Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sundsvalls Ungdomsspel Distans
2019-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
David Palmgren
Bergeforsens SK
16:20.97900
2
H 14
Simon Nordlander
Stockviks SF
16:42.100100
+22.2100
3
H 16
Oskar Vikström
Stockviks SF
16:45.100400
+25.2400
4
H 14
Hugo Nordlander
Stockviks SF
16:53.101200
+33.3200
5
H 14
Tomas Holmgren
Matfors SK
16:54.101300
+34.3300
6
D 14
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
17:00.101900
+40.3900
7
H 14
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
17:29.104800
+1:09.6800
8
H 14
Elias Bengtsson
Tynderö IK
17:30.104900
+1:10.6900
9
H 14
Hugo Fryxell
Täby IS SK
17:31.105000
+1:11.7000
10
H 14
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
17:38.105700
+1:18.7700
11
H 14
Erik Gustafsson
Täby IS SK
17:42.106100
+1:22.8100
12
H 14
Jason Blomqvist
Matfors SK
17:51.107000
+1:31.9000
13
H 14
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
18:08.108700
+1:48.10700
14
H 16
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
18:15.109400
+1:55.11400
15
D 14
Irma Burman
Alnö SK
18:21.110000
+2:01.12000
16
D 14
Emma Strand
Selånger SOK
18:22.110100
+2:02.12100
16
H 14
Hampus Bergkvist
Matfors SK
18:22.110100
+2:02.12100
18
H 14
Helmer Nordvall
Matfors SK
18:58.113700
+2:38.15700
19
D 14
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
19:01.114000
+2:41.16000
20
H 14
Mattias Larsson
Matfors SK
19:22.116100
+3:02.18100
21
D 14
Saga Östling
Bergeforsens SK
19:39.117800
+3:19.19800
22
D 14
Elsa Malmgren
Åsarna IK
19:54.119300
+3:34.21300
23
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
20:00.119900
+3:40.21900
24
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
20:21.122000
+4:01.24000
25
D 16
Emelie Eriksson
Stockviks SF
21:15.127400
+4:55.29400
26
D 14
Moa Flodin
Alnö SK
21:34.129300
+5:14.31300
27
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
22:08.132700
+5:48.34700
28
D 14
Julia Byvall
Matfors SK
22:25.134400
+6:05.36400
29
H 16
Sebastian Lidström
Tynderö IK
22:46.136500
+6:26.38500
30
D 14
Isabell Engberg
Stockviks SF
22:55.137400
+6:35.39400
31
D 14
Stina Ylipää
Mälarö SOK
23:16.139500
+6:56.41500
32
D 16
Amanda Andersson
Tynderö IK
23:18.139700
+6:58.41700
33
D 16
Signe Fannkvist
Stockviks SF
23:50.142900
+7:30.44900
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Erik Nederheim
Täby IS SK
8:00.47900
2
H 12
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:57.53600
+57.5600
3
H 11
Albin Persson
Lucksta IF
8:58.53700
+58.5700
4
H 12
Olle Rune
Täby IS SK
9:14.55300
+1:14.7300
5
D 13
Emma Forsgren
Vårby IK
9:19.55800
+1:19.7800
6
H 13
Oscar Wikander
Alnö SK
9:23.56200
+1:23.8200
6
H 12
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
9:23.56200
+1:23.8200
8
H 12
Hampus Hult
Norrbärke SK
9:24.56300
+1:24.8300
9
D 13
Minna Mikaelsson
Vårby IK
9:25.56400
+1:25.8400
10
D 13
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
9:26.56500
+1:26.8500
11
D 13
Agnes Josefsson
Täby IS SK
9:27.56600
+1:27.8600
11
H 11
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
9:27.56600
+1:27.8600
13
H 11
Samuel Henriksson
Tynderö IK
9:34.57300
+1:34.9300
14
H 11
Albin Tuvesson
Stockviks SF
9:38.57700
+1:38.9700
15
H 11
Ludvig Johansson
Täby IS SK
9:39.57800
+1:39.9800
16
H 13
William Forslund
Stockviks SF
9:45.58400
+1:45.10400
17
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
9:48.58700
+1:48.10700
18
D 12
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
9:50.58900
+1:50.10900
19
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:53.59200
+1:53.11200
20
H 12
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
9:59.59800
+1:59.11800
21
D 12
Frida Bergkvist
Lucksta IF
10:00.59900
+2:00.11900
22
H 11
Maximus Stom
Lucksta IF
10:04.60300
+2:04.12300
23
H 11
Isak Engberg
Stockviks SF
10:06.60500
+2:06.12500
24
D 13
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
10:08.60700
+2:08.12700
24
D 12
Elsa Tänglander
Östersunds SK
10:08.60700
+2:08.12700
26
H 12
Isak Lind
Selånger SOK
10:10.60900
+2:10.12900
27
D 13
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
10:11.61000
+2:11.13000
28
D 13
Emma Enerud
Hudiksvalls IF
10:15.61400
+2:15.13400
29
D 12
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
10:19.61800
+2:19.13800
30
D 13
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
10:21.62000
+2:21.14000
30
D 12
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
10:21.62000
+2:21.14000
32
H 12
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
10:25.62400
+2:25.14400
32
D 11
Agnes Boström
Kovlands IF
10:25.62400
+2:25.14400
34
H 13
Max Svensson
Matfors SK
10:28.62700
+2:28.14700
35
D 12
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
10:30.62900
+2:30.14900
36
H 12
Lars Persson
Bjuråkers GOIF
10:33.63200
+2:33.15200
37
D 13
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
10:34.63300
+2:34.15300
38
H 12
Alex Andersson
Stockviks SF
10:35.63400
+2:35.15400
39
H 12
Erik Nordin
Lucksta IF
10:38.63700
+2:38.15700
40
D 12
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
10:42.64100
+2:42.16100
40
H 11
Samuel Nordlund
Alnö SK
10:42.64100
+2:42.16100
42
D 13
Julia Jonsson
Alnö SK
10:43.64200
+2:43.16200
43
D 13
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
10:45.64400
+2:45.16400
43
H 12
Pontus Westfal
Alnö SK
10:45.64400
+2:45.16400
45
H 13
Vilmer Lindgren
Alnö SK
10:49.64800
+2:49.16800
46
D 12
Klara Edström
Stockviks SF
10:56.65500
+2:56.17500
47
H 11
Manne Olsson
Lucksta IF
10:59.65800
+2:59.17800
48
D 11
Malva Nisén
Svegs IK
11:01.66000
+3:01.18000
49
H 11
Melker Jakobsson
Alnö SK
11:06.66500
+3:06.18500
50
D 12
Alva Strand
Selånger SOK
11:07.66600
+3:07.18600
51
H 13
Emil Lundgren
Stockviks SF
11:08.66700
+3:08.18700
52
D 11
Lina Lingman
Trönö IK
11:13.67200
+3:13.19200
53
D 12
Astrid Forslund
Stockviks SF
11:15.67400
+3:15.19400
54
H 11
Oskar Jansson
Stockviks SF
11:17.67600
+3:17.19600
55
D 13
Maja Olsson
Lucksta IF
11:31.69000
+3:31.21000
56
D 13
Alva Norgren
Selånger SOK
11:40.69900
+3:40.21900
57
D 11
Nora Strid
Stockviks SF
11:44.70300
+3:44.22300
58
H 11
Henning Nordvall
Matfors SK
11:48.70700
+3:48.22700
59
D 12
Amanda Karunarathna
Matfors SK
11:57.71600
+3:57.23600
59
D 12
Noelia Frank
Alnö SK
11:57.71600
+3:57.23600
61
D 13
Charlotte Ellefors
Sigtuna OK
12:18.73700
+4:18.25700
62
D 12
Ellen Mikaelsson
Hudiksvalls IF
12:30.74900
+4:30.26900
63
D 12
Wilma Lindström
Alnö SK
12:31.75000
+4:31.27000
64
D 12
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
12:40.75900
+4:40.27900
65
H 13
Isak Jeppling
Alnö SK
12:42.76100
+4:42.28100
66
D 11
Maja Widell
Matfors SK
12:48.76700
+4:48.28700
67
D 11
Lova Vikman
Alnö SK
13:42.82100
+5:42.34100
68
H 11
Junior Ylipää
Mälarö SOK
13:44.82300
+5:44.34300
69
D 11
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
14:41.88000
+6:41.40000
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Axel Danielsson
Stockviks SF
6:17.37600
2
H 10
Isak Norgren
Selånger SOK
6:40.39900
+23.2200
3
H 9
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
6:50.40900
+33.3200
4
D 10
Meja Holmgren-grahn
Stockviks SF
6:56.41500
+39.3800
5
H 10
Erik Ellefors
Sigtuna OK
6:58.41700
+41.4000
6
D 9
Freja Jakobsson
Alnö SK
7:03.42200
+46.4500
7
H 10
Alexander Dufva
Stockviks SF
7:04.42300
+47.4600
8
H 9
Adrian Cabrajic
Lucksta IF
7:05.42400
+48.4700
9
H 10
Vidar Sjöblom
Stockviks SF
7:09.42800
+52.5100
10
H 10
Colin Abrahamsson
Kovlands IF
7:17.43600
+1:00.5900
11
D 9
Märta Malmgren
Åsarna IK
7:22.44100
+1:05.6400
12
H 10
Gusten Berglund
Trönö IK
7:23.44200
+1:06.6500
13
H 10
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
7:34.45300
+1:17.7600
14
H 10
Erik Lind
Selånger SOK
7:36.45500
+1:19.7800
14
H 10
Felix Dahlin
Kovlands IF
7:36.45500
+1:19.7800
16
H 10
Jonas Lind
Stockviks SF
7:40.45900
+1:23.8200
17
D 9
Selma Nordensson
Lucksta IF
7:45.46400
+1:28.8700
18
H 9
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
7:47.46600
+1:30.8900
19
H 10
David Walther
Matfors SK
7:49.46800
+1:32.9100
20
D 10
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
7:50.46900
+1:33.9200
20
D 10
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
7:50.46900
+1:33.9200
22
D 10
Selma Normelli
Selånger SOK
7:51.47000
+1:34.9300
22
H 10
Samuel Walldén
Stockviks SF
7:51.47000
+1:34.9300
24
D 10
Inez Olsson Wallin
Stockviks SF
7:53.47200
+1:36.9500
24
H 10
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
7:53.47200
+1:36.9500
26
D 10
Selma Åberg
Stockviks SF
7:58.47700
+1:41.10000
27
D 9
Lina Grahn-birve
Alnö SK
8:02.48100
+1:45.10400
28
H 10
Bill Svensson
Matfors SK
8:05.48400
+1:48.10700
29
H 9
Gabriel Henriksson
Årsunda IF
8:09.48800
+1:52.11100
30
H 10
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
8:11.49000
+1:54.11300
31
D 10
Emma Gärd
Stockviks SF
8:12.49100
+1:55.11400
32
D 9
Tyra Östlin
Alnö SK
8:14.49300
+1:57.11600
33
D 10
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
8:20.49900
+2:03.12200
33
D 9
Tilde Grahn
Stockviks SF
8:20.49900
+2:03.12200
35
H 10
Herman Eliasson
Lucksta IF
8:30.50900
+2:13.13200
36
D 10
Agnes Feil
Stockviks SF
8:38.51700
+2:21.14000
37
D 9
Alma Bergman
Kovlands IF
8:45.52400
+2:28.14700
38
H 9
Rasmus Sjöström
Alnö SK
8:48.52700
+2:31.15000
39
H 10
Anton Nolberg
Matfors SK
8:58.53700
+2:41.16000
39
H 9
Oliver Bergkvist
Matfors SK
8:58.53700
+2:41.16000
41
D 9
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
8:59.53800
+2:42.16100
42
D 9
Sandra Karunarathna
Matfors SK
9:09.54800
+2:52.17100
43
H 10
Hjalmar Unger
Matfors SK
9:10.54900
+2:53.17200
44
D 9
Freja Jeppling
Alnö SK
9:21.56000
+3:04.18300
45
H 9
Hugo Lindström
Alnö SK
9:37.57600
+3:20.19900
46
D 10
Emilia Larsson
Näsvikens IK
9:47.58600
+3:30.20900
47
H 9
Cedric Holmbom
Matfors SK
10:02.60100
+3:45.22400
48
D 9
Tilde Bergqvist
Lucksta IF
10:14.61300
+3:57.23600
49
D 9
Märta Mikaelsson
Vårby IK
11:24.68300
+5:07.30600
50
D 9
Ellen Hansson
Bondsjöhöjdens IK
12:46.76500
+6:29.38800
51
D 9
Ella Heldring
Alnö SK
16:33.99200
+10:16.61500
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)