Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
K-Bygg Slingan
2022-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:52:02.672100
79.8p
2
Jakob Tellsén
SK Bore
1:54:34.687300
+2:32.15100
77.7p
3
Alexander Thudeen
Sya SK
1:59:27.716600
+7:25.44400
73.8p
4
Emil Ljungemyr
OK Kolmården
2:02:09.732800
+10:07.60600
71.8p
5
Alfred Derke
Sya SK
2:04:29.746800
+12:27.74600
70.2p
6
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
2:04:50.748900
+12:48.76700
69.9p
7
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:07:27.764600
+15:25.92400
68.2p
8
Tomas Hagström
Sya SK
2:07:56.767500
+15:54.95300
67.9p
9
Daniel Karlsson
XC Sthlm Ski Club
2:08:39.771800
+16:37.99600
67.4p
10
Jan Neelissen
Södertälje IF
2:08:41.772000
+16:39.99800
67.4p
11
Sebastian Tengbom
Eksjö SOK
2:10:00.779900
+17:58.107700
66.6p
12
Nicklas Eriksson
Gamleby OK
2:10:53.785200
+18:51.113000
66.1p
13
Samuel Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:11:14.787300
+19:12.115100
65.9p
13
Erik Sundblad
Boxholm-Ekeby SK
2:11:14.787300
+19:12.115100
65.9p
15
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:12:32.795100
+20:30.122900
65.1p
16
Mikael Munther
Broby GOIF
2:13:28.800700
+21:26.128500
64.5p
16
Hg Arvidsson
Sya SK
2:13:28.800700
+21:26.128500
64.5p
18
Jonas Hägglund
Sya SK
2:14:59.809800
+22:57.137600
63.7p
19
Arne Nordli
XC Sthlm Ski Club
2:15:06.810500
+23:04.138300
63.6p
20
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:15:27.812600
+23:25.140400
63.4p
21
Mathias Rinaldo
Kisa SK
2:15:44.814300
+23:42.142100
63.3p
22
Rickard Andersson
Finspångs SOK
2:15:47.814600
+23:45.142400
63.2p
23
Oskar Leinonen
OK Kolmården
2:16:21.818000
+24:19.145800
62.9p
24
Björn Åberg
Sya SK
2:16:31.819000
+24:29.146800
62.8p
25
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:19:49.838800
+27:47.166600
61.1p
26
Niklas Björn
Hagfors SF
2:19:53.839200
+27:51.167000
61.0p
27
Henrik Zenob
Linköpings SK
2:21:01.846000
+28:59.173800
60.5p
28
Emanuel Forssberg
Santander Consumer Bank
2:22:22.854100
+30:20.181900
59.8p
29
David Alledal
Ugglan IK
2:26:32.879100
+34:30.206900
57.8p
30
David Lefdén
Sya SK
2:26:53.881200
+34:51.209000
57.6p
31
Matthias Wiktorsson
Karlslunds IF SF
2:27:05.882400
+35:03.210200
57.5p
32
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:27:43.886200
+35:41.214000
57.3p
33
Johan Bahlner
Norrköpings SK
2:27:51.887000
+35:49.214800
57.2p
34
Morgan Lindstam
Sya SK
2:28:21.890000
+36:19.217800
57.0p
35
Håkan Rindegren
IK Nocout.se
2:30:29.902800
+38:27.230600
56.0p
36
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:31:37.909600
+39:35.237400
55.5p
37
Simon Milton
Södra Vi IF
2:31:54.911300
+39:52.239100
55.4p
38
Viktor Patriksson
Linköpings SK
2:32:36.915500
+40:34.243300
55.1p
39
Tomas Boman
Sya SK
2:32:48.916700
+40:46.244500
55.0p
40
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:33:52.923100
+41:50.250900
54.6p
41
Markus Alfredsson
Åtvidabergs IF
2:33:56.923500
+41:54.251300
54.6p
42
Johan Fredriksson
Sya SK
2:35:12.931100
+43:10.258900
54.1p
43
Mattias Adelman
Norrköpings SK
2:35:18.931700
+43:16.259500
54.0p
44
Fredrik Kindstrand
Axa SC
2:36:24.938300
+44:22.266100
53.6p
45
Martin Johansson
Gamleby OK
2:36:26.938500
+44:24.266300
53.6p
46
Christofer Lindkvist
Motala Aif SK
2:37:19.943800
+45:17.271600
53.2p
47
Johan Heidenvall
Tidaholm SOK Sisu
2:37:44.946300
+45:42.274100
53.0p
48
Joel Roos
Norrköpings SK
2:38:02.948100
+46:00.275900
52.9p
49
Oskar Svahn
Eksjö SOK
2:38:52.953100
+46:50.280900
52.6p
50
Adam Aili
Sya SK
2:39:30.956900
+47:28.284700
52.4p
51
Rickard Öst
Kisa SK
2:39:49.958800
+47:47.286600
52.2p
52
Johannes Knutas
Linköpings SK
2:40:21.962000
+48:19.289800
52.0p
53
Arvid Rudberg
Gamleby OK
2:40:28.962700
+48:26.290500
52.0p
54
Johan Netz
Ulrika IK
2:40:33.963200
+48:31.291000
52.0p
55
Staffan Bråsjö
Nacka Värmdö SK
2:41:03.966200
+49:01.294000
51.8p
57
Mats Wiklund
Linköpings SK
2:41:46.970500
+49:44.298300
51.5p
58
Daniel Zettervall
Nacka Värmdö SK
2:41:54.971300
+49:52.299100
51.5p
59
Lars Abrahamsson Hjerpe
Finspångs SOK
2:43:53.983200
+51:51.311000
50.8p
60
Björn Holm
Sya SK
2:44:54.989300
+52:52.317100
50.4p
62
Henrik Ljungemyr
OK Kolmården
2:45:50.994900
+53:48.322700
50.1p
64
Reinert Hallor
Östansjö SK
2:48:46.1012500
+56:44.340300
49.1p
65
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
2:49:30.1016900
+57:28.344700
48.8p
66
Per Lundqvist
Linköpings SK
2:49:37.1017600
+57:35.345400
48.8p
67
Daniel Vårdstedt
Sya SK
2:49:49.1018800
+57:47.346600
48.7p
68
Andreas Gustafsson
Linköpings SK
2:50:27.1022600
+58:25.350400
48.5p
69
Gabriel Segergren
IK Nocout.se
2:51:46.1030500
+59:44.358300
48.1p
70
Håkan Karlsson
Södra Vi IF
2:52:47.1036600
+1:00:45.364400
47.8p
71
Patrik Oskarsson
Sya SK
2:53:26.1040500
+1:01:24.368300
47.6p
72
Christian Jonsson
Linköpings SK
2:54:17.1045600
+1:02:15.373400
47.3p
73
Alexander Ahlstrand
Vreta Skid o Mk
2:55:06.1050500
+1:03:04.378300
47.0p
75
Mats Billenius
Sya SK
2:56:12.1057100
+1:04:10.384900
46.7p
76
Björn Hopstadius
Ödeshögs SK
2:57:02.1062100
+1:05:00.389900
46.5p
78
Erik Strid
Österfärnebo IF
3:00:54.1085300
+1:08:52.413100
45.3p
79
Mattias Löf
SOL Tranås
3:01:42.1090100
+1:09:40.417900
45.1p
80
August Svenungsson
OK Gipen
3:01:56.1091500
+1:09:54.419300
45.0p
81
Johan Rundcrantz
Lidingö
3:03:02.1098100
+1:11:00.425900
44.7p
82
Martin Hellstrand
Linköpings SK
3:04:02.1104100
+1:12:00.431900
44.5p
83
Mats "ruff" Werme Deboussard
Sya SK
3:04:42.1108100
+1:12:40.435900
44.3p
84
Per Erik Folke Jonsson
Linköpings SK
3:05:22.1112100
+1:13:20.439900
44.1p
85
Stefan Stenfelt
Vreta Skid o Mk
3:06:33.1119200
+1:14:31.447000
43.8p
86
Jonas Mörhed
Vaggeryds SOK
3:13:03.1158200
+1:21:01.486000
42.1p
87
Pär Söderström
Finspångs SOK
3:15:12.1171100
+1:23:10.498900
41.6p
88
Justus Läsker
Linköpings SK
3:15:21.1172000
+1:23:19.499800
41.6p
90
Erik Tiselius
Axa SC
3:25:23.1232200
+1:33:21.560000
39.3p
91
Kent Olofsson
Sundbybergs IK
3:33:46.1282500
+1:41:44.610300
37.6p