Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Medelpad Classic Ski
2010-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eva Ludvigsson
Landstingets IF Västerbotten
1:14:52.449100
63.6p
2
Jeanette Sjödin
N88
1:16:33.459200
+1:41.10000
62.2p
3
Oliva Lundström
Stockviks SF
1:19:31.477000
+4:39.27800
59.9p
4
Veronica Thiger
Bergeforsens SK
1:21:40.489900
+6:48.40700
58.3p
5
Bodil Glasberg
Stockviks SF
1:24:56.509500
+10:04.60300
56.1p
6
Catrin Carlsson
Sundsvalls OK
1:34:06.564500
+19:14.115300
50.6p
7
Maria Dahlquist
Landstingets IF Västerbotten
1:36:08.576700
+21:16.127500
49.5p
8
Annica Bäckström
Landstingets IF Västerbotten
1:39:10.594900
+24:18.145700
48.0p
9
Märta Andersson
Lucksta IF
1:41:24.608300
+26:32.159100
46.9p
10
Ann Werkmäster
Landstingets IF Västerbotten
1:41:35.609400
+26:43.160200
46.9p
11
Jennie Persson
Indals-Lidens SK
1:44:29.626800
+29:37.177600
45.6p
12
Kristina Hultman
Landstingets IF Västerbotten
1:45:40.633900
+30:48.184700
45.1p
13
Gun Marie Johansson
Indals-Lidens SK
1:45:45.634400
+30:53.185200
45.0p
14
Camilla Englund
Söråker
1:47:37.645600
+32:45.196400
44.2p
15
Maria Lundström
Landstingets IF Västerbotten
1:49:35.657400
+34:43.208200
43.4p
16
Jenny Brink
Delsbo IF
1:51:01.666000
+36:09.216800
42.9p
17
Susanne Lander
Sundsvalls Energi
1:52:50.676900
+37:58.227700
42.2p
18
Lena Modin
Eon IK
1:52:53.677200
+38:01.228000
42.2p
19
Annelie Andersson
Bondsjöhöjdens IK
1:54:07.684600
+39:15.235400
41.7p
20
Anita Eriksson
Stöde IF
1:54:50.688900
+39:58.239700
41.5p
21
Lena Andersson
Stockviks SF
1:55:51.695000
+40:59.245800
41.1p
22
Eva Wiklund
Ställningsbyggarna I Sundsvall
1:56:21.698000
+41:29.248800
40.9p
23
Johanna Johansson
Ramviks IF
1:57:17.703600
+42:25.254400
40.6p
24
Kerstin Andersson
Delsbo IF
1:59:35.717400
+44:43.268200
39.8p
25
Sonja Sjöstedt
Söråker
2:01:15.727400
+46:23.278200
39.3p
26
Hanna Svensson
Gullabo SK
2:01:18.727700
+46:26.278500
39.2p
27
Ellinor Eriksson
IF Strategen
2:01:53.731200
+47:01.282000
39.1p
28
Eva Engelfeldt
Metso Paper FK
2:03:29.740800
+48:37.291600
38.6p
29
Maria Lundgren
Gäddede SK
2:03:30.740900
+48:38.291700
38.5p
30
Ann Sofie Kyrk
Landstingets IF Västerbotten
2:03:58.743700
+49:06.294500
38.4p
31
Maria Jörler
Matfors SK
2:09:52.779100
+55:00.329900
36.7p
32
Agneta Holmberg
Ibm-Klubben
2:13:40.801900
+58:48.352700
35.6p
33
Maria Patriksson
Söråker
2:26:19.877800
+1:11:27.428600
32.5p
34
Camilla Eriksson
Sundsvalls Energi
2:32:59.917800
+1:18:07.468600
31.1p
35
Eva Eriksson
Ljustorps IF
2:47:13.1003200
+1:32:21.554000
28.5p
36
Jenny Sjöström
Ljustorps IF
2:47:41.1006000
+1:32:49.556800
28.4p