Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gällivarepremiären fristil
2019-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jens Burman
Åsarna IK
31:33.189210
93.7p
2
Johan Häggström
Piteå Elit SK
31:48.190750
+15.1440
93.1p
3
Dario Cologna
Switzerland
31:50.190960
+17.1650
93.0p
4
Björn Sandström
Piteå Elit SK
31:59.191890
+26.2580
92.7p
5
Axel Ekström
IFK Mora SK
32:08.192710
+35.3400
92.3p
6
Karl-Johan Westberg
Borås SK
32:21.194080
+48.4770
91.8p
7
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
32:23.194230
+50.4920
91.8p
8
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
32:24.194360
+51.5050
91.7p
9
Marcus Ruus
Åsarna IK
32:37.195660
+1:04.6350
91.2p
10
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
32:48.196760
+1:15.7450
90.8p
11
Jens Andersson
Kalix SK
32:52.197100
+1:18.7790
90.7p
12
Dominik Bury
Poland
32:55.197470
+1:22.8160
90.5p
13
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
32:58.197720
+1:25.8410
90.4p
14
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
33:00.197970
+1:27.8660
90.3p
15
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
33:01.198040
+1:28.8730
90.3p
16
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
33:11.199000
+1:37.9690
90.0p
17
Russell Kennedy
Canada
33:14.199330
+1:41.10020
89.8p
18
Filip Danielsson
SK Bore
33:16.199580
+1:43.10270
89.8p
19
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
33:22.200180
+1:49.10870
89.5p
20
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
33:25.200440
+1:52.11130
89.4p
21
Nils Persson
Östersunds SK
33:29.200860
+1:56.11550
89.3p
22
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
33:32.201180
+1:59.11870
89.2p
23
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
33:37.201600
+2:03.12290
89.0p
24
Pontus Hermansson
SK Bore
33:38.201760
+2:05.12450
89.0p
25
Graham Nishikawa
Canada
33:41.202030
+2:08.12720
88.9p
26
Johan Herbert
IFK Mora SK
33:41.202040
+2:08.12730
88.9p
27
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
33:44.202390
+2:11.13080
88.7p
28
Gabriel Thorn
SK Bore
33:49.202820
+2:16.13510
88.6p
29
Petter Engdahl
Falun Borlänge SK
33:49.202840
+2:16.13530
88.6p
30
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
33:51.203090
+2:18.13780
88.5p
31
Erik Silfver
IFK Umeå
33:54.203320
+2:21.14010
88.4p
32
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
33:55.203450
+2:22.14140
88.4p
33
Snorri Veidekke Einarsson
Island
34:03.204230
+2:30.14920
88.1p
34
Oscar Persson
SK Bore
34:07.204620
+2:34.15310
87.9p
35
Eric Rosjö
IFK Mora SK
34:09.204800
+2:35.15490
87.9p
36
Jonathan Engström
Borås SK
34:16.205540
+2:43.16230
87.6p
37
Marcus Grate
IFK Umeå
34:28.206750
+2:55.17440
87.2p
38
Anton Elvseth
Offerdals SK
34:29.206870
+2:56.17560
87.2p
39
Martin Herbert
IFK Mora SK
34:39.207820
+3:06.18510
86.8p
40
Indulis Bikse
Latvia
34:45.208480
+3:12.19170
86.6p
41
Brian Mckeever
Canada
34:48.208700
+3:14.19390
86.5p
42
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
34:49.208830
+3:16.19520
86.5p
43
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
34:50.208900
+3:16.19590
86.5p
44
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
34:50.208910
+3:17.19600
86.5p
45
Axel Jutterström
IFK Mora SK
34:56.209530
+3:23.20220
86.2p
46
Mateusz Haratyk
Poland
34:57.209620
+3:24.20310
86.2p
47
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
34:57.209680
+3:24.20370
86.2p
48
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
34:59.209890
+3:26.20580
86.1p
49
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
35:00.209920
+3:27.20610
86.1p
50
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
35:10.210900
+3:36.21590
85.8p
51
Gustav Nordström
Borås SK
35:21.212030
+3:48.22720
85.4p
52
John Leander
Åsarna IK
35:25.212450
+3:52.23140
85.3p
53
Gustav Rotvold
Åsarna IK
35:35.213480
+4:02.24170
84.9p
54
Adam Persson
Östersunds SK
35:44.214380
+4:11.25070
84.6p
55
Carl Olander
IK Stern
35:48.214710
+4:15.25400
84.5p
56
Patrik Tallbom
Östersunds SK
35:58.215720
+4:25.26410
84.2p
57
Felix Selin
IFK Kiruna
36:00.215900
+4:26.26590
84.1p
58
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
36:01.216030
+4:28.26720
84.1p
59
Michal Skowron
Poland
36:28.218720
+4:55.29410
83.2p
60
Jonatan Engdahl
Falun Borlänge SK
36:28.218730
+4:55.29420
83.2p
61
Markus Lundholm
OK Renen
36:36.219520
+5:03.30210
83.0p
62
Adam Westman
Hudiksvalls IF
36:37.219650
+5:04.30340
82.9p
63
Anton Laine
Kalix SK
36:39.219820
+5:06.30510
82.9p
64
Achbadrakh BATMUNKH
Mongolia
36:55.221440
+5:22.32130
82.4p
65
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
36:58.221700
+5:24.32390
82.3p
66
Andreas Karlsson
Kalix SK
36:59.221810
+5:26.32500
82.3p
67
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
37:03.222290
+5:30.32980
82.1p
68
Karl Hjalmarsson
IK Stern
37:20.223950
+5:47.34640
81.6p
69
Simon Stenberg
Kalix SK
37:28.224750
+5:55.35440
81.4p
70
Kacper Antolec
Poland
37:28.224760
+5:55.35450
81.4p
71
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
37:29.224830
+5:56.35520
81.4p
72
Dagur Benediktsson
Island
37:35.225400
+6:01.36090
81.2p
73
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
38:06.228560
+6:33.39250
80.2p
74
Albin Johansson
Orsa SK
38:46.232580
+7:13.43270
79.1p
75
Andreas Viker
IK Stern
39:49.238820
+8:16.49510
77.3p
76
Munkhgerel Dashdondog
Mongolia
40:36.243510
+9:03.54200
76.1p
77
Cesar Baena
Venezuela
52:06.312560
+20:33.123250
61.4p
-
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)