Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM-avslutning 30/50km
2019-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johan Häggström
Piteå Elit SK
2:05:35.753490
92.2p
2
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
2:05:41.754030
+5.440
92.2p
3
Björn Sandström
Piteå Elit SK
2:06:52.761120
+1:16.7530
91.6p
4
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:07:12.763160
+1:36.9570
91.4p
5
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
2:07:15.763440
+1:39.9850
91.4p
6
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
2:07:17.763620
+1:41.10030
91.3p
7
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
2:07:29.764880
+1:53.11290
91.2p
8
Oscar Persson
SK Bore
2:07:56.767580
+2:20.13990
91.0p
9
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2:08:03.768270
+2:27.14680
90.9p
10
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:08:15.769450
+2:39.15860
90.8p
11
Petter Engdahl
Östersunds SK
2:09:21.776070
+3:45.22480
90.3p
12
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
2:10:07.780610
+4:31.27020
89.9p
13
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:10:10.780960
+4:34.27370
89.9p
14
Filip Danielsson
SK Bore
2:10:29.782850
+4:53.29260
89.7p
15
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
2:10:31.783020
+4:55.29430
89.7p
16
Alfred Buskqvist
IK Stern
2:10:36.783500
+5:00.29910
89.6p
17
Eric Rosjö
IFK Mora SK
2:10:45.784440
+5:09.30850
89.6p
18
Teodor Peterson
IFK Umeå
2:10:57.785660
+5:21.32070
89.5p
19
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
2:11:08.786730
+5:32.33140
89.4p
20
Jörgen Brink
Delsbo IF
2:11:17.787660
+5:41.34070
89.3p
21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2:12:15.793490
+6:40.39900
88.8p
22
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:12:30.794930
+6:54.41340
88.7p
23
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
2:12:39.795810
+7:03.42220
88.6p
24
Marcus Ruus
Åsarna IK
2:13:14.799320
+7:38.45730
88.3p
25
Jens Andersson
Kalix SK
2:13:32.801150
+7:56.47560
88.2p
26
Marcus Grate
IFK Umeå
2:14:09.804830
+8:33.51240
87.9p
27
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:14:12.805100
+8:36.51510
87.9p
28
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
2:14:24.806320
+8:48.52730
87.8p
29
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:14:54.809320
+9:18.55730
87.5p
30
Martin Herbert
IFK Mora SK
2:15:11.811050
+9:35.57460
87.4p
31
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:15:32.813100
+9:56.59510
87.2p
32
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:15:55.815450
+10:19.61860
87.0p
33
Robin Norum
IFK Umeå
2:16:22.818180
+10:46.64590
86.8p
34
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:16:45.820430
+11:09.66840
86.6p
35
Gilberto Panisi
Italy
2:17:00.821980
+11:24.68390
86.5p
36
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
2:17:21.824020
+11:45.70430
86.3p
37
Gustav Nordström
Borås SK
2:17:24.824320
+11:48.70730
86.3p
38
Axel Ekström
IFK Mora SK
2:17:29.824880
+11:53.71290
86.3p
39
Erik Silfver
IFK Umeå
2:17:41.826030
+12:05.72440
86.2p
40
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2:17:43.826260
+12:07.72670
86.2p
41
Erik Rost
Hudiksvalls IF
2:17:44.826310
+12:08.72720
86.2p
42
Leo Johansson
Skillingaryds FK
2:17:44.826340
+12:08.72750
86.2p
43
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:18:14.829340
+12:38.75750
85.9p
44
John Leander
Åsarna IK
2:19:07.834620
+13:31.81030
85.5p
45
Axel Jutterström
IFK Mora SK
2:19:12.835140
+13:36.81550
85.5p
46
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:20:14.841390
+14:39.87800
85.0p
47
Karl Hjalmarsson
IK Stern
2:20:17.841630
+14:41.88040
85.0p
48
Elias Andersson
Sunderby SK
2:21:18.847700
+15:42.94110
84.5p
49
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:21:33.849240
+15:57.95650
84.4p
50
Adam Persson
IF Hallby SOK
2:21:50.850970
+16:14.97380
84.3p
51
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
2:22:09.852820
+16:33.99230
84.1p
52
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
2:22:44.856360
+17:08.102770
83.9p
53
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
2:23:36.861550
+18:00.107960
83.5p
54
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2:24:09.864870
+18:33.111280
83.3p
55
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
2:24:31.867030
+18:55.113440
83.1p
56
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:24:38.867780
+19:02.114190
83.0p
57
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:24:55.869490
+19:20.115900
82.9p
58
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
2:25:02.870160
+19:26.116570
82.9p
59
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
2:28:32.891160
+22:56.137570
81.4p
60
Anton Laine
Kalix SK
2:28:38.891730
+23:02.138140
81.4p
61
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
2:29:47.898650
+24:11.145060
80.9p
62
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
2:30:03.900270
+24:27.146680
80.8p
63
Gustav Aflodal
Offerdals SK
2:31:25.908470
+25:49.154880
80.2p
64
Oskar Olsson
IFK Mora SK
2:31:56.911540
+26:20.157950
80.0p
65
Filip Öberg
Kalix SK
2:32:52.917110
+27:16.163520
79.6p
66
Andreas Karlsson
Kalix SK
2:33:22.920140
+27:46.166550
79.4p
67
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
2:36:21.938030
+30:45.184440
78.3p
68
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
2:38:29.950860
+32:53.197270
77.4p
69
Andreas Viker
IK Stern
2:39:54.959370
+34:18.205780
76.9p
-
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
23:59:58.8639700
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Felix Erlander
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
Simon Stenberg
Kalix SK
23:59:58.8639700
-
Erik Persson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Carl Olander
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Håkan Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)