Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2003-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Sörensson
Tanums IF
2:10:07.780600
90.0p
2
Tobias Johansson
Axa SC
2:12:19.793800
+2:12.13100
88.5p
3
Sebastian Backlund
Landehof Skidor
2:16:45.820400
+6:38.39700
85.6p
4
Johan Andén
Marbäcks IF
2:17:51.827000
+7:44.46300
84.9p
5
Anders Wikström
Sjömarkens IF
2:19:34.837300
+9:27.56600
83.9p
6
Tobias Hendén
Ulricehamns IF
2:23:41.862000
+13:34.81300
81.5p
7
Jonas Persson
IK Hakarpspojkarna
2:24:53.869200
+14:46.88500
80.8p
8
Rickard Westergren
Falköpings AIK SK
2:25:14.871300
+15:07.90600
80.6p
9
Mattias Rapp
Brudpiga RK
2:28:54.893300
+18:47.112600
78.6p
10
Stig Johansson
Axa SC
2:29:22.896100
+19:15.115400
78.4p
11
Kristian Lindqvist
Skillingaryds FK
2:30:36.903500
+20:29.122800
77.8p
12
Eric Ristenstrand
Linköpings SK
2:31:53.911200
+21:46.130500
77.1p
13
Anders Ottosson
Örserums IK
2:32:42.916100
+22:35.135400
76.7p
14
Erik Andersson
IK Stern
2:33:12.919100
+23:05.138400
76.4p
15
Fredrik Georgsson
OK Berget
2:35:11.931000
+25:04.150300
75.5p
16
Håkan Svensson
IK Vista
2:36:51.941000
+26:44.160300
74.7p
17
Lennart Olsson
Göteborgs SK
2:37:51.947000
+27:44.166300
74.2p
18
Kjell Martinsson
Dalstorps IF
2:38:42.952100
+28:35.171400
73.8p
19
Claude Medard
IK Stern
2:40:32.963100
+30:25.182400
72.9p
20
Ricard Sjögren
Tranemo IF
2:40:50.964900
+30:43.184200
72.8p
21
Robert Henden
Redvägs SK
2:41:25.968400
+31:18.187700
72.5p
22
Ulf Claesson
Ulricehamns IF
2:42:20.973900
+32:13.193200
72.1p
23
Glenn Edvardsson
OK Alehof
2:46:03.996200
+35:56.215500
70.5p
24
Lars Jonsson
OK Alehof
2:50:59.1025800
+40:52.245100
68.5p
25
Magnus Bernhed Öberg
Göteborg/Majorna OK
2:56:35.1059400
+46:28.278700
66.3p
26
Peter Davidson
OK Kullingshof
2:59:58.1079700
+49:51.299000
65.1p
27
Sten Johansson
OK Kullingshof
3:01:56.1091500
+51:49.310800
64.4p
28
Bertil Sjögren
Ulricehamns IF
3:02:13.1093200
+52:06.312500
64.3p
29
Ulf Tranefors
Tranemo IF
3:02:33.1095200
+52:26.314500
64.1p
30
Anders Nilsson
Grönahögs IK
3:03:04.1098300
+52:57.317600
64.0p
31
Stefan Lund
IK Vista
3:09:01.1134000
+58:54.353300
62.0p
32
Jonas Persson
Målerås IF
3:09:50.1138900
+59:43.358200
61.7p
33
Rickard Jansson
Tidaholm SOK Sisu
3:10:54.1145300
+1:00:47.364600
61.3p
34
Lukas Jensen
Göteborgs SK
3:13:59.1163800
+1:03:52.383100
60.4p
35
Mattias Johansson
Ulricehamns IF
3:22:57.1217600
+1:12:50.436900
57.7p
36
Joachim Höök
Tranemo IF
3:29:24.1256300
+1:19:17.475600
55.9p
37
Anders Pihl
Volvo IF
3:44:17.1345600
+1:34:10.564900
52.2p
38
Mikael Levander
Ulricehamns IF
4:02:27.1454600
+1:52:20.673900
48.3p
39
Björn Örlund
Landehof Skidor
4:02:42.1456100
+1:52:35.675400
48.2p
40
Thomas Persson
Tranemo IF
4:13:07.1518600
+2:03:00.737900
46.3p
41
Clas Kronander
Tranemo IF
4:13:10.1518900
+2:03:03.738200
46.3p
42
Mikael Johansson
Skanska IF
4:28:26.1610500
+2:18:19.829800
43.6p