Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2019-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Bergström
Kalix SK
2:23:54.863300
64.1p
2
Anna Rimpi
Jokkmokks SK
2:39:12.955100
+15:18.91700
56.7p
3
Virve Jouhten
Team Köykkyrin kiertäjät
2:39:14.955300
+15:20.91900
56.7p
4
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:40:59.965800
+17:05.102400
56.0p
5
Marina Granqvist
IK Falken
2:43:14.979300
+19:20.115900
55.1p
6
Josefine Enesund Tuorema
I 19 IF
2:53:59.1043800
+30:05.180400
51.1p
7
Elisabeth Harju
Aavasaksan Kisa
2:58:49.1072800
+34:55.209400
49.4p
8
Petra Forslund
Kalix SK
2:59:31.1077000
+35:37.213600
49.2p
9
Teija Ravelin
Alatornion Ahjo
3:03:07.1098600
+39:13.235200
48.1p
10
Taina Helme
Aavasaksan Kisa
3:13:55.1163400
+50:01.300000
45.0p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
1:55:45.694400
84.3p
2
Viktor Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:55:47.694600
+2.100
84.3p
3
Niklas Henriksson
I 19 IF
1:55:52.695100
+7.600
84.2p
4
Isac Holmström
Ski Team Mäenpää
1:57:05.702400
+1:20.7900
83.1p
5
Tuomas Myllykoski
Jämin Jänne
1:57:48.706700
+2:03.12200
82.4p
6
Jonny Nilimaa
Axa SC
2:01:33.729200
+5:48.34700
79.2p
7
Erik Skott
Aapua IF
2:02:04.732300
+6:19.37800
78.8p
8
Tommy Hedlund
Ttgu IF
2:07:48.766700
+12:03.72200
74.3p
9
Fredrik Mäki
Aapua IF
2:08:08.768700
+12:23.74200
74.1p
10
Mats Johansson
Vittangi SK
2:08:23.770200
+12:38.75700
73.9p
11
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
2:11:53.791200
+16:08.96700
71.4p
12
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
2:12:04.792300
+16:19.97800
71.3p
13
Markus Nilsson
Studentidrott
2:12:14.793300
+16:29.98800
71.2p
14
Lukas Skott
Aapua IF
2:13:10.798900
+17:25.104400
70.6p
14
Henrik Strand
Axa SC
2:13:10.798900
+17:25.104400
70.6p
16
Markus Ranner
Luleguttene
2:13:31.801000
+17:46.106500
70.3p
17
Mikael Wälivaara
Sattajärvi IF
2:14:04.804300
+18:19.109800
70.0p
18
Kauko Heinikoski
Oulun Hiihtoseura
2:15:30.812900
+19:45.118400
69.1p
19
Daniel Larsson
Överkalix IF
2:16:17.817600
+20:32.123100
68.6p
20
Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:16:40.819900
+20:55.125400
68.3p
21
Espen Traldal
No Club
2:17:09.822800
+21:24.128300
68.0p
22
Tom West
IK Falken
2:18:07.828600
+22:22.134100
67.4p
23
Alexander Ahlvik
Ski Team Mäenpää
2:19:52.839100
+24:07.144600
66.4p
24
Anders Semberg
Svappavaara Aif
2:19:53.839200
+24:08.144700
66.4p
25
Jukka Vanhapiha
North Adventure
2:20:33.843200
+24:48.148700
66.0p
26
Johan Scott
Aapua IF
2:20:36.843500
+24:51.149000
66.0p
27
Tomas Hedström
Fmv-Sport
2:20:49.844800
+25:04.150300
65.9p
28
Henrik Blom
Rejlers IF
2:21:13.847200
+25:28.152700
65.6p
29
Mika Mörsäri
Kemi
2:21:39.849800
+25:54.155300
65.4p
30
Kari Lilleberg
No Club
2:21:45.850400
+26:00.155900
65.3p
31
Petter Töyrä
Pajala IF
2:22:08.852700
+26:23.158200
65.1p
32
Antti Härkönen
Alatornion Ahjo
2:23:08.858700
+27:23.164200
64.5p
33
Lennart Holmström
No Club
2:23:25.860400
+27:40.165900
64.4p
34
Carl-andré Esberg
No Club
2:23:39.861800
+27:54.167300
64.3p
35
Håkan Olsson
Aapua IF
2:23:50.862900
+28:05.168400
64.2p
36
Patrik Rådström
Bike
2:24:09.864800
+28:24.170300
64.0p
37
Jonas Majala
Axa SC
2:24:14.865300
+28:29.170800
63.9p
38
Kari Lapalainen
No Club
2:24:21.866000
+28:36.171500
63.9p
39
Pekka Eeronheimo
Vinn
2:24:21.866000
+28:36.171500
63.9p
40
Mattias Nilsson
Luleguttene
2:24:32.867100
+28:47.172600
63.8p
41
Tuomas Jaako
Vinn
2:24:43.868200
+28:58.173700
63.7p
42
Jörgen Söderlund
Luleå Gjutarens IF
2:26:14.877300
+30:29.182800
62.9p
43
Magnus Emanuelsson
IFK Kiruna
2:27:03.882200
+31:18.187700
62.4p
44
Seppo Koivisto
Lohko
2:27:25.884400
+31:40.189900
62.3p
45
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
2:28:01.888000
+32:16.193500
62.0p
46
Simon Lindgren
Kalix SK
2:28:25.890400
+32:40.195900
61.7p
47
Miko Palosaari
Alatornion Ahjo
2:28:44.892300
+32:59.197800
61.6p
48
Hans Tuoremaa
Kiruna X-country IF
2:30:38.903700
+34:53.209200
60.6p
49
Göran Olsson
Team Experience
2:30:42.904100
+34:57.209600
60.6p
50
Erik Lampa
Narken IF
2:30:43.904200
+34:58.209700
60.6p
51
Jorma Rotonen
Posion Pyrintö
2:31:00.905900
+35:15.211400
60.5p
52
Jens Kärrman
Luleguttene
2:31:49.910800
+36:04.216300
60.1p
53
Hans Bäckström
Lulekamraterna
2:32:13.913200
+36:28.218700
59.9p
54
Jouni Suopanki
Alatornion Ahjo
2:32:55.917400
+37:10.222900
59.6p
55
Mattias Jaako
Team Experience
2:33:32.921100
+37:47.226600
59.3p
56
Samuel Mukkavaara
Aavasaksan Kisa
2:33:40.921900
+37:55.227400
59.2p
57
Mikael Norberg
Aavasaksan Kisa
2:34:20.925900
+38:35.231400
58.9p
58
Klas Lundkvist
Ersnäs IF
2:34:58.929700
+39:13.235200
58.6p
59
Bernt Borgmästars
IK Falken
2:35:57.935600
+40:12.241100
58.2p
60
Petter Nilsson
Axa SC
2:36:54.941300
+41:09.246800
57.7p
61
Johan Klippmark
Vattenfalls IF
2:36:58.941700
+41:13.247200
57.7p
62
Jonas Wahlberg
IF Brahe
2:38:45.952400
+43:00.257900
56.9p
63
Mattias Johnselius
Kalix SK
2:39:06.954500
+43:21.260000
56.8p
64
Tore Orädd
Vidsels IK
2:39:16.955500
+43:31.261000
56.7p
65
Ville Borgmästars
IK Falken
2:39:34.957300
+43:49.262800
56.6p
66
Mikko Toratti
Kempeleen Kiri
2:41:25.968400
+45:40.273900
55.8p
67
Håkan Petersson
I 19 IF
2:41:38.969700
+45:53.275200
55.7p
68
Joel Medelid
Pajala IF
2:42:57.977600
+47:12.283100
55.2p
69
Jan Fjordell
Saitta IK
2:45:30.992900
+49:45.298400
54.2p
70
Peter Niemi
IFK Kiruna
2:45:31.993000
+49:46.298500
54.2p
71
Väinö Pääkkölä
Sieppijärven Sisu
2:47:35.1005400
+51:50.310900
53.4p
72
Bosse Björnfot
Kalix SK
2:47:50.1006900
+52:05.312400
53.3p
73
Mikko Kaikkonen
Team Jykerö
2:48:37.1011600
+52:52.317100
53.0p
74
Mikael Mansikka
Aavasaksan Kisa
2:49:17.1015600
+53:32.321100
52.7p
75
Hans Johansson
Kiruna X-country IF
2:50:05.1020400
+54:20.325900
52.4p
76
Martin Mella
Risets Raketer
2:54:03.1044200
+58:18.349700
51.0p
77
Sven-johan Hietala
IFK Umeå
2:55:22.1052100
+59:37.357600
50.6p
78
Kent Tuoremaa
Sävast Ski Team IF
2:57:38.1065700
+1:01:53.371200
49.8p
79
Victor Forsberg
Norrfjärdens IF
2:57:49.1066800
+1:02:04.372300
49.8p
80
Jerker Jakobsson
Luleå Gjutarens IF
2:58:23.1070200
+1:02:38.375700
49.6p
81
Lars Kuttainen
Svaide-Roma SOK
3:11:59.1151800
+1:16:14.457300
45.5p
82
Antti Erkheikki
Kuivakangas SK
3:18:23.1190200
+1:22:38.495700
43.8p
83
Rolf Oja
Lkab FF
3:18:50.1192900
+1:23:05.498400
43.7p
84
Tapio Grönholm
Alatornion Ahjo
3:25:32.1233100
+1:29:47.538600
42.1p
85
Lars Nylund
Korpilombolo GIF
3:25:56.1235500
+1:30:11.541000
42.0p
86
Brynolf Björnfot
Kalix SK
3:42:44.1336300
+1:46:59.641800
38.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 17
23km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ellen Nykäinen
Pajala IF
1:20:10.480900
66.7p
2
Cornelia Nilsson
Strömnäs GIF
1:22:53.497200
+2:43.16200
64.5p
3
Alice Kero
Strömnäs GIF
1:25:00.509900
+4:50.28900
62.9p
4
Heini Niva
Vinn
1:32:22.554100
+12:12.73100
57.9p
D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Outi KREKULA
Ttgu IF
3:07:07.1122600
46.9p
2
Carina Larsson
Svansteins SK
3:09:04.1134300
+1:57.11600
46.3p
3
Annalill Tovås Malmberg
Pajala IF
3:17:03.1182200
+9:56.59500
44.2p
4
Lina Nilsson
Sävast Ski Team IF
3:20:57.1205600
+13:50.82900
43.2p
5
Marika Korpi-frisk
No Club
3:30:33.1263200
+23:26.140500
40.9p
6
Anna-Carin Mattsson
Aapua IF
3:33:13.1279200
+26:06.156500
40.3p
7
Emma Dyverfeldt
Luleå Gjutarens IF
3:41:39.1329800
+34:32.207100
38.6p
8
Maria Alldén
Pajala IF
3:50:49.1384800
+43:42.262100
36.9p
9
Ulrica Kask
No Club
4:05:23.1472200
+58:16.349500
34.4p
10
Camilla Virsand Petterss
Pajala IF
4:06:06.1476500
+58:59.353800
34.3p
11
Emma Hagström
No Club
4:12:03.1512200
+1:04:56.389500
33.4p
12
Martina Törmä
Pajala IF
4:16:31.1539000
+1:09:24.416300
32.7p
13
Jessica Segerlund
Avans SK
4:30:05.1620400
+1:22:58.497700
30.9p
14
Marika Pada
No Club
4:33:15.1639400
+1:26:08.516700
30.5p
15
Linn Lyster
No Club
4:47:18.1723700
+1:40:11.601000
28.9p
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ergo Kelder
Aavasaksan Kisa
2:19:29.836800
66.6p
2
Janne Vasenius
Rovaniemen Maraton
2:26:03.876200
+6:34.39300
63.0p
3
Paul Johansson
Pajala IF
2:27:13.883200
+7:44.46300
62.4p
4
Heikki Palomaa
Tornio Fin
2:33:06.918500
+13:37.81600
59.5p
5
Håkan Hannu
Sunderbyn
2:33:33.921200
+14:04.84300
59.3p
6
Hannu Kaikkonen
Rokua Mtb Team
2:36:05.936400
+16:36.99500
58.1p
7
Kim Granholm
Kvevlax
2:36:25.938400
+16:56.101500
57.9p
8
Marko Hyrkäs
Aavasaksan Kisa
2:37:05.942400
+17:36.105500
57.7p
9
Robert Wennberg
Aavasaksan Kisa
2:37:07.942600
+17:38.105700
57.6p
10
Robert Segerlund
Avans SK
2:37:27.944600
+17:58.107700
57.5p
11
Jan-Erik Svangärd
Pajala IF
2:40:25.962400
+20:56.125500
56.2p
12
Peter Hietala
Aavasaksan Kisa
2:42:22.974100
+22:53.137200
55.4p
13
Atso Pasma
Aavasaksan Kisa
2:42:44.976300
+23:15.139400
55.3p
14
Olavi Vanhapiha
North Adventure
2:44:43.988200
+25:14.151300
54.5p
15
Esa Hyvärinen
Kemi
2:50:10.1020900
+30:41.184000
52.4p
16
Mikael Filipp
Aavasaksan Kisa
2:50:44.1024300
+31:15.187400
52.2p
17
Peter Sundfors
Karleby Fin
2:51:30.1028900
+32:01.192000
51.9p
18
Pasi Huhtalo
Aavasaksan Kisa
2:54:15.1045400
+34:46.208500
51.0p
19
Daniel Wälivaara
Sattajärvi IF
2:56:07.1056600
+36:38.219700
50.3p
20
Boris Lindberg
Sävast Ski Team IF
2:57:52.1067100
+38:23.230200
49.7p
21
Halftan Sætherskar
Brøstadbotn IL
2:57:55.1067400
+38:26.230500
49.7p
22
Onni Tiiperi
Vinn
2:58:33.1071200
+39:04.234300
49.5p
23
Mikko Hyvärinen
Tervolan Terävä
2:58:43.1072200
+39:14.235300
49.5p
24
Magnus Malteryd
Gällivare SK
3:00:41.1084000
+41:12.247100
48.8p
25
Jonas Lindeman
Övertorneå IF
3:02:54.1097300
+43:25.260400
48.1p
26
Göte Boden
Kemi
3:03:03.1098200
+43:34.261300
48.1p
27
Jan-Ola Larsson
Svansteins SK
3:03:08.1098700
+43:39.261800
48.1p
28
K E Malmberg
Pajala IF
3:03:35.1101400
+44:06.264500
47.9p
29
Robert Ahlberg
Sunderby SK
3:04:06.1104500
+44:37.267600
47.8p
30
Erik Rönnqvist
Kalix SK
3:05:19.1111800
+45:50.274900
47.4p
31
Henrik Wahlberg
Soukolojärvi Byaf
3:06:27.1118600
+46:58.281700
47.1p
32
Daniel Hadebrandt
Aavasaksan Kisa
3:08:16.1129500
+48:47.292600
46.5p
33
Magnus Töyrä
Rutviks SK
3:08:18.1129700
+48:49.292800
46.5p
34
Peter Back
Finland
3:10:00.1139900
+50:31.303000
46.1p
35
Bengt Larsson
Sattajärvi IF
3:11:07.1146600
+51:38.309700
45.7p
36
Fredrik Nimmersjö
Gällivare SK
3:11:46.1150500
+52:17.313600
45.6p
37
Simen Romsdal
Tverrelvdalen IL
3:12:01.1152000
+52:32.315100
45.5p
38
Henry Barsk
Övertorneå IF
3:14:59.1169800
+55:30.332900
44.7p
39
Fredrik Edeblom
IFK Kiruna
3:15:05.1170400
+55:36.333500
44.7p
40
Lennart Krekula
IFK Kiruna
3:16:28.1178700
+56:59.341800
44.3p
41
Johan Westerberg
Svansteins SK
3:19:31.1197000
+1:00:02.360100
43.5p
42
Karl Johan Krekula
IFK Tärendö
3:23:56.1223500
+1:04:27.386600
42.4p
43
Antero Suvakka
Aavasaksan Kisa
3:24:45.1228400
+1:05:16.391500
42.2p
44
Anders Sturk
No Club
3:26:37.1239600
+1:07:08.402700
41.8p
45
Väino Hasa
Aavasaksan Kisa
3:26:42.1240100
+1:07:13.403200
41.8p
46
Conny Bergh
Luleå Gjutarens IF
3:27:13.1243200
+1:07:44.406300
41.7p
47
Karl Axel Älgamo
Arlanda-Märsta SK
3:28:19.1249800
+1:08:50.412900
41.4p
48
Jörgen Frisk
No Club
3:30:33.1263200
+1:11:04.426300
40.9p
49
Lars Teglund
Sävast Ski Team IF
3:33:10.1278900
+1:13:41.442000
40.3p
50
Kai Lehtiö
Torneå
3:33:19.1279800
+1:13:50.442900
40.3p
51
Per-erik Vikström
Haparanda
3:33:21.1280000
+1:13:52.443100
40.3p
52
Robert Edeblom
IFK Kiruna
3:42:01.1332000
+1:22:32.495100
38.5p
53
Johan Pettersson
No Club
3:42:47.1336600
+1:23:18.499700
38.4p
54
Mattias Rydberg
Gällivare SK
3:47:33.1365200
+1:28:04.528300
37.5p
55
Krister Kuttainen
Aavasaksan Kisa
3:48:53.1373200
+1:29:24.536300
37.2p
56
Arben Vojvoda
Aavasaksan Kisa
3:57:56.1427500
+1:38:27.590600
35.6p
57
Taisto Rantaniemi
Luleå
3:58:33.1431200
+1:39:04.594300
35.5p
58
Arsi Melkko
Vuono IK
4:03:42.1462100
+1:44:13.625200
34.7p
59
Gunnar Dyverfeldt
Luleå Gjutarens IF
4:04:52.1469100
+1:45:23.632200
34.5p
60
Lars Fergman
No Club
4:06:30.1478900
+1:47:01.642000
34.2p
61
Olle Nilsson
Kainulasjärvi SK
4:09:23.1496200
+1:49:54.659300
33.8p
62
Stefan Winsa
Kainulasjärvi SK
4:12:02.1512100
+1:52:33.675200
33.4p
63
Rikard Vanhatalo
Aapua IF
4:34:07.1644600
+2:14:38.807700
30.4p
64
Filip Mjörnstedt
Blåvitt
5:02:28.1814700
+2:42:59.977800
27.3p
65
Sigurd Mella
Haparanda SKT
5:04:05.1824400
+2:44:36.987500
27.1p
H/D 21 Motion
23km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Einar Knutsen
Kalix SK
1:27:31.525000
61.1p
2
Ida Niia
Nedre Soppero IK
1:27:59.527800
+28.2700
60.8p
3
Olle Sandin
Sävast Ski Team IF
1:33:10.558900
+5:39.33800
57.4p
4
Madelene Wasikkaoja
Aavasaksan Kisa
1:34:45.568400
+7:14.43300
56.4p
5
Ville Nybacka
IK Falken
1:37:40.585900
+10:09.60800
54.8p
6
Kalevi Rantatorikka
No Club
1:38:27.590600
+10:56.65500
54.3p
7
Tomas Kero
Sattajärvi IF
1:39:53.599200
+12:22.74100
53.5p
8
Åke Ersson
Övertorneå IF
1:41:06.606500
+13:35.81400
52.9p
9
Thomas Savilahti
Kuivakangas SK
1:45:07.630600
+17:36.105500
50.9p
9
Gunnar Granberg
No Club
1:45:07.630600
+17:36.105500
50.9p
11
Ivar Palo
Länsstyrelsen
1:45:44.634300
+18:13.109200
50.6p
12
Viktoria Luttu Wahlberg
Soukolojärvi Byaf
1:48:30.650900
+20:59.125800
49.3p
13
Ester Nybacka
IK Falken
1:50:20.661900
+22:49.136800
48.5p
14
Sanna Nybacka
IK Falken
1:50:24.662300
+22:53.137200
48.4p
15
Sandra Teglund
No Club
1:50:48.664700
+23:17.139600
48.3p
16
Anna Anttila Gustavsson
Tullinge
1:51:35.669400
+24:04.144300
47.9p
17
Leif Johansson
Båtskärsnäs IF
1:52:06.672500
+24:35.147400
47.7p
18
Charlotta Wållberg-Oskarsson
No Club
1:54:48.688700
+27:17.163600
46.6p
19
Hilda Simu
Luleå Gjutarens IF
1:57:21.704000
+29:50.178900
45.6p
20
Marta Rosenberg
OK Sarven
1:57:22.704100
+29:51.179000
45.6p
21
Pertti Keisu
Marjosaari
1:57:30.704900
+29:59.179800
45.5p
22
Simon Snell
No Club
2:04:05.744400
+36:34.219300
43.1p
23
Agneta Bergelin
Bergnäsets AIK
2:06:00.755900
+38:29.230800
42.4p
24
Stefan Sannemalm
Övertorneå IF
2:13:02.798100
+45:31.273000
40.2p
25
Åsa Granberg
No Club
2:13:30.800900
+45:59.275800
40.1p
26
Monica Borgmästars
IK Falken
2:14:45.808400
+47:14.283300
39.7p
27
Kjell Bredhult
Ume Postens IF
2:16:43.820200
+49:12.295100
39.1p
28
Per-anders Malmberg
Länsstyrelsen
2:24:59.869800
+57:28.344700
36.9p
29
Roger Larsson
OK Renen
2:28:39.891800
+1:01:08.366700
36.0p
30
Jonny Wennberg
Kalix SK
2:37:54.947300
+1:10:23.422200
33.9p
31
Anders Strömbäck
Kalix SK
2:37:57.947600
+1:10:26.422500
33.9p
32
Johanna Nordblad Sirkka
No Club
3:00:43.1084200
+1:33:12.559100
29.6p
33
Andreas Nordblad
No Club
3:00:45.1084400
+1:33:14.559300
29.6p
34
Annalene Christiansen
Danmark
3:24:03.1224200
+1:56:32.699100
26.2p
H/D 21 Motion
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
42:31.255000
53.5p
2
Theo Hadebrandt
Aavasaksan Kisa
47:02.282100
+4:31.27000
48.4p
3
Maja Stridsman
Luleå Gjutarens IF
47:04.282300
+4:33.27200
48.4p
4
Agnes Aro
Övertorneå IF
48:15.289400
+5:44.34300
47.2p
5
Sofia Stridsman
Luleå Gjutarens IF
48:42.292100
+6:11.37000
46.7p
6
Elvira Ersson
OK Gränsen
49:18.295700
+6:47.40600
46.2p
7
Elis Lindahl
OK Gränsen
52:11.313000
+9:40.57900
43.6p
7
Fredrik Hannedahl
OK Gränsen
52:11.313000
+9:40.57900
43.6p
9
Julian Ersson
OK Gränsen
52:12.313100
+9:41.58000
43.6p
10
Vanja Furmark
OK Gränsen
53:36.321500
+11:05.66400
42.5p
11
Hilding Cedering
Överkalix IF
54:42.328100
+12:11.73000
41.6p
12
Daniel Cedering
Överkalix IF
54:43.328200
+12:12.73100
41.6p
13
Alfonso Beck Andersson
No Club
1:03:44.382300
+21:13.127200
35.7p
14
Anna Andersson
No Club
1:03:45.382400
+21:14.127300
35.7p
15
Arne Hietala
No Club
1:04:09.384800
+21:38.129700
35.5p
16
Jan Gunnare
IFK Kiruna
1:04:18.385700
+21:47.130600
35.4p
17
Senni Wennberg
Aavasaksan Kisa
1:04:19.385800
+21:48.130700
35.4p
18
Josefine Hietala
No Club
1:04:39.387800
+22:08.132700
35.2p
19
Julia Mansikka
OK Gränsen
1:06:51.401000
+24:20.145900
34.1p
20
Helmer Kaarle
OK Gränsen
1:12:17.433600
+29:46.178500
31.5p
21
Pernilla Sirviö
OK Gränsen
1:12:20.433900
+29:49.178800
31.5p
22
Stefan Nilsson-suikki
No Club
1:14:32.447100
+32:01.192000
30.5p
23
Ellen Nilsson-suikki
No Club
1:15:08.450700
+32:37.195600
30.3p
24
Benjamin Päättönen-suikk
No Club
1:15:40.453900
+33:09.198800
30.1p
25
Elin Päättönen-suikki
No Club
1:16:01.456000
+33:30.200900
29.9p
26
Stina Nilsson
Morjärvs SK
1:16:28.458700
+33:57.203600
29.8p
27
Siw Christiansen
Århus Ski klub
2:18:01.828000
+1:35:30.572900
16.5p