Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2023-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
2:13:48.802700
71.1p
2
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:14:53.809200
+1:05.6400
70.4p
3
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:15:27.812600
+1:39.9800
70.0p
4
Anders Åhs
Skärhamns IK
2:25:49.874800
+12:01.72000
64.0p
5
Magnus Haglund
Snö & Tö Skidklubb
2:25:52.875100
+12:04.72300
64.0p
6
Peter Karlsson
Tunafors SK
2:26:16.877500
+12:28.74700
63.8p
7
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:27:06.882500
+13:18.79700
63.4p
8
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:28:24.890300
+14:36.87500
62.7p
9
Mats-Erik Andersson
Sunne SLF
2:30:45.904400
+16:57.101600
61.5p
10
Per-Egil Linna
Norway
2:32:29.914800
+18:41.112000
60.7p
11
Hans Jaxgård
Stora Tuna IK SK
2:34:08.924700
+20:20.121900
59.9p
12
Martin Cleve
Brattås Ck
2:34:50.928900
+21:02.126100
59.6p
13
Peter Ramström
Brottby SK
2:37:49.946800
+24:01.144000
58.3p
14
Fredrik Nilsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:42:29.974800
+28:41.172000
56.3p
15
Svenerik Skoglund
Finnskogarnas SK
2:43:34.981300
+29:46.178500
55.8p
16
Magnus Nilsson
Svanesunds GOIF
2:44:44.988300
+30:56.185500
55.4p
17
Claes Hedström
Nybro Ski
2:45:39.993800
+31:51.191000
55.0p
18
Leif Dybvig
Foreign Citizen
2:46:14.997300
+32:26.194500
54.8p
19
Torbjörn Åhman
Kristinehamns OK
2:47:03.1002200
+33:15.199400
54.5p
20
Jonny Persson
OK Gipen
2:47:06.1002500
+33:18.199700
54.5p
21
Stig Erlandsson
Finnskogarnas SK
2:48:49.1012800
+35:01.210000
53.8p
22
Trond Svindal
Foreign Citizen
2:50:01.1020000
+36:13.217200
53.4p
23
Hans Gillesén
IK Stern
2:51:19.1027800
+37:31.225000
52.9p
24
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:51:34.1029300
+37:46.226500
52.8p
25
Erland Lettevall
IK Stern
2:54:27.1046600
+40:39.243800
51.8p
26
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:58:01.1068000
+44:13.265200
50.6p
27
Johan Larsson
Nybro Ski
3:04:28.1106700
+50:40.303900
48.5p
28
Dan Åke Johansson
Trollhättans SOK
3:09:11.1135000
+55:23.332200
47.2p
29
Rolf Lindberg
Sätra IF
3:11:09.1146800
+57:21.344000
46.6p
30
Mårten Norrsell
Axa SC
3:19:12.1195100
+1:05:24.392300
44.5p
31
Conny Gunnarsson
OK Älgen
3:25:37.1233600
+1:11:49.430800
42.9p
32
Lars Stenqvist
IK Stern
3:31:48.1270700
+1:18:00.467900
41.5p
33
Anders Orup
Malungs SK
4:14:48.1528700
+2:01:00.725900
33.7p