Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Burseryd
2021-07-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
18km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hugo Sjögren
Tranemo IF
40:25.242400
78.0p
2
Anton Grahn
IF Hallby SOK
40:30.242900
+5.400
77.8p
3
Erik Fransson
Borås SK
40:32.243100
+7.600
77.7p
4
Robin Larsson
OK Alehof
40:33.243200
+8.700
77.7p
5
Tobias Westman
Göteborgs SK
40:35.243400
+10.900
77.6p
6
Marcus Ullman
OK Alehof
40:37.243600
+12.1100
77.6p
7
Alexander Thudeen
Sya SK
40:40.243900
+15.1400
77.5p
8
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
40:42.244100
+17.1600
77.4p
9
Henrik Alm
Gnosjö FK
40:49.244800
+24.2300
77.2p
10
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
40:53.245200
+28.2700
77.0p
11
Hampus Erndin
Nybro Ski
41:00.245900
+35.3400
76.8p
12
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
42:52.257100
+2:27.14600
73.1p
13
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
43:28.260700
+3:03.18200
72.0p
14
Adam Blomberg
Göteborgs SK
43:32.261100
+3:07.18600
71.9p
15
Thomas Wollentz
Halmstad
43:35.261400
+3:10.18900
71.8p
16
Ken Slättengren
Nybro Ski
43:43.262200
+3:18.19700
71.6p
17
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
44:14.265300
+3:49.22800
70.7p
18
Axel Björkman
IF Hallby SOK
44:15.265400
+3:50.22900
70.7p
19
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
44:20.265900
+3:55.23400
70.5p
20
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
44:28.266700
+4:03.24200
70.3p
21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
44:57.269600
+4:32.27100
69.5p
22
Isak Nilsson
Gnosjö FK
45:14.271300
+4:49.28800
69.0p
23
Peter Håkansson
ASK Växjö
45:25.272400
+5:00.29900
68.7p
24
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
45:27.272600
+5:02.30100
68.6p
25
Viktor park
OK Stigen
45:30.272900
+5:05.30400
68.6p
26
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
45:32.273100
+5:07.30600
68.5p
27
Andreas Ireholm
Volvo IF
45:32.273100
+5:07.30600
68.5p
28
Niklas Backåberg
ASK Växjö
45:37.273600
+5:12.31100
68.4p
29
Ove Helgee
Alstermo IF
45:51.275000
+5:26.32500
68.0p
30
Alfred Derke
Sya SK
46:33.279200
+6:08.36700
66.9p
31
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
48:21.290000
+7:56.47500
64.2p
32
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
48:24.290300
+7:59.47800
64.1p
33
Petter Gustavsson
Gnosjö FK
48:38.291700
+8:13.49200
63.8p
34
Jonathan Hansson
Burseryds IF
49:01.294000
+8:36.51500
63.3p
35
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
49:11.295000
+8:46.52500
63.0p
36
Ragnar Hellsvik
OK Alehof
49:19.295800
+8:54.53300
62.9p
37
David Erndin
Nybro Ski
49:35.297400
+9:10.54900
62.5p
38
Niclas Hansson
Burseryds IF
49:35.297400
+9:10.54900
62.5p
39
Patrik Petersson
Apladalens Lk
49:54.299300
+9:29.56800
62.1p
40
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
50:24.302300
+9:59.59800
61.4p
41
Valter Blomberg
Göteborgs SK
51:03.306200
+10:38.63700
60.6p
42
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
52:05.312400
+11:40.69900
59.3p
43
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
52:09.312800
+11:44.70300
59.2p
44
Mikael Lindén
SK Hylte
52:21.314000
+11:56.71500
59.0p
45
Micael Johansson
Burseryds IF
52:48.316700
+12:23.74200
58.4p
46
Martin Mårtenson
OK Vivill
53:39.321800
+13:14.79300
57.4p
47
Alexander Johansson
Burseryds IF
53:49.322800
+13:24.80300
57.2p
48
Ove Hallberg
Burseryds IF
54:06.324500
+13:41.82000
56.9p
49
Krister Rosjö
IF Hallby SOK
54:44.328300
+14:19.85800
56.2p
50
Kent Eskilson
SK Hylte
55:22.332100
+14:57.89600
55.5p
51
Thomas Elofsson
Landsbro IF SK
55:28.332700
+15:03.90200
55.4p
52
Richard Bexell
OK Vivill
56:11.337000
+15:46.94500
54.7p
53
Per Abrahamsson
Burseryds IF
1:00:58.365700
+20:33.123200
50.1p
54
William Derke
Sya SK
1:06:55.401400
+26:30.158900
45.4p