Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2019-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Sprint, ingen ranking
Visa sprintstege
Visar resultat 1 till 500 av 510[
1
2
]
H 18
1.47km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3:05.18451
2
Georg Ersson
IF Strategen
3:05.18477
3
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
3:07.18609
4
Eric Carlsson
IFK Umeå
3:07.18652
5
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
3:09.18896
6
Emil Danielsson
Högbo GIF
3:28.20704
Semifinal
7
Truls Gisselman
Rehns BK
3:10.18939
8
Calle Rune
Täby IS SK
3:14.19318
9
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
3:07.18688
10
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
3:18.19718
11
Måns Skoglund
Täby IS SK
3:10.18944
12
Gustav Pålsson
Utrikes SK
3:41.22099
Kvartsfinal
13
Isak Lieback
Ulricehamns IF
3:08.18731
14
Alfred Eriksson
Rehns BK
3:11.19059
15
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
3:12.19133
16
Jonathan Edman
IFK Umeå
3:10.18905
17
Benjamin Terent
Rehns BK
3:10.18988
18
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
3:12.19139
19
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
3:12.19173
20
David Sjöberg
Gimo IF SK
3:13.19209
21
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
3:13.19284
22
Filip Borgström
IF Strategen
3:14.19346
23
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
3:15.19428
24
Oscar Andersson
IFK Mora SK
3:15.19452
25
Alexander Melin
Sundbybergs IK
3:16.19507
26
Linus Rydin
Tranemo IF
3:14.19391
27
Oskar Åslund
Östersunds SK
3:15.19466
28
Albin Lundqvist
Gillberga SK
3:17.19618
29
Knut Vikström
Bergeforsens SK
3:17.19620
30
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
3:20.19963
Kval
31
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
3:18.19704
32
Joel Jänes
Stockviks SF
3:18.19722
33
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
3:18.19765
34
Per Jutterström
IFK Mora SK
3:19.19820
35
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
3:20.19903
36
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
3:20.19916
37
Arvid Värmsjö
SK Bore
3:20.19942
38
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
3:20.19946
38
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
3:20.19946
40
Edvard Nilsson
Filipstads SF
3:20.19965
41
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
3:20.19968
42
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
3:20.19990
43
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
3:21.20021
44
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
3:21.20029
45
Rasmus Hedeberg
SK Bore
3:21.20052
46
Karl Grywenz
Täby IS SK
3:21.20093
47
Martin Elmvall
Högbo GIF
3:21.20098
48
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
3:22.20136
49
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
3:22.20155
50
Albin Berger
Domnarvets GOIF
3:22.20171
51
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:22.20181
52
Arvid Schön
Storvreta IK
3:23.20200
53
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
3:23.20207
54
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
3:23.20212
55
John Hermansson
IFK Mora SK
3:23.20268
56
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
3:24.20301
57
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
3:24.20303
58
Oskar Lundberg
Borås SK
3:24.20341
59
Axel Werner
IK Stern
3:24.20354
60
Erik Larsson
IFK Mora SK
3:24.20387
61
Jonas Lenz
Matfors SK
3:25.20409
62
Viktor Holmgren
Täfteå IK
3:25.20412
63
Erik Fransson
Borås SK
3:25.20457
64
Anton Mäkinen
Högbo GIF
3:25.20485
65
Oskar Algotsson
Åsarna IK
3:26.20509
66
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
3:26.20515
67
Hugo Sjögren
Tranemo IF
3:26.20575
68
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
3:26.20598
69
Tor Rönnestrand
Ås IF
3:27.20629
70
Erik Backlund
Äspereds IF
3:27.20660
71
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
3:27.20692
72
Martin Lundström
Bodens SK
3:28.20714
73
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
3:28.20722
74
Love Kreij
IF Strategen
3:28.20737
75
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
3:29.20831
76
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
3:29.20886
77
Johannes Josefsson
Täby IS SK
3:29.20889
78
Hampus Claesson
Öregrunds IK
3:30.20916
79
Axel Saitton
Vårby IK
3:30.20924
80
Melker Nordgren
Falu IK
3:30.20997
81
Alexander Thudeen
Sya SK
3:31.21004
82
Vincent Johnson
Matfors SK
3:31.21097
83
Ask Abrahamsson
IK Stern
3:32.21117
84
Fredrick Olausson
Tullus Sg
3:32.21125
85
Nils Schagerström
Garphyttans IF
3:32.21155
86
Rasmus Rudberg
Sya SK
3:34.21313
87
Isac Morin
Utrikes SK
3:35.21404
88
Karl Stark
Vaggeryds SOK
3:35.21420
89
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
3:35.21457
90
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
3:37.21605
91
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
3:39.21854
92
Alfred Hellgren
Skorpeds SK
3:42.22161
93
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
3:43.22247
94
Linus Jonsson
Årjängs IF
3:44.22369
95
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
3:45.22479
96
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
3:47.22662
97
Laban Nordin
Vårby IK
3:48.22745
98
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
3:50.22918
99
Elias Pedersen
Åsarna IK
3:51.23091
100
Jon Trägårdh
IFK Umeå
3:52.23138
101
Nils Wastegård
IK Stern
4:07.24651
102
Jakob Wickenberg
Ås IF
4:18.25788
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.47km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Axel Aflodal
Offerdals SK
3:00.17948
2
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:02.18132
3
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
3:02.18195
4
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
3:03.18223
5
William Poromaa
Åsarna IK
3:04.18326
6
Oskar Årebäck
Bolidens SK
3:16.19564
Semifinal
7
Johan Herbert
IFK Mora SK
3:05.18430
8
Erik Engelin
Offerdals SK
3:05.18487
9
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
3:06.18510
10
Emil Talsi
Åsarna IK
3:19.19896
11
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
3:08.18759
12
Simon Karlsson
IFK Umeå
23:59:57.8639600
Kvartsfinal
13
Leo Johansson
Skillingaryds FK
3:05.18498
14
Emil Hagström
Garphyttans IF
3:06.18580
15
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
3:07.18683
16
Martin Mickels
Bålsta SK
3:06.18518
17
Filip Öberg
Kalix SK
3:06.18527
18
Emrik Nordgren
IFK Umeå
3:07.18627
19
Petter Dahl
IF Strategen
3:08.18728
20
Jesper Persson
Åsarna IK
3:08.18732
21
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
3:08.18796
22
Zackarias Björn
Rembo IK
3:09.18832
23
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
3:09.18893
24
Albin Johansson
Sätra IF
3:10.18937
25
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
3:11.19006
26
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
3:10.18988
27
William Karlsson
IFK Mora SK
3:12.19122
28
Emil Logård
Rehns BK
3:18.19731
29
Gustav Johnsson
IFK Mora SK
3:23.20211
30
Edvin Nordström
Brottby SK
12:45:00.4589900
Kval
31
Adam Westman
Hudiksvalls IF
3:12.19165
32
Erik Granström
Strömnäs GIF
3:12.19166
33
Anton Laine
Kalix SK
3:13.19263
34
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
3:13.19281
35
Alfred Nilsson
Filipstads SF
3:14.19300
36
Joel Andersson
IFK Mora SK
3:14.19313
37
Anton Swedberg
IFK Mora SK
3:14.19341
38
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
3:15.19460
39
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:15.19465
40
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
3:15.19497
41
Linus Nygren
Ulricehamns IF
3:16.19515
42
Adam Boman
Tranemo IF
3:16.19561
43
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
3:16.19567
44
Andreas Karlsson
Kalix SK
3:17.19658
45
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
3:17.19692
46
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
3:18.19714
47
Simon Åstot
IFK Umeå
3:19.19818
48
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
3:19.19841
49
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
3:19.19864
50
Kasper Wiken
Åsarna IK
3:20.19902
51
Albin Sjölén
Stockviks SF
3:20.19949
52
Arvid Larsson
IFK Umeå
3:21.20011
53
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
3:21.20071
54
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
3:21.20093
55
Axel Svingstedt
Stockviks SF
3:22.20139
56
William Schultz
IFK Umeå
3:22.20187
57
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
3:23.20215
58
Axel Åslund
Hedesunda IF
3:23.20274
59
William Selander
Östersunds SK
3:23.20276
60
Henrik Millestu
Utrikes SK
3:24.20329
61
Linus Nilsson
IFK Umeå
3:24.20391
62
Olle Westin
IK Stern
3:25.20426
63
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
3:27.20656
64
Axel Svensson
Landsbro IF SK
3:27.20683
65
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
3:28.20717
66
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
3:28.20745
67
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:29.20874
68
Emil Karlsson
Borås SK
3:29.20877
69
Anton Björk
Orsa SK
3:29.20897
70
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
3:30.20996
71
Harald Östensen
IFK Skövde SK
3:32.21115
72
Adrian Lundberg
SK Bore
3:33.21200
73
William Westerlund
Byske SK
3:34.21307
74
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
3:36.21545
75
Thomas Fällgren
Arvika IS
3:37.21618
76
Edwin Franzen
IFK Mora SK
3:39.21891
77
Gösta Malmström
IK Stern
3:41.22052
78
Andreas Albinsson
SK Bore
3:46.22537
79
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
3:47.22607
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
1.215km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:56.17546
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3:01.18019
3
Maja Årebäck
Bolidens SK
3:03.18229
4
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
3:04.18310
5
Märta Rosenberg
Duveds IF
3:13.19299
6
Saga Fältenhag
Högbo GIF
3:17.19622
Semifinal
7
Ella Georgsson
Högbo GIF
3:08.18739
8
Elsa Wallin
Högbo GIF
3:09.18863
9
Tilda Östberg
IFK Mora SK
3:10.18928
10
Ida Lundgren
IFK Umeå
3:11.19046
11
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
3:20.19915
12
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
3:25.20460
Kvartsfinal
13
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
3:09.18840
14
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
3:10.18923
15
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
3:11.19027
16
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
3:11.19051
17
Wilma Björkman
IFK Mora SK
3:11.19072
18
Gabriella Thors
Malungs IF
3:11.19075
19
Andrea Aulin
Eksjö SOK
3:13.19202
20
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
3:14.19304
21
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
3:11.19092
22
Enja Jonsson
Åsarna IK
3:15.19471
23
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
3:15.19498
24
Ebba Karlsson
Täby IS SK
3:17.19615
25
Alva Sköld
Häverödals SK
3:18.19717
26
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
3:15.19472
27
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
3:17.19653
28
Saga Nilsson
Skellefteå SK
3:21.20069
29
Bente Skåle
Tullus Sg
3:23.20258
30
Tuva Persson
Tranemo IF
3:30.20985
Kval
31
Lisa Nystedt
Täby IS SK
3:18.19766
32
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
3:18.19788
33
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
3:19.19810
34
Sofia Lundkvist
Kalix SK
3:19.19836
35
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
3:19.19851
36
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:19.19875
37
Elin Westh
SK Bore
3:20.19959
38
Kerstin Näslund
SK Bore
3:20.19965
39
Olivia Lavén
Täby IS SK
3:20.19970
40
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
3:20.19981
41
Lova Broström
Sya SK
3:21.20013
42
Tove Lundh
Bergeforsens SK
3:21.20055
43
Anna Jonsson
Duveds IF
3:21.20078
44
Julia Johansson
Skorpeds SK
3:22.20168
45
Signe Svensson
Järpens SK
3:22.20172
46
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
3:23.20230
47
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
3:23.20241
48
Sara Uddegård
Offerdals SK
3:23.20245
49
Ida Wasell
Järpens SK
3:23.20278
50
Nora Lignell
Lucksta IF
3:24.20317
51
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
3:24.20333
52
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
3:24.20356
53
Elin Vesterlund
Vännäs SK
3:25.20461
54
Alva Andreasson
IK Fryken
3:25.20468
55
Linnea Sjödin
Rembo IK
3:26.20545
56
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
3:26.20585
57
Moa Backlund
Högbo GIF
3:27.20619
58
Elsa Persson
IK Fryken
3:27.20635
59
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
3:28.20715
60
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
3:29.20825
61
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
3:29.20839
62
Vanja Kant
Hede SK
3:30.20956
63
Alma Nordström
Vassunda IF
3:31.21007
64
Linnea Johansson
Linköpings SK
3:31.21008
65
Alva Björk
Orsa SK
3:31.21049
66
Julia Jonsson
Jättendals IF
3:32.21107
67
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
3:32.21131
68
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
3:32.21140
69
Hannah Forsman
Valbo Aif
3:32.21188
70
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
3:33.21232
71
Jenny Edin
Matfors SK
3:34.21300
72
Cora Badh
Falköpings AIK SK
3:35.21424
73
Tua Germann
IFK Umeå
3:35.21490
74
Maja Eriksson
Högbo GIF
3:36.21542
75
Malin Sundén
Strömnäs GIF
3:38.21705
76
Ida Olaspers
Orsa SK
3:43.22233
77
Amanda Hedström
IK Fryken
3:44.22310
78
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
3:46.22565
79
Hilda Lingman
Rehns BK
3:48.22720
80
Emelie Englund
Bergeforsens SK
3:50.22919
81
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
3:56.23590
82
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
3:59.23808
83
Ester Olofsson
Ås IF
4:10.24915
D 20
1.215km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Linn Svahn
IFK Umeå
2:56.17549
2
Louise Lindström
Högbo GIF
3:02.18157
3
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
3:02.18185
4
Stine.lise Truu
Järpens SK
3:08.18776
5
Ida Palmberg
Högbo GIF
3:11.19071
6
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
3:12.19125
Semifinal
7
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3:12.19171
8
Karin Pettersson
IFK Mora SK
3:13.19268
9
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
3:16.19589
10
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3:21.20071
11
Alice Hellström
Stockviks SF
3:17.19687
12
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
3:21.20091
Kvartsfinal
13
Maria Novak
Offerdals SK
3:11.19057
14
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
3:11.19063
15
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:13.19234
16
Ella Olsson
Högbo GIF
3:11.19060
17
Sara Thyni
Kalix SK
3:13.19277
18
Ida Persson
Högbo GIF
3:14.19327
19
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
3:14.19395
20
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
3:17.19690
21
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
3:13.19254
22
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
3:14.19326
23
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
3:16.19554
24
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
3:17.19666
25
Lina Andersson
IFK Mora SK
3:18.19758
26
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
3:13.19279
27
Karolina Hedenström
Östersunds SK
3:18.19766
28
Elin Schagerström
Garphyttans IF
3:18.19793
29
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
3:23.20279
30
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
3:31.21034
Kval
31
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
3:21.20050
32
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
3:21.20063
33
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
3:21.20075
34
Maja Eriksson
Filipstads SF
3:21.20081
35
Alicia Jansson
Filipstads SF
3:23.20234
36
Ida Eriksson
Malungs IF
3:23.20254
37
Frida Olofsson
Vårby IK
3:23.20261
38
Judith Dolleris
IFK Mora SK
3:23.20284
39
Johanna Ingard
IK Rex
3:24.20313
40
Emma Olsson
Vassunda IF
3:24.20360
41
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
3:25.20435
42
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
3:27.20635
43
Maja Karlsson
Årjängs IF
3:30.20998
44
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
3:32.21152
Visar resultat 1 till 500 av 510[
1
2
]