Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens långlopp
2021-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Lager 157
1:40:04.600300
85.9p
2
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:40:05.600400
+1
85.9p
2
Alfred Nilsson
Filipstads SF
1:40:05.600400
+1
85.9p
4
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:40:07.600600
+3.200
85.9p
5
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:40:13.601200
+9.800
85.7p
6
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:40:29.602800
+25.2400
85.4p
7
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:42:33.615200
+2:29.14800
83.0p
7
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
1:42:33.615200
+2:29.14800
83.0p
9
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:42:34.615300
+2:30.14900
83.0p
10
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:42:35.615400
+2:31.15000
83.0p
10
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:42:35.615400
+2:31.15000
83.0p
12
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:42:37.615600
+2:33.15200
83.0p
13
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
1:43:27.620600
+3:23.20200
82.0p
14
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:43:29.620800
+3:25.20400
82.0p
15
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:44:41.628000
+4:37.27600
80.7p
16
Jonatan Steen
Sågmyra SK
1:44:43.628200
+4:39.27800
80.7p
16
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:44:43.628200
+4:39.27800
80.7p
18
Måns Larsson
Ulricehamns IF
1:44:44.628300
+4:40.27900
80.6p
19
Pierre Hallin
Ulricehamns IF
1:44:45.628400
+4:41.28000
80.6p
20
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:44:46.628500
+4:42.28100
80.6p
20
Claes Steimert
Mälarö SOK
1:44:46.628500
+4:42.28100
80.6p
22
Kalle Georgsson
Högbo GIF
1:44:47.628600
+4:43.28200
80.6p
22
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
1:44:47.628600
+4:43.28200
80.6p
24
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
1:44:49.628800
+4:45.28400
80.6p
25
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
1:45:25.632400
+5:21.32000
79.9p
26
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:45:31.633000
+5:27.32600
79.8p
27
Robin Carlborg
Högbo GIF
1:45:34.633300
+5:30.32900
79.8p
28
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
1:45:35.633400
+5:31.33000
79.7p
29
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:45:36.633500
+5:32.33100
79.7p
30
Erik Wickström
Hestra IF
1:46:06.636500
+6:02.36100
79.2p
31
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
1:47:09.642800
+7:05.42400
78.1p
32
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
1:47:10.642900
+7:06.42500
78.1p
32
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:47:10.642900
+7:06.42500
78.1p
34
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:47:19.643800
+7:15.43400
78.0p
35
Niclas Hägglund
Åsarna IK
1:47:26.644500
+7:22.44100
77.9p
36
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:47:33.645200
+7:29.44800
77.8p
37
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
1:47:53.647200
+7:49.46800
77.4p
38
Ragnar Crona
Göteborgs SK
1:47:54.647300
+7:50.46900
77.4p
39
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:48:13.649200
+8:09.48800
77.1p
40
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
1:48:19.649800
+8:15.49400
77.0p
41
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:48:20.649900
+8:16.49500
77.0p
41
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
1:48:20.649900
+8:16.49500
77.0p
41
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:48:20.649900
+8:16.49500
77.0p
41
John Enander
Ulricehamns IF
1:48:20.649900
+8:16.49500
77.0p
45
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:48:23.650200
+8:19.49800
76.9p
46
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
1:48:46.652500
+8:42.52100
76.6p
47
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:48:47.652600
+8:43.52200
76.6p
48
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:48:50.652900
+8:46.52500
76.5p
49
Johan Didron
IK Stern
1:48:51.653000
+8:47.52600
76.5p
50
Tobias Johansson
Axa SC
1:48:58.653700
+8:54.53300
76.4p
51
Daniel Danielsson
XC Sthlm Ski Club
1:49:15.655400
+9:11.55000
76.1p
52
Oscar Sundén
Nacka Värmdö SK
1:49:51.659000
+9:47.58600
75.5p
53
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
1:50:14.661300
+10:10.60900
75.2p
54
Martin Elmvall
Högbo GIF
1:50:21.662000
+10:17.61600
75.1p
55
Hampus Erndin
Nybro Ski
1:50:29.662800
+10:25.62400
75.0p
56
Mandus Andersson
IK Rex
1:50:44.664300
+10:40.63900
74.7p
57
Martin Melin
OK Kullingshof
1:50:53.665200
+10:49.64800
74.6p
58
Sebastian Backlund
IK Stern
1:50:54.665300
+10:50.64900
74.6p
59
Lasse Ericsson
Nybro
1:50:59.665800
+10:55.65400
74.5p
60
Tobias Westman
Göteborgs SK
1:51:32.669100
+11:28.68700
74.0p
60
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
1:51:32.669100
+11:28.68700
74.0p
62
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:51:48.670700
+11:44.70300
73.8p
63
Matti Näslund
XC Sthlm Ski Club
1:51:54.671300
+11:50.70900
73.7p
64
Henrik Litzell
Hestra IF
1:52:11.673000
+12:07.72600
73.4p
65
Linus Jinnesjö
Ulricehamns IF
1:52:33.675200
+12:29.74800
73.1p
66
Johan Österlund
Hestra IF
1:52:48.676700
+12:44.76300
72.9p
67
John Andersson Gull
Storvreta IK
1:53:15.679400
+13:11.79000
72.5p
68
Erik Backlund
Äspereds IF
1:54:21.686000
+14:17.85600
71.6p
69
Andreas Nilsson
Göteborgs SK
1:54:22.686100
+14:18.85700
71.6p
70
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:54:48.688700
+14:44.88300
71.2p
71
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:54:50.688900
+14:46.88500
71.2p
72
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:55:22.692100
+15:18.91700
70.7p
73
Simon Bengtsson
IK Stern
1:55:53.695200
+15:49.94800
70.3p
73
Anders Magnusson
IK Stern
1:55:53.695200
+15:49.94800
70.3p
75
Kristian Furuskog
Berga SOK
1:57:32.705100
+17:28.104700
69.0p
76
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:00:06.720500
+20:02.120100
67.1p
77
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
2:01:08.726700
+21:04.126300
66.3p
78
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
2:02:10.732900
+22:06.132500
65.6p
79
Andreas Albinsson
SK Bore
2:02:26.734500
+22:22.134100
65.4p
80
Christian Hasselberg
Göteborgs SK
2:02:27.734600
+22:23.134200
65.4p
81
Rasmus Rudberg
Sya SK
2:03:52.743100
+23:48.142700
64.4p
82
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:04:45.748400
+24:41.148000
63.8p