Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM 2022 Intervallstart
2022-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
22:14.133300
85.9p
2
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
22:27.134670
+13.1270
85.0p
3
Erik Bergström
Rehns BK
22:33.135290
+19.1890
84.6p
4
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
23:19.139800
+1:05.6400
81.7p
5
Carl Gustafsson
Vårby IK
23:20.139940
+1:06.6540
81.6p
6
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
23:21.140080
+1:07.6680
81.6p
7
Simon Nordlander
Stockviks SF
23:24.140330
+1:10.6930
81.4p
8
Bosse Lövgren
Falu IK
23:24.140340
+1:10.6940
81.4p
9
Erik Franzén
Borås SK
23:28.140770
+1:14.7370
81.1p
10
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:42.142100
+1:28.8700
80.3p
11
Ivar Törnblom
IFK Umeå
23:47.142680
+1:33.9280
80.0p
12
Eskil Peterson
Borås GIF
23:53.143230
+1:39.9830
79.7p
13
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
23:54.143330
+1:40.9930
79.6p
14
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
23:55.143430
+1:41.10030
79.6p
15
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
23:58.143790
+1:44.10390
79.3p
16
Edvin Schön
Storvreta IK
24:00.143900
+1:46.10500
79.3p
17
Hugo Granström
Funäsdalens IF
24:00.143990
+1:46.10590
79.2p
18
Rikard Sjödin
Matfors SK
24:02.144190
+1:48.10790
79.1p
19
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
24:05.144470
+1:51.11070
79.0p
20
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
24:06.144520
+1:52.11120
78.9p
21
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
24:09.144800
+1:55.11400
78.8p
22
Tomas Holmgren
Matfors SK
24:11.145080
+1:57.11680
78.6p
23
Viktor Norberg
Falu IK
24:21.146050
+2:07.12650
78.1p
24
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
24:24.146320
+2:10.12920
77.9p
25
Alexander Bjuredal
Sälens IF
24:28.146780
+2:14.13380
77.6p
26
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
24:31.147080
+2:17.13680
77.5p
27
Simon Claesson
Ulricehamns IF
24:32.147120
+2:18.13720
77.5p
28
Mattias Larsson
Matfors SK
24:32.147130
+2:18.13730
77.5p
29
Elias Redman
Östersunds SK
24:32.147150
+2:18.13750
77.4p
30
Axel Sandberg
OK Landehof
24:34.147360
+2:20.13960
77.3p
31
Joel Nilsson
IFK Umeå
24:36.147500
+2:22.14100
77.2p
32
Albin Jeleby
Häverödals SK
24:36.147580
+2:22.14180
77.2p
33
Edvin Högman
Ulricehamns IF
24:36.147590
+2:22.14190
77.2p
34
Valter Ljungdahl
Matfors SK
24:38.147700
+2:24.14300
77.1p
35
Elias Malm
Täfteå IK
24:39.147850
+2:25.14450
77.1p
36
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
24:41.148060
+2:27.14660
76.9p
37
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
24:44.148370
+2:30.14970
76.8p
38
Melker Hendén
Ulricehamns IF
24:45.148450
+2:31.15050
76.7p
39
Filip Berglund
Ulricehamns IF
24:46.148550
+2:32.15150
76.7p
40
Erik Gustafsson
Täby IS SK
24:49.148840
+2:35.15440
76.5p
41
Nils Borin
Östersunds SK
24:49.148850
+2:35.15450
76.5p
42
Filip Enberg
Strömnäs GIF
24:49.148880
+2:35.15480
76.5p
43
Elias Jannok
Gellivare Skidallians IK
24:53.149250
+2:39.15850
76.3p
44
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
24:57.149600
+2:43.16200
76.1p
45
David Palmgren
Bergeforsens SK
25:02.150180
+2:48.16780
75.8p
46
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
25:07.150690
+2:53.17290
75.5p
47
Benjamin Edman
IFK Umeå
25:10.150910
+2:56.17510
75.4p
48
Filip Sundin
Grava SK
25:13.151290
+2:59.17890
75.2p
49
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
25:14.151370
+3:00.17970
75.2p
50
Per Boberg
Duveds IF
25:16.151510
+3:02.18110
75.1p
51
Alfons Wedin
Garphyttans IF
25:17.151610
+3:03.18210
75.1p
52
Helmer Jöhnemark
Stora Tuna IK SK
25:18.151780
+3:04.18380
75.0p
53
Axel Mäkinen
Högbo GIF
25:19.151850
+3:05.18450
74.9p
54
Ludvig Millestu
Utrikes SK
25:24.152360
+3:10.18960
74.7p
55
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
25:24.152370
+3:10.18970
74.7p
56
Elias Bengtsson
Tynderö IK
25:25.152470
+3:11.19070
74.6p
57
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
25:28.152730
+3:14.19330
74.5p
58
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
25:30.152930
+3:16.19530
74.4p
59
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
25:32.153140
+3:18.19740
74.3p
60
Leo Karlöf
Täby IS SK
25:34.153310
+3:20.19910
74.2p
61
Elof Karlsson
IFK Umeå
25:36.153510
+3:22.20110
74.1p
62
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
25:38.153760
+3:24.20360
74.0p
63
Axel Broms
IF Hallby SOK
25:40.153920
+3:26.20520
73.9p
64
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
25:45.154470
+3:31.21070
73.6p
65
Lukas Walther
Matfors SK
25:48.154720
+3:34.21320
73.5p
66
Hugo Fryxell
Täby IS SK
25:54.155330
+3:40.21930
73.2p
67
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
25:55.155470
+3:41.22070
73.1p
68
Jason Blomqvist
Matfors SK
25:59.155800
+3:45.22400
72.9p
69
Leo Eriksson
Östersunds SK
25:59.155870
+3:45.22470
72.9p
70
Hampus Bergkvist
Matfors SK
26:16.157530
+4:02.24130
72.1p
71
Hugo Ström
Dala-Järna IK
26:18.157760
+4:04.24360
72.0p
72
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
26:19.157880
+4:05.24480
71.9p
73
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
26:21.158010
+4:07.24610
71.9p
74
Hampus Widebo
IFK Umeå
26:21.158070
+4:07.24670
71.8p
75
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
26:21.158080
+4:07.24680
71.8p
76
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
26:25.158460
+4:11.25060
71.7p
77
Matteus Hallqvist
Storvreta IK
26:27.158660
+4:13.25260
71.6p
78
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
26:28.158760
+4:14.25360
71.5p
79
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
26:30.158930
+4:16.25530
71.4p
80
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
26:36.159530
+4:22.26130
71.2p
81
Björn Rönnestrand
Ås IF
26:36.159580
+4:22.26180
71.1p
82
Melwin Bång
Östersunds SK
26:43.160200
+4:29.26800
70.8p
83
Simon Andersson Forsså
Högbo GIF
26:51.161040
+4:37.27640
70.5p
84
Allan Wahlström
Bålsta SK
26:54.161350
+4:40.27950
70.3p
85
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
27:02.162110
+4:48.28710
70.0p
86
Andreas Ersson
Jättendals IF
27:02.162140
+4:48.28740
70.0p
87
Erik Byström
Vårby IK
27:12.163180
+4:58.29780
69.5p
88
Alfred Derke
Sya SK
27:17.163600
+5:03.30200
69.3p
89
Elias Nyqvist
OK Landehof
27:18.163700
+5:04.30300
69.3p
90
Erik Callmer
Björnstorps IF
27:19.163890
+5:05.30490
69.2p
91
Ludvig Wibom
Mälarö SOK
27:23.164290
+5:09.30890
69.0p
92
Linus Nilsson
Åmåls OK
27:27.164670
+5:13.31270
68.8p
93
Marcus Vuorela
Föreningen IKJ Haninge
27:38.165780
+5:24.32380
68.4p
94
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
27:53.167210
+5:39.33810
67.7p
95
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
27:57.167680
+5:43.34280
67.5p
96
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
28:19.169810
+6:05.36410
66.7p
97
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
28:22.170150
+6:08.36750
66.5p
98
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
28:44.172320
+6:30.38920
65.6p
99
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
30:49.184880
+8:35.51480
61.0p
100
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
31:00.185910
+8:46.52510
60.7p
-
Linus Grundström
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
Anton Grahn
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)