Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ski Team Ungdomscup Sprint
2023-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lisen Nygård
Dalarna
2:41.16050
2
Freja Jakobsson
Medelpad
2:48.16760
+7.610
3
Ebba Kveli
Jämtland Härjedalen
2:55.17490
+14.1340
4
Rut Rydén
Dalarna
2:57.17650
+16.1500
5
Ingrid Östberg
Västerbotten
2:57.17670
+16.1520
6
Alma Bergman
Medelpad
2:58.17780
+17.1630
7
Ebba Engman
Uppland
2:59.17810
+17.1660
8
Meja Vikblom
Gästrikland
3:00.17990
+19.1840
9
Mira Sandin
Medelpad
3:01.18060
+20.1910
10
Brita Olsson
Jämtland Härjedalen
3:02.18150
+21.2000
11
Ellen Mohr
Västergötland
3:02.18170
+21.2020
12
Lovisa Nederheim
Stockholm
3:03.18270
+22.2120
13
Amanda Granberg
Ångermanland
3:03.18280
+22.2130
14
Astrid Persson
Jämtland Härjedalen
3:04.18360
+23.2210
15
Alva Widmark
Jämtland Härjedalen
3:05.18420
+23.2270
16
Beata DU Hane
Stockholm
3:06.18500
+24.2350
17
Felicia Rautila
Medelpad
3:06.18510
+24.2360
18
Anja Nordenström
Dalarna
3:06.18580
+25.2430
19
Märta Ljungdahl
Medelpad
3:07.18650
+26.2500
20
Lilly Bjuredal
Dalarna
3:07.18670
+26.2520
20
Alice Peterson
Västergötland
3:07.18670
+26.2520
22
Agnes Åhman
Västerbotten
3:08.18760
+27.2610
23
Majken Männer
Göteborg
3:08.18780
+27.2630
23
Ebba Karelius
Dalarna
3:08.18780
+27.2630
25
Leah Lundberg
Västerbotten
3:09.18810
+27.2660
26
Alice Kindmalm
Jämtland Härjedalen
3:09.18840
+27.2690
27
Linnea Agerfalk
Norrbotten
3:09.18850
+28.2700
28
Julia Swahn
Göteborg
3:12.19130
+30.2980
29
Embla Tuvall
Dalarna
3:12.19150
+31.3000
30
Edith Pettersson
Norrbotten
3:12.19190
+31.3040
31
Mimmi Lindmark
Norrbotten
3:13.19200
+31.3050
32
Lina Grahn-birve
Medelpad
3:13.19250
+32.3100
33
Cajsa Sundén
Stockholm
3:13.19270
+32.3120
34
Alma Svonni
Norrbotten
3:14.19370
+33.3220
35
Esther Oliv
Stockholm
3:14.19390
+33.3240
36
Stina Zetterberg
Gästrikland
3:15.19400
+33.3250
37
Tyra Wallén
Västmanland
3:15.19430
+33.3280
38
Carla Dovander
Stockholm
3:15.19470
+34.3320
39
Signe Nyström
Norrbotten
3:15.19480
+34.3330
40
Elsa Hultdin
Västerbotten
3:15.19490
+34.3340
41
Elsa Widell
Västergötland
3:17.19670
+36.3520
42
Tyra Johansson
Norrbotten
3:17.19690
+36.3540
43
Selma Nordensson
Medelpad
3:18.19710
+36.3560
44
Elsie Ledin
Stockholm
3:19.19820
+37.3670
45
Svea Eriksson
Jämtland Härjedalen
3:20.19910
+38.3760
46
Hilma Sundström
Ångermanland
3:20.19950
+39.3800
47
Moa Erlandsson
Västergötland
3:20.19980
+39.3830
48
Klara Bergstedt
Norrbotten
3:20.19990
+39.3840
49
Matilda Bergström
Västmanland
3:21.20020
+39.3870
50
Linnea Jonsson
Medelpad
3:22.20100
+40.3950
51
Ellen Felldin
Västmanland
3:22.20120
+40.3970
52
Indra Jonasson
Ångermanland
3:22.20130
+40.3980
53
Alma Värn
Dalarna
3:22.20160
+41.4010
54
Astrid Westervall
Jämtland Härjedalen
3:23.20230
+41.4080
55
Elsa Männer
Göteborg
3:24.20340
+42.4190
56
Selma Mörén
Västerbotten
3:24.20360
+43.4210
57
Elsa Woxlin
Ångermanland
3:24.20370
+43.4220
58
Emma Andrae
Uppland
3:25.20420
+43.4270
58
Elsa Eklund
Medelpad
3:25.20420
+43.4270
60
Silje Skärhem
Dalarna
3:25.20430
+43.4280
61
Lisen Lundgren
Medelpad
3:25.20440
+43.4290
62
Alice Bygg
Dalarna
3:25.20460
+44.4310
63
Astrid Danils
Dalarna
3:26.20520
+44.4370
64
Evelin Magnusson
Västerbotten
3:26.20550
+45.4400
65
Selma Lindblom
Jämtland Härjedalen
3:29.20830
+47.4680
66
Elsa Lindblom
Norrbotten
3:29.20840
+47.4690
67
Moa Larsson
Örebro
3:29.20870
+48.4720
68
Lovisa Nilsson
Västerbotten
3:30.20970
+49.4820
69
Tuva Arvelius
Västmanland
3:31.21030
+49.4880
70
Märta Mikaelsson
Ångermanland
3:32.21100
+50.4950
71
Klara Pettersson Isaksson
Norrbotten
3:32.21130
+50.4980
72
Meja Nygårds Bodin
Dalarna
3:32.21160
+51.5010
73
Fanny Barchéus
Norrbotten
3:32.21180
+51.5030
74
Linnea Holm
Uppland
3:32.21190
+51.5040
75
Tuva Holm
Västergötland
3:33.21250
+52.5100
76
Wilda Rydqvist
Dalarna
3:33.21270
+52.5120
77
Kajsa Malmborg
Östergötland
3:34.21300
+52.5150
78
Mimmi Spets
Ångermanland
3:35.21480
+54.5330
79
Stella Engström
Stockholm
3:36.21550
+55.5400
80
Freja Mogren
Västmanland
3:36.21580
+55.5430
81
Wilma Nilsson
Ångermanland
3:37.21610
+55.5460
82
Hedda Cederqvist
Örebro
3:38.21710
+56.5560
83
Julia Andersson
Småland
3:38.21720
+56.5570
84
Ella Furestad
Stockholm
3:38.21750
+57.5600
85
Saga Bjurell
Dalarna
3:38.21780
+57.5630
86
Linnéa Hjortvall
Dalarna
3:39.21840
+57.5690
87
Astrid Jaktlund
Jämtland Härjedalen
3:40.21910
+58.5760
88
Cornelia Johansson
Norrbotten
3:42.22110
+1:00.5960
89
Valda Grönros
Ångermanland
3:44.22330
+1:02.6180
90
Lizen Englund Zewgren
Hälsingland
3:44.22370
+1:03.6220
91
Elin Reuter
Bohuslän Dal
3:45.22490
+1:04.6340
91
Ellen Hansson
Ångermanland
3:45.22490
+1:04.6340
93
Nova Valtersson
Västergötland
3:49.22800
+1:07.6650
94
Emilia Lind
Ångermanland
3:49.22870
+1:08.6720
95
Alice Hellström
Dalarna
3:51.23010
+1:09.6860
96
Tova Falgren
Jämtland Härjedalen
3:52.23100
+1:10.6950
97
Teresa-victoria Thalin Navia
Uppland
3:53.23210
+1:11.7060
98
Alice Eriksson
Ångermanland
3:54.23340
+1:12.7190
99
Saga Larserud
Jämtland Härjedalen
3:55.23400
+1:13.7250
100
Agnes Israelsson
Jämtland Härjedalen
4:00.23990
+1:19.7840
101
Isabella Flyrén
Hälsingland
4:06.24500
+1:24.8350
102
Moa Andersson
Värmland
4:09.24850
+1:28.8700
103
Ellie Mörk
Dalarna
4:16.25500
+1:34.9350
104
Olivia Eriksson
Västmanland
4:21.26090
+1:40.9940
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lisa Lundberg
Dalarna
2:41.16000
2
Vera Myhlback
Dalarna
2:41.16010
+0
3
Hanna Strand
Göteborg
2:43.16250
+2.150
4
Vanja Björk
Ångermanland
2:44.16390
+3.290
5
Agnes Liss Berglund
Dalarna
2:47.16610
+6.510
6
Thelma Falk
Norrbotten
2:47.16670
+6.570
7
Hedda Fochsen
Stockholm
2:52.17150
+11.1050
8
Alma Näsström
Ångermanland
2:52.17190
+11.1090
9
Noomi Zeffer
Stockholm
2:53.17220
+12.1120
10
Ethel Noppa
Uppland
2:54.17310
+13.1210
11
Maja Sveder
Dalarna
2:56.17530
+15.1430
11
Frida Lauri
Ångermanland
2:56.17530
+15.1430
13
Tilda Sundqvist
Norrbotten
2:56.17550
+15.1450
14
Elsie Hördegårdh
Göteborg
2:56.17590
+15.1490
15
Alvina Millestu
Jämtland Härjedalen
2:57.17620
+16.1520
16
Agnes Karlsson
Dalarna
2:57.17650
+16.1550
17
Siri Colliander
Uppland
2:58.17710
+17.1610
18
Elvira Niva
Norrbotten
2:58.17770
+17.1670
19
Kerstin LÖVGREN
Dalarna
2:58.17790
+17.1690
20
Sigrid Ohlsson
Jämtland Härjedalen
3:00.17920
+19.1820
21
Vilma Kuokkanen
Norrbotten
3:00.17930
+19.1830
22
Alice Bryngelsson
Ångermanland
3:00.17950
+19.1850
23
Hanna Molinder
Medelpad
3:00.17970
+19.1870
24
Signe Lundahl
Medelpad
3:01.18040
+20.1940
25
Selma Åberg
Medelpad
3:01.18070
+20.1970
26
Freja Partapuoli
Norrbotten
3:02.18100
+21.2000
27
Märta Mannelqvist
Ångermanland
3:02.18160
+21.2060
28
Ella Zetterström
Jämtland Härjedalen
3:04.18320
+23.2220
29
Annie Modigs
Dalarna
3:04.18350
+23.2250
30
Sofia Otten
Västerbotten
3:04.18360
+23.2260
31
Edit Valman
Uppland
3:04.18390
+23.2290
32
Livia Forsberg
Ångermanland
3:05.18400
+24.2300
33
Ellen Tschöp
Uppland
3:05.18430
+24.2330
34
Evelina Gunillasson Påve
Norrbotten
3:05.18460
+24.2360
35
Alva Hallin
Västergötland
3:09.18810
+28.2710
36
Ida Tschöp
Uppland
3:10.18920
+29.2820
37
Elin Bergman
Dalarna
3:11.19060
+30.2960
38
Lovis Backman
Uppland
3:11.19080
+30.2980
38
Adina Aidanpää
Norrbotten
3:11.19080
+30.2980
40
Signe Thoresson
Uppland
3:12.19100
+31.3000
41
Meja Strid
Göteborg
3:12.19120
+31.3020
42
Meja Bylund
Uppland
3:12.19130
+31.3030
43
Nellie Axelsson
Ångermanland
3:13.19200
+32.3100
44
Marta Björck
Västergötland
3:13.19290
+32.3190
45
Wilma Larsson
Gästrikland
3:14.19320
+33.3220
46
Wilma Torkelsson
Västergötland
3:14.19360
+33.3260
47
Moa Kjöraas
Uppland
3:15.19400
+34.3300
48
Elsa Elf Boberg
Dalarna
3:15.19430
+34.3330
49
Anja Jansson
Jämtland Härjedalen
3:15.19460
+34.3360
50
Stella Björk
Västergötland
3:15.19470
+34.3370
51
Sally Johansson
Norrbotten
3:16.19540
+35.3440
52
Lova Larsson
Norrbotten
3:17.19650
+36.3550
53
Amanda Westlin
Gästrikland
3:18.19700
+37.3600
54
Maja Klingestål Krutrök
Norrbotten
3:18.19750
+37.3650
54
Klara Lindberg
Västerbotten
3:18.19750
+37.3650
56
Cajsa Persson
Uppland
3:18.19760
+37.3660
56
Ebba Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
3:18.19760
+37.3660
58
Pauline Dahl
Stockholm
3:19.19860
+38.3760
59
Emma Ehrling
Dalarna
3:21.20040
+40.3940
60
Julia Wikander
Medelpad
3:21.20080
+40.3980
61
Tilda Lestander
Västmanland
3:22.20140
+41.4040
62
Elsa Ekblom
Uppland
3:22.20160
+41.4060
63
Moa Hansson
Ångermanland
3:22.20170
+41.4070
64
Greta Brandin
Dalarna
3:23.20230
+42.4130
65
Linnéa Landberger Åkerlund
Stockholm
3:24.20370
+43.4270
66
Tove Anttila
Gästrikland
3:25.20490
+44.4390
67
Jennifer Persson
Västergötland
3:26.20560
+45.4460
68
Natalie Norén
Dalarna
3:29.20870
+48.4770
68
Minna Kvarndal
Västergötland
3:29.20870
+48.4770
70
Freja Ahlepil
Uppland
3:29.20890
+48.4790
71
Lovisa Vestman
Ångermanland
3:30.20900
+49.4800
72
Linnea Planting-bergloo
Stockholm
3:30.20970
+49.4870
73
Matilda Högberg
Stockholm
3:31.21000
+50.4900
74
Jonna Viksell
Medelpad
3:34.21380
+53.5280
75
Malin Olofsson
Norrbotten
3:34.21390
+53.5290
76
Julia Grip
Örebro
3:35.21400
+54.5300
77
Amanda Frykström
Dalarna
3:36.21540
+55.5440
77
Moa Persson
Stockholm
3:36.21540
+55.5440
79
Emilia Larsson
Hälsingland
3:39.21870
+58.5770
80
Embla Nilsson
Medelpad
3:40.21970
+59.5870
80
Alice Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
3:40.21970
+59.5870
82
Lova Pettersson
Västergötland
3:41.22090
+1:00.5990
82
Ester Lundell
Småland
3:41.22090
+1:00.5990
84
Molly Hedenström
Norrbotten
3:42.22150
+1:01.6050
85
Julia Vestman
Örebro
3:42.22180
+1:01.6080
86
Alice Shahedi Razavi
Ångermanland
3:43.22240
+1:02.6140
87
Lotta Houtari
Uppland
3:43.22270
+1:02.6170
88
Elsa Gustafsson
Norrbotten
3:47.22600
+1:06.6500
89
Ida Regnell
Uppland
3:48.22740
+1:07.6640
90
Linnea Nybond
Jämtland Härjedalen
3:49.22800
+1:08.6700
91
Anni Lindqvist
Örebro
3:52.23130
+1:11.7030
92
Lovisa Jakstad
Stockholm
3:52.23140
+1:11.7040
93
Junia Forsell
Örebro
4:10.24960
+1:29.8860
94
Selma Kläre
Örebro
4:20.25950
+1:39.9850
95
Lia Nyberg
Medelpad
5:18.31720
+2:37.15620
H 13
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gabriel Haglund
Jämtland Härjedalen
2:39.15890
2
Elias Vikman
Uppland
2:45.16400
+5.410
3
Oliver Bergkvist
Medelpad
2:46.16580
+6.590
4
Simon Långberg Holgersson
Medelpad
2:48.16720
+8.730
5
Walter Persson
Bohuslän Dal
2:49.16850
+9.860
6
Filip Weber
Västergötland
2:49.16860
+9.870
7
Arve Forssten
Göteborg
2:49.16890
+10.900
8
Vilhelm Lind
Jämtland Härjedalen
2:50.16920
+10.930
9
Hjalmar Gabrielsson
Jämtland Härjedalen
2:52.17100
+12.1110
10
Malte Alvarsson
Västergötland
2:53.17290
+14.1300
11
Thor Conradson
Dalarna
2:54.17330
+14.1340
12
Ossian Nordin
Västerbotten
2:54.17340
+14.1350
13
Carl Ingebrand
Jämtland Härjedalen
2:54.17390
+15.1400
14
Hampus Danielsson
Västerbotten
2:55.17420
+15.1430
15
Oscar Brolin Van Guelpen
Västerbotten
2:55.17480
+15.1490
16
Wilgot Enqvist
Västerbotten
2:56.17530
+16.1540
17
Albin Mårts
Göteborg
2:58.17760
+18.1770
18
Vincent Rönnerfors
Småland
2:58.17790
+19.1800
19
Noel Alsin
Bohuslän Dal
2:59.17820
+19.1830
20
Aaron Palmkvist
Östergötland
2:59.17830
+19.1840
21
Otto Krysander
Östergötland
3:00.17930
+20.1940
22
Oskar Kullman
Dalarna
3:01.18000
+21.2010
23
Sixten Sjölund
Medelpad
3:01.18060
+21.2070
24
Theo Nordensson
Medelpad
3:01.18070
+21.2080
25
Walter Vikman
Uppland
3:02.18150
+22.2160
26
Charlie Johansson
Värmland
3:03.18280
+23.2290
27
Isak Granström
Norrbotten
3:03.18290
+24.2300
28
Wille Sylvan
Västergötland
3:04.18300
+24.2310
29
Tore Tiburzi
Västerbotten
3:04.18350
+24.2360
30
Nils Åberg
Ångermanland
3:04.18390
+25.2400
31
Simon Modig
Västmanland
3:06.18500
+26.2510
31
Daniel Spets
Norrbotten
3:06.18500
+26.2510
33
Alfred Nääs
Jämtland Härjedalen
3:06.18510
+26.2520
34
Ville Sundqvist
Norrbotten
3:06.18550
+26.2560
34
Rasmus Sjöström
Medelpad
3:06.18550
+26.2560
36
Hugo Asp
Stockholm
3:08.18700
+28.2710
37
Vidar Marklund
Norrbotten
3:08.18730
+28.2740
38
Elton Martinsson
Östergötland
3:08.18750
+28.2760
39
Axel Stolt
Dalarna
3:10.18960
+30.2970
40
Uddo Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
3:10.18980
+30.2990
41
Arvid Vallin
Stockholm
3:11.19020
+31.3030
42
Lukas Johnsson
Uppland
3:11.19050
+31.3060
43
Vincent Andreasson
Västergötland
3:11.19070
+31.3080
44
Joar Eriksson
Norrbotten
3:12.19100
+32.3110
45
Petter Bergqvist
Örebro
3:12.19170
+32.3180
46
Linus Bergfors
Gästrikland
3:13.19250
+33.3260
46
Conrad Wickenberg
Gästrikland
3:13.19250
+33.3260
48
Vilmer Bergvall
Norrbotten
3:13.19280
+33.3290
49
Ludvig Ljungren
Gästrikland
3:14.19360
+34.3370
50
Ivan Elv
Västergötland
3:14.19370
+34.3380
51
Alve Göransson
Jämtland Härjedalen
3:17.19620
+37.3630
52
Samuel Wallin
Gästrikland
3:17.19690
+38.3700
53
Lukas Björkman
Uppland
3:18.19720
+38.3730
54
Tage Henricson
Västergötland
3:19.19830
+39.3840
55
Sixten Norberg
Jämtland Härjedalen
3:19.19890
+40.3900
56
Sixten Axmond
Örebro
3:20.19910
+40.3920
57
Love Johansson
Västerbotten
3:21.20010
+41.4020
58
Arvid Lundblom
Norrbotten
3:21.20030
+41.4040
59
Melker Larsson
Göteborg
3:21.20050
+41.4060
60
Elias Forsberg
Östergötland
3:22.20100
+42.4110
61
Pelle Bärwolf
Dalarna
3:22.20150
+42.4160
62
Axel Hellström
Småland
3:24.20320
+44.4330
63
Vilmer Fröier
Ångermanland
3:28.20700
+48.4710
64
Linus Nylander
Ångermanland
3:29.20890
+50.4900
65
Wille Backman
Norrbotten
3:30.20900
+50.4910
66
Måns Höög
Västerbotten
3:30.20980
+50.4990
67
Ivar Kihlberg
Östergötland
3:31.21080
+51.5090
68
Oliver Vester
Östergötland
3:35.21480
+55.5490
69
Leon Hugosson
Stockholm
3:38.21740
+58.5750
70
Noah Ljungkvist
Göteborg
3:40.21920
+1:00.5930
71
Valter Svensson
Ångermanland
3:40.21990
+1:01.6000
72
Harald Lindqvist
Uppland
3:41.22030
+1:01.6040
73
Noah Sund
Norrbotten
3:41.22040
+1:01.6050
74
Victor Persson Hermansson
Västerbotten
3:41.22080
+1:01.6090
74
Melker Karlsson
Uppland
3:41.22080
+1:01.6090
76
Villgot Ånerud
Värmland
3:43.22220
+1:03.6230
77
Nilas Nilsson
Västerbotten
3:44.22300
+1:04.6310
78
Love Forsslund
Gästrikland
3:44.22310
+1:04.6320
79
Viktor Eriksson
Stockholm
3:49.22850
+1:09.6860
80
Måns Bernhardsson
Jämtland Härjedalen
4:04.24390
+1:25.8400
81
Gustav Caesar
Hälsingland
4:07.24680
+1:27.8690
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
0.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Isak Norgren
Medelpad
2:25.14480
2
Hugo Söder
Dalarna
2:25.14490
+0
3
Olle Johansson
Göteborg
2:27.14630
+1.50
4
Edvin Håkansson
Värmland
2:27.14670
+1.90
5
Einar Blomberg
Hälsingland
2:29.14880
+4.300
6
Knut Ramström
Västmanland
2:31.15070
+5.490
7
Theodor Andersson
Västerbotten
2:32.15150
+6.570
8
William Derke
Östergötland
2:35.15450
+9.870
9
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Västergötland
2:35.15460
+9.880
10
Wilmer Lehmivaara
Norrbotten
2:37.15630
+11.1050
11
Isak Unger
Dalarna
2:37.15660
+11.1080
12
Aron Hyttinen
Dalarna
2:38.15720
+12.1140
12
Hugo Lindgren
Västerbotten
2:38.15720
+12.1140
14
Colter Anderson
Stockholm
2:38.15750
+12.1170
15
Sigge Löfgren
Dalarna
2:39.15870
+13.1290
16
Erik Nordahl
Dalarna
2:40.15980
+15.1400
17
Teodor Westman
Västerbotten
2:41.16050
+15.1470
18
Jonathan Österlin
Göteborg
2:42.16100
+16.1520
19
Arvid Nygård
Jämtland Härjedalen
2:42.16110
+16.1530
20
Oscar Persson
Uppland
2:42.16170
+16.1590
20
Erik Tingelöf
Ångermanland
2:42.16170
+16.1590
22
Arvid Björklund
Dalarna
2:43.16250
+17.1670
23
Vidar Olsson
Västmanland
2:44.16300
+18.1720
24
Anton Thermaenius
Stockholm
2:45.16430
+19.1850
24
Elias Eklund
Uppland
2:45.16430
+19.1850
26
Axel Danielsson
Medelpad
2:45.16450
+19.1870
27
Oscar Sundblad
Östergötland
2:46.16590
+21.2010
28
Noah Bertils
Jämtland Härjedalen
2:47.16640
+21.2060
29
Abraham Lewis Dawson
Stockholm
2:47.16670
+21.2090
30
Malte Worm
Västergötland
2:48.16710
+22.2130
31
Erik Jansson
Västmanland
2:49.16800
+23.2220
31
Scott Reed
Stockholm
2:49.16800
+23.2220
33
Vilmer Tronde
Jämtland Härjedalen
2:49.16840
+23.2260
33
Aaron Gunnarsson
Dalarna
2:49.16840
+23.2260
35
Vilhelm Wikberg
Västerbotten
2:50.16910
+24.2330
36
Oscar Gustafsson
Ångermanland
2:50.16950
+24.2370
37
Elias Fredriksson
Östergötland
2:51.17070
+25.2490
38
Zaakris Haanes
Dalarna
2:52.17100
+26.2520
39
Vidar Fritzson
Västergötland
2:53.17220
+27.2640
39
Kia Redman Mceven
Stockholm
2:53.17220
+27.2640
41
Edward Nässén
Medelpad
2:53.17240
+27.2660
42
Ole Breistrand
Norrbotten
2:54.17300
+28.2720
43
Edvin Lindberg
Gästrikland
2:54.17310
+28.2730
44
Elias Landh
Dalarna
2:54.17330
+28.2750
45
Albin Martinsson
Västmanland
2:54.17380
+29.2800
45
Jesper Nilsson
Ångermanland
2:54.17380
+29.2800
47
Gustav Eggöy Markhester
Stockholm
2:55.17430
+29.2850
48
Alfred Biversten
Västergötland
2:56.17500
+30.2920
49
Klas Eriksson
Värmland
2:56.17520
+30.2940
50
Malte Kempe
Norrbotten
2:56.17570
+30.2990
51
Erik Kylborn
Örebro
2:57.17670
+31.3090
52
Måns Lindström
Ångermanland
2:57.17680
+32.3100
53
Melker Zetterström
Dalarna
2:57.17690
+32.3110
54
Sture Sundell
Göteborg
2:58.17710
+32.3130
55
David Walther
Medelpad
3:01.18030
+35.3450
56
Malte Dag Åkerlund
Dalarna
3:01.18070
+35.3490
57
Melker Brodén
Uppland
3:01.18080
+36.3500
58
Vilgot Elofsson
Dalarna
3:02.18130
+36.3550
59
Nils Sjögren
Uppland
3:02.18180
+37.3600
59
Elton Johnsson
Uppland
3:02.18180
+37.3600
59
Rasmus Wedholm
Dalarna
3:02.18180
+37.3600
62
Olle Bakkan
Jämtland Härjedalen
3:03.18230
+37.3650
63
Malte Gyllroth
Ångermanland
3:04.18370
+38.3790
64
Edvin Nyström
Norrbotten
3:06.18510
+40.3930
65
Carl Thoresson
Uppland
3:06.18530
+40.3950
66
Elis Näsbom
Västmanland
3:06.18580
+41.4000
67
Oscar Gustavsson
Värmland
3:07.18640
+41.4060
68
William Ribbefors
Ångermanland
3:08.18700
+42.4120
69
Otis Ziesnitz
Dalarna
3:09.18860
+43.4280
70
Allen Oscar Andersson
Norrbotten
3:09.18870
+43.4290
71
Johannes Fernström
Hälsingland
3:09.18890
+44.4310
72
Bill Melkstam
Stockholm
3:10.18920
+44.4340
73
Oscar Ahlstedt
Bohuslän Dal
3:10.18990
+45.4410
74
Julius Schoeneck
Dalarna
3:12.19130
+46.4550
75
Emil Thorpman
Bohuslän Dal
3:13.19230
+47.4650
76
Liam Segerqvist
Västergötland
3:14.19370
+48.4790
77
Milo Bonato
Jämtland Härjedalen
3:14.19380
+49.4800
78
Vidar Norrgård
Medelpad
3:15.19410
+49.4830
79
River Larsson
Västergötland
3:18.19780
+53.5200
80
Adrian Sanches
Stockholm
3:19.19800
+53.5220
81
Elias Spiridpoulus
Stockholm
3:22.20130
+56.5550
82
Viktor Gustafsson
Östergötland
3:22.20150
+56.5570
83
Oskar Werner
Göteborg
3:27.20630
+1:01.6050
84
Sander Sjöström
Stockholm
3:30.20900
+1:04.6320
85
Daniel Bennet
Örebro
3:30.20930
+1:04.6350
86
Olle Nordström
Norrbotten
3:33.21290
+1:08.6710
87
Euell Brown
Stockholm
3:41.22010
+1:15.7430
88
Ilian Lidén
Ångermanland
3:43.22260
+1:17.7680
89
Albin Larsson
Uppland
3:44.22380
+1:19.7800
90
Oskar Hjeltström
Medelpad
3:48.22720
+1:22.8140
91
Axel Borell
Uppland
3:49.22840
+1:23.8260
92
Linus Back
Värmland
3:50.22900
+1:24.8320
93
Kasper Hjort
Stockholm
3:50.22930
+1:24.8350
94
Edwin Malmström
Stockholm
3:51.23020
+1:25.8440