Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smålandstrippeln Skicross
2019-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.75km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Anton Grahn
IF Hallby SOK
1:49.10870
2
H 14
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
1:54.11350
+4.380
3
H 16
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
1:56.11590
+7.620
4
H 14
Noah Petersson
Nybro Ski
1:57.11600
+7.630
5
D 16
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
1:59.11870
+10.900
6
H 16
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
2:00.11980
+11.1010
7
H 14
Anton Weber
Borås GIF
2:02.12100
+12.1130
8
H 14
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
2:02.12140
+12.1170
9
H 16
Filip Lyckelid
Borås GIF
2:03.12250
+13.1280
10
D 14
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
2:04.12320
+14.1350
11
H 14
Ceasar Funke
Landsbro IF SK
2:05.12400
+15.1430
12
D 16
Tilda Rosander
SOK Aneby
2:06.12510
+16.1540
13
H 12
Viggo Rudklint
OK Landehof
2:07.12650
+17.1680
14
H 14
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
2:10.12960
+20.1990
15
H 12
Anton Håkansson
IF Hallby SOK
2:13.13280
+24.2310
16
D 16
Felicia Fyhr
SOK Aneby
2:13.13290
+24.2320
17
D 14
Elma Rudklint
OK Landehof
2:15.13410
+25.2440
18
D 16
Jennie Berge-jonsson
Nässjö SF
2:16.13540
+26.2570
19
D 12
Maja Lax
Nässjö SF
2:16.13580
+27.2610
20
H 14
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
2:17.13610
+27.2640
21
H 14
Edvin Wiberg
Landsbro IF SK
2:19.13810
+29.2840
22
D 16
Emma Rindstig
SOK Viljan
2:20.13930
+30.2960
23
H 14
Gustav Wågesson
Landsbro IF SK
2:21.14020
+31.3050
23
H 12
Edvin Håkansson
IF Hallby SOK
2:21.14020
+31.3050
25
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
2:22.14140
+32.3170
26
H 16
Lukas Karlén
IF Hallby SOK
2:22.14180
+33.3210
27
H 12
Viktor Fabisch
Nässjö SF
2:24.14370
+34.3400
28
H 14
Nils Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:24.14380
+35.3410
29
H 12
Isak Hertz
IF Hallby SOK
2:25.14420
+35.3450
30
H 14
Olle Petersén
Landsbro IF SK
2:25.14480
+36.3510
31
D 12
Meja Funke
Landsbro IF SK
2:27.14630
+37.3660
31
H 12
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
2:27.14630
+37.3660
33
H 12
Melvin Fabisch
Nässjö SF
2:27.14670
+37.3700
33
D 14
Ida Hellquist
Nässjö SF
2:27.14670
+37.3700
35
D 14
Tuva Karlén
IF Hallby SOK
2:27.14680
+38.3710
35
D 14
Sandra Ling
IF Hallby SOK
2:27.14680
+38.3710
37
D 14
Telina Tiare
Nässjö SF
2:29.14830
+39.3860
38
H 12
Emil Ling
IF Hallby SOK
2:31.15020
+41.4050
39
D 12
Nova Pettersson
Landsbro IF SK
2:32.15120
+42.4150
40
D 14
Isabella Ottosson
Nässjö SF
2:36.15510
+46.4540
41
H 10
Filip Weber
Borås GIF
2:36.15530
+46.4560
42
H 12
Noah Grahn
Landsbro IF SK
2:38.15720
+48.4750
43
D 14
Alma Bülow
SOK Aneby
2:38.15730
+48.4760
44
H 12
Melker Svensson
Landsbro IF SK
2:40.15950
+50.4980
45
D 12
Signe Lyckelid
Borås GIF
2:41.16020
+51.5050
45
H 14
Wilhelm Karmetun
Landsbro IF SK
2:41.16020
+51.5050
47
H 14
Lucas Floengård
Landsbro IF SK
2:41.16040
+51.5070
48
D 14
Ellen Adolfsson
Nässjö SF
2:41.16050
+51.5080
49
H 14
Einar Austli
Annebergs GIF
2:42.16190
+53.5220
50
H 12
Carl Lind
Landsbro IF SK
2:44.16340
+54.5370
51
H 12
Linus Fridell
Nässjö SF
2:47.16610
+57.5640
52
H 10
Hjalmar Fransson
SOK Aneby
2:48.16730
+58.5760
53
H 10
Lukas Clasen
IF Hallby SOK
2:50.16910
+1:00.5940
54
H 12
Linus Fritz
Nässjö SF
2:51.17080
+1:02.6110
55
H 12
Malte Lax
Nässjö SF
2:53.17250
+1:03.6280
56
H 10
Emil Petersson
Landsbro IF SK
2:54.17320
+1:04.6350
57
H 12
Pelle Jakobsson
Eksjö SOK
2:56.17560
+1:06.6590
58
D 12
Signe Fransson
SOK Aneby
2:58.17780
+1:09.6810
59
D 10
Ebba Lind
Landsbro IF SK
3:01.18090
+1:12.7120
60
H 12
Noah Almgren
Landsbro IF SK
3:02.18180
+1:13.7210
61
H 10
Hilmer Andersson
SOK Aneby
3:03.18270
+1:13.7300
62
D 12
Ella Engborg
Eksjö SOK
3:07.18670
+1:17.7700
63
H 10
Assar Rosén Thelin
IF Hallby SOK
3:10.18930
+1:20.7960
64
H 10
Edwin Lenegård
Landsbro IF SK
3:18.19750
+1:28.8780
65
D 10
Ebba Hellquist
Nässjö SF
3:27.20640
+1:37.9670
66
D 12
Linn Hallgren
SOK Aneby
3:28.20770
+1:38.9800
67
D 10
Ruth Grahn
Landsbro IF SK
3:28.20780
+1:39.9810
68
H 10
Arvid Rosander
SOK Aneby
3:41.22030
+1:51.11060
69
D 10
Piali Hedin
Eksjö SOK
3:47.22680
+1:58.11710
70
H 10
Elias Skillermark
Eksjö SOK
3:50.22970
+2:00.12000
71
H 10
Oscar Grändemark
Nässjö SF
3:53.23200
+2:03.12230
72
D 10
Amanda Fyhr
SOK Aneby
4:00.23980
+2:11.13010
73
D 10
Thyra Grennborg
Landsbro IF SK
4:02.24170
+2:13.13200
74
D 10
Meja Fransson
Landsbro IF SK
4:13.25210
+2:23.14240
75
D 12
Linn Fransson
Landsbro IF SK
4:42.28160
+2:52.17190
76
D 10
Estrid Björk Austli
Annebergs GIF
4:54.29360
+3:04.18390
77
H 10
Fabian Johansson
SOK Aneby
5:00.29990
+3:11.19020
78
D 12
Elin Quick
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
78
D 12
Isabella Stenberg
SOK Aneby
23:59:59.8639800
78
H 10
Milton Rinaldo
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
78
H 16
Isac Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800