Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Junior Cup Åsarnaspelen
2010-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil
1
Maria Nordström
Gävle SK
17:32.105190
69.8p
2
Kajsa Snihs
Sweden
18:09.108870
+36.3580
67.4p
3
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
18:12.109130
+39.3840
67.3p
4
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
18:16.109580
+43.4290
67.0p
5
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
18:17.109630
+44.4340
67.0p
6
Ida Indahl
Camp Södergren SC
18:18.109700
+45.4410
66.9p
7
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
18:25.110400
+52.5110
66.5p
8
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
18:25.110440
+52.5150
66.5p
9
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
18:27.110660
+54.5370
66.4p
10
Petra Nilsson
Åsarna IK
18:32.111160
+59.5870
66.1p
11
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
18:35.111450
+1:02.6160
65.9p
12
Emelie Stark
Nordingrå SK
18:41.112020
+1:08.6730
65.6p
13
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
18:50.112910
+1:17.7620
65.0p
14
Eva Johansson
Linköpings SK
18:50.112940
+1:17.7650
65.0p
15
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
18:57.113630
+1:24.8340
64.6p
16
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur SK
19:00.113940
+1:27.8650
64.5p
17
Sara Jobs
Sågmyra SK
19:01.114020
+1:28.8730
64.4p
18
Josefin Halvarsson
Bodens SK
19:03.114230
+1:30.8940
64.3p
19
Malin Nilsson
Malungs IF
19:04.114350
+1:31.9060
64.2p
20
Frida Hallquist
Åsarna IK
19:09.114800
+1:36.9510
64.0p
21
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
19:15.115480
+1:42.10190
63.6p
22
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
19:19.115860
+1:46.10570
63.4p
23
Kristina Lycke
Malungs IF
19:37.117640
+2:04.12350
62.4p
24
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
19:42.118120
+2:09.12830
62.2p
25
Malin Eriksson
Söderala AIK
19:42.118170
+2:09.12880
62.2p
26
Lina Hultin
Garphyttans IF
19:43.118290
+2:11.13000
62.1p
27
Anna Nystedt
Stockviks SF
19:52.119120
+2:19.13830
61.7p
28
Lina Öberg
Bergeforsens SK
19:57.119680
+2:24.14390
61.4p
29
Maria Nordström
Camp Södergren SC
20:00.119900
+2:27.14610
61.3p
30
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
20:00.119910
+2:27.14620
61.3p
31
Maria Bois
Malungs IF
20:01.120070
+2:28.14780
61.2p
32
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
20:09.120860
+2:36.15570
60.8p
33
Hanna Larsson
Hybo AIK
20:10.120910
+2:37.15620
60.8p
34
Moa Forsberg
IFK Mora SK
20:14.121330
+2:41.16040
60.5p
35
Vendela Eriksson
Husums IF SK
20:18.121700
+2:45.16410
60.4p
36
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
20:22.122140
+2:49.16850
60.1p
37
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
20:39.123840
+3:06.18550
59.3p
38
Jill Johansson
Timrå SOK
21:02.126150
+3:29.20860
58.2p
39
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
21:17.127690
+3:45.22400
57.5p
40
Ida Nilsson
Gellivare SK
21:23.128200
+3:50.22910
57.3p
41
Emma Bergman
Månkarbo IF
21:27.128600
+3:54.23310
57.1p
41
Caroline Blombacke
Gellivare SK
21:27.128600
+3:54.23310
57.1p
43
Marika Sundin
Delsbo IF
21:27.128670
+3:54.23380
57.1p
44
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
21:35.129480
+4:02.24190
56.8p
45
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
21:41.130090
+4:09.24800
56.5p
46
Malin Svensson
IK Vista
22:06.132550
+4:33.27260
55.4p
47
Linnea Kastemyr
Månkarbo IF
22:29.134840
+4:56.29550
54.5p
48
Jenny Lundqvist
Gellivare SK
22:59.137890
+5:27.32600
53.3p
49
Jenny Landberg
Storvreta IK
23:01.138000
+5:28.32710
53.3p
50
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
23:03.138280
+5:30.32990
53.2p
51
Therese Berggren
Hällefors SK
24:51.149040
+7:18.43750
49.3p