Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Smart Energy Cup BAUHAUS Cup Sprint
2022-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
2
Calle Rune
Täby IS SK
3
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
4
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
5
Oskar Algotsson
Åsarna IK
6
Ludvig Berg
Rehns BK
7
Leo Svahn
Östersunds SK
8
Kalle Georgsson
Högbo GIF
9
Axel Karlsson
Täby IS SK
10
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
11
Jens Junes
IFK Umeå
12
Jonas Lenz
Matfors SK
13
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
14
Albin Augustsson
IFK Mora SK
15
Oskar Lundberg
Borås SK
16
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
17
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
18
Måns Olsen
Grava SK
19
Hugo Sjögren
Tranemo IF
20
Erik Fransson
Borås SK
21
Tor Rönnestrand
Ås IF
22
Theo Mattei
Sj SK Kiruna
23
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
24
Kasper Olsen
Grava SK
25
Markus Almgren
IFK Mora SK
26
Erik Larsson
IFK Mora SK
27
Victor Berglund
Duveds IF
28
Gustav Hedström
Östersunds SK
29
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
30
Hampus Björck
IFK Umeå
31
Gustav Pålsson
Östersunds SK
32
Andreas Elvseth
Offerdals SK
33
Axel Werner
IK Stern
34
Albin Blomberg
Rehns BK
35
Viktor Holmgren
Täfteå IK
36
Viktor Majbäck
Sj SK Kiruna
37
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
38
Harald Ekenberg
IK Stern
39
Axel Erixon
Grava SK
40
Martin Blomberg
Lycksele IF
41
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
42
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
43
Anders Dahl
Alnö SK
44
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
45
Laban Nordin
Vårby IK
46
Birk Blomqvist
Rehns BK
47
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
48
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
49
Luke Fricker
Canada
50
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
51
Seth Gustafsson
Grava SK
52
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
53
Markus Melén
Falu IK
54
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
55
Lukas Karlberg
IK Rex
56
Micah Steinberg
Canada
57
Anton Henriksson
Rehns BK
58
Arve Lignell
Lucksta IF
59
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
60
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
61
Nils Sjöberg
OK Landehof
62
Owen Pimm
Canada
63
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
64
Axel Mannelqvist
Vårby IK
65
Sebastien Parent
Canada
66
Melker Eklund
Vårby IK
67
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
68
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
69
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK