81
H 17 Motion
Emil Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:37:46.946500
+49:38.297700
49.9p
82
H 17 Motion
Lars Ledin
1life IF
2:37:58.947700
+49:50.298900
49.8p
83
H 17
Jens Vikström
Skellefteå XC
2:38:30.950900
+50:22.302100
49.6p
84
H 17 Motion
Johan Moritz
Team Esplanad
2:39:25.956400
+51:17.307600
49.3p
85
H 17 Motion
Johan Genlund
Örnsköldsvik
2:39:35.957400
+51:27.308600
49.2p
86
D 17 Motion
Boel Sandström
Skellefteå XC
2:39:52.959100
+51:44.310300
49.1p
87
H 17 Motion
Jacob Carlsson
Umeå
2:41:29.968800
+53:21.320000
48.5p
88
H 17 Motion
Per-Jonas Norberg
Umeå
2:41:37.969600
+53:29.320800
48.5p
89
H 17 Motion
Birger Svensson
Örnsköldsvik
2:41:42.970100
+53:34.321300
48.5p
90
H 17 Motion
Robertu Forsgran
Jalles Tc Umeå
2:41:44.970300
+53:36.321500
48.5p
91
D 17
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
2:41:56.971500
+53:48.322700
48.4p
92
H 17 Motion
Fredrik Lejon
Umeå
2:43:46.982500
+55:38.333700
47.8p
93
H 17 Motion
Fredric Genberg
Axa SC
2:43:53.983200
+55:45.334400
47.7p
94
H 17 Motion
Åke Johansson
Jalles Tc Umeå
2:43:56.983500
+55:48.334700
47.7p
95
H 17
Matz Zingmark
Jalles Tc Umeå
2:44:16.985500
+56:08.336700
47.6p
96
H 17 Motion
Niklas TJÄRNBERG
Umeå
2:44:31.987000
+56:23.338200
47.5p
97
H 17 Motion
Jakob Nilsson
Umeå OK
2:45:00.989900
+56:52.341100
47.4p
98
H 17 Motion
Sven-Erik Jonsson
Martinsons
2:45:09.990800
+57:01.342000
47.3p
99
D 17 Motion
Charlott Wållberg
Umeå
2:45:26.992500
+57:18.343700
47.2p
100
H 17 Motion
Fredrik Jonsson
Umeå
2:46:43.1000200
+58:35.351400
46.8p
101
H 17 Motion
Fredrim Sjölander
IFK Umeå
2:46:57.1001600
+58:49.352800
46.7p
102
H 17 Motion
Urban Johansson
Skellefteå SK
2:47:01.1002000
+58:53.353200
46.7p
103
H 17 Motion
Leif Stening
Jalles Tc Umeå
2:48:18.1009700
+1:00:10.360900
46.3p
104
H 17 Motion
Anton Eliasson
7-Mila SK
2:48:33.1011200
+1:00:25.362400
46.2p
105
H 17 Motion
Lars Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:49:25.1016400
+1:01:17.367600
45.9p
106
H 17 Motion
Gunnar Andersson
Burträsk SK
2:49:37.1017600
+1:01:29.368800
45.9p
107
H 17 Motion
Bertel Berglund
Norrvalla Sport
2:49:48.1018700
+1:01:40.369900
45.8p
108
H 17 Motion
Mikael Andersson
IFK Umeå
2:50:33.1023200
+1:02:25.374400
45.6p
109
H 17 Motion
Per Carlehed
Lycksele
2:51:51.1031000
+1:03:43.382200
45.2p
110
D 17
Fanny Adamsson
IFK Umeå
2:53:06.1038500
+1:04:58.389700
44.8p
111
H 17 Motion
Olov Martinsson
Bygdsiljum SK
2:53:53.1043200
+1:05:45.394400
44.6p
112
D 17 Motion
Outi KREKULA
Ttgu IF
2:53:59.1043800
+1:05:51.395000
44.5p
113
H 17 Motion
Carl Johan Thorell
Järfälla
2:54:09.1044800
+1:06:01.396000
44.5p
114
D 17 Motion
Lea Edvardsson
Umeå OK
2:54:30.1046900
+1:06:22.398100
44.4p
115
H 17 Motion
Sven Stigenlöv
Nordmaling IF
2:54:43.1048200
+1:06:35.399400
44.3p
116
H 17 Motion
Simon Gustafsson
Umeå
2:57:15.1063400
+1:09:07.414600
43.6p
117
H 17 Motion
Petter Walan
Umeå
2:58:03.1068200
+1:09:55.419400
43.4p
118
H 17 Motion
Hans-erik Larsson
Haninge
2:58:13.1069200
+1:10:05.420400
43.3p
119
H 17 Motion
Jens Wahlström
Norum-Djäkneboda SK
2:58:18.1069700
+1:10:10.420900
43.3p
120
H 17 Motion
Peter Wikström
Sävar IK
2:58:57.1073600
+1:10:49.424800
43.1p
121
H 17 Motion
Peter Sundkvist
Sävar IK
2:58:59.1073800
+1:10:51.425000
43.1p
122
H 17 Motion
Mats Persson
Jalles Tc Umeå
2:59:47.1078600
+1:11:39.429800
42.9p
123
D 17 Motion
Jessica EDLUND
Umedalens IF
3:00:37.1083600
+1:12:29.434800
42.7p
124
D 17 Motion
Ronja Asplund
IFK Hällnäs
3:01:07.1086600
+1:12:59.437800
42.6p
125
H 17 Motion
Rolf Isaksson
Team Esplanad
3:01:58.1091700
+1:13:50.442900
42.3p
126
D 17 Motion
Elin Johansson
Norrfors IK
3:02:08.1092700
+1:14:00.443900
42.3p
127
D 17 Motion
Jeanette Thorell
Järfälla
3:02:38.1095700
+1:14:30.446900
42.1p
128
H 17 Motion
Thomas Granlund
Skellefteå SK
3:02:53.1097200
+1:14:45.448400
42.1p
129
D 17 Motion
Frida Bylander
Orsa
3:03:04.1098300
+1:14:56.449500
42.0p
130
H 17 Motion
Leif Eriksson
Nordmaling IF
3:04:25.1106400
+1:16:17.457600
41.7p
131
H 17 Motion
Alf Söderlund
Rödåbygdens IK
3:04:45.1108400
+1:16:37.459600
41.6p
132
H 17 Motion
Jonas Walan
Uppsala
3:04:51.1109000
+1:16:43.460200
41.6p
133
H 17 Motion
Joel Aretorn
Flarkens IK
3:05:51.1115000
+1:17:43.466200
41.3p
134
H 17 Motion
Roland Lindgren
Umeå
3:07:25.1124400
+1:19:17.475600
40.9p
135
D 17 Motion
Sofia Kertta
Ttgu IF
3:07:30.1124900
+1:19:22.476100
40.9p
136
H 17 Motion
Kalle Lindström
IK Klintarna
3:07:40.1125900
+1:19:32.477100
40.9p
137
D 17
Viktoria Johansson
Norrfors IK
3:07:56.1127500
+1:19:48.478700
40.8p
138
H 17 Motion
Åke Johansson
Umeå
3:09:33.1137200
+1:21:25.488400
40.4p
139
D 17 Motion
Michaela Björnebäck
Umeå
3:11:10.1146900
+1:23:02.498100
40.0p
140
H 17 Motion
Holy Kazimierz
Poland
3:11:34.1149300
+1:23:26.500500
39.9p
141
H 17 Motion
Anders Martinsson
Umeå
3:11:41.1150000
+1:23:33.501200
39.9p
142
H 17 Motion
Tomas Burman
Robertsfors
3:11:51.1151000
+1:23:43.502200
39.9p
143
H 17 Motion
Thomas Hagberg
Umeå
3:12:12.1153100
+1:24:04.504300
39.8p
144
H 17 Motion
Hasse Abrahamsson
Gideå IK
3:12:36.1155500
+1:24:28.506700
39.7p
145
H 17 Motion
Gunnar Sjöblom
Västerbottens Skidveteraner
3:13:56.1163500
+1:25:48.514700
39.4p
146
D 17 Motion
Ester Laudon
Spöland Vännäs IF
3:14:22.1166100
+1:26:14.517300
39.3p
147
D 17 Motion
Madelaine Persson
Skellefteå SK
3:16:39.1179800
+1:28:31.531000
38.8p
148
D 17 Motion
Cecilia Sandén
Umeå
3:18:48.1192700
+1:30:40.543900
38.3p
149
D 17 Motion
Karin Svensson
Örnsköldsvik
3:19:40.1197900
+1:31:32.549100
38.1p
149
H 17 Motion
Jesper Karlsson
Stockholm
3:19:40.1197900
+1:31:32.549100
38.1p
151
H 17 Motion
Alexander Westerlund
Timrå SOK
3:20:19.1201800
+1:32:11.553000
38.0p
152
D 17 Motion
Monika Kaiser
Skiclub Saxonia Dresden
3:20:24.1202300
+1:32:16.553500
37.9p
153
D 17 Motion
Anna Nordin
Umeå
3:20:27.1202600
+1:32:19.553800
37.9p
154
D 17 Motion
Josefin Nilsson
7-Mila SK
3:20:29.1202800
+1:32:21.554000
37.9p
155
H 17 Motion
Lars-göran Sten
Umeå
3:21:17.1207600
+1:33:09.558800
37.8p
156
H 17 Motion
David Andersson
Umeå
3:21:21.1208000
+1:33:13.559200
37.7p
157
H 17 Motion
Hadi Shafaei
Stöcke Ts Järnet
3:22:07.1212600
+1:33:59.563800
37.6p
158
H 17 Motion
Stephan Stenmark
Stöcke Ts Järnet
3:22:12.1213100
+1:34:04.564300
37.6p
159
H 17 Motion
Jan Olov Carlsson
Umeå
3:23:03.1218200
+1:34:55.569400
37.4p
160
D 17 Motion
JO Stevenson
Södertälje
3:23:13.1219200
+1:35:05.570400
37.4p
161
D 17 Motion
Sandra Lindberg
Umeå
3:23:16.1219500
+1:35:08.570700
37.3p
162
D 17 Motion
Kristina Nilsson
Umeå
3:24:19.1225800
+1:36:11.577000
37.1p
163
H 17 Motion
Jan Lundström
Volvo FK
3:24:22.1226100
+1:36:14.577300
37.1p
164
D 17
Lotten Markström
IFK Umeå
3:24:28.1226700
+1:36:20.577900
37.1p
165
D 17 Motion
Hanna Wirström
Östersund
3:24:36.1227500
+1:36:28.578700
37.1p
166
D 17 Motion
Tanja Sandvik
TP-Skiteam
3:26:47.1240600
+1:38:39.591800
36.6p
166
H 17 Motion
Petri Saarenkangas
TP-Skiteam
3:26:47.1240600
+1:38:39.591800
36.6p
168
H 17 Motion
Simon Ågren
IFK Åkullsjön
3:27:35.1245400
+1:39:27.596600
36.5p
169
H 17 Motion
Gösta Willman
IF Minken
3:32:43.1276200
+1:44:35.627400
35.5p
170
D 17 Motion
Anna DE Jong
Umeå
3:34:17.1285600
+1:46:09.636800
35.2p
171
H 17 Motion
Rickard Nordlund
Röbäcks SK
3:35:05.1290400
+1:46:57.641600
35.1p
172
H 17 Motion
Tomas Nordin
Umeå
3:35:28.1292700
+1:47:20.643900
35.0p
173
D 17 Motion
Hanna Åhman
7-Mila SK
3:37:54.1307300
+1:49:46.658500
34.6p
174
H 17 Motion
Elon Liljeblad
Nybro
3:39:27.1316600
+1:51:19.667800
34.3p
175
D 17 Motion
Margareta Tjernstöm
7-Mila SK
3:39:34.1317300
+1:51:26.668500
34.3p
176
D 17 Motion
Catherine Johansson
Skellefteå SK
3:40:09.1320800
+1:52:01.672000
34.2p
177
D 17 Motion
Ulla Aretorn
Skellefteå SK
3:42:19.1333800
+1:54:11.685000
33.8p
178
H 17 Motion
Daniel Åström
Umeå
3:48:42.1372100
+2:00:34.723300
32.8p
179
D 17 Motion
Katarina Gustavsson
Umeå
3:49:51.1379000
+2:01:43.730200
32.6p
179
H 17 Motion
Börje Ärlesved
Umeå
3:49:51.1379000
+2:01:43.730200
32.6p
181
H 17 Motion
Mats Vestman
IK Klintarna
3:49:55.1379400
+2:01:47.730600
32.6p
182
H 17 Motion
Henrik Fahlen
Umeå
4:12:33.1515200
+2:24:25.866400
29.4p
183
H 17 Motion
Patrick Åström
Umeå
4:19:45.1558400
+2:31:37.909600
28.5p
183
H 17 Motion
Christer Åström
Umeå
4:19:45.1558400
+2:31:37.909600
28.5p
185
D 17 Motion
Kerstin Eliasson
7-Mila SK
4:30:53.1625200
+2:42:45.976400
27.2p
186
D 17 Motion
Karin Wiksten
Skellefteå SK
4:42:08.1692700
+2:54:00.1043900
26.0p
187
D 17 Motion
Linn Rosenberg
IK Studenterna
4:52:04.1752300
+3:03:56.1103500
25.1p
188
D 17 Motion
Pernilla Pettersson
Umeå
4:56:31.1779000
+3:08:23.1130200
24.7p
189
H 17
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
23:59:58.8639700
189
H 17 Motion
Niklas Grufman
Umeå
23:59:58.8639700
191
D 17 Motion
Anna Olsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Anton Karlsson
Umeå
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Krister Granberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Eric Rehn
Lomma
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Fredrik Samuelsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Gunnar Resoluth
Robertsfors
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Jan Nilsson
Stockholm
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Jan-Olov Karlsson
Umeå
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Peter Lundström
Älmhult
23:59:59.8639800
191
H 17 Motion
Stefan Norberg
Husums IF SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
25km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 17 Motion
Jens Junes
IFK Umeå
1:12:50.436900
65.1p
2
H 17 Motion
Otto Timby
Täfteå IK
1:12:51.437000
+1
65.1p
3
H 17 Motion
Edwin Nordmark
Täfteå IK
1:12:55.437400
+5.400
65.0p
4
H 17 Motion
Elias Malm
Täfteå IK
1:16:44.460300
+3:54.23300
61.8p
5
H 17 Motion
Arvid Jonsson
IFK Umeå
1:16:49.460800
+3:59.23800
61.7p
6
H 17 Motion
Tord Nilsson
Norsjö SK
1:22:27.494600
+9:37.57600
57.5p
7
H 17 Motion
Linus Grundström
Täfteå IK
1:26:48.520700
+13:58.83700
54.6p
8
D 17 Motion
Ting Odlander-nilsson
Umeå
1:27:41.526000
+14:51.89000
54.1p
9
H 17 Motion
Rasmus Vilhelmsson
IFK Umeå
1:29:41.538000
+16:51.101000
52.9p
10
H 17 Motion
Mattias Grundström
Täfteå IK
1:30:04.540300
+17:14.103300
52.6p
11
H 17 Motion
Vilmer Malm
Täfteå IK
1:33:35.561400
+20:45.124400
50.7p
12
H 17 Motion
Johan Malm
Täfteå IK
1:33:36.561500
+20:46.124500
50.7p
13
H 17 Motion
Oleq Omma
Tärna IK Fjällvinden
1:36:18.577700
+23:28.140700
49.2p
14
H 17 Motion
Otte Bokma
Vindelns IF
1:36:44.580300
+23:54.143300
49.0p
15
H 17 Motion
Lars ÅNGSTRÖM
Ängens SK
1:36:46.580500
+23:56.143500
49.0p
16
H 17 Motion
Hans-Ola Adamsson
IFK Umeå
1:38:46.592500
+25:56.155500
48.0p
17
D 17 Motion
Hanna Malm
Täfteå IK
1:39:26.596500
+26:36.159500
47.7p
18
H 17 Motion
Björn Johansson
Kålaboda SK
1:41:56.611500
+29:06.174500
46.5p
19
D 17 Motion
Margit Lundberg
Vindelns IF
1:46:07.636600
+33:17.199600
44.7p
20
H 17 Motion
Jan Sjöberg
Örnsköldsvik
1:46:57.641600
+34:07.204600
44.3p
21
H 17 Motion
Olov Nilsson
Norum-Djäkneboda SK
1:47:31.645000
+34:41.208000
44.1p
22
H 17 Motion
Nicklas Olofsson
IK Klintarna
1:48:56.653500
+36:06.216500
43.5p
23
H 17 Motion
Jonas Forssell
IFK Hällnäs
1:54:48.688700
+41:58.251700
41.3p
24
D 17 Motion
Maria Wallgren
Umeå
1:56:34.699300
+43:44.262300
40.7p
25
D 17 Motion
Maria Brorsson
Umeå
1:56:35.699400
+43:45.262400
40.7p
25
H 17 Motion
Adam Wallgren
Umeå
1:56:35.699400
+43:45.262400
40.7p
27
D 17 Motion
Åsa Karlsson-Perez
Umeå
1:57:10.702900
+44:20.265900
40.5p
28
H 17 Motion
Ove Persson
Telia IoFF
1:57:14.703300
+44:24.266300
40.4p
29
D 17 Motion
Ulrika Olofsson
Robertsfors
1:59:57.719600
+47:07.282600
39.5p
30
H 17 Motion
David Andersson
Robertsfors
1:59:58.719700
+47:08.282700
39.5p
31
H 17 Motion
Ronny Sandgren
Burträsk SK
2:00:53.725200
+48:03.288200
39.2p
32
D 17 Motion
Magdalena Sandgren
Burträsk SK
2:00:54.725300
+48:04.288300
39.2p
33
D 17 Motion
Katarina Rahm
Robertsfors
2:06:58.761700
+54:08.324700
37.3p
34
H 17 Motion
Ulf Lennart Odlander
Umeå
2:09:24.776300
+56:34.339300
36.6p
35
D 17 Motion
Jenny Björk
Umeå
2:11:20.787900
+58:30.350900
36.1p
36
H 17 Motion
Äke Lindgreen
IFK Åkullsjön
2:13:06.798500
+1:00:16.361500
35.6p
37
D 17 Motion
Marie Lindberg
Robertsfors
2:13:10.798900
+1:00:20.361900
35.6p
38
D 17 Motion
Åsa Nilsson
Umeå
2:15:02.810100
+1:02:12.373100
35.1p
39
H 17 Motion
Mikael Rahm
Robertsfors
2:15:23.812200
+1:02:33.375200
35.0p
40
D 17 Motion
Maria Åström
Mölndal
2:20:00.839900
+1:07:10.402900
33.9p
41
D 17 Motion
Mari Lindgreen
IFK Åkullsjön
2:24:47.868600
+1:11:57.431600
32.7p
42
D 17 Motion
Frida Lindmark
Tundalsskolan
2:25:22.872100
+1:12:32.435100
32.6p
43
D 17 Motion
Malin Lindmark
Norum-Djäkneboda SK
2:25:23.872200
+1:12:33.435200
32.6p
44
D 17 Motion
Lina Stenlund
Umeå
2:41:08.966700
+1:28:18.529700
29.4p
44
H 17 Motion
Elias Stenlund
Umeå
2:41:08.966700
+1:28:18.529700
29.4p
46
H 17 Motion
Joel Ödin
Umeå
2:41:29.968800
+1:28:39.531800
29.4p
47
D 17 Motion
Sara Åman
Umeå
2:41:31.969000
+1:28:41.532000
29.4p
48
D 17 Motion
Camilla Vesterlund
No Club
2:46:49.1000800
+1:33:59.563800
28.4p
49
D 17 Motion
Nancy Caviet L
Nederlandse Ski Vereniging
3:35:03.1290200
+2:22:13.853200
22.0p
50
D 17 Motion
Tina Rönnlund Borg
IK Klintarna
23:59:59.8639800
50
H 17 Motion
Arvid Törnblom
IFK Umeå
23:59:59.8639800
50
H 17 Motion
Elof Karlsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
50
H 17 Motion
Emil Löfgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
14km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 17 Motion
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
40:46.244500
59.6p
2
H 17 Motion
Ivar Törnblom
IFK Umeå
40:47.244600
+1
59.6p
3
D 17 Motion
Ida Åström
Täfteå IK
41:15.247400
+29.2800
58.9p
4
H 17 Motion
Melker Lindgren
Bygdsiljum SK
43:40.261900
+2:54.17300
55.6p
5
H 17 Motion
Andreas Lindgren
Bygdsiljum SK
44:03.264200
+3:17.19600
55.1p
6
H 17 Motion
Melker Hultdin
IFK Umeå
45:27.272600
+4:41.28000
53.4p
7
H 17 Motion
Olle Sehlstedt
IFK Umeå
46:10.276900
+5:24.32300
52.6p
7
H 17 Motion
EINAR TÖRNBLOM
IFK Umeå
46:10.276900
+5:24.32300
52.6p
9
D 17 Motion
Anna Johansson
IFK Umeå
46:13.277200
+5:27.32600
52.6p
10
D 17 Motion
Tyra Larsson
IFK Umeå
46:16.277500
+5:30.32900
52.5p
10
H 17 Motion
Mikael Törnblom
IFK Umeå
46:16.277500
+5:30.32900
52.5p
12
H 17 Motion
Stefan Sehlstedt
IFK Umeå
46:17.277600
+5:31.33000
52.5p
13
H 17 Motion
Axel Samuelsson
IFK Umeå
46:25.278400
+5:39.33800
52.3p
14
H 17 Motion
Teodor Westman
IFK Umeå
46:33.279200
+5:47.34600
52.2p
15
H 17 Motion
Mattias Westman
IFK Umeå
46:34.279300
+5:48.34700
52.2p
16
H 17 Motion
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
48:09.288800
+7:23.44200
50.4p
17
H 17 Motion
Magnus Hultin
IFK Umeå
48:19.289800
+7:33.45200
50.3p
18
H 17 Motion
Anders Oskarsson
Sorsele SK
49:39.297800
+8:53.53200
48.9p
19
H 17 Motion
Tim Isberg
Norum-Djäkneboda SK
50:01.300000
+9:15.55400
48.6p
20
H 17 Motion
David Lindgren
IFK Umeå
50:07.300600
+9:21.56000
48.5p
20
H 17 Motion
Thomas Lindgren
IFK Umeå
50:07.300600
+9:21.56000
48.5p
22
H 17 Motion
Oskar Johansson
IFK Umeå
50:08.300700
+9:22.56100
48.5p
23
H 17 Motion
Marcus Germann
IFK Umeå
50:32.303100
+9:46.58500
48.1p
24
D 17 Motion
Alma Sundling
IFK Umeå
51:29.308800
+10:43.64200
47.2p
25
D 17 Motion
Kerstin Larsson
IFK Umeå
51:45.310400
+10:59.65800
46.9p
25
H 17 Motion
Axel Larsson
IFK Umeå
51:45.310400
+10:59.65800
46.9p
27
H 17 Motion
Oskar Jonsson
IFK Umeå
53:09.318800
+12:23.74200
45.7p
28
H 17 Motion
Walter Nordmark
Täfteå IK
54:08.324700
+13:22.80100
44.9p
29
H 17 Motion
Tony Hilletun
Norum-Djäkneboda SK
57:08.342700
+16:22.98100
42.5p
30
H 17 Motion
Casper Rönnlund
Botsmarks SK
57:12.343100
+16:26.98500
42.5p
31
D 17 Motion
Märta Östberg
IFK Umeå
57:18.343700
+16:32.99100
42.4p
32
H 17 Motion
Dan Palmqvist
Umeå
58:25.350400
+17:39.105800
41.6p
33
H 17 Motion
Rickard Göransson
Bygdeå GOIF
58:49.352800
+18:03.108200
41.3p
34
D 17 Motion
Elina Högström
SK Tegsnäspojkarna
59:15.355400
+18:29.110800
41.0p
35
H 17 Motion
William Rönnlund
Botsmarks SK
1:00:30.362900
+19:44.118300
40.1p
36
H 17 Motion
Markus Rönnlund
Botsmarks SK
1:00:31.363000
+19:45.118400
40.1p
37
H 17 Motion
Adam Wahlberg
Burträsk SK
1:00:57.365600
+20:11.121000
39.9p
37
H 17 Motion
Magnus Wahlberg
Burträsk SK
1:00:57.365600
+20:11.121000
39.9p
39
H 17 Motion
Malte Engström
Norum-Djäkneboda SK
1:01:23.368200
+20:37.123600
39.6p
40
D 17 Motion
Veronica Lindgren
Bygdsiljum SK
1:01:29.368800
+20:43.124200
39.5p
41
D 17 Motion
Johanna Hilletun
Norum-Djäkneboda SK
1:01:52.371100
+21:06.126500
39.3p
42
H 17 Motion
Leo Lindgren
Bygdsiljum SK
1:02:00.371900
+21:14.127300
39.2p
43
H 17 Motion
Arvid Lindgren
IFK Umeå
1:02:02.372100
+21:16.127500
39.2p
44
D 17 Motion
Mia-lena Holmström
Norum-Djäkneboda SK
1:02:08.372700
+21:22.128100
39.1p
45
D 17 Motion
Anna-Lena Lindström
Umeå
1:02:59.377800
+22:13.133200
38.6p
46
H 17 Motion
Johan Wendel
IFK Umeå
1:05:03.390200
+24:17.145600
37.3p
47
D 17 Motion
Mona Lisa Junes Wendel
IFK Umeå
1:05:04.390300
+24:18.145700
37.3p
48
H 17 Motion
Pär Engström
Norum-Djäkneboda SK
1:05:45.394400
+24:59.149800
36.9p
48
H 17 Motion
Arvid Engström
Norum-Djäkneboda SK
1:05:45.394400
+24:59.149800
36.9p
50
H 17 Motion
Arvid Jonsson
IK Klintarna
1:05:57.395600
+25:11.151000
36.8p
50
H 17 Motion
Andreas Jonsson
IK Klintarna
1:05:57.395600
+25:11.151000
36.8p
52
H 17 Motion
Fredrik Jakobsson
B GOIF
1:07:53.407200
+27:07.162600
35.8p
53
D 17 Motion
Katarina Lindgren
IFK Umeå
1:08:04.408300
+27:18.163700
35.7p
54
D 17 Motion
Frida Elvinsson
Bygdeå GOIF
1:08:35.411400
+27:49.166800
35.4p
54
H 17 Motion
Max Elvinsson
Bygdeå GOIF
1:08:35.411400
+27:49.166800
35.4p
56
D 17 Motion
Anette Lindberg
Norum-Djäkneboda SK
1:08:47.412600
+28:01.168000
35.3p
57
D 17 Motion
Fanny Elvinsson
Bygdeå GOIF
1:08:56.413500
+28:10.168900
35.2p
57
H 17 Motion
William Nyman
Umeå
1:08:56.413500
+28:10.168900
35.2p
59
D 17 Motion
Fernanda Mählck Sundling
IFK Umeå
1:09:59.419800
+29:13.175200
34.7p
60
D 17 Motion
Rut Bjurdamm
Norum-Djäkneboda SK
1:10:14.421300
+29:28.176700
34.6p
61
D 17 Motion
Iris Sundström
Robertsfors
1:10:50.424900
+30:04.180300
34.3p
61
D 17 Motion
Sara Sundström
Robertsfors
1:10:50.424900
+30:04.180300
34.3p
63
D 17 Motion
Signe Ångström
Umeå
1:11:48.430700
+31:02.186100
33.8p
64
H 17 Motion
Henrik Ångström
Umeå
1:11:49.430800
+31:03.186200
33.8p
65
H 17 Motion
Andreas Sundström
Robertsfors
1:12:14.433300
+31:28.188700
33.6p
66
D 17 Motion
Irma Bjurdamm
Norum-Djäkneboda SK
1:12:20.433900
+31:34.189300
33.6p
66
D 17 Motion
Lisa Bjurdamm
Norum-Djäkneboda SK
1:12:20.433900
+31:34.189300
33.6p
68
D 17 Motion
Lisbeth Sundström
IK Klintarna
1:13:31.441000
+32:45.196400
33.0p
69
D 17 Motion
Matilda Lundgren
Norum-Djäkneboda SK
1:13:57.443600
+33:11.199000
32.8p
70
D 17 Motion
Maria Eriksson
Norum-Djäkneboda SK
1:13:58.443700
+33:12.199100
32.8p
71
D 17 Motion
Elise Jonsson
IK Klintarna
1:14:02.444100
+33:16.199500
32.8p
71
H 17 Motion
Torbjörn Johansson
IK Klintarna
1:14:02.444100
+33:16.199500
32.8p
73
D 17 Motion
Tove Nygren
Bygdsiljum SK
1:14:07.444600
+33:21.200000
32.8p
74
H 17 Motion
Krister Nygren
Bygdsiljum SK
1:14:08.444700
+33:22.200100
32.8p
75
H 17 Motion
Pascal Bergsten Kinsman
Umeå
1:14:14.445300
+33:28.200700
32.7p
76
H 17 Motion
Hans Olov Jonsson
Robertsfors IK
1:15:25.452400
+34:39.207800
32.2p
77
H 17 Motion
Roger Isaksson
SK Tegsnäspojkarna
1:17:14.463300
+36:28.218700
31.5p
78
D 17 Motion
Ingela Jonsson
SK Tegsnäspojkarna
1:17:15.463400
+36:29.218800
31.4p
79
D 17 Motion
Monika Henriksson
Kålaboda SK
1:18:28.470700
+37:42.226100
31.0p
80
D 17 Motion
Lisa Söderström
Kålaboda SK
1:18:57.473600
+38:11.229000
30.8p
81
D 17 Motion
Viktoria Wahlström
Norum-Djäkneboda SK
1:19:27.476600
+38:41.232000
30.6p
82
H 17 Motion
Olle Lindblom
Umeå
1:23:17.499600
+42:31.255000
29.2p
83
D 17 Motion
Cecilia Lindblom
Umeå
1:24:14.505300
+43:28.260700
28.8p
84
H 17 Motion
Sixten Johansson
IK Klintarna
1:24:18.505700
+43:32.261100
28.8p
85
H 17 Motion
Isak Dahlgren
Ikk
1:24:21.506000
+43:35.261400
28.8p
86
H 17 Motion
John Kinsman
Umeå
1:26:19.517800
+45:33.273200
28.1p
87
H 17 Motion
Magnus Andersson
Ikk
1:27:17.523600
+46:31.279000
27.8p
88
H 17 Motion
Arthur Ahnqvist
Norum-Djäkneboda SK
1:31:51.551000
+51:05.306400
26.4p
89
D 17 Motion
Monica Holmgren
Umeå
1:32:44.556300
+51:58.311700
26.2p
90
H 17 Motion
Stefan Fries
Umeå OK
1:33:54.563300
+53:08.318700
25.9p
91
D 17 Motion
Klara Johansson
No Club
1:34:10.564900
+53:24.320300
25.8p
92
H 17 Motion
Hilding Johansson
Robertsfors IK
1:36:35.579400
+55:49.334800
25.1p
93
H 17 Motion
Magnus Johansson
Robertsfors IK
1:36:37.579600
+55:51.335000
25.1p
94
H 17 Motion
Filip Andersson
Umeå
1:38:09.588800
+57:23.344200
24.7p
94
H 17 Motion
Peter Andersson
Umeå
1:38:09.588800
+57:23.344200
24.7p
96
D 17 Motion
Vendela Jonsson
IK Klintarna
1:55:24.692300
+1:14:38.447700
21.0p
97
D 17 Motion
Elsa Ahnqvist
Norum-Djäkneboda SK
1:56:13.697200
+1:15:27.452600
20.9p
97
D 17 Motion
Karin Ahnqvist
NDSIC
1:56:13.697200
+1:15:27.452600
20.9p
99
D 17 Motion
Tove Normark
IK Klintarna
1:56:51.701000
+1:16:05.456400
20.8p
100
D 17 Motion
Erika Jonsson
IK Klintarna
1:56:52.701100
+1:16:06.456500
20.8p
101
H 17 Motion
Örjan Åström
Robertsfors
1:59:05.714400
+1:18:19.469800
20.4p
102
D 17 Motion
Signe Stenlund
Umeå
1:59:46.718500
+1:19:00.473900
20.3p
102
H 17 Motion
Patrik Stenlund
Umeå
1:59:46.718500
+1:19:00.473900
20.3p
104
H 17 Motion
Dexter Selberg
Robertsfors
2:03:49.742800
+1:23:03.498200
19.6p
105
D 17 Motion
Anna Selberg
Robertsfors
2:03:53.743200
+1:23:07.498600
19.6p
106
D 17 Motion
Katarina Jonsson
Robertsfors
2:04:15.745400
+1:23:29.500800
19.5p
107
D 17 Motion
Emma Ödin
Umeå
2:12:58.797700
+1:32:12.553100
18.3p
108
H 17 Motion
Mats Ödin
Umeå
2:13:00.797900
+1:32:14.553300
18.3p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 515[
1
2
]