Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2022-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:55:11.691000
83.1p
2
Niklas Österberg
Storvreta IK
1:56:04.696300
+53.5200
82.1p
3
Alexander Gingsjö
XC Sthlm Ski Club
1:56:40.699900
+1:29.8800
81.5p
4
John Enander
Ulricehamns IF
2:00:27.722600
+5:16.31500
77.7p
5
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:00:29.722800
+5:18.31700
77.7p
6
Henrik Litzell
Hestra IF
2:02:13.733200
+7:02.42100
76.1p
7
Erik Åhlin
Vassunda IF
2:02:32.735100
+7:21.44000
75.8p
8
Matti Näslund
XC Sthlm Ski Club
2:03:03.738200
+7:52.47100
75.3p
9
Carl-Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
2:03:15.739400
+8:04.48300
75.2p
10
Andreas Degerfeldt
Turebergs IF
2:03:57.743600
+8:46.52500
74.5p
11
Erik Arnland
Storvreta IK
2:04:34.747300
+9:23.56200
74.0p
12
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:05:42.754100
+10:31.63000
73.0p
13
Boberg Magnus Elf
Falu IK
2:05:50.754900
+10:39.63800
72.9p
14
Tobias Westman
Göteborgs SK
2:06:06.756500
+10:55.65400
72.7p
15
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
2:07:31.765000
+12:20.73900
71.5p
16
David Bergkvist
SK Bore
2:08:18.769700
+13:07.78600
70.9p
17
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:08:21.770000
+13:10.78900
70.9p
18
Sam Fransman
IF Sibbo Vargarne
2:08:37.771600
+13:26.80500
70.7p
19
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:08:45.772400
+13:34.81300
70.6p
20
Mathias Höglund
Espoon Hiihtoseura
2:09:06.774500
+13:55.83400
70.3p
21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:09:20.775900
+14:09.84800
70.1p
22
Joakim Holmgren
Tunafors SK
2:09:21.776000
+14:10.84900
70.1p
23
Staffan Stegmark
IF Ski Team Skåne
2:10:23.782200
+15:12.91100
69.3p
24
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
2:10:35.783400
+15:24.92300
69.2p
25
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
2:11:00.785900
+15:49.94800
68.9p
26
Mikael Lindblad
Axgatan Runners
2:11:39.789800
+16:28.98700
68.4p
27
Per Larsson
Kungsäters IF
2:12:42.796100
+17:31.105000
67.6p
28
Crelle Ekstrand
Broby GOIF
2:12:54.797300
+17:43.106200
67.5p
29
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:13:33.801200
+18:22.110100
67.0p
30
Johan Korsvik
Junosuando IK
2:13:34.801300
+18:23.110200
67.0p
31
Fredrik Bergdahl
Sundbybergs IK
2:13:35.801400
+18:24.110300
67.0p
32
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:13:36.801500
+18:25.110400
67.0p
33
David Ranfalk
IK Stern
2:13:36.801500
+18:25.110400
67.0p
34
Martin Ingesson
Edsbyns SK
2:13:55.803400
+18:44.112300
66.7p
35
Patrik Bäckström
Nybro Ski
2:14:02.804100
+18:51.113000
66.7p
36
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:14:20.805900
+19:09.114800
66.5p
37
Fredrik Zetterling
Stockholms RK
2:14:38.807700
+19:27.116600
66.2p
38
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:14:55.809400
+19:44.118300
66.1p
39
Per Sandström
Eds SK
2:18:07.828600
+22:56.137500
63.9p
40
Magnus Dahlgren
Västerås Skidklubb
2:18:14.829300
+23:03.138200
63.9p
41
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:18:18.829700
+23:07.138600
63.8p
42
Magnus Högfeldt
Mälarö SOK
2:18:30.830900
+23:19.139800
63.7p
43
Magnus Nygren
Väsby SK
2:18:35.831400
+23:24.140300
63.6p
44
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:18:53.833200
+23:42.142100
63.4p
45
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:18:57.833600
+23:46.142500
63.4p
46
Anders Eriksson
XC Sthlm Ski Club
2:18:59.833800
+23:48.142700
63.4p
47
Fredrik Lennmark
Tunafors SK
2:19:08.834700
+23:57.143600
63.3p
48
Johan Mesterton
Stockholms RK
2:19:09.834800
+23:58.143700
63.3p
49
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:19:15.835400
+24:04.144300
63.2p
50
Christer Jonsson
Näsvikens IK
2:19:16.835500
+24:05.144400
63.2p
51
Markus Eriksson
Team Swedemount SC
2:19:17.835600
+24:06.144500
63.2p
52
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
2:19:38.837700
+24:27.146600
63.0p
53
Olof Boman
Skeriol IF
2:19:57.839600
+24:46.148500
62.8p
54
Andreas Nilsson
Nybro Ski
2:20:07.840600
+24:56.149500
62.7p
55
Fredrik Jansberger
Lidköpings VSK
2:20:41.844000
+25:30.152900
62.3p
56
Kenneth Löfman
Föreningen IKJ Haninge
2:21:34.849300
+26:23.158200
61.8p
57
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:21:50.850900
+26:39.159800
61.6p
58
Mikael Larsson
Gävle SK
2:21:58.851700
+26:47.160600
61.5p
59
Karl-Johan Karlberg
Hammerdals IF
2:23:04.858300
+27:53.167200
60.9p
60
Julius Hållstedt
Snö & Tö Skidklubb
2:23:05.858400
+27:54.167300
60.9p
61
Per Carlsson
IK Stern
2:23:28.860700
+28:17.169600
60.7p
62
Martin Männer
Göteborgs SK
2:23:28.860700
+28:17.169600
60.7p
63
Lukas Havel
1life IF
2:24:18.865700
+29:07.174600
60.2p
64
Niclas Gregoriusson
XC Sthlm Ski Club
2:24:19.865800
+29:08.174700
60.2p
65
Mattias Johansson
Rävdun SK
2:24:24.866300
+29:13.175200
60.1p
66
Roger Hansson
Kumla SF
2:24:26.866500
+29:15.175400
60.1p
67
Tomas Åkerstedt
IFK Lidingö SOK
2:26:19.877800
+31:08.186700
59.1p
68
Mikael Petersson
Karlslunds IF SF
2:26:56.881500
+31:45.190400
58.7p
69
Henrik Sundström
Tisdagsklubben
2:27:59.887800
+32:48.196700
58.2p
70
Fredrik Larsson
Team Walle SK
2:28:19.889800
+33:08.198700
58.0p
71
Tobias Krümmling
Sockertoppen IF
2:29:12.895100
+34:01.204000
57.5p
72
Anders Rehn
Högbo GIF
2:30:34.903300
+35:23.212200
56.8p
73
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
2:31:07.906600
+35:56.215500
56.5p
74
Mikael Gelin
Bålsta SK
2:31:35.909400
+36:24.218300
56.3p
75
Peter Forsling
Norabygdens SK
2:31:36.909500
+36:25.218400
56.3p
76
Johan Hagsten
Vattenfall IF Stockholm
2:31:57.911600
+36:46.220500
56.1p
77
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:32:25.914400
+37:14.223300
55.9p
78
Fredrik Rickhardsson
Axa SC
2:32:31.915000
+37:20.223900
55.9p
79
Daniel Sköldberg
Tunafors SK
2:32:36.915500
+37:25.224400
55.8p
80
Jon Sjöberg
IK Rex
2:32:59.917800
+37:48.226700
55.6p
81
Magnus Berg
Estuna IF
2:36:54.941300
+41:43.250200
53.8p
82
Mikael Haraldsson
Filipstads SF
2:37:09.942800
+41:58.251700
53.7p
83
Daniel Andmarken
Karlslunds IF SF
2:37:33.945200
+42:22.254100
53.5p
84
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:40:17.961600
+45:06.270500
52.3p
85
John Eriksson
Täby IS SK
2:40:44.964300
+45:33.273200
52.1p
86
Anders Börjefors
Orsa SK
2:41:27.968600
+46:16.277500
51.8p
87
Stefan Andersson
Broby GOIF
2:41:52.971100
+46:41.280000
51.6p
88
Ismail Ouraich
Östersunds SK
2:42:02.972100
+46:51.281000
51.5p
89
Henrik Backman
Axa SC
2:42:15.973400
+47:04.282300
51.5p
90
Fredrik Axegård
Team Sportoffice
2:42:38.975700
+47:27.284600
51.3p
91
Thimmy Avonds
Karlslunds IF SF
2:43:18.979700
+48:07.288600
51.0p
92
Mattias Björklund
Gävle SK
2:44:24.986300
+49:13.295200
50.6p
93
Patrik Karlsson
Borgå Akilles
2:47:12.1003100
+52:01.312000
49.5p
94
Tom Holm
Sanipro
2:47:40.1005900
+52:29.314800
49.3p
95
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:47:43.1006200
+52:32.315100
49.3p
96
Marcus Jacobi
XC Sthlm Ski Club
2:47:59.1007800
+52:48.316700
49.2p
97
Tommy Elomaa
Åf SK
2:49:27.1016600
+54:16.325500
48.6p
98
Fredric Lagerström
Gävle SK
2:49:36.1017500
+54:25.326400
48.6p
99
Marius Holm
Team Holm Byggservice
2:52:00.1031900
+56:49.340800
47.7p
100
Roine Schölin
Vindrarps SK
2:53:11.1039000
+58:00.347900
47.3p
101
Joar af Ekenstam
Edsbyns SK
2:54:36.1047500
+59:25.356400
46.8p
102
Mattias Max
Täby IS SK
2:55:12.1051100
+1:00:01.360000
46.6p
103
Thobias Ohlson
Kvarnsveden Friidrott
2:56:35.1059400
+1:01:24.368300
46.1p
104
Andreas Svensson
Västerås Skidklubb
2:58:33.1071200
+1:03:22.380100
45.5p
105
Magnus Larsson
Axa SC
3:01:28.1088700
+1:06:17.397600
44.5p
106
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:05:28.1112700
+1:10:17.421600
43.3p
107
David Persson
Malmö FK
3:10:27.1142600
+1:15:16.451500
41.9p
108
Joakim Forsman
Söderbärke GOIF
3:16:10.1176900
+1:20:59.485800
40.4p
109
Simon Douglas
XC Sthlm Ski Club
3:17:43.1186200
+1:22:32.495100
40.0p
110
Albert Söderlind
XC Sthlm Ski Club
3:17:49.1186800
+1:22:38.495700
40.0p
111
Martin Ogemar
Falu IK
3:21:41.1210000
+1:26:30.518900
39.0p
112
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
3:24:59.1229800
+1:29:48.538700
38.2p