Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2008-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
1:35:55.575400
85.3p
2
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:35:57.575600
+2.100
85.2p
3
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:40:47.604600
+4:52.29100
80.3p
4
Anders Johansson
Högsäters GF
1:42:02.612100
+6:07.36600
79.2p
5
Tobias Westman
Ragunda IF
1:44:09.624800
+8:14.49300
77.2p
6
Tryggve Malm
Garphyttans IF
1:45:17.631600
+9:22.56100
76.3p
7
John Karlsson
K3 IF
1:45:26.632500
+9:31.57000
76.1p
8
Magnus Gadefors
Väsby SK
1:49:51.659000
+13:56.83500
72.5p
9
Erik Hägg
Finspångs SOK
1:50:02.660100
+14:07.84600
72.4p
10
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:50:41.664000
+14:46.88500
71.9p
11
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
1:51:04.666300
+15:09.90800
71.6p
12
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
1:51:36.669500
+15:41.94000
71.2p
13
Lennart Holmström
IF Åland
1:52:15.673400
+16:20.97900
70.7p
14
Ola Jäderberg
Leksands SK
1:53:16.679500
+17:21.104000
69.9p
15
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
1:53:33.681200
+17:38.105700
69.7p
16
Ulf Tingström
Ikj Haninge
1:54:37.687600
+18:42.112100
69.0p
17
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
1:55:33.693200
+19:38.117700
68.3p
18
Henric Malmqvist
Saltsjöbadens SLK
1:55:39.693800
+19:44.118300
68.3p
19
Andreas Pettersson
Kumla SF
1:56:08.696700
+20:13.121200
67.9p
20
Erik Malm
Karlslunds IF SF
1:57:16.703500
+21:21.128000
67.2p
21
Magnus Graas
OK Linné
1:57:24.704300
+21:29.128800
67.1p
22
Fredrik Mickelsson
Kilafors SK
1:58:00.707900
+22:05.132400
66.7p
23
Jakob Blomfeldt
Gävle SK
1:59:09.714800
+23:14.139300
65.9p
24
Tobias Thorsson
IK Trenne
1:59:32.717100
+23:37.141600
65.7p
25
Staffan Johansson
Grytgöls IK
2:00:24.722300
+24:29.146800
65.1p
26
Royne Myrman
Nävekvarn GOIF
2:00:31.723000
+24:36.147500
65.1p
27
Johan Nyman
SOL Tranås
2:01:12.727100
+25:17.151600
64.6p
28
Jakob Persson
Ikj Haninge
2:01:25.728400
+25:30.152900
64.5p
29
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:01:55.731400
+26:00.155900
64.2p
30
Daniel Nordström
Karlslunds IF SF
2:01:57.731600
+26:02.156100
64.2p
31
Tommy Holgersson
Forsa IF
2:02:28.734700
+26:33.159200
63.9p
32
Björn Strandell
Karlslunds IF SF
2:02:56.737500
+27:01.162000
63.6p
33
Peter Åhlen
SK Skinnsberg
2:03:52.743100
+27:57.167600
63.0p
34
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:04:59.749800
+29:04.174300
62.4p
35
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:05:11.751000
+29:16.175500
62.3p
36
Peter Nilsson
Ölmstads IS
2:05:58.755700
+30:03.180200
61.8p
37
Jaakko Oinonen
Torshälla-Nyby IS
2:06:01.756000
+30:06.180500
61.8p
38
Thomas Johansson
Ikj Haninge
2:06:31.759000
+30:36.183500
61.5p
39
Jonas Nilsson
Vreta Skid o Mk
2:06:38.759700
+30:43.184200
61.4p
40
Johnny Sörman
Wedevågs IF
2:06:43.760200
+30:48.184700
61.4p
41
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:07:05.762400
+31:10.186900
61.2p
42
Pontus Rygh
Mariestads FK
2:07:17.763600
+31:22.188100
61.1p
43
Johan Joelsson
Östervåla IF
2:07:22.764100
+31:27.188600
61.0p
44
Tomas Johannesson
Karlslunds IF SF
2:07:33.765200
+31:38.189700
60.9p
45
Mattias Nestor
Vreta Skid o Mk
2:08:11.769000
+32:16.193500
60.6p
46
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:08:48.772700
+32:53.197200
60.2p
47
Magnus Dahlgren
Linköpings SK
2:09:36.777500
+33:41.202000
59.8p
48
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:10:04.780300
+34:09.204800
59.6p
49
Staffan Juliusson
Karlslunds IF SF
2:11:19.787800
+35:24.212300
58.9p
50
Tobias Almqvist
FK Vittus
2:11:22.788100
+35:27.212600
58.9p
51
Robert Nyman
SOL Tranås
2:11:41.790000
+35:46.214500
58.7p
52
Mikael Rindhagen
Åf SK
2:12:52.797100
+36:57.221600
58.1p
53
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:13:32.801100
+37:37.225600
57.8p
54
Patrik Gustafsson
Vreta Skid o Mk
2:14:20.805900
+38:25.230400
57.4p
55
Ove Thorsson
IK Trenne
2:14:27.806600
+38:32.231100
57.3p
56
Göran Isaksson
Nyköpings OK
2:16:07.816600
+40:12.241100
56.5p
57
Mattias Petersson
OK Denseln
2:16:10.816900
+40:15.241400
56.5p
58
Peter Lundin
Östervåla IF
2:17:09.822800
+41:14.247300
56.1p
59
Oskar Arlebo
Karlslunds IF SF
2:18:19.829800
+42:24.254300
55.5p
60
Johan Thalin
Heby Allmänna IF
2:18:37.831600
+42:42.256100
55.4p
61
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:19:28.836700
+43:33.261200
55.0p
62
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
2:19:55.839400
+44:00.263900
54.8p
63
Jan-Ingvar Gyulai
Sundbybergs IK
2:20:02.840100
+44:07.264600
54.8p
64
Bengt Nilsson
Sköllersta IF
2:20:06.840500
+44:11.265000
54.7p
65
Roland Robertsson
Hällbybrunns IF
2:20:48.844700
+44:53.269200
54.4p
66
Alfred Duse
Svenskt Näringslivs IF
2:20:52.845100
+44:57.269600
54.4p
67
Erik Olsson
SOK 68
2:20:57.845600
+45:02.270100
54.3p
68
Nils-Arne Arvidsson
Storådalens SK
2:21:09.846800
+45:14.271300
54.3p
69
Patrick Malmberg
Karlslunds IF SF
2:22:24.854300
+46:29.278800
53.7p
70
Mats Bergvall
Östansjö SK
2:22:28.854700
+46:33.279200
53.7p
71
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:23:45.862400
+47:50.286900
53.1p
72
Rolf Grönroos
Karlslunds IF SF
2:23:49.862800
+47:54.287300
53.1p
73
Tor Nordqvust
Handelsbankens IF
2:23:56.863500
+48:01.288000
53.1p
74
Patrik Permats
Stockholm Speedskaters
2:26:11.877000
+50:16.301500
52.1p
75
Johan Pettersson
Riksbankens IF
2:27:02.882100
+51:07.306600
51.8p
76
Bo Granstedt
IK Hakarpspojkarna
2:27:10.882900
+51:15.307400
51.8p
77
Tobias Engström
Linköpings SK
2:27:25.884400
+51:30.308900
51.7p
78
Ove Karlsson
OK Denseln
2:28:04.888300
+52:09.312800
51.4p
79
Christer Brånn
Kumla SF
2:29:00.893900
+53:05.318400
51.0p
80
Gunnar Jansson
Kilsmo IK
2:29:13.895200
+53:18.319700
51.0p
81
Johan Olsson
SOK 68
2:29:28.896700
+53:33.321200
50.9p
82
Tommy Larsson
Kilafors SK
2:29:36.897500
+53:41.322000
50.8p
83
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:29:38.897700
+53:43.322200
50.8p
84
Björn Bergqvist
Garphyttans IF
2:29:59.899800
+54:04.324300
50.7p
85
Jan Ermefjäll
Karlslunds IF SF
2:30:01.900000
+54:06.324500
50.6p
86
Mats Eriksson
Sensus Stockholm
2:30:06.900500
+54:11.325000
50.6p
87
Victor Hein
Sas-Klubben
2:30:30.902900
+54:35.327400
50.5p
88
Johan Hein
Svenskt Näringslivs IF
2:30:31.903000
+54:36.327500
50.5p
89
Krister Anttila Egeryd
Meritor FK
2:30:40.903900
+54:45.328400
50.4p
90
Manne Freyland
SOK Aneby
2:31:30.908900
+55:35.333400
50.1p
91
David Jonsson
Karlslunds IF SF
2:31:37.909600
+55:42.334100
50.0p
92
Thomas Almqvist
FK Vittus
2:31:39.909800
+55:44.334300
50.0p
93
Leif Åhman
Hägersta GF
2:31:47.910600
+55:52.335100
50.0p
94
Mats Granstedt
IK Hakarpspojkarna
2:32:09.912800
+56:14.337300
49.9p
95
Per-Emil Eliasson
Abb IF SK
2:32:32.915100
+56:37.339600
49.7p
96
Lars Larsson
Nybro Ski
2:33:57.923600
+58:02.348100
49.2p
97
Johan Lindholm
Karlslunds IF SF
2:34:05.924400
+58:10.348900
49.1p
98
Jon Orvendal
Heby Allmänna IF
2:34:11.925000
+58:16.349500
49.1p
99
Kent Rubensson
SOL Tranås
2:35:45.934400
+59:50.358900
48.6p
100
Robert Nilsson
Skandia Kamratförening IF
2:36:32.939100
+1:00:37.363600
48.3p
101
Anders Kihl
Östervåla IF
2:38:24.950300
+1:02:29.374800
47.6p
102
Henrik Lundström
Östervåla IF
2:38:25.950400
+1:02:30.374900
47.6p
103
Ola S Gustafsson
SOK Aneby
2:39:05.954400
+1:03:10.378900
47.4p
104
Magnus Fransson
SOK Aneby
2:39:07.954600
+1:03:12.379100
47.4p
105
Yngve Ernst Larsen
Grebo Smk
2:39:27.956600
+1:03:32.381100
47.3p
106
Martin Zetterström
Täby IS SK
2:39:33.957200
+1:03:38.381700
47.3p
107
Michael Johansson
Sya SK
2:39:40.957900
+1:03:45.382400
47.2p
108
Urban Ståhl
Täby OK
2:39:52.959100
+1:03:57.383600
47.2p
109
Henrik Ramstedt
Kimstad GOIF
2:40:31.963000
+1:04:36.387500
46.9p
110
Philip Schröderheim
Nacka Värmdö SK
2:40:52.965100
+1:04:57.389600
46.8p
111
Fredrik Millertsson
Karlslunds IF SF
2:41:48.970700
+1:05:53.395200
46.5p
112
Lars R. Johnsson
Hällbybrunns IF
2:43:05.978400
+1:07:10.402900
46.1p
113
Per Lindgren
OK Denseln
2:43:40.981900
+1:07:45.406400
45.9p
114
Ulf Malmborg
Skogsluffarnas OK
2:45:14.991300
+1:09:19.415800
45.5p
115
Max Bergström
IK Stern
2:45:32.993100
+1:09:37.417600
45.4p
116
Per Jansson
Kilsmo IK
2:46:05.996400
+1:10:10.420900
45.2p
117
Lars Israels
Kuddby IF
2:46:05.996400
+1:10:10.420900
45.2p
118
Magnus Johansson
Åby SOK
2:48:20.1009900
+1:12:25.434400
44.5p
119
Anders Olsson
Jm-Konc IF
2:49:09.1014800
+1:13:14.439300
44.3p
120
Mikael Brage
Sya SK
2:50:27.1022600
+1:14:32.447100
43.9p
121
Mikael Söderblom
Herrljunga Skid o OL
2:50:48.1024700
+1:14:53.449200
43.8p
122
Matts Olsén
Linköpings SK
2:52:04.1032300
+1:16:09.456800
43.5p
123
Magnus Callavik
Abb IF SK
2:53:51.1043000
+1:17:56.467500
43.0p
124
Jörgen Larsson
Forserums SOK
2:54:39.1047800
+1:18:44.472300
42.7p
125
Erik Landergren
Stenkyrka IF
2:55:00.1049900
+1:19:05.474400
42.6p
126
Mikael Lehto
Kumla SF
2:55:06.1050500
+1:19:11.475000
42.6p
127
Daniel Joelsson
Brännans IF
2:56:35.1059400
+1:20:40.483900
42.2p
128
Per Andersson
Sya SK
2:57:15.1063400
+1:21:20.487900
42.1p
129
Lars Starrin
Brännans IF
2:57:36.1065500
+1:21:41.490000
42.0p
130
Holger Pettersson
Björke SK
2:58:05.1068400
+1:22:10.492900
41.8p
131
Johan Eriksson
Karlslunds IF SF
3:00:13.1081200
+1:24:18.505700
41.3p
132
Per Kungsberger
Östansjö SK
3:00:30.1082900
+1:24:35.507400
41.2p
133
Mattias Agerhall
Sya SK
3:01:19.1087800
+1:25:24.512300
41.0p
134
Fredrik Hedberg
Accenture IF
3:02:48.1096700
+1:26:53.521200
40.6p
135
Fredrik Holtenius
Uppsala Studenters IF
3:04:05.1104400
+1:28:10.528900
40.3p
136
Fredrik Blomkvist
Högsjö GF
3:04:56.1109500
+1:29:01.534000
40.1p
137
Fredrik Andersson
Sya SK
3:05:09.1110800
+1:29:14.535300
40.1p
138
Kalle Norrby
OK Skogshjortarna
3:07:33.1125200
+1:31:38.549700
39.5p
139
Niclas Westholm
Karlslunds IF SF
3:09:08.1134700
+1:33:13.559200
39.2p
140
Fredrik Lundin
Karlslunds IF SF
3:10:53.1145200
+1:34:58.569700
38.8p
141
Kjell Holtenius
Sunnersta Aif
3:16:32.1179100
+1:40:37.603600
37.5p
142
Risto Sunell
Täby IS SK
3:17:18.1183700
+1:41:23.608200
37.4p
143
Gunnar Eriksson
Linköpings SK
3:18:11.1189000
+1:42:16.613500
37.2p
144
Hans Peterson
Kimstad GOIF
3:21:48.1210700
+1:45:53.635200
36.5p
145
Mattias Karlsson
Handelsbankens IF
3:29:57.1259600
+1:54:02.684100
34.9p
146
Karl Andersson
Axa SC
3:36:32.1299100
+2:00:37.723600
33.8p
147
Reino Stenqvist
Riddarhytte SK
3:42:02.1332100
+2:06:07.756600
32.9p
148
Anders Persson
Sjövalla FK
3:54:58.1409700
+2:19:03.834200
30.9p
149
Lars-Åke Lindholm
Frövi IK
4:12:02.1512100
+2:36:07.936600
28.7p