Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tanumsloppet
2019-06-08
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2019
<<< Rollsborundan
Värnamorullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anton Karlsson
Lager 157
1:38:48.592700
86.1p
2
H 21
Emil Persson
Lager 157
1:38:49.592800
+1
86.0p
2
H 21
Marcus Johansson
Lager 157
1:38:49.592800
+1
86.0p
2
H 21
Andreas Holmberg
Lager 157
1:38:49.592800
+1
86.0p
2
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Lager 157
1:38:49.592800
+1
86.0p
6
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:38:50.592900
+2.100
86.0p
7
H 21
Ådne Gigernes
Bygdø IL
1:39:06.594500
+18.1700
85.7p
8
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
1:43:11.619000
+4:23.26200
81.1p
9
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:43:13.619200
+4:25.26400
81.1p
9
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:43:13.619200
+4:25.26400
81.1p
11
H 40
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
1:43:16.619500
+4:28.26700
81.1p
12
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:43:20.619900
+4:32.27100
81.0p
13
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:43:43.622200
+4:55.29400
80.6p
14
H 21
Bob Impola
Team Serneke
1:46:53.641200
+8:05.48400
77.4p
15
H 21
Daniel Härström
IFK Skövde SK
1:47:44.646300
+8:56.53500
76.6p
15
H 40
Anders Magnusson
IK Stern
1:47:44.646300
+8:56.53500
76.6p
17
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
1:48:43.652200
+9:55.59400
75.7p
18
H 50
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
1:49:38.657700
+10:50.64900
74.9p
19
H 21
Daniel Netz
Göteborgs SK
1:49:40.657900
+10:52.65100
74.8p
20
H 40
Per Sandström
Eds SK
1:50:37.663600
+11:49.70800
74.0p
21
H 50
Mikael Zachrisson
IK Stern
1:51:16.667500
+12:28.74700
73.4p
22
H 40
David Ranfalk
IK Stern
1:51:40.669900
+12:52.77100
73.1p
23
H 40
Andreas Rom
Främmestads IK
1:54:22.686100
+15:34.93300
70.8p
24
H 21
David Henriksson
Eds SK
1:54:24.686300
+15:36.93500
70.8p
25
H 21
Niklas Lindqvist
Axa SC
1:55:26.692500
+16:38.99700
70.0p
26
H 40
Viktor Mazko
SF Vershina
1:55:43.694200
+16:55.101400
69.8p
27
H 40
Joakim Carlsson
IK Stern
1:56:15.697400
+17:27.104600
69.3p
28
H 21
Henric Johansson
Grava SK
1:57:05.702400
+18:17.109600
68.7p
29
D 21
Britta Johansson Norgren
Lager 157
1:57:39.705800
+18:51.113000
68.3p
30
H 40
Henrik Pålsson
Tanums IF
1:58:01.708000
+19:13.115200
68.0p
31
H 40
Robert Johansson
Främmestads IK
1:58:19.709800
+19:31.117000
67.8p
32
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
1:58:32.711100
+19:44.118300
67.6p
33
H 40
Markus Eriksson
No Club
1:58:47.712600
+19:59.119800
67.4p
34
H 40
Andreas Ireholm
Volvo IF
2:00:45.724400
+21:57.131600
66.0p
35
H 21
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:01:38.729700
+22:50.136900
65.4p
36
D 21
Elin Mohlin
Lager 157
2:02:11.733000
+23:23.140200
65.1p
37
H 40
Markus Boltorp
Eds SK
2:05:17.751600
+26:29.158800
63.0p
38
H 50
Niclas Lund
Alliansloppets SK
2:07:05.762400
+28:17.169600
61.9p
39
H 50
Jonny Persson
OK Gipen
2:07:27.764600
+28:39.171800
61.7p
40
H 40
Anders Jägard
IK Stern
2:08:21.770000
+29:33.177200
61.1p
41
H 40
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:09:14.775300
+30:26.182500
60.6p
42
H 40
Fredrik Söderberg
Tanums IF
2:10:09.780800
+31:21.188000
60.1p
43
H 50
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
2:13:29.800800
+34:41.208000
58.2p
44
H 50
Tommy Skiöld
No Club
2:14:24.806300
+35:36.213500
57.7p
45
H 50
Christer Olsson
Idefjordens SK
2:14:26.806500
+35:38.213700
57.7p
46
H 21
Patrik Gustafsson
No Club
2:16:24.818300
+37:36.225500
56.6p
47
H 21
Patrik Berglund
XC Sthlm Ski Club
2:21:00.845900
+42:12.253100
54.4p
48
H 21
Marcus Davidsson
Bullarens GOIF
2:21:22.848100
+42:34.255300
54.2p
49
H 40
Joakim Torstensson
No Club
2:23:02.858100
+44:14.265300
53.4p
50
D 40
Ingemo Ilander
IK Stern
2:24:44.868300
+45:56.275500
52.7p
51
D 40
Eleonor Öström
IK Stern
2:31:04.906300
+52:16.313500
50.0p
52
D 21
Christina Enerstedt
Trollhättans SOK
2:31:39.909800
+52:51.317000
49.7p
53
D 21
Camilla Lundgren
Göteborgs SK
2:38:33.951200
+59:45.358400
47.1p
54
D 21
Ulrika Lindberg
IK Stern
2:39:35.957400
+1:00:47.364600
46.8p
21km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Erik Fransson
Borås SK
52:26.314500
72.7p
2
H 70
Leif Eklund
IFK Skövde SK
53:19.319800
+53.5200
71.5p
3
H 20
Erik Bryne
Sunne SLF
54:23.326200
+1:57.11600
70.1p
4
H 20
Leo Rodin
Uddevalla IS
55:31.333000
+3:05.18400
68.7p
5
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
55:33.333200
+3:07.18600
68.6p
6
H 20
Ole Gunnar Jensen
Oddersjaa Ssk
56:52.341100
+4:26.26500
67.0p
7
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
58:12.349100
+5:46.34500
65.5p
8
H 60
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:00:54.365300
+8:28.50700
62.6p
9
H 60
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
1:01:13.367200
+8:47.52600
62.3p
10
H 60
Göran Johansson
Magra IS
1:01:15.367400
+8:49.52800
62.2p
11
H 21
Jonas Hansson
Tanums IF
1:01:45.370400
+9:19.55800
61.7p
12
D 20
Thea Braneby
Sunne SLF
1:07:10.402900
+14:44.88300
56.8p
13
D 21
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
1:09:02.414100
+16:36.99500
55.2p
14
H 70
Jimmy Nordli
Trøsken IL
1:09:05.414400
+16:39.99800
55.2p
15
H 21
Henrik Lindahl
Idefjordens SK
1:11:07.426600
+18:41.112000
53.6p
16
H 21
David Augustsson
Hindås SK
1:11:44.430300
+19:18.115700
53.1p
17
D 21
Elin Entin
IK Stern
1:22:41.496000
+30:15.181400
46.1p