Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tvärredsloppet
2010-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Tvärreds IF
Plats: Tvärred
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Anna Hellner
Björnstorps IF
36:55.221410
54.5p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Oscar Lund
IF Hallby SOK
25:19.151820
79.4p
2
John Andén
Ulricehamns IF
26:58.161700
74.5p
3
Martin Ekwall
Hössna IF
32:33.195230
61.7p
H 35
10km, Längdskidor, Fristil
1
Christian Olsson
Tranemo IF
27:57.167620
71.9p
2
Stefan Jalderyd
Ulricehamns IF
30:50.184940
65.2p
3
Lars Johansson
Björnstorps IF
34:26.206520
58.4p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Hannah Björnlinger
IK Vista
16:18.97770
2
Lovisa Gunterberg
Hössna IF
17:52.107120
3
Johanna Lindgren
IF Hallby SOK
18:15.109410
D 20
5km, Längdskidor, Fristil
1
Anna Wiik
Tvärreds IF
16:57.101660
53.9p
2
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
17:35.105450
51.9p
3
Andrea Ohlsson
Ulricehamns IF
17:43.106230
51.5p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Erik Persson
Nässjö SF
13:23.80260
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
13:45.82400
3
Pontus Hermansson
OK Landehof
14:15.85400
H 20
5km, Längdskidor, Fristil
1
Nils Spetz
Ulricehamns IF
14:06.84520
65.1p
2
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
14:06.84580
65.0p
3
Martin Assarsson
Borås SK
14:25.86400
63.6p
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Evelina Lax
Nässjö SF
8:17.49660
2
Sophia Björnlinger
IK Vista
8:46.52580
3
Alexandra Claesson
Äspereds IF
9:49.58810
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Karin Björnlinger
IK Vista
7:47.46620
2
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
8:20.49900
3
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
8:26.50580
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Adam Persson
Nässjö SF
7:51.47010
2
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
8:25.50450
3
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
8:28.50710
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Jonathan Engström
Borås GIF
7:15.43440
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
7:19.43840
3
Max Rapp
Ulricehamns IF
8:05.48440
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Frida Gustafsson
Borås GIF
5:04.30340
2
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
5:08.30720
3
Lina Nygren
Ulricehamns IF
5:13.31290
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Olle Rapp
Ulricehamns IF
4:12.25170
2
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
4:37.27670
3
Andreas Skoglund
Norway
4:58.29770
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2010
Huskvarnaloppet 2010
Julrushen 2010
Västgötapremiären 2010
Träningstävling i Lidköping 2010
Höstrullen 2010
Lindénarullen 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan