Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Trysil Skimaraton
2020-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 46
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Harald Lunde
Granli IL
2:03:56.743500
75.6p
2
Kjetil Finstad
Strandbygda IL
2:10:57.785600
+7:01.42000
70.2p
3
Espen Granlund
Heddal IL
2:13:02.798100
+9:06.54500
68.8p
4
Kristoffer Sideby
Göteborgs SK
2:13:20.799900
+9:24.56300
68.6p
5
Erik Gausen
Oslo
2:13:37.801600
+9:41.58000
68.4p
6
Hallgeir Juklestad
Statnett BIL
2:13:43.802200
+9:47.58600
68.3p
7
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:15:19.811800
+11:23.68200
67.3p
8
Torleiv Yli Myre
Hamar SK
2:15:29.812800
+11:33.69200
67.2p
9
Jörgen Jarsve
Gjelleråsen IF
2:15:35.813400
+11:39.69800
67.1p
10
Henning Aasen
Åslia Skilag
2:16:31.819000
+12:35.75400
66.5p
11
Jo Christer Frysjøenden
Granli IL
2:17:28.824700
+13:32.81100
65.9p
12
Gøran Ivarsson
Nittedal IL
2:17:37.825600
+13:41.82000
65.8p
13
Kjell Vegard Opheim
Mjøsski
2:18:01.828000
+14:05.84400
65.5p
14
Bjørn-Tore Lunde
Elverum Norge
2:18:05.828400
+14:09.84800
65.5p
15
Sigurd Fornæss
IL Stavtak
2:20:01.840000
+16:05.96400
64.3p
16
Stig Hemstad
GE Healthcare
2:20:10.840900
+16:14.97300
64.2p
17
Tomas Andersson
Älvdalens IF SK
2:20:52.845100
+16:56.101500
63.8p
18
Joachim Håven
Lundersæter IL
2:22:24.854300
+18:28.110700
62.9p
19
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:22:38.855700
+18:42.112100
62.8p
20
Jørn Olav Dæhli
Tolga IL
2:23:04.858300
+19:08.114700
62.6p
21
Jonas Carlsson
Göteborg
2:23:41.862000
+19:45.118400
62.2p
22
Tor-leif Förde
Onsala
2:25:21.872000
+21:25.128400
61.3p
23
Martin Eriksson
Transtrand
2:25:42.874100
+21:46.130500
61.1p
24
Inge Pedersen
Rustad IL
2:26:13.877200
+22:17.133600
60.8p
25
Christer Andersson
Göteborg
2:29:23.896200
+25:27.152600
59.2p
26
Karl Erik Navestad
Høegh Eiendom
2:30:08.900700
+26:12.157100
58.8p
27
Sveinung Pannberg
Bødalen IF
2:30:47.904600
+26:51.161000
58.5p
28
Trond Olav Horten
Moelven IL
2:31:08.906700
+27:12.163100
58.3p
29
Håvard Holmedal
Strømmen IL
2:31:53.911200
+27:57.167600
57.9p
30
Donny Vinther
Jessheim
2:33:02.918100
+29:06.174500
57.4p
31
Magnus Eliasson
Borlänge
2:35:55.935400
+31:59.191800
56.1p
32
Jacob Lissars
Hedemora
2:36:00.935900
+32:04.192300
56.0p
33
Kristian Øksdahl
Odal SK
2:36:19.937800
+32:23.194200
55.9p
34
Svein Ove Hjellødegård
Nybygda
2:36:53.941200
+32:57.197600
55.6p
35
Mattia Pazzola
Team Elite
2:36:57.941600
+33:01.198000
55.6p
36
Knut Gravdal
Drøbak-frogn IL
2:37:54.947300
+33:58.203700
55.2p
37
Sigmund Henriksen
Bjerke IL
2:41:19.967800
+37:23.224200
53.7p
38
Rune Holmen
Halmsås og omegn
2:41:29.968800
+37:33.225200
53.6p
39
Vegar Hjellødegård
Lillehammer SK
2:42:42.976100
+38:46.232500
53.1p
40
Thomas Orrenius
Ödeshögs SK
2:43:07.978600
+39:11.235000
53.0p
41
Martin Wildheim
Mölndal Outdoor IF
2:43:14.979300
+39:18.235700
52.9p
42
Jörgen Hasselström
Lidköpings VSK
2:49:54.1019300
+45:58.275700
50.4p
43
Ole Kristen Øverberg
Oslo Tingrett
2:50:23.1022200
+46:27.278600
50.2p
44
Morten Vig
Kjellmyra IL
2:53:21.1040000
+49:25.296400
49.1p
45
Petter Sundsten
Axa SC
2:58:52.1073100
+54:56.329500
47.3p
46
Andreas Lejon
IFK Helsingborg
3:02:15.1093400
+58:19.349800
46.2p
47
Erlend Værdal
Drøbak
3:08:25.1130400
+1:04:29.386800
44.4p
48
Per Pfister
Gjelleråsen IF
3:10:26.1142500
+1:06:30.398900
43.8p
49
Magnus Lindgren
Tvååker
3:12:32.1155100
+1:08:36.411500
43.2p
50
Bengt Gerhardsen
Lørenskog SK - Ski
3:20:57.1205600
+1:17:01.462000
41.1p
51
Mikkel Birkeland
København SK
3:22:52.1217100
+1:18:56.473500
40.6p
52
Fausto Fazzini
Team Elite
3:23:20.1219900
+1:19:24.476300
40.5p
53
Eirik Johannes Leer
Solberglia Whisky & Kajakk Klubb
3:23:22.1220100
+1:19:26.476500
40.5p
54
Thomas Greschik
Landvetter
3:27:08.1242700
+1:23:12.499100
39.6p
55
Thomas Beck
Sagstuåa Skilag
3:29:15.1255400
+1:25:19.511800
39.2p
56
Per Ole Otterness
Strømmen IL
3:30:19.1261800
+1:26:23.518200
38.9p
57
Lasse Kristiansen
Son
3:30:56.1265500
+1:27:00.521900
38.8p
58
Jens-Petter Guthus
SKEDSMOKORSET
3:31:53.1271200
+1:27:57.527600
38.6p
59
Ola Romberg
Volvo IF
3:34:53.1289200
+1:30:57.545600
37.9p
60
Øyvind Trøhaugen
Oslo
3:36:38.1299700
+1:32:42.556100
37.6p
61
Bengt Ove Gulland
Fredrikstad Triatlonklubb
3:42:08.1332700
+1:38:12.589100
36.5p
62
Robert Skar
Oslo
3:42:38.1335700
+1:38:42.592100
36.4p
63
Peter Gelin
Kumla SF
3:42:39.1335800
+1:38:43.592200
36.4p
64
Stig Carnbrand
Västerås
3:52:19.1393800
+1:48:23.650200
34.6p
65
Harald Fløgstad
Moss SK
3:56:13.1417200
+1:52:17.673600
34.0p
66
Morten Riis Andersen
IF Fröy
3:58:51.1433000
+1:54:55.689400
33.5p
67
Jan-Øyvind Kristiansen
Oslo
3:58:52.1433100
+1:54:56.689500
33.5p
68
Björn Haakenstad
Skiforeningen
4:08:49.1492800
+2:04:53.749200
32.0p