Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grängesbergsloppet
2010-01-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Grängesberg SK
Plats: Grängesberg
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
29:04.174300
81.7p
2
Tom Impola
Domnarvets GOIF
29:05.174400
81.6p
3
Jack Impola
Domnarvets GOIF
29:07.174600
81.5p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
27:44.166300
86.1p
2
Joakim Engström
IFK Mora SK
27:47.166600
85.9p
2
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
27:47.166600
85.9p
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
18:03.108200
2
Josefine Stolt
Leksands SK
18:15.109400
3
Lina Norin
Älvdalens IF SK
18:25.110400
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
16:44.100300
2
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:43.106200
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
18:27.110600
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Josefin Nlsson
Filipstads SF
16:33.99200
61.9p
2
Lina Hultin
Garphyttans IF
17:02.102100
60.0p
3
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
17:06.102500
59.7p
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Susanne Nyström
IFK Mora SK
15:15.91400
67.9p
2
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
15:49.94800
65.2p
3
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
16:20.97900
62.9p
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
14:53.89200
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
15:19.91800
3
Mats Hases
IFK Hedemora SK
16:18.97700
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
15:17.91600
2
Simon Fors
Domnarvets GOIF
15:24.92300
3
Anton Hedlund
Åshammars IK
15:44.94300
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
14:00.83900
2
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
14:15.85400
3
Nora Jacobsson
Rembo IK
14:24.86300
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
11:55.71400
2
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
12:24.74300
3
Johanna Sömskar
Norbergs SK
13:19.79800
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Matilda Wideén
IFK Grängesberg SK
12:24.74300
2
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
12:49.76800
3
Ida Wånggren
Motala Aif SK
13:00.77900
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lina Lager
Garphyttans IF
11:04.66300
2
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
11:14.67300
3
Cecilia Svensson
SK Ringen
11:56.71500
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
12:21.74000
2
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
12:44.76300
3
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
13:02.78100
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
11:46.70500
2
Isak Ekström
Garphyttans IF
11:47.70600
3
Fredrik Nilsson
Äppelbo AIK
12:46.76500
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
10:50.64900
2
Hugo Jacobsson
Rembo IK
10:54.65300
3
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
11:12.67100
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Filip Danielsson
Wedevågs IF
9:39.57800
2
Per Anton Johansson
IFK Grängesberg SK
10:21.62000
3
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
10:22.62100
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
6:57.41600
2
Ida Andersson
Sågmyra SK
6:59.41800
3
Frida Rundgren
Domnarvets GOIF
7:41.46000
Logga in för att slippa de här annonserna
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ella Olsson
Sågmyra SK
5:56.35500
2
Alicia Furunäs
IFK Grängesberg SK
6:02.36100
3
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
6:18.37700
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andreas Näslund
Västerås SOK
6:40.39900
2
Tom Sandström
IFK Grängesberg SK
7:31.45000
3
Bo Nygårds
Falu IK
8:00.47900
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kim Norberg
Filipstads SF
5:34.33300
2
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
5:53.35200
3
Erik Hårrskog
Falu IK
6:10.36900
3
Zeb Palm
Dala-Järna IK
6:10.36900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Grängesbergsloppet 2016
Grängesbergsloppet 2015
Grängesbergsloppet 2014
Grängesbergsloppet 2013
Grängesbergsloppet 2012
Grängesbergsloppet 2010
Grängesbergsloppet 2010
Grängesbergsloppet 2008
Grängesbergsloppet 2008
Tävlingar i närheten
Grängesbergsloppet 2010
Klackbergsspelen 2010
Klackbergsspelen 2010
Hälleforsrännet 2010
Kilsbergsloppet 2010
Vårpoffen 2010
SM Skid-OL Sprint 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan