Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bauhaus cup-Lycksele 10km fri stil
2023-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Bergström
Rehns BK
25:48.154740
85.0p
2
Jonathan Lindberg
IFK Mora SK
26:26.158560
+38.3720
83.2p
3
Måns Rawald
Ås IF
26:34.159390
+46.4550
82.8p
4
Simon Nordlander
Stockviks SF
26:40.159980
+52.5140
82.5p
5
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
26:41.160080
+53.5240
82.5p
6
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
26:59.161800
+1:10.6960
81.7p
7
Oskar Höglund
Hägglunds Ski Team SK
27:01.162060
+1:13.7220
81.6p
8
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
27:06.162580
+1:18.7740
81.3p
9
Eddie Pettersson
Åsarna IK
27:08.162740
+1:20.7900
81.3p
10
Jesper Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
27:11.163010
+1:22.8170
81.1p
11
Erik Gustafsson
Täby IS SK
27:27.164620
+1:38.9780
80.4p
12
Albin Jeleby
Häverödals SK
27:39.165850
+1:51.11010
79.9p
13
Tomas Holmgren
Matfors SK
27:41.166080
+1:53.11240
79.8p
14
Olle Börjesson
Vreta Skid o Mk
28:10.168900
+2:21.14060
78.6p
15
Elias Bengtsson
Tynderö IK
28:12.169170
+2:24.14330
78.5p
16
Hugo Ekström
Grava SK
28:18.169760
+2:30.14920
78.3p
17
David Wallin
Högbo GIF
28:19.169890
+2:31.15050
78.2p
18
William Rytter
Älvdalens IF SK
28:21.170030
+2:32.15190
78.1p
19
Ivar Törnblom
IFK Umeå
28:23.170290
+2:35.15450
78.0p
20
Rasmus Persson
IK Rex
28:24.170330
+2:35.15490
78.0p
21
Emil Sehlstedt
IFK Umeå
28:26.170550
+2:38.15710
77.9p
22
Elias Malm
Täfteå IK
28:28.170730
+2:39.15890
77.9p
23
Anton Unger
Falu IK
28:28.170760
+2:40.15920
77.8p
24
Ebbe Zachrisson
Östersunds SK
28:40.171940
+2:52.17100
77.4p
25
Andrei Kuzmin
Stockviks SF
28:41.172090
+2:53.17250
77.3p
26
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
28:55.173430
+3:06.18590
76.8p
27
Carl Sternander
Vreta Skid o Mk
28:56.173540
+3:08.18700
76.7p
28
Alexander Bjuredal
Sälens IF
29:01.174090
+3:13.19250
76.5p
29
Mattias Larsson
Stockviks SF
29:03.174260
+3:15.19420
76.4p
30
Alexander Lodin
Tunafors SK
29:17.175690
+3:29.20850
75.9p
31
Malte Söderlund
Falu IK
29:27.176660
+3:39.21820
75.5p
32
Filip Enberg
Strömnäs GIF
29:29.176880
+3:41.22040
75.4p
33
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
29:29.176890
+3:41.22050
75.4p
34
Seth Nordin
Lycksele IF
29:30.176960
+3:42.22120
75.4p
35
Malte Henden
Ulricehamns IF
29:33.177280
+3:45.22440
75.3p
36
Melvin Löfgren
Falu IK
29:47.178670
+3:59.23830
74.7p
37
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
29:54.179380
+4:06.24540
74.5p
38
Elias Redman
Östersunds SK
29:59.179880
+4:11.25040
74.3p
39
Helmer Nordvall
Matfors SK
30:00.179990
+4:12.25150
74.2p
40
Simon Lundberg
Kalix SK
30:01.180000
+4:12.25160
74.2p
41
Hjalmar Wilhelmsson
Filipstads SF
30:09.180880
+4:21.26040
73.9p
42
Oskar Flygare
Enhörna IF
30:12.181110
+4:23.26270
73.8p
43
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
30:13.181200
+4:24.26360
73.8p
44
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
30:13.181260
+4:25.26420
73.8p
45
Anton Weber
Borås GIF
30:15.181490
+4:27.26650
73.7p
46
Jason Blomqvist
Matfors SK
30:19.181800
+4:30.26960
73.6p
47
Pontus Nilsson
Linköpings SK
30:19.181860
+4:31.27020
73.6p
48
Melker Hultdin
IFK Umeå
30:22.182180
+4:34.27340
73.4p
49
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
30:25.182420
+4:36.27580
73.4p
50
Carl Björk
Borås SK
30:32.183120
+4:43.28280
73.1p
51
Noel Lantz
Stockviks SF
30:45.184430
+4:56.29590
72.6p
52
Nils Borin
Östersunds SK
30:49.184860
+5:01.30020
72.5p
53
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
30:52.185110
+5:03.30270
72.4p
54
Wilhelm Kuylenstierna
Sävedalens AIK
30:57.185640
+5:09.30800
72.2p
55
Joel Byström
Vårby IK
30:58.185730
+5:09.30890
72.2p
56
Melker Lindgren
Täfteå IK
31:03.186290
+5:15.31450
72.0p
57
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
31:06.186510
+5:17.31670
71.9p
58
Ludvig Åkvist
Borås GIF
31:06.186590
+5:18.31750
71.9p
59
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
31:28.188750
+5:40.33910
71.1p
60
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid & Löparklubb
31:36.189500
+5:47.34660
70.9p
61
Emil Lundgren
Stockviks SF
31:45.190430
+5:56.35590
70.6p
62
Johan Richardsson
Funäsdalens IF
31:45.190480
+5:57.35640
70.5p
63
Joar Rosvold
Rehns BK
31:57.191610
+6:08.36770
70.2p
64
Emil Larsson
Filipstads SF
32:05.192460
+6:17.37620
69.9p
65
Albin Larsson
Filipstads SF
32:29.194800
+6:40.39960
69.1p
66
Alexander Mattsson
IFK Umeå
32:34.195390
+6:46.40550
68.9p
67
Leo Leckne
Täby IS SK
32:47.196670
+6:59.41830
68.5p
68
Nils Johansson
Sävast Ski Team IF
32:49.196860
+7:01.42020
68.5p
69
Rasmus Anttila
Högbo GIF
32:53.197210
+7:04.42370
68.4p
70
Julius Forsell
Filipstads SF
33:23.200230
+7:34.45390
67.4p
71
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
33:23.200270
+7:35.45430
67.4p
72
Andreas Ersson
Jättendals IF
33:29.200810
+7:40.45970
67.2p
73
Hugo Andersson
Kalix SK
33:53.203280
+8:05.48440
66.5p
74
August Lilja
Matfors SK
34:57.209640
+9:09.54800
64.7p
75
Albin Hannemann
Hägglunds Ski Team SK
36:28.218740
+10:40.63900
62.2p
-
William Forslund
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Noah Rådmark
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
Hugo Fryxell
Täby IS SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)