Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup etapp 1, Hånger
2020-06-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elias Andersson
Landsbro IF SK
46:41.280000
76.6p
2
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
47:37.285600
+56.5500
74.4p
3
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
47:46.286500
+1:05.6400
74.1p
4
Alexander Thudeen
Sya SK
47:46.286500
+1:05.6400
74.1p
5
Isak Nilsson
Gnosjö FK
47:47.286600
+1:06.6500
74.0p
6
Mattias Qvarnström
Lekeryd
47:55.287400
+1:14.7300
73.7p
7
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
48:47.292600
+2:06.12500
71.9p
8
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
49:27.296600
+2:46.16500
70.5p
9
Petter Gustafsson
Gnosjö FK
49:32.297100
+2:51.17000
70.4p
10
Johan Lind
OK Stigen
50:18.301700
+3:37.21600
68.9p
11
Johan Englund
OK Stigen
50:21.302000
+3:40.21900
68.8p
12
Jonathan Hansson
Burseryds IF
50:46.304500
+4:05.24400
68.0p
13
Magnus Edgren
Lekeryd
50:46.304500
+4:05.24400
68.0p
14
Niclas Hansson
Burseryds IF
51:12.307100
+4:31.27000
67.2p
15
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
51:18.307700
+4:37.27600
67.0p
16
Patrik Petersson
Apladalens Lk
51:42.310100
+5:01.30000
66.3p
17
Mikael Rask
OK Stigen
52:58.317700
+6:17.37600
64.1p
18
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
53:00.317900
+6:19.37800
64.1p
19
Kent Tigerberg
Lidköping
53:00.317900
+6:19.37800
64.1p
20
Filip Johansson
OK Stigen
53:44.322300
+7:03.42200
62.9p
21
Gustav Nilsson
OK Stigen
54:39.327800
+7:58.47700
61.4p
22
Jakob Josefsson
OK Stigen
55:49.334800
+9:08.54700
59.7p
23
Daniel Ström
OK Stigen
55:54.335300
+9:13.55200
59.6p
24
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
56:01.336000
+9:20.55900
59.4p
25
Daniel Bokinge
Apladalens Lk
56:03.336200
+9:22.56100
59.4p
26
Rickard Stark
No Club
57:49.346800
+11:08.66700
57.0p
27
Jonas Ryd
Apladalens Lk
58:02.348100
+11:21.68000
56.7p
28
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
58:04.348300
+11:23.68200
56.6p
29
Ove Hallberg
Burseryds IF
1:00:31.363000
+13:50.82900
53.6p
30
Pär Johansson
Apladalens Lk
1:01:45.370400
+15:04.90300
52.2p
31
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
1:02:02.372100
+15:21.92000
51.9p
32
Emil Aggefors
OK Stigen
1:03:02.378100
+16:21.98000
50.9p
33
Peter Nilsson
Tranemo IF
1:07:38.405700
+20:57.125600
46.5p
34
Viktor Hermansson
OK Stigen
1:07:40.405900
+20:59.125800
46.5p