Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2010-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sundsvalls OK
Plats: Sundsvall
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Minna Bäckman
Nobel Aktiv IF
2:39:33.957200
51.3p
2
Jessika Ericsson
Stockviks SF
2:40:01.960000
51.2p
3
Jenny Kling
Spv FF
2:40:34.963300
51.0p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:56:18.697700
71.0p
2
Thommy Larsson
Stockviks SF
2:00:09.720800
68.7p
3
Jens Carlevi
Vattenfalls IF
2:00:23.722200
68.6p
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Caroline Jakobsson
Stockviks SF
1:08:18.409700
57.5p
2
Anna Nystedt
Sundsvalls OK
1:08:40.411900
57.2p
3
Charlotte Vikström
Sundsvalls OK
1:12:14.433300
54.3p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sten Grahn
Täby IS SK
58:29.350800
67.1p
2
Erik Sjöblom
Sca Östrand
1:01:22.368100
64.0p
3
Martin Melander
Ortvikens Mk
1:02:27.374600
62.8p
D 21 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pernilla Löfgren
Bergeforsens SK
53:52.323100
51.7p
1
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
54:31.327000
51.0p
2
Agneta Bergqvist
Friskis och Svettis
59:54.359300
46.5p
2
Katarina Johansson
Sundsvalls OK
1:07:09.402800
41.4p
3
Lotta Sundberg
Stockviks SF
1:04:08.384700
43.4p
H 21 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pål Forsberg
Alnö SK
43:19.259800
64.2p
1
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
45:27.272600
61.2p
2
William Nybjörk
Alnö SK
47:14.283300
58.9p
2
Benny Nordlander
Tynderö IK
51:35.309400
53.9p
3
Patrik Ellefsson
Vattenfalls Idrotts o FF
52:07.312600
53.4p
3
Alexander Andersson
Bondsjöhöjdens IK
1:06:35.399400
41.8p
D 21 Motion
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Caroline Johansson
Sundsvalls OK
33:13.199200
61.2p
1
Josefine Nilsson
Matfors SK
41:41.250000
48.8p
2
Sofie Eriksson
IF Strategen
37:31.225000
54.2p
2
Jenny Gerdin
Gerdins Group
41:56.251500
48.5p
3
Elin Nilsson
Matfors SK
41:49.250800
48.6p
3
Ingrid Petersson
Sundsvalls OK
42:59.257800
47.3p
H 21 Motion
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Holmgren
Sca R D Centre
43:00.257900
47.3p
1
Nils Lundgren
Sundsvalls OK
44:31.267000
45.7p
2
Erik Hansson
Sundsvalls OK
45:57.275600
44.2p
2
Peter Hansson
Sundsvalls OK
46:02.276100
44.2p
3
Love Kreij
Sundsvalls SLK
50:19.301800
40.4p
3
Jörgen Bergström
Sca FF
1:02:29.374800
32.5p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Södra Berget Runt 2020
Södra berget runt 2019
Södra Berget Runt 2018
Södra Berget Runt 2016
Södra Berget Runt 2015
Södra Berget Runt 2014
Södra Berget Runt 2013
Södra Berget Runt 2012
Södra Berget Runt 2011
Södra Berget Runt 2010
Tävlingar i närheten
Team Sportia Ungdomsmästerskap 2010
Alnörännet 2010
SUIF Skidan 2010
Molidenrännet 2010
Ramselespelen 2010
Hudikrännet 2010
Kölsjörännet 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan