Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Landsbroloppet
2010-01-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Landsbro IF
Plats: Landsbro
Längdskidor
Fristil/ Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
13.5km, Längdskidor, Fristil
1
Oscar Lund
IF Hallby SOK
34:00.203900
2
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
36:11.217000
3
Richard Bexell
Eksjö SOK
39:30.236900
H 20
9km, Längdskidor, Fristil
1
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
23:47.142600
73.4p
2
Erik Johansson
Tranemo IF
24:44.148300
70.6p
3
Emil Ekman
Nässjö SF
24:49.148800
70.4p
H 35
9km, Längdskidor, Fristil
1
Patrik Lundqvist
Nybro Ski
28:33.171200
61.2p
H 60
9km, Längdskidor, Fristil
1
Thage Davidsson
Brittatorps Tk
33:12.199100
52.6p
2
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
35:04.210300
49.8p
3
Lars Åke Sjökvist
OK Norrvirdarna
36:52.221100
47.4p
D 16
4.5km, Längdskidor, Fristil
1
Hannah Björnlinger
IK Vista
14:42.88100
2
Johanna Lindgren
IF Hallby SOK
15:36.93500
3
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
15:58.95700
D 20
4.5km, Längdskidor, Fristil
1
Carolina Karlsson
Eksjö SOK
13:38.81700
60.3p
2
Sofie Svensson
IK Vista
14:28.86700
56.9p
3
Malin Svensson
IK Vista
14:34.87300
56.5p
D 21
4.5km, Längdskidor, Fristil
1
Maria Magnusson
IK Hakarpspojkarna
13:17.79600
61.9p
2
Jill Smith
Usa
14:03.84200
58.5p
H 16
4.5km, Längdskidor, Fristil
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
11:58.71700
2
Erik Persson
Nässjö SF
12:05.72400
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
12:56.77500
D 12
3km, Längdskidor, Fristil
1
Evelina Lax
Nässjö SF
10:06.60500
2
Sophia Björnlinger
IK Vista
10:09.60800
3
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
13:23.80200
D 14
3km, Längdskidor, Fristil
1
Karin Björnlinger
IK Vista
9:08.54700
2
Annie Lindh
IF Hallby SOK
9:49.58800
3
Gabriella Gustafsson
IK Vista
9:57.59600
H 12
3km, Längdskidor, Fristil
1
Adam Persson
Nässjö SF
8:57.53600
2
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
9:47.58600
3
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
9:52.59100
H 14
3km, Längdskidor, Fristil
1
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
9:28.56700
2
Tobias Norrlin
Alvesta SOK
9:42.58100
2
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
9:42.58100
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
8:35.51400
1
Elsa Melin
Landsbro IF SK
8:35.51400
3
Filippa Mattson
Landsbro IF SK
9:25.56400
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
5:30.32900
2
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
5:38.33700
3
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
6:08.36700
H 21 Motion
9km, Längdskidor, Klassisk stil
1
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
28:00.167900
2
Thor-Björn Lund
IK Vista
32:57.197600
3
Viktor Helander
Landsbro IF SK
32:58.197700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Landsbroloppet 2023
Landsbroloppet 2017
Landsbroloppet 2016
Landsbroloppet 2014
Landsbroloppet 2011
Landsbroloppet 2010
Tävlingar i närheten
Nässjöloppet 2010
Huskvarnaloppet 2010
Stadsloppet Tidaholm 2010
Landsjön Runt 2010
AMO-dubbeln 2010
Kalle Anka Cup Riksfinal 2010
Hallby Kortdistans 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan