Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan klassisk
2023-01-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tage Börjesson
Vreta Skid o Mk
14:53.89290
2
Ebbe Göransson
Östersunds SK
15:48.94720
+54.5330
3
Leon Kvistegården
Högbo GIF
15:54.95340
+1:00.5950
4
Ludvig Eggöy Markhester
Huddinge SK LF
16:09.96810
+1:15.7420
5
Vegard Nordbrandt
Östersunds SK
16:10.96930
+1:16.7540
6
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
16:25.98420
+1:31.9030
7
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
16:45.100460
+1:51.11070
8
Linus Wedin
Garphyttans IF
16:50.100900
+1:56.11510
9
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
16:51.101070
+1:57.11680
10
Edvin Skytt
Falu IK
16:56.101540
+2:02.12150
11
Erik Pihl
Borås SK
17:00.101920
+2:06.12530
12
Petter Karlsson
Arvika IS
17:02.102190
+2:09.12800
13
Kalle Krysander
Vreta Skid o Mk
17:03.102250
+2:09.12860
14
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
17:04.102320
+2:10.12930
15
Isak Lind
Selånger SOK
17:08.102760
+2:14.13370
16
Anton Persson
Åmåls OK
17:11.103060
+2:17.13670
17
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
17:11.103090
+2:18.13700
18
Alvin Nordensson
Lucksta IF
17:12.103130
+2:18.13740
19
Joel Nilsson
SK Bore
17:16.103560
+2:22.14170
20
Isac Berglund
Ulricehamns IF
17:17.103670
+2:23.14280
21
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
17:23.104250
+2:29.14860
22
Olle Brandin
Falu IK
17:25.104420
+2:31.15030
23
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
17:29.104820
+2:35.15430
24
Love Tholander
Sundbybergs IK
17:39.105830
+2:45.16440
25
Olle Rune
Täby IS SK
17:55.107420
+3:01.18030
26
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
18:00.107950
+3:06.18560
27
Ville Norling
Domnarvets GOIF
18:00.107980
+3:06.18590
28
Elias Wetterskog
Norrbärke SK
18:12.109120
+3:18.19730
29
Walter Söderqvist
Falu IK
18:29.110800
+3:35.21410
30
Melker Rentzhog
Östersunds SK
18:51.113060
+3:57.23670
31
Frode Montelius Risberg
Falu IK
18:58.113700
+4:04.24310
32
Henning Lindqvist
IK Rex
19:19.115870
+4:25.26480
33
Hampus Hult
Norrbärke SK
19:28.116770
+4:34.27380
34
Alfred Laggren
Magnor Ul
20:01.120030
+5:07.30640
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)