40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Kajsa Ekenberg | Ulricehamns IF | 1:57:33.705200 | 66.1p | |
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Johanna Hagström | Ulricehamns IF | 1:45:49.634800 | 73.5p | |
2 | Moa Hansson | Falun Borlänge SK | 1:47:58.647700 | 72.1p | |
3 | Karolina Hedenström | Lager 157 | 1:48:00.647900 | 72.0p | |
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Alvar Myhlback | Lager 157 | 1:30:18.541700 | 86.4p | |
2 | Oskar Olsson | Borås SK | 1:36:52.581100 | 80.5p | |
3 | Melker Hendén | Ulricehamns IF | 1:38:02.588100 | 79.5p | |
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Emil Persson | Lager 157 | 1:30:17.541600 | 86.4p | |
2 | Petter jr Northug | Team Janteloppet | 1:30:18.541700 | 86.4p | |
3 | Max Novak | Team Aker Daehlie | 1:30:59.545800 | 85.8p | |
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Markus Jönsson | Tranemo IF | 1:36:25.578400 | 80.8p | |
2 | Johan Kanto | Göteborgs SK | 1:37:04.582300 | 80.3p | |
3 | Erik Wilhelmsson | Lidköpings VSK | 1:41:08.606700 | 77.0p | |
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Anders Carlson | Göteborgs SK | 1:41:09.606800 | 77.0p | |
2 | Stefan Mennborg | IK Hakarpspojkarna | 1:42:46.616500 | 75.8p | |
3 | Marcus Thormé | OK Lindena | 1:44:49.628800 | 74.3p | |
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Adam Blomberg | Göteborgs SK | 1:46:49.640800 | 72.8p | |
2 | Hans-Göran Magnus Arvidsson | Sya SK | 1:54:51.689000 | 67.7p | |
20km, Rullskidor, Fristil, Masstart | |||||
1 | Maja Lax | IF Hallby SOK | 52:55.317400 | ||
2 | Linn Fransson | Landsbro IF SK | 1:01:24.368300 | ||
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart | |||||
1 | Rakel Grahn | Landsbro IF SK | 38:55.233400 | ||
2 | Sigrid Fritzson | Ulricehamns IF | 46:18.277700 | ||
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart | |||||
1 | Sally Fransson | Landsbro IF SK | 33:44.202300 | ||
2 | Ester Grahn | Landsbro IF SK | 35:55.215400 | ||
3 | Elsa Stjern | Landsbro IF SK | 38:53.233200 | ||
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart | |||||
1 | Lisa Ahlrik | Tidaholm SOK Sisu | 25:18.151700 | ||
2 | Elvira Hjelmkvist | IF Hallby SOK | 32:21.194000 | ||
3 | Meja Fransson | Landsbro IF SK | 34:28.206700 | ||
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart | |||||
1 | William Roth | OK Landehof | 33:36.201500 | ||
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart | |||||
1 | Malte Alvarsson | IFK Skövde SK | 27:51.167000 | ||
2 | Walter Persson | Åmåls OK | 28:37.171600 | ||
3 | Åke Backåberg | ASK Växjö | 33:11.199000 | ||
10km, Rullskidor, Fristil, Masstart | |||||
1 | Valter Blomberg | OK Landehof | 19:57.119600 | ||
2 | Viggo Rudklint | OK Landehof | 21:24.128300 | ||
3 | Vilmer Wingskog Lindqvist - | Ulricehamns IF | 24:36.147500 | ||
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Sofia Ebermark | DPONLY Ski Club | 1:56:33.699200 | 66.7p | |
2 | Carina Wärme | Roslagsbro IF | 2:00:13.721200 | 64.6p | |
3 | Ulrika Lindberg | IK Stern | 2:18:34.831300 | 55.9p |