Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rullskidgalejet
2019-06-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
43km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Anders Høst
Lyn Ski
1:38:05.588400
84.4p
2
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
1:39:24.596300
+1:19.7800
82.9p
3
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:39:30.596900
+1:25.8400
82.8p
4
H 21
Isac Holmström
Åland
1:40:08.600700
+2:03.12200
82.1p
5
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:40:54.605300
+2:49.16800
81.3p
5
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:40:54.605300
+2:49.16800
81.3p
7
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:41:10.606900
+3:05.18400
81.1p
8
H 21
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:43:15.619400
+5:10.30900
79.0p
9
H 21
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
1:43:22.620100
+5:17.31600
78.9p
10
H 21
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:43:25.620400
+5:20.31900
78.8p
11
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:43:33.621200
+5:28.32700
78.7p
12
H 21
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
1:44:18.625700
+6:13.37200
78.0p
13
H 21
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
1:44:30.626900
+6:25.38400
77.8p
14
H 21
Magnus Graas
OK Linné
1:45:42.634100
+7:37.45600
76.7p
15
H 21
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:45:44.634300
+7:39.45800
76.6p
16
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:45:57.635600
+7:52.47100
76.4p
17
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:46:07.636600
+8:02.48100
76.3p
17
H 21
Rasmus Helgesson
Ölands SK
1:46:07.636600
+8:02.48100
76.3p
19
H 21
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:46:08.636700
+8:03.48200
76.3p
20
H 21
Hans Carlsson
Väsby SK
1:46:09.636800
+8:04.48300
76.3p
21
H 21
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
1:46:10.636900
+8:05.48400
76.2p
22
H 21
Ronny Wedin
Pumpen SK
1:46:13.637200
+8:08.48700
76.2p
23
H 21
Jerry Danielsson
Åland
1:46:55.641400
+8:50.52900
75.6p
24
H 21
Jesper Larsson
XC Sthlm Ski Club
1:47:15.643400
+9:10.54900
75.3p
25
H 21
Fredrik Ström
Bålsta SK
1:47:17.643600
+9:12.55100
75.2p
26
H 21
Martin Konkell
Enebybergs IF
1:47:18.643700
+9:13.55200
75.2p
27
H 21
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:47:21.644000
+9:16.55500
75.2p
28
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
1:47:25.644400
+9:20.55900
75.1p
29
H 21
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:47:30.644900
+9:25.56400
75.0p
30
H 21
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
1:47:41.646000
+9:36.57500
74.9p
31
H 21
Anders Holmer
Stockholms RK
1:47:59.647800
+9:54.59300
74.6p
32
H 21
Peter Öhman
I 19 IF
1:49:22.656100
+11:17.67600
73.4p
33
H 21
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:49:40.657900
+11:35.69400
73.2p
34
H 21
Marcus Englund
IF Åland
1:49:46.658500
+11:41.70000
73.1p
35
H 21
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:51:08.666700
+13:03.78200
72.0p
36
D 21
Maria Nordström
Borås SK
1:51:12.667100
+13:07.78600
71.9p
37
H 21
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
1:51:13.667200
+13:08.78700
71.9p
38
H 21
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
1:51:15.667400
+13:10.78900
71.9p
39
H 21
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
1:51:18.667700
+13:13.79200
71.8p
40
H 21
Klas Carlsson
Ufk
1:51:47.670600
+13:42.82100
71.5p
41
H 21
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
1:54:02.684100
+15:57.95600
69.7p
42
H 21
Mikael Olsson
Naprapat Walle Skidklubb
1:54:03.684200
+15:58.95700
69.7p
42
H 21
Stefan Jansson
Stockholms RK
1:54:03.684200
+15:58.95700
69.7p
44
H 21
Johan Lundgren
Ufk
1:54:20.685900
+16:15.97400
69.5p
45
H 21
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
1:54:34.687300
+16:29.98800
69.3p
46
H 21
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
1:54:45.688400
+16:40.99900
69.2p
47
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
1:54:53.689200
+16:48.100700
69.1p
48
H 21
Johan Wahlberg
Stockholms RK
1:55:54.695300
+17:49.106800
68.3p
49
H 21
Mikael Gelin
Bålsta SK
1:55:56.695500
+17:51.107000
68.3p
50
H 21
Johan Selander
Öregrunds IK
1:56:40.699900
+18:35.111400
67.8p
51
H 21
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:56:51.701000
+18:46.112500
67.6p
52
H 21
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
1:56:54.701300
+18:49.112800
67.6p
53
H 21
Jonas Sjölin
Bravur Sports Club
1:57:10.702900
+19:05.114400
67.4p
54
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:57:12.703100
+19:07.114600
67.4p
55
D 21
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
1:57:13.703200
+19:08.114700
67.4p
56
H 21
Daniel Ehn
Pumpen SK
1:57:32.705100
+19:27.116600
67.1p
57
H 21
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
1:57:33.705200
+19:28.116700
67.1p
58
H 21
Martin Axelhed
Mälarö SOK
1:57:34.705300
+19:29.116800
67.1p
59
H 21
Peter Gustafsson
XC Sthlm Ski Club
1:58:53.713200
+20:48.124700
66.2p
60
H 21
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
1:59:05.714400
+21:00.125900
66.1p
61
H 21
Magnus Nygren
Väsby SK
1:59:11.715000
+21:06.126500
66.0p
62
H 21
Lennart Romin
Naprapat Walle Skidklubb
2:01:36.729500
+23:31.141000
64.4p
63
H 21 Motion
Ola Backlund
Orsa SK
2:01:37.729600
+23:32.141100
64.4p
64
H 21
Peter Saarikoski
Väsby SK
2:02:25.734400
+24:20.145900
63.9p
65
H 21
Anders Rudolfsson
Sundbybergs IK
2:02:26.734500
+24:21.146000
63.9p
66
H 21
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:02:29.734800
+24:24.146300
63.8p
67
H 21
Jakob Örjesson
Lima IF
2:03:19.739800
+25:14.151300
63.3p
68
H 21 Motion
Johan Widenberg
Täby
2:03:43.742200
+25:38.153700
63.1p
69
H 21
Anders Ivarsson
Roslags-Länna IF
2:04:22.746100
+26:17.157600
62.6p
70
H 21
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:05:17.751600
+27:12.163100
62.1p
71
H 21 Motion
Johan Olsson
Axa SC
2:05:33.753200
+27:28.164700
61.9p
72
H 21 Motion
Tobias Hjelm
Västerås
2:06:24.758300
+28:19.169800
61.4p
73
H 21 Motion
Niklas Danielsson
Älvdalens IF SK
2:07:14.763300
+29:09.174800
60.9p
74
H 21
Bujar Bunjaku
XC Sthlm Ski Club
2:08:21.770000
+30:16.181500
60.3p
75
H 21 Motion
Jonas Persson
Norrtälje
2:08:50.772900
+30:45.184400
60.0p
76
H 21
Urban Johansson
Väsby SK
2:08:55.773400
+30:50.184900
60.0p
77
H 21
Rolf Vikström Look
Brottby SK
2:08:59.773800
+30:54.185300
59.9p
78
H 21
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:09:01.774000
+30:56.185500
59.9p
79
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:09:07.774600
+31:02.186100
59.9p
80
H 21
Ola Hållmarker
Stockholms RK
2:09:30.776900
+31:25.188400
59.7p
81
H 21
Loke Sköld
Häverödals SK
2:10:00.779900
+31:55.191400
59.4p
82
H 21 Motion
Roger Olsson
Snö&tö Skidklubb
2:10:05.780400
+32:00.191900
59.3p
83
D 21
Olivia Lavén
Täby IS SK
2:10:26.782500
+32:21.194000
59.1p
84
D 21
Linda Forsström
XC Sthlm Ski Club
2:10:29.782800
+32:24.194300
59.1p
85
H 21
Stefan Holmström
Roslagsbro IF
2:10:50.784900
+32:45.196400
58.9p
86
D 21
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:10:54.785300
+32:49.196800
58.9p
87
H 21 Motion
Peter Åhlén
Skinnskatteberg
2:11:01.786000
+32:56.197500
58.8p
88
H 21 Motion
Ola Svensson
Danderyd
2:12:23.794200
+34:18.205700
58.1p
89
H 21
Christer Hördell
Stockholms RK
2:13:33.801200
+35:28.212700
57.5p
90
H 21
Hans Johansson
IK Jarl Rättvik
2:13:48.802700
+35:43.214200
57.4p
91
H 21
Johan Westin
Skogslöparna
2:14:03.804200
+35:58.215700
57.2p
92
H 21 Motion
Olof Nyman
Ufk
2:16:03.816200
+37:58.227700
56.2p
93
H 21
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
2:17:03.822200
+38:58.233700
55.7p
94
H 21 Motion
Nicklas Schavon
Nacka
2:18:09.828800
+40:04.240300
55.2p
95
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:21:14.847300
+43:09.258800
53.8p
96
H 21
Per Johansson
Sundbybergs IK
2:21:25.848400
+43:20.259900
53.7p
97
H 21 Motion
Stefan Åhlén
Skinnskatteberg
2:22:40.855900
+44:35.267400
53.1p
98
H 21
Henrik Alveskog
Stockholms RK
2:23:08.858700
+45:03.270200
52.9p
99
D 21
Angela Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:23:37.861600
+45:32.273100
52.7p
100
H 21 Motion
Greger Olsson
Lidingö
2:23:39.861800
+45:34.273300
52.7p
101
H 21 Motion
Mats Jansson
Ufk
2:24:01.864000
+45:56.275500
52.5p
102
H 21
Mats Carlson
Brottby SK
2:24:07.864600
+46:02.276100
52.5p
103
D 21
Sanna Andersson
Stockholms RK
2:24:28.866700
+46:23.278200
52.3p
104
D 21
Lina Fransson
XC Sthlm Ski Club
2:24:49.868800
+46:44.280300
52.2p
105
H 21 Motion
Peter Jäderström
Ufk
2:25:09.870800
+47:04.282300
52.1p
106
H 21 Motion
Julius Hållstedt
Solna
2:25:29.872800
+47:24.284300
51.9p
107
D 21
Ingela Gahne
XC Sthlm Ski Club
2:25:32.873100
+47:27.284600
51.9p
108
D 21
Linnéa Djurström
Ufk
2:25:54.875300
+47:49.286800
51.7p
109
H 21 Motion
Victor Raksanyi
Axa SC
2:27:16.883500
+49:11.295000
51.2p
110
H 21 Motion
Jimmy Monell
Stockholm
2:29:05.894400
+51:00.305900
50.4p
111
H 21
Mattias Vahlberg
Väsby SK
2:31:05.906400
+53:00.317900
49.7p
112
D 21
Linda Haals
XC Sthlm Ski Club
2:33:04.918300
+54:59.329800
48.9p
113
H 21
Robert Foss
Väsby SK
2:33:38.921700
+55:33.333200
48.7p
114
H 21 Motion
Stefan Djurström
Ufk
2:37:46.946500
+59:41.358000
47.2p
115
H 21
Jörgen Hartikainen
Jumkils IF
2:39:56.959500
+1:01:51.371000
46.5p
116
H 21 Motion
Claes Hedin
IFK Vaxholm
2:39:57.959600
+1:01:52.371100
46.5p
117
H 21
Jerker Drottenmyr
Visborgs OK
2:43:26.980500
+1:05:21.392000
45.3p
118
H 21 Motion
Mathias Pusa Persson
Ibm-Klubben
2:46:32.999100
+1:08:27.410600
44.3p
119
D 21
Sofia Johansson
Team Power Woman
2:52:13.1033200
+1:14:08.444700
42.7p
120
H 21 Motion
Rolf Nilsson
Arlanda-Märsta SK
2:52:22.1034100
+1:14:17.445600
42.6p
121
H 21
David Aguilar
Jumkils IF
2:58:19.1069800
+1:20:14.481300
41.0p
122
H 21
Mikko Salomäki
Stockholms RK
3:14:41.1168000
+1:36:36.579500
37.1p
123
H 21
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
23:59:58.8639700
123
H 21
Julian Schönfelder
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
123
H 21
Johan Månflod
Ufk
23:59:58.8639700
123
H 21
Magnus Haglund
Åkersberga SK
23:59:58.8639700
123
H 21
Johan Myhr
Bravur Sports Club
23:59:58.8639700
123
H 21
Jonas Wessel
Axa SC
23:59:58.8639700
123
H 21 Motion
Lars-Åke Eriksson
Ufk
23:59:58.8639700
123
H 21 Motion
Lars Lundeborg
Täby IS SK
23:59:58.8639700
123
H 21 Motion
Anders Sjöman
Stockholm
23:59:58.8639700
123
D 21
Elin Mccallan
Stockholms RK
23:59:58.8639700
133
H 21
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
133
H 21
Tom Berghäll
Stockholms RK
23:59:59.8639800
133
H 21
Daniel Edquist
Axa SC
23:59:59.8639800
133
H 21
Oskar Nordlander
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
133
H 21
David Holm
Turebergs IF
23:59:59.8639800
133
H 21
Bo Johansson
Häverödals SK
23:59:59.8639800
133
H 21
David Olsson
Österfärnebo IF
23:59:59.8639800
133
H 21
Mikael Ekvall
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
133
H 21 Motion
Per Lindholm
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
23km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Emmi Nyberg
Storvreta IK
1:18:33.471200
2
H 21 Motion
Per-Håkan Genberg
Stockholm
1:41:40.609900
+23:07.138600
3
H 21 Motion
Nina Rokala
Turebergs IF
1:44:31.627000
+25:58.155700
23km
Rullskidor, Fristil, Masstart
4
H 21
Sören Holmström
Roslagsbro Socken
2:08:11.769000
+49:38.297700
5
H 21
John Lundblad
Nacka
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)