Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup distans
2020-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ester Strand
Göteborg
9:32.57120
2
Astrid Hermansson
Dalarna
9:36.57510
+3.290
3
Elsa Tänglander
Jämtland Härjedalen
9:39.57870
+7.650
4
Märta Johansson
Norrbotten
9:44.58360
+12.1140
5
Mathea Eriksson
Norrbotten
9:49.58890
+17.1670
6
Selma Johansson
Norrbotten
10:03.60250
+31.3030
7
Minna Turesson
Norrbotten
10:04.60370
+32.3150
8
My Blomqvist
Norrbotten
10:05.60460
+33.3240
9
Lydia Hägg Eveby
Jämtland Härjedalen
10:09.60830
+37.3610
10
Nora Samuelsson
Jämtland Härjedalen
10:11.61080
+39.3860
11
Lova Masapärs
Dalarna
10:15.61400
+42.4180
12
Juvina Agerfalk
Norrbotten
10:16.61510
+43.4290
13
Klara Edström
Medelpad
10:17.61620
+45.4400
14
Saga Westerlund
Uppland
10:20.61950
+48.4730
15
Alva Olsson
Bohuslän Dal
10:21.62080
+49.4860
16
Agnes Isaksson
Norrbotten
10:22.62160
+50.4940
17
Selma Partanen
Gästrikland
10:23.62250
+51.5030
18
Juni Rudström
Värmland
10:25.62400
+52.5180
19
Alice Broström
Norrbotten
10:25.62450
+53.5230
20
Alva Widegren
Stockholm
10:27.62650
+55.5430
21
Maja Lax
Småland
10:28.62740
+56.5520
22
Tilde Karlsson
Dalarna
10:28.62770
+56.5550
23
Tuva Landfors
Ångermanland
10:31.63010
+58.5790
24
Matilda Grahn
Småland
10:32.63120
+1:00.5900
25
Meja Burman
Västerbotten
10:35.63440
+1:03.6220
25
Alma Gyllroth
Ångermanland
10:35.63440
+1:03.6220
27
Vilma Majbäck
Norrbotten
10:41.64010
+1:08.6790
28
Edit Söderlind
Norrbotten
10:42.64170
+1:10.6950
29
HOLMBERG Johanna
Västmanland
10:43.64250
+1:11.7030
30
Viola Gustafsson
Östergötland
10:43.64290
+1:11.7070
31
Nea Seiger
Västerbotten
10:44.64350
+1:12.7130
32
Teresia Ytterbom
Medelpad
10:47.64690
+1:15.7470
33
Frida Bergkvist
Medelpad
10:48.64790
+1:16.7570
34
Signe Zetterberg
Gästrikland
10:50.64980
+1:18.7760
35
Hanna Lidström
Göteborg
10:51.65080
+1:19.7860
36
Pauline Bylund
Uppland
10:52.65140
+1:20.7920
37
Elsa Martinsson
Västmanland
10:55.65410
+1:22.8190
38
Ida Persson
Hälsingland
10:55.65420
+1:23.8200
38
Clara Thoresson
Uppland
10:55.65420
+1:23.8200
40
Nilla Grönborg
Medelpad
10:55.65430
+1:23.8210
41
Ida Zeffer
Stockholm
10:55.65460
+1:23.8240
42
Ellen Lundholm
Norrbotten
10:56.65520
+1:24.8300
43
Edith Carlander
Östergötland
10:59.65850
+1:27.8630
44
Stella Winell
Uppland
11:01.66020
+1:29.8800
45
Svea Pettersson
Norrbotten
11:03.66220
+1:31.9000
46
Linnea Arnlöf
Ångermanland
11:04.66380
+1:32.9160
47
Wilma Lindström
Medelpad
11:08.66720
+1:36.9500
48
Alma Linder
Norrbotten
11:09.66830
+1:37.9610
49
Ottilia Alvarsson
Stockholm
11:10.66940
+1:38.9720
50
Olivia Jonsson
Norrbotten
11:14.67340
+1:42.10120
51
Katja Malm
Västerbotten
11:14.67380
+1:42.10160
52
Anine Karlsson
Dalarna
11:15.67490
+1:43.10270
53
Delia Aidanpää
Norrbotten
11:20.67900
+1:47.10680
54
Hedvig Ulander
Ångermanland
11:21.68010
+1:48.10790
55
Elsa Karlsson
Västergötland
11:26.68580
+1:54.11360
56
Ellen Virding Mattsson
Norrbotten
11:29.68870
+1:57.11650
57
Elin Axelsson
Göteborg
11:36.69500
+2:03.12280
58
Silje Abrahamsen
Värmland
11:36.69510
+2:03.12290
59
Nora Pouliot
Norrbotten
11:36.69580
+2:04.12360
60
Hilma Bylund null
Hälsingland
11:38.69710
+2:05.12490
61
Alva Strand
Medelpad
11:38.69770
+2:06.12550
62
Tilda Persson
Värmland
11:50.70910
+2:17.13690
63
Saga Lingman
Norrbotten
11:51.71090
+2:19.13870
64
Hilda Bergqvist
Ångermanland
11:53.71230
+2:21.14010
65
Märta Wernersson
Småland
11:54.71320
+2:22.14100
66
Ester Törngren
Norrbotten
11:57.71620
+2:25.14400
67
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
11:57.71680
+2:25.14460
68
Julia Andersson
Norrbotten
12:00.71900
+2:27.14680
69
Moa Robertsson
Ångermanland
12:00.71980
+2:28.14760
70
Lina Lindström
Ångermanland
12:02.72160
+2:30.14940
71
Tilde Johnson
Jämtland Härjedalen
12:02.72170
+2:30.14950
72
Elin Nisén
Dalarna
12:12.73150
+2:40.15930
73
Elsa Hedin
Värmland
12:16.73550
+2:44.16330
74
Kajsa Eklund
Medelpad
12:26.74540
+2:54.17320
75
Noelia Frank
Medelpad
12:28.74740
+2:56.17520
76
Amanda Karunarathna
Medelpad
12:30.74940
+2:58.17720
77
Mina Jakobsson
Västerbotten
12:35.75490
+3:03.18270
78
Elin Quick
Västergötland
12:38.75730
+3:06.18510
79
Klara Olofsson
Ångermanland
12:39.75850
+3:07.18630
80
Ellen Nordberg Fränckel
Ångermanland
12:51.77090
+3:19.19870
81
Alva Johansson
Västergötland
13:13.79260
+3:41.22040
82
Tova Kihlberg
Östergötland
13:20.79980
+3:48.22760
83
Lina Biberg
Medelpad
13:30.80960
+3:58.23740
84
Sofia Hjeltström
Medelpad
13:31.81030
+3:59.23810
85
Moa Däldehög
Hälsingland
13:32.81130
+4:00.23910
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Lindgren
Västerbotten
9:12.55160
2
Minna Mikaelsson
Ångermanland
9:25.56450
+12.1190
3
Emmy Johansson
Norrbotten
9:27.56610
+14.1350
4
Anna Johansson
Västerbotten
9:47.58690
+35.3430
5
Emma Forsgren
Ångermanland
9:48.58780
+36.3520
6
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
9:51.59020
+38.3760
7
Maja Lundholm
Västerbotten
9:59.59870
+47.4610
8
Johanna Hägg
Östergötland
9:59.59890
+47.4630
9
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
10:05.60440
+52.5180
10
Agnes Niemi
Norrbotten
10:08.60760
+56.5500
11
Nea Malm
Västerbotten
10:13.61280
+1:01.6020
12
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
10:18.61760
+1:06.6500
13
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
10:21.62000
+1:08.6740
14
Elsa Henriksson
Västerbotten
10:21.62010
+1:08.6750
14
Agnes Josefsson
Stockholm
10:21.62010
+1:08.6750
16
Elin Gezelius
Dalarna
10:25.62410
+1:12.7150
17
Ida Hammarberg
Göteborg
10:26.62530
+1:13.7270
18
Linnea Hermansson
Dalarna
10:27.62690
+1:15.7430
19
Ellen Berg
Värmland
10:30.62900
+1:17.7640
20
SOL Svensson
Västergötland
10:30.62910
+1:17.7650
21
Ellen Rydhult
Jämtland Härjedalen
10:31.63090
+1:19.7830
22
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
10:32.63110
+1:19.7850
23
Kajsa Limby
Dalarna
10:35.63400
+1:22.8140
24
Maya Rennermalm
Dalarna
10:36.63530
+1:23.8270
25
Nellie Sjöberg
Medelpad
10:36.63560
+1:24.8300
26
Hanna Bengtsson
Östergötland
10:37.63610
+1:24.8350
26
Tyra Larsson
Västerbotten
10:37.63610
+1:24.8350
28
Nora Nordlund
Dalarna
10:37.63620
+1:24.8360
29
Ester Selander
Västergötland
10:38.63710
+1:25.8450
30
Maja Hörnström
Värmland
10:45.64480
+1:33.9220
31
Saga Hampusson
Västerbotten
10:46.64500
+1:33.9240
32
Emma Enerud
Hälsingland
10:47.64640
+1:34.9380
33
Märta Hübenette
Ångermanland
10:50.64900
+1:37.9640
34
Stina Olsson Wallin
Medelpad
10:50.64910
+1:37.9650
35
Kajsa Ekenberg
Göteborg
10:53.65200
+1:40.9940
36
Tuva Karlén
Småland
10:56.65590
+1:44.10330
37
Hanna Jonsson
Gästrikland
10:57.65630
+1:44.10370
38
Wilma Olofsson
Dalarna
10:58.65720
+1:45.10460
39
Thea Lundqvist
Västerbotten
11:01.66000
+1:48.10740
40
Ella Jansson
Västergötland
11:01.66060
+1:49.10800
41
Sandra Forsman
Gästrikland
11:02.66170
+1:50.10910
42
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
11:03.66230
+1:50.10970
43
Vilma Högman
Västergötland
11:04.66340
+1:51.11080
44
Klara Johansson
Norrbotten
11:04.66370
+1:52.11110
45
Penny Spets
Ångermanland
11:06.66570
+1:54.11310
46
Julia Jonsson
Medelpad
11:07.66640
+1:54.11380
47
Amanda Frid
Värmland
11:09.66810
+1:56.11550
48
Agnes Millén
Dalarna
11:09.66830
+1:56.11570
49
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
11:13.67220
+2:00.11960
50
Frida Karlsson
Jämtland Härjedalen
11:14.67320
+2:01.12060
51
Ida Swärd
Västergötland
11:14.67330
+2:01.12070
52
Rebecka Winroth
Västerbotten
11:14.67380
+2:02.12120
53
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
11:15.67470
+2:03.12210
54
Ebba Vestrin
Hälsingland
11:17.67610
+2:04.12350
55
Philippa Eriksson
Värmland
11:17.67660
+2:05.12400
56
Wilda Lundqvist
Stockholm
11:18.67790
+2:06.12530
57
Stina Widholm
Västergötland
11:19.67840
+2:06.12580
58
Elsa Moqvist
Göteborg
11:21.68070
+2:09.12810
59
Nova Bergstrand Ståhl
Jämtland Härjedalen
11:24.68330
+2:11.13070
60
Hannah Hedström
Värmland
11:24.68350
+2:11.13090
61
Tuva Furunäs
Dalarna
11:24.68390
+2:12.13130
62
Isabelle Johnselius
Norrbotten
11:25.68450
+2:12.13190
63
Emilina Bång
Jämtland Härjedalen
11:26.68590
+2:14.13330
64
Moa Söderqvist
Uppland
11:27.68620
+2:14.13360
65
Selma Rudlund
Ångermanland
11:29.68840
+2:16.13580
66
Elin Lönnqvist
Södermanland
11:29.68890
+2:17.13630
67
Inez Häggrot
Norrbotten
11:33.69220
+2:20.13960
68
Angelica Dahlgren
Dalarna
11:33.69230
+2:20.13970
69
Alva Bengtsson
Västergötland
11:35.69470
+2:23.14210
70
Ayla Boberg
Dalarna
11:40.69960
+2:28.14700
71
Elsa Norberg
Hälsingland
11:43.70270
+2:31.15010
72
Ida Johansson
Dalarna
11:44.70330
+2:31.15070
73
Astrid Öhrn
Medelpad
11:46.70520
+2:33.15260
74
Tilda Eriksson
Värmland
11:46.70590
+2:34.15330
75
Frida Tynell
Dalarna
11:47.70600
+2:34.15340
76
Josefin Persson
Norrbotten
11:47.70660
+2:35.15400
77
Tilde Strid
Göteborg
11:47.70670
+2:35.15410
78
Elma Rudklint
Göteborg
11:50.70900
+2:37.15640
79
Beata Åkerström
Västergötland
11:56.71590
+2:44.16330
79
Ebba Johansson
Västergötland
11:56.71590
+2:44.16330
81
Tilde Gyllbäck
Stockholm
11:58.71780
+2:46.16520
82
Viktoria Leandersson
Dalarna
11:59.71840
+2:46.16580
83
Hanna Johansen
Gästrikland
12:00.71900
+2:47.16640
84
Emilia Westermark
Ångermanland
12:03.72250
+2:50.16990
85
Alice Mohr
Västergötland
12:05.72440
+2:52.17180
86
Amanda Kjellgren
Värmland
12:30.74990
+3:18.19730
86
Klara Nygård
Jämtland Härjedalen
12:30.74990
+3:18.19730
88
Ellen Thermaenius
Stockholm
12:34.75350
+3:21.20090
89
Vilma Aktner
Östergötland
12:50.76970
+3:38.21710
90
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
12:53.77200
+3:40.21940
91
Klara Bodén
Jämtland Härjedalen
13:00.77900
+3:47.22640
92
Ida Moström Ahlberg
Ångermanland
13:03.78230
+3:50.22970
93
Siri Ramström
Västmanland
13:04.78370
+3:52.23110
94
Nora Nordqvist
Ångermanland
13:07.78610
+3:54.23350
95
Embla Näsbom
Västmanland
13:20.79910
+4:07.24650
96
Hanna Bäcklund
Blekinge
13:20.79930
+4:07.24670
97
Nova Stattin
Ångermanland
13:34.81320
+4:21.26060
98
Elin Saleskog
Blekinge
13:55.83400
+4:42.28140
99
Ellen Westerlund
Ångermanland
14:10.84900
+4:57.29640
100
Linnéa Bertilsson
Västergötland
14:27.86650
+5:14.31390
101
Alina Kruglowa
Östergötland
16:05.96470
+6:53.41210
102
Elina Brantvall
Skåne
18:13.109230
+9:00.53970
-
Irma Lind
Stockholm
23:59:59.8639800
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frans Persson
Västerbotten
9:03.54200
2
Tage Börjesson
Östergötland
9:11.55050
+8.750
3
Oskar Olsson
Västergötland
9:11.55070
+8.770
4
Martin Nilsson
Ångermanland
9:22.56150
+19.1850
5
Olle Sehlstedt
Västerbotten
9:24.56390
+21.2090
6
Ludvig Eggöy Markhester
Stockholm
9:25.56460
+22.2160
7
Frans Lundberg
Västerbotten
9:29.56880
+26.2580
8
Arvid Trofast
Östergötland
9:31.57030
+28.2730
9
Erik Danielsson
Dalarna
9:32.57150
+29.2850
10
Vegard Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
9:33.57260
+30.2960
11
Arvid Nordin
Västerbotten
9:36.57540
+33.3240
12
Pelle Anger
Dalarna
9:39.57850
+36.3550
Logga in för att slippa de här annonserna
13
David Lindgren
Västerbotten
9:41.58080
+38.3780
14
Vilgot Kuokkanen
Norrbotten
9:43.58260
+40.3960
15
Noa Rindeskog
Ångermanland
9:46.58530
+43.4230
16
Martin Engström
Norrbotten
9:46.58590
+43.4290
17
Olle Rune
Stockholm
9:51.59070
+48.4770
18
Leon Kvistegård
Gästrikland
9:51.59080
+48.4780
19
Rasmus Lövgren
Östergötland
9:52.59170
+49.4870
20
Olle Gedda
Göteborg
9:53.59280
+50.4980
21
Manne Bernhardsson
Jämtland Härjedalen
9:55.59440
+52.5140
22
Oskar Söder
Dalarna
9:55.59450
+52.5150
23
Erik Gustavsson
Ångermanland
9:59.59800
+56.5500
24
Leo Reinholdsson
Västergötland
10:02.60170
+59.5870
25
Petter Karlsson
Värmland
10:04.60300
+1:01.6000
26
Atle Blomquist
Jämtland Härjedalen
10:05.60420
+1:02.6120
27
Kalle Grahn-Birve
Medelpad
10:05.60490
+1:02.6190
28
Viktor Östberg
Dalarna
10:06.60580
+1:03.6280
29
Gustav Gränborn
Hälsingland
10:07.60610
+1:04.6310
30
Anton Persson
Bohuslän Dal
10:09.60870
+1:06.6570
31
Isak Lind
Medelpad
10:10.60930
+1:07.6630
32
Lucas Tommila
Hälsingland
10:11.61030
+1:08.6730
33
Isac Berglund
Västergötland
10:12.61110
+1:09.6810
34
Vile Noaksson
Jämtland Härjedalen
10:13.61290
+1:10.6990
35
Erik Borg
Hälsingland
10:14.61310
+1:11.7010
36
Jonatan Walther
Medelpad
10:15.61440
+1:12.7140
37
Erik Wiklund
Stockholm
10:15.61470
+1:12.7170
38
Frode Montelius Risberg
Dalarna
10:16.61590
+1:13.7290
39
Eric Stigers
Dalarna
10:19.61820
+1:16.7520
40
Ebbe Göransson
Jämtland Härjedalen
10:22.62100
+1:19.7800
41
Nils-markus Marakatt
Norrbotten
10:22.62180
+1:19.7880
42
Axel Samuelsson
Västerbotten
10:23.62230
+1:20.7930
43
Elias Jeleby
Uppland
10:28.62700
+1:25.8400
44
Vilgot Lundin
Medelpad
10:28.62710
+1:25.8410
45
Björn Bromée
Jämtland Härjedalen
10:28.62750
+1:25.8450
46
Ludwig Norén
Västergötland
10:33.63220
+1:30.8920
47
Hugo Enhörning
Stockholm
10:34.63350
+1:31.9050
48
Einar Olsson
Norrbotten
10:34.63390
+1:31.9090
49
Tuve Johnson
Jämtland Härjedalen
10:36.63510
+1:33.9210
50
Alex Andersson
Medelpad
10:39.63810
+1:36.9510
51
Erik Pihl
Västergötland
10:39.63840
+1:36.9540
52
Edvin Skytt
Dalarna
10:40.63910
+1:37.9610
53
Isak Hertz
Småland
10:40.63970
+1:37.9670
54
Elias Wetterskog
Dalarna
10:43.64280
+1:40.9980
55
Samuel Gustavsson
Västmanland
10:43.64290
+1:40.9990
56
Oscar Gärdt
Värmland
10:45.64410
+1:42.10110
57
Miron Weber
Östergötland
10:48.64730
+1:45.10430
58
Isak Oscarsson
Jämtland Härjedalen
10:51.65000
+1:48.10700
59
Erik Nordin
Medelpad
10:52.65160
+1:49.10860
60
Kalle Helgesson
Jämtland Härjedalen
10:56.65570
+1:53.11270
61
Hampus Hult
Dalarna
10:58.65730
+1:55.11430
62
David Kettunen
Västerbotten
11:03.66250
+2:00.11950
63
Dennis Vilhelmsson
Västerbotten
11:06.66500
+2:03.12200
64
Tim Persson
Gästrikland
11:06.66520
+2:03.12220
65
Einar Ljungdahl
Medelpad
11:06.66550
+2:03.12250
66
Henning Lindqvist
Uppland
11:06.66590
+2:03.12290
67
Melker Rentzhog
Jämtland Härjedalen
11:08.66740
+2:05.12440
68
Alfred Claesson
Småland
11:10.66970
+2:07.12670
69
Egon Kvibacke
Norrbotten
11:11.67010
+2:08.12710
70
Albin Persson
Stockholm
11:15.67480
+2:12.13180
71
Ville Norlin
Dalarna
11:22.68110
+2:19.13810
72
Harald Strömblad
Stockholm
11:22.68120
+2:19.13820
73
Albert Östlund
Medelpad
11:22.68170
+2:19.13870
74
Martin Larsson
Norrbotten
11:25.68440
+2:22.14140
75
Viktor Johansson
Skåne
11:25.68450
+2:22.14150
76
Eskil Branzell
Östergötland
11:25.68460
+2:22.14160
77
Anton Hedmark
Stockholm
11:28.68730
+2:25.14430
78
Lowe Engström
Uppland
11:29.68830
+2:26.14530
79
Elias Enström Isaksson
Norrbotten
11:30.68920
+2:27.14620
80
Nils Wallberg
Ångermanland
11:33.69280
+2:30.14980
81
Melker Svensson
Småland
11:36.69550
+2:33.15250
82
Arvid Eriksson
Jämtland Härjedalen
11:36.69560
+2:33.15260
83
Pontus Nilsson
Bohuslän Dal
11:40.69980
+2:37.15680
84
Lars Persson
Hälsingland
11:46.70590
+2:43.16290
85
Joel Lindqvist
Medelpad
11:47.70670
+2:44.16370
86
Lucas Lingblom
Västmanland
11:54.71360
+2:51.17060
87
Folke Röös
Uppland
11:55.71440
+2:52.17140
88
Jakob Falkeström
Västmanland
11:59.71830
+2:56.17530
89
Alvin Nordensson
Medelpad
12:07.72660
+3:04.18360
90
Filip Falkeström
Västmanland
12:21.74090
+3:18.19790
91
Alfred Olsson
Skåne
12:34.75350
+3:31.21050
92
Jordan Blomqvist
Medelpad
12:44.76340
+3:41.22040
93
Erik Persson
Västmanland
12:53.77230
+3:50.22930
94
Arvid Eriksson
Blekinge
13:00.77980
+3:57.23680
95
Oskar Egerstedt
Västmanland
13:01.78060
+3:58.23760
96
Olof Wingren
Skåne
16:18.97780
+7:15.43480
-
Vidar Lans
Hälsingland
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Nederheim
Stockholm
8:16.49510
2
Ulrik Jonsson
Norrbotten
8:30.50910
+14.1300
3
Eddie Pettersson
Dalarna
8:43.52200
+26.2590
4
Malte Henden
Västergötland
8:55.53410
+39.3800
5
Leo Kristiansson
Dalarna
8:58.53750
+42.4140
5
Måns Rawald
Jämtland Härjedalen
8:58.53750
+42.4140
7
Harald Eriksson
Dalarna
9:01.54020
+45.4410
8
Joel Hoflund Martinsson
Småland
9:02.54100
+45.4490
9
William Rytter
Dalarna
9:05.54400
+48.4790
10
David Wallin
Gästrikland
9:08.54740
+52.5130
11
Eddie Gustavsson
Västergötland
9:08.54770
+52.5160
11
Nils Danneskog
Hälsingland
9:08.54770
+52.5160
13
Malte Andersson
Dalarna
9:12.55100
+55.5490
14
Anton Modigs
Dalarna
9:15.55460
+59.5850
15
Melvin Löfgren
Dalarna
9:16.55530
+1:00.5920
16
Alvin Rydin Sahlin
Västmanland
9:21.56060
+1:05.6450
17
Anton Unger
Dalarna
9:23.56240
+1:07.6630
18
Tor Kronholm
Norrbotten
9:25.56420
+1:09.6810
19
Albin Larsson
Värmland
9:25.56470
+1:09.6860
20
Sixten Lindblom
Jämtland Härjedalen
9:28.56750
+1:12.7140
21
Samuel Gustavsson
Norrbotten
9:30.56940
+1:14.7330
22
Gustav Jäderblom
Uppland
9:31.57040
+1:15.7430
23
Malte Söderlund
Dalarna
9:31.57070
+1:15.7460
24
Carl Björk
Västergötland
9:31.57090
+1:15.7480
25
Anton Nordgren
Jämtland Härjedalen
9:32.57170
+1:16.7560
26
Axel Björklund
Dalarna
9:37.57620
+1:21.8010
27
Seth Nordin
Västerbotten
9:38.57790
+1:22.8180
28
Oliver Hedberg
Värmland
9:41.58020
+1:25.8410
29
Rasmus Anttila
Gästrikland
9:43.58290
+1:27.8680
30
Alexander Wärne
Norrbotten
9:44.58320
+1:28.8710
31
Felix Frykfeldt
Småland
9:45.58420
+1:29.8810
32
Alvin Vestman
Jämtland Härjedalen
9:45.58470
+1:29.8860
33
Vilhelm Lernevik
Småland
9:46.58590
+1:30.8980
34
Johan Richardsson
Jämtland Härjedalen
9:50.58910
+1:34.9300
35
Oskar Boström
Jämtland Härjedalen
9:50.58970
+1:34.9360
36
Arvid Ingvarsson
Norrbotten
9:57.59640
+1:41.10030
37
Oskar Wikander
Medelpad
9:58.59700
+1:41.10090
38
Alfred Nilsson
Dalarna
9:58.59760
+1:42.10150
39
Felix Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
9:58.59790
+1:42.10180
40
Malte Lewandowski
Jämtland Härjedalen
10:00.59900
+1:43.10290
41
Emil Jönsson
Dalarna
10:00.59940
+1:44.10330
42
Joel Nilsson
Medelpad
10:01.60090
+1:45.10480
43
Ragnar Hultdin
Västerbotten
10:02.60110
+1:46.10500
44
Viktor Persson
Västergötland
10:03.60240
+1:47.10630
45
Tore Sandegård
Gästrikland
10:03.60250
+1:47.10640
46
Hugo Ekström
Värmland
10:03.60260
+1:47.10650
47
Emil Snell
Norrbotten
10:04.60320
+1:48.10710
48
Pontus Nilsson
Östergötland
10:05.60460
+1:49.10850
49
Anton Weber
Västergötland
10:07.60610
+1:51.11000
50
Simon Löfholm
Jämtland Härjedalen
10:09.60800
+1:52.11190
51
William Forslund
Medelpad
10:09.60850
+1:53.11240
52
Rasmus Persson
Uppland
10:13.61200
+1:56.11590
53
Lucas Mårts
Göteborg
10:13.61230
+1:57.11620
54
Gustav Palm
Dalarna
10:14.61350
+1:58.11740
55
Teo Dolk
Ångermanland
10:14.61380
+1:58.11770
56
August Lilja
Medelpad
10:15.61400
+1:58.11790
57
Olle Hamberg
Jämtland Härjedalen
10:17.61600
+2:00.11990
58
Wilhelm Kuylenstierna
Göteborg
10:18.61700
+2:01.12090
59
Joel Byström
Ångermanland
10:20.61950
+2:04.12340
60
Emil Johansen
Gästrikland
10:24.62320
+2:08.12710
61
Hjalmar El-hayek
Södermanland
10:25.62490
+2:09.12880
62
Hugo Andersson
Norrbotten
10:26.62530
+2:10.12920
63
Melvin Rydin
Västergötland
10:27.62690
+2:11.13080
64
Vilmer Lindgren
Medelpad
10:28.62700
+2:11.13090
65
Ludvig Åkvist
Västergötland
10:29.62830
+2:13.13220
66
Sebastian Tysell
Södermanland
10:30.62990
+2:14.13380
67
Edvin Wiberg
Småland
10:31.63000
+2:14.13390
68
Gustav Wickman
Västmanland
10:33.63220
+2:17.13610
69
Emil Marinus
Östergötland
10:34.63340
+2:18.13730
70
Marcus Edlund
Ångermanland
10:41.64090
+2:25.14480
71
Noah Rådmark
Stockholm
10:42.64110
+2:26.14500
72
Linus Källman
Ångermanland
10:42.64170
+2:26.14560
73
Walter Nordmark
Västerbotten
10:42.64180
+2:26.14570
74
Carl Svensson
Stockholm
10:45.64450
+2:29.14840
75
Edvin Nilsson
Uppland
10:48.64780
+2:32.15170
76
Pål Hassellöf
Göteborg
10:49.64830
+2:33.15220
77
Max Zetterberg
Hälsingland
10:49.64890
+2:33.15280
78
Elias Hedén
Gästrikland
10:50.64980
+2:34.15370
79
Max Österberg
Stockholm
10:52.65150
+2:36.15540
80
Natanael Bokesand
Göteborg
10:53.65260
+2:37.15650
81
Emil Larsson
Värmland
10:53.65280
+2:37.15670
82
Sidor Nordling
Göteborg
10:56.65580
+2:40.15970
83
Gustav Wågesson
Småland
10:58.65770
+2:42.16160
84
Alexander Mattsson
Västerbotten
11:00.65950
+2:44.16340
85
Emil Lundgren
Medelpad
11:01.66050
+2:45.16440
86
Albin Mölleberg
Gästrikland
11:01.66080
+2:45.16470
87
Viktor Blomquist
Norrbotten
11:02.66100
+2:45.16490
88
Oskar Bergman
Dalarna
11:08.66740
+2:52.17130
89
Marcus Modig
Västmanland
11:08.66760
+2:52.17150
90
Oliver Lindström
Medelpad
11:19.67800
+3:02.18190
91
Wilmer Thorén
Ångermanland
11:21.68000
+3:04.18390
92
Max Svensson
Medelpad
11:21.68050
+3:05.18440
93
Adam Tengblad
Jämtland Härjedalen
11:22.68110
+3:06.18500
94
Wilhelm Karmetun
Småland
11:23.68210
+3:07.18600
95
Isak Jeppling
Medelpad
11:35.69420
+3:19.19810
96
Filip Lagerqwist
Småland
11:46.70560
+3:30.20950
97
Lukas Ullberg
Hälsingland
12:03.72220
+3:47.22610
98
Olle Sjöblom
Jämtland Härjedalen
12:09.72800
+3:52.23190
99
Emil Omnell
Uppland
12:15.73460
+3:59.23850
100
Wilmer Johansson
Västmanland
12:39.75890
+4:23.26280
101
Tim Jakobsson
Västmanland
13:18.79770
+5:02.30160
-
Oscar Lundkvist
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Alvin Lestander
Västmanland
23:59:59.8639800
-
Joar Rosvold
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Emil Aronsson
Blekinge
23:59:59.8639800