Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2020-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hampus Tillberg
IFK Likenäs
2:11:21.788000
57.1p
2
Hugo Johnson
Brandsbols SK
2:11:30.788900
+9.800
57.0p
3
Anders Grahn
Karlslunds IF SF
2:15:26.812500
+4:05.24400
55.1p
4
Martin Adolfsson
Axa SC
2:19:47.838600
+8:26.50500
53.1p
5
David Kördel
Göteborg
2:19:52.839100
+8:31.51000
53.0p
6
Peter Pelto
Axa SC
2:19:54.839300
+8:33.51200
53.0p
7
Petter Hillinge
No Club
2:23:08.858700
+11:47.70600
51.6p
8
Andreas Pettersson
Karlstad
2:23:52.863100
+12:31.75000
51.3p
9
Joakim Skretting
Aktivitus Sports Club
2:25:42.874100
+14:21.86000
50.6p
10
Magnus Bergman
Kumla SF
2:29:01.894000
+17:40.105900
49.3p
11
Robert Lundh
Almby IK
2:31:11.907000
+19:50.118900
48.5p
12
Jörgen Weber
Karlslunds IF SF
2:33:26.920500
+22:05.132400
47.6p
13
Frederik Axelsson Juul
SK Bore
2:34:47.928600
+23:26.140500
47.2p
14
P-O Rosén
Karlslunds IF SF
2:35:27.932600
+24:06.144500
46.9p
15
Henrik Ward
Tibro OK
2:36:42.940100
+25:21.152000
46.5p
16
Tommy Andersson
Tormestorps IF
2:38:58.953700
+27:37.165600
45.7p
17
Per-Åke Larsson
Västra Ämterviks IF
2:39:23.956200
+28:02.168100
45.6p
18
Joel Larsson
Västra Ämterviks IF
2:39:24.956300
+28:03.168200
45.6p
19
Kjell Rosenlind
Örebro
2:40:07.960600
+28:46.172500
45.4p
20
Anders Strömvall
Karlslunds IF SF
2:40:32.963100
+29:11.175000
45.2p
21
Johan Ivarsson
Kungsbacka
2:40:43.964200
+29:22.176100
45.2p
22
Roger Nilsson
Axa SC
2:40:47.964600
+29:26.176500
45.1p
23
Arto Åkerman
Karlskoga
2:41:06.966500
+29:45.178400
45.0p
24
Björn Skog
Deje SF
2:41:27.968600
+30:06.180500
44.9p
25
Mats Olofsson
Örebro
2:41:44.970300
+30:23.182200
44.8p
26
Jan Johansson
Umara SC
2:41:47.970600
+30:26.182500
44.8p
27
Henrik Andersson
Mif Örebro Kommun
2:42:54.977300
+31:33.189200
44.5p
28
Karl Eriksson
Berber IS
2:44:54.989300
+33:33.201200
43.9p
29
Jörgen Rönning
Berber IS
2:45:20.991900
+33:59.203800
43.7p
30
Daniel Wahlström
Axa SC
2:45:27.992600
+34:06.204500
43.7p
31
Robin Törnqvist
AB Karl Hedin IF
2:46:24.998300
+35:03.210200
43.4p
32
Isak Nyström
IFK Likenäs
2:46:37.999600
+35:16.211500
43.3p
33
Jonas Bondesson
Tibro OK
2:47:30.1004900
+36:09.216800
43.1p
34
Tobias Hjelm
Seb IF
2:47:40.1005900
+36:19.217800
43.0p
35
Arvid Gräns
Uppsala
2:47:45.1006400
+36:24.218300
43.0p
36
Dan Olofsson
Axa SC
2:48:00.1007900
+36:39.219800
42.9p
37
Tom Hammarstedt Davidsson
Sya SK
2:50:18.1021700
+38:57.233600
42.3p
38
Samir Kautto
Athletic Club Salt Lake
2:52:16.1033500
+40:55.245400
41.7p
39
Roger Kjell
Karlslunds IF SF
2:57:06.1062500
+45:45.274400
40.5p
40
Henrik Ahlen
Karlslunds IF SF
2:58:32.1071100
+47:11.283000
40.1p
41
Fredrik Håkansson
Karlslunds IF SF
3:00:03.1080200
+48:42.292100
39.7p
42
Martin Petersson
Karlstad
3:02:02.1092100
+50:41.304000
39.2p
43
Per Broholm
IF Hagen SK
3:03:42.1102100
+52:21.314000
38.8p
44
Krister Lundberg
Töreboda
3:06:35.1119400
+55:14.331300
38.1p
45
Peter Håkansson
Karlslunds IF SF
3:08:26.1130500
+57:05.342400
37.7p
46
Jonatan Lindner
Hammarby IF SF
3:10:07.1140600
+58:46.352500
37.3p
47
Ceacar Ax
Filipstads SF
3:16:07.1176600
+1:04:46.388500
36.1p
48
Ulf Nordström
Örebro
3:17:59.1187800
+1:06:38.399700
35.7p
49
Robert Eriksson
Karlslunds IF SF
3:18:38.1191700
+1:07:17.403600
35.6p
50
Jonatan Hjertton
Örebro
3:19:48.1198700
+1:08:27.410600
35.3p
51
Fredrik Nilsson
Lennartsfors IF
3:24:04.1224300
+1:12:43.436200
34.5p
52
Andreas Nygren
Arla
3:24:18.1225700
+1:12:57.437600
34.5p
53
Martin Lindberg
Karlslunds IF SF
3:27:18.1243700
+1:15:57.455600
33.9p
54
Carsten Helland
Karlslunds IF SF
3:27:33.1245200
+1:16:12.457100
33.9p
55
Stefan Vesterlund
Axa SC
3:32:53.1277200
+1:21:32.489100
32.9p
56
Stefan Karlsson
Zinkgruvans IF
3:35:31.1293000
+1:24:10.504900
32.5p
57
Andreas Nordgren
Säffle SK
3:37:14.1303300
+1:25:53.515200
32.2p
58
Mattias Engström
Örebro
3:39:07.1314600
+1:27:46.526500
31.9p
59
Emil Sterner
Örebro SLK
3:50:37.1383600
+1:39:16.595500
30.2p
60
Egon Persson
Filipstads SF
3:51:49.1390800
+1:40:28.602700
30.0p
61
Hannes Selberg
Karlslunds IF SF
3:57:50.1426900
+1:46:29.638800
29.2p
-
Jonas Ivarsson
Borås
23:59:58.8639700
-
Henrik Emilsson
Lysvik
23:59:58.8639700
-
Lennart Ehrencrona
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Eddie Bergström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Jesper Bjärvall
Örebro
23:59:59.8639800
-
Crister Blüme
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
Gustaf Floderus
Grillby
23:59:59.8639800
-
Andreas Holm
Magra IS
23:59:59.8639800
-
Anders Jonasson
IFK Vaxholm
23:59:59.8639800
-
Magnus Ring
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Jan Lund
Hovsta IF
23:59:59.8639800
-
Martin Olausson
Skogsbygdens IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)