Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NybroRullen
2021-09-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 17
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Magnusson
OK Stigen
1:38:47.592600
80.6p
2
Jonathan Fleischer
Ulricehamn
1:41:02.606100
+2:15.13400
78.0p
3
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
1:41:02.606100
+2:15.13400
78.0p
4
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
1:41:08.606700
+2:21.14000
77.9p
5
Hampus Erndin
Nybro Ski
1:41:08.606700
+2:21.14000
77.9p
6
Alexander Thudeen
Sya SK
1:41:25.608400
+2:38.15700
77.6p
7
Jakob Karlsson
Team Skills
1:42:54.617300
+4:07.24600
76.0p
8
Ken Slättengren
Nybro Ski
1:42:55.617400
+4:08.24700
76.0p
9
Simon Bengtsson
IF Ski Team Skåne
1:42:55.617400
+4:08.24700
76.0p
10
Tobias Andervang
Fritsla Vik
1:46:16.637500
+7:29.44800
72.7p
11
Rasmus Johansson
IK Stern
1:47:12.643100
+8:25.50400
71.8p
12
Rasmus Helgesson
Ölands SK
1:47:14.643300
+8:27.50600
71.8p
13
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
1:47:14.643300
+8:27.50600
71.8p
14
Joel Melkersson
Nybro Ski
1:47:14.643300
+8:27.50600
71.8p
15
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:48:39.651800
+9:52.59100
70.5p
16
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
1:49:47.658600
+11:00.65900
69.5p
17
Olof Persson
Vreta Skid o Mk
1:50:18.661700
+11:31.69000
69.0p
18
Jakob Josefsson
Axa SC
1:50:21.662000
+11:34.69300
69.0p
19
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
1:50:29.662800
+11:42.70100
68.9p
20
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
1:50:47.664600
+12:00.71900
68.6p
21
Jonas Madsen
Nybro Ski
1:51:18.667700
+12:31.75000
68.2p
22
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
1:55:03.690200
+16:16.97500
65.2p
23
Emil Olsson
IF Ski Team Skåne
1:55:05.690400
+16:18.97700
65.1p
24
Tobias Lange
Evertsbergs SK
1:55:12.691100
+16:25.98400
65.0p
25
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
1:58:14.709300
+19:27.116600
62.8p
26
Mattias Alvarsson
IK Nocout.se
1:59:04.714300
+20:17.121600
62.2p
27
David Erndin
Nybro Ski
1:59:56.719500
+21:09.126800
61.6p
28
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:01:47.730600
+23:00.137900
60.4p
29
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:01:49.730800
+23:02.138100
60.3p
30
Kristoffer Karlsson
Nässjö SF
2:03:18.739700
+24:31.147000
59.4p
31
Christian Hellerfelt
Karlskrona SOK
2:03:22.740100
+24:35.147400
59.3p
32
Johan Lindh
Brittatorps Tk
2:05:06.750500
+26:19.157800
58.3p
33
William Hermodsson
Eksjö SOK
2:05:26.752500
+26:39.159800
58.1p
34
Christoffer Mitsen
IF Ski Team Skåne
2:07:07.762600
+28:20.169900
57.0p
35
Oskar Rombo
Nässjö SF
2:07:56.767500
+29:09.174800
56.6p
36
Karl Pålsson
IF Ski Team Skåne
2:08:03.768200
+29:16.175500
56.5p
37
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
2:11:31.789000
+32:44.196300
54.6p
38
Robert Kronblad
IF Ski Team Skåne
2:12:26.794500
+33:39.201800
54.1p
39
Jesper Tapper
Björnstorps IF
2:15:38.813700
+36:51.221000
52.4p
40
Johan Schäfer
OK Alehof
2:17:24.824300
+38:37.231600
51.6p
41
Tomas Melin
Linköpings SK
2:20:45.844400
+41:58.251700
50.0p
42
Philip Olofsson
Esik
2:22:37.855600
+43:50.262900
49.2p
43
Adam Rombo
Bodafors OK
2:27:01.882000
+48:14.289300
47.3p
44
Isac Hallberg
Nybro Ski
2:29:25.896400
+50:38.303700
46.4p
45
Andre Johansson
Härlövs IF
2:31:06.906500
+52:19.313800
45.7p
46
Axel Rydström
IF Ski Team Skåne
2:38:02.948100
+59:15.355400
43.3p
47
Arvid Wretström
Karlskrona SOK
2:41:27.968600
+1:02:40.375900
42.1p
48
Pontus Johansson
Nybro Ski
2:55:27.1052600
+1:16:40.459900
38.1p
49
Billy Nicklasson
OK Norrvirdarna
3:01:33.1089200
+1:22:46.496500
36.5p
-
Magnus Jansson
Ölands SK
23:59:58.8639700
-
Albin Kanstedt
OK Norrvirdarna
23:59:58.8639700
-
Robbin Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Johan Kanto
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Anders Martinsson
Sydstakarna
23:59:59.8639800
-
Albin Kornbeck
Gamleby OK
23:59:59.8639800
-
Oskar Kanstedt
OK Norrvirdarna
23:59:59.8639800
-
Andreas Sunesson
OK Orion
23:59:59.8639800
-
Mikael Rask
OK Stigen
23:59:59.8639800
-
Gustav Johnsson
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
-
Johan Kastensson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Filip Persson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Isak Lindmark
Hindås SK
23:59:59.8639800
-
Jacob Petersson
Ölands SK
23:59:59.8639800
-
Niclas Höckerfelt
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
Erik Lindgren
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Pär Lindbäck
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
Ragnar Hellsvik
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Marcus Ullman
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Kristian Furuskog
Berga SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)