Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Karolinerloppet
2006-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Sörensson
Tanums IF
2:00:13.721200
72.5p
2
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:03:40.741900
+3:27.20600
70.4p
3
Johan Hellman
OK Kroppefjäll
2:03:41.742000
+3:28.20700
70.4p
4
Kent Andersson
Sunne SLF
2:07:01.762000
+6:48.40700
68.6p
5
Klaes Håkan Bejmar
Vattenfalls IF Trollhättan
2:07:02.762100
+6:49.40800
68.6p
6
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:07:34.765300
+7:21.44000
68.3p
7
Ulrik Olsson
Brattås Ck
2:08:27.770600
+8:14.49300
67.8p
8
Martin Mattsson
Uddevalla Roddklubb
2:10:24.782300
+10:11.61000
66.8p
9
Lars Björk
Bäckefors IF
2:12:20.793900
+12:07.72600
65.8p
10
Thomy Nilson
Åmotfors IF
2:13:45.802400
+13:32.81100
65.1p
11
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
2:14:32.807100
+14:19.85800
64.7p
12
Anders Sandberg
SK Granan
2:15:23.812200
+15:10.90900
64.3p
13
Erik Framme
Tanums IF
2:15:25.812400
+15:12.91100
64.3p
14
Johan Åhlund
OK Alehof
2:15:35.813400
+15:22.92100
64.2p
15
Tommy Ahlstrand
Säffle SK
2:16:55.821400
+16:42.100100
63.6p
16
Gert Larsson
Arvika IS
2:18:45.832400
+18:32.111100
62.8p
17
Bo Andersson
Uddevalla SK
2:19:43.838200
+19:30.116900
62.3p
18
Stefan Bengtsson
OK Alehof
2:19:43.838200
+19:30.116900
62.3p
19
Åke Svensson
Räddningsskolans IF
2:20:00.839900
+19:47.118600
62.2p
20
Erik Sonesson
Trollhättans SOK
2:20:44.844300
+20:31.123000
61.9p
21
Anders Emanuelsson
OK Kroppefjäll
2:21:13.847200
+21:00.125900
61.7p
22
Bengt Engblad
Främmestads IK
2:21:43.850200
+21:30.128900
61.5p
23
Henrik Junkell
FK Herkules
2:21:47.850600
+21:34.129300
61.4p
24
Bror Widén
Uddevalla SK
2:21:56.851500
+21:43.130200
61.4p
25
Lars Ahlbom
Högsäters GF
2:22:17.853600
+22:04.132300
61.2p
26
Marin Ivarsson
OK Skogshjortarna
2:22:59.857800
+22:46.136500
60.9p
27
Mats Bernhardsson
Högsäters GF
2:23:56.863500
+23:43.142200
60.5p
28
Dag Fredheim
Trøsken IL
2:24:49.868800
+24:36.147500
60.1p
29
Fredrik Sturesson
OK Alehof
2:24:57.869600
+24:44.148300
60.1p
30
Mikael Palgrim
Vänersborgs SK
2:26:11.877000
+25:58.155700
59.6p
31
Mikael Andersson
Istrums SK
2:26:28.878700
+26:15.157400
59.5p
32
Roger Ljusebråten
Högsäters GF
2:27:03.882200
+26:50.160900
59.2p
33
Ulf Johansson
Trollhättans SOK
2:27:30.884900
+27:17.163600
59.1p
34
Davis Ottosson
Lekvattnets SK
2:27:35.885400
+27:22.164100
59.0p
35
Robert Gren
Munkedals SOK
2:27:54.887300
+27:41.166000
58.9p
36
Odd Wallum
Göteborg/Majorna OK
2:28:16.889500
+28:03.168200
58.7p
37
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
2:28:22.890100
+28:09.168800
58.7p
38
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:28:23.890200
+28:10.168900
58.7p
39
Lars Jonasson
Bmk Uddevalla
2:28:41.892000
+28:28.170700
58.6p
40
Sven-Gunnar Svensson
OK Kroppefjäll
2:29:34.897300
+29:21.176000
58.2p
41
Kent Andreasson
Åmåls OK
2:29:41.898000
+29:28.176700
58.2p
42
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:30:15.901400
+30:02.180100
58.0p
43
Magnus Johannisson
FK Herkules
2:30:28.902700
+30:15.181400
57.9p
44
Peter Karnström
Bullarens GOIF
2:30:29.902800
+30:16.181500
57.9p
45
Jörgen Henriksson
Krogsereds IK
2:30:38.903700
+30:25.182400
57.8p
46
Magnus Larsson
Främmestads IK
2:30:49.904800
+30:36.183500
57.8p
47
Tord Karlsson
Vänersborgs SK
2:31:29.908800
+31:16.187500
57.5p
48
Sune Andersson
Främmestads IK
2:31:47.910600
+31:34.189300
57.4p
49
Magnus Mossberg
Kopparbergs IF
2:32:09.912800
+31:56.191500
57.2p
50
Christer Andersson
Volvo IF
2:32:29.914800
+32:16.193500
57.1p
51
Joakim Sandtröm
Bankeryds Skid o Mk
2:32:38.915700
+32:25.194400
57.1p
52
Niclas Söderberg
Säffle SK
2:32:38.915700
+32:25.194400
57.1p
53
Yngve Åkesson
Hydro Polymers FF
2:32:41.916000
+32:28.194700
57.0p
54
Anders Karlsson
Munkedals SOK
2:32:48.916700
+32:35.195400
57.0p
55
Örjan Andersson
Säffle SK
2:32:52.917100
+32:39.195800
57.0p
56
Fredrik Persson
Bengtsfors Bois
2:32:55.917400
+32:42.196100
57.0p
57
Stefan Gustafsson
Uddevalla SK
2:34:26.926500
+34:13.205200
56.4p
58
Leif Larsson
Åmåls OK
2:34:38.927700
+34:25.206400
56.3p
59
Jan-Åke Uggla
OK Kroppefjäll
2:34:42.928100
+34:29.206800
56.3p
60
Neil Hägglund
Volvo Flygmotor FF
2:35:35.933400
+35:22.212100
56.0p
61
Olle Sundelin
Säffle SK
2:35:58.935700
+35:45.214400
55.8p
62
Gunnar Albertsson
Vänersborgs SK
2:36:30.938900
+36:17.217600
55.7p
63
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:36:40.939900
+36:27.218600
55.6p
64
Sören Pettersson
SK Granan
2:37:08.942700
+36:55.221400
55.4p
65
Henrik Landström
Åmåls OK
2:37:28.944700
+37:15.223400
55.3p
66
Tore Hjalmarsson
Malma Aif
2:37:50.946900
+37:37.225600
55.2p
67
Roine Svingen
IK Stern
2:40:21.962000
+40:08.240700
54.3p
68
Jonas Trulsson
OK Skogsvargarna
2:40:41.964000
+40:28.242700
54.2p
69
Jörgen Nyman
OK Gipen
2:40:44.964300
+40:31.243000
54.2p
70
Roger Saxin
Fmjf7 Såtenäs
2:41:01.966000
+40:48.244700
54.1p
71
Axel Johansson
Krogsereds IK
2:41:07.966600
+40:54.245300
54.1p
72
Fredrik Nilsson
Trestads Ambulansen
2:41:51.971000
+41:38.249700
53.8p
73
Lennart Färghage
OK Gipen
2:42:35.975400
+42:22.254100
53.6p
74
Magnus Jansson
Säffle SK
2:42:38.975700
+42:25.254400
53.6p
75
Per Andersson
Vänersborgs SK
2:42:53.977200
+42:40.255900
53.5p
76
Marcus Johansson
Vänersborgs SK
2:43:16.979500
+43:03.258200
53.3p
77
Örjan Ling
Eds SK
2:43:30.980900
+43:17.259600
53.3p
78
Jimmy Gustafsson
Åmåls OK
2:43:31.981000
+43:18.259700
53.3p
79
Örjan Åkesson
Hydro Polymers FF
2:44:00.983900
+43:47.262600
53.1p
80
Fredrik Jernstig
Bullarens GOIF
2:44:37.987600
+44:24.266300
52.9p
81
Christer Kannisto
Trollhättans SOK
2:45:18.991700
+45:05.270400
52.7p
82
Örjan Lindgren
Sisu Forshaga SK
2:46:01.996000
+45:48.274700
52.5p
83
Peter Eklund
SK Granan
2:46:56.1001500
+46:43.280200
52.2p
84
Håkan Rakhola
Stenungsunds OK
2:47:04.1002300
+46:51.281000
52.1p
85
Bengt Hansson
Strömstads IF
2:47:59.1007800
+47:46.286500
51.9p
86
Kenneth Larsson
Trollhättans SOK
2:48:14.1009300
+48:01.288000
51.8p
87
Karl Johan Lindahl
OK Kroppefjäll
2:48:22.1010100
+48:09.288800
51.7p
88
Leif Johansson
Vänersborgs SK
2:48:39.1011800
+48:26.290500
51.6p
89
Markus Landin
IK Stern
2:50:23.1022200
+50:10.300900
51.1p
90
Mikael Eriksson
Räddningsskolans IF
2:50:58.1025700
+50:45.304400
50.9p
91
Bror Palgrim
Vänersborgs SK
2:51:11.1027000
+50:58.305700
50.9p
92
Lars Jansson
OK Gipen
2:51:12.1027100
+50:59.305800
50.9p
93
Henrik Elfving
Vattenfalls IF Trollhättan
2:52:59.1037800
+52:46.316500
50.4p
94
Lennart Mether
Posten IF Vänersborg
2:53:16.1039500
+53:03.318200
50.3p
95
Niklas Andrén
Räddningsskolans IF
2:53:49.1042800
+53:36.321500
50.1p
96
Jörgen Jacobsson
Håfreströms IF
2:53:52.1043100
+53:39.321800
50.1p
97
Per-Olof Andersson
Tanums IF
2:54:05.1044400
+53:52.323100
50.0p
98
Mats Lindström
Högsäters GF
2:54:16.1045500
+54:03.324200
50.0p
99
Daniel Johansson
Volvo Flygmotor FF
2:54:33.1047200
+54:20.325900
49.9p
100
Erik Björkegren
Uddevalla SK
2:54:49.1048800
+54:36.327500
49.8p
101
Lars-Åke Joelsson
Bäckefors IF
2:54:53.1049200
+54:40.327900
49.8p
102
Anders Isaksson
Bullarens GOIF
2:54:57.1049600
+54:44.328300
49.8p
103
Lars Holm
Trollhättans SOK
2:55:47.1054600
+55:34.333300
49.5p
104
Markus Lintala
OK Gipen
2:55:47.1054600
+55:34.333300
49.5p
105
Björn Broberg
OK Skogsvargarna
2:55:52.1055100
+55:39.333800
49.5p
106
Anders Ågren
Åmåls OK
2:55:54.1055300
+55:41.334000
49.5p
107
Peter Knaif
Stenshults IF
2:56:18.1057700
+56:05.336400
49.4p
108
Niklas Olovsson
OK Kroppefjäll
2:56:25.1058400
+56:12.337100
49.4p
109
Thomas Karlsson
Främmestads IK
2:57:30.1064900
+57:17.343600
49.1p
110
Stefan Stolt
Vänersborgs SK
2:57:36.1065500
+57:23.344200
49.0p
111
Hans Bernhardsson
Högsäters GF
2:58:43.1072200
+58:30.350900
48.7p
112
Håkan Tibell
Sisu Forshaga SK
3:00:13.1081200
+1:00:00.359900
48.3p
113
Hugo Christiansson
Trollhättans SOK
3:00:35.1083400
+1:00:22.362100
48.2p
114
Jonnie Lund
IK Stern
3:00:55.1085400
+1:00:42.364100
48.1p
115
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
3:00:56.1085500
+1:00:43.364200
48.1p
116
Johan Hultman
SK Granan
3:01:15.1087400
+1:01:02.366100
48.1p
117
Lars Karlsson
Dals-Långeds IK
3:01:15.1087400
+1:01:02.366100
48.1p
118
Peter Eriksson
SK Granan
3:01:59.1091800
+1:01:46.370500
47.9p
119
Peter Johansson
Volvo Flygmotor FF
3:02:26.1094500
+1:02:13.373200
47.7p
120
Stefan Carlsson
Uddevalla SK
3:02:59.1097800
+1:02:46.376500
47.6p
121
Bengt Benjaminsson
Håby IF
3:03:26.1100500
+1:03:13.379200
47.5p
122
Fredrik Olsson
OK Kroppefjäll
3:03:35.1101400
+1:03:22.380100
47.4p
123
Peter Engstöm
Kungälvs OK
3:03:59.1103800
+1:03:46.382500
47.3p
124
Anders Carlsson
Munkedals SOK
3:04:14.1105300
+1:04:01.384000
47.3p
125
Magnus Åkesson
Krogsereds IK
3:04:44.1108300
+1:04:31.387000
47.1p
126
Håkan Hultman
SK Granan
3:05:26.1112500
+1:05:13.391200
47.0p
127
Ove Tisell
Bullarens GOIF
3:05:28.1112700
+1:05:15.391400
47.0p
128
Niklas Andersson
Bullarens GOIF
3:05:30.1112900
+1:05:17.391600
47.0p
129
Markus Kindberg
Vänersborgs SK
3:05:49.1114800
+1:05:36.393500
46.9p
130
Jan Johansson
Vänersborgs SK
3:06:04.1116300
+1:05:51.395000
46.8p
131
Göran Larsson
SK Granan
3:06:08.1116700
+1:05:55.395400
46.8p
132
Anders Jonasson
Bmk Uddevalla
3:06:16.1117500
+1:06:03.396200
46.8p
133
Mathias Gustafsson
Munkedals SOK
3:06:50.1120900
+1:06:37.399600
46.6p
134
Anders Lönn
Vänersborgs SK
3:06:56.1121500
+1:06:43.400200
46.6p
135
Anders Kihlberg
Skäggets Vänner
3:07:22.1124100
+1:07:09.402800
46.5p
136
Sten Broström
Trollhättans SOK
3:07:32.1125100
+1:07:19.403800
46.4p
137
Anders Broberg
SK Granan
3:07:40.1125900
+1:07:27.404600
46.4p
138
Kent Pettersson
SK Granan
3:07:47.1126600
+1:07:34.405300
46.4p
139
Bertil Håkansson
Högsäters GF
3:08:04.1128300
+1:07:51.407000
46.3p
140
Gunnar Håkansson
Volvo Flygmotor FF
3:08:11.1129000
+1:07:58.407700
46.3p
141
Mikael Fransson
OK Skogsvargarna
3:08:12.1129100
+1:07:59.407800
46.3p
142
Anders Larsson
OK Kroppefjäll
3:08:17.1129600
+1:08:04.408300
46.3p
143
Svante Jarl
OK Kroppefjäll
3:09:21.1136000
+1:09:08.414700
46.0p
144
Roger Olsson
Krogsereds IK
3:09:23.1136200
+1:09:10.414900
46.0p
145
Jan-Olof Jansson
Trollhättans SOK
3:09:42.1138100
+1:09:29.416800
45.9p
146
Leif Larsson
Högsäters GF
3:11:00.1145900
+1:10:47.424600
45.6p
147
Johan Ericsson
Team Isover SK
3:11:04.1146300
+1:10:51.425000
45.6p
148
Peter Dahlgren
Vänersborgs SK
3:11:46.1150500
+1:11:33.429200
45.4p
149
Casper Ehrenberg
Sjövalla FK
3:12:01.1152000
+1:11:48.430700
45.4p
150
Sven-Olof Fahlén
Åmåls OK
3:12:04.1152300
+1:11:51.431000
45.3p
151
Christian Hedin
Volvo Flygmotor FF
3:12:13.1153200
+1:12:00.431900
45.3p
152
Rune Kindberg
Vänersborgs SK
3:12:23.1154200
+1:12:10.432900
45.3p
153
Per-Olof Vikergård
Volvo Flygmotor FF
3:12:26.1154500
+1:12:13.433200
45.3p
154
Rickard Norén
Vänersborgs SK
3:12:37.1155600
+1:12:24.434300
45.2p
155
Göran Hansson
Bullarens GOIF
3:12:48.1156700
+1:12:35.435400
45.2p
156
Magnus Aronsson
Vänersborgs SK
3:12:59.1157800
+1:12:46.436500
45.1p
157
Patrik Lindroth
IK Stern
3:13:14.1159300
+1:13:01.438000
45.1p
158
Rickard Granat
Bullarens GOIF
3:13:40.1161900
+1:13:27.440600
45.0p
159
David Klemetz
IK Stern
3:13:44.1162300
+1:13:31.441000
45.0p
160
Lennart Samuelsson
IF Saab
3:13:56.1163500
+1:13:43.442200
44.9p
161
Dick Nyman
Uddevalla SK
3:14:10.1164900
+1:13:57.443600
44.9p
162
Anders Röding
Fjärås AIK
3:15:06.1170500
+1:14:53.449200
44.6p
163
Johan Andersson
No Club
3:15:10.1170900
+1:14:57.449600
44.6p
164
Patrik Jansson
Räddningsskolans IF
3:15:11.1171000
+1:14:58.449700
44.6p
165
Ove Carlsson
Perstorp Oxo Fritidsklubb
3:16:06.1176500
+1:15:53.455200
44.4p
166
Tomas Jarsén
Volvo Flygmotor FF
3:16:29.1178800
+1:16:16.457500
44.3p
167
Joachim Kalsson
OK Gipen
3:16:47.1180600
+1:16:34.459300
44.3p
168
Jonas Sandblom
Sanne GF
3:18:13.1189200
+1:18:00.467900
43.9p
169
Robert Högbring
Hälle IF
3:18:46.1192500
+1:18:33.471200
43.8p
170
Fredrik Aronsson
Håfreströms IF
3:18:49.1192800
+1:18:36.471500
43.8p
171
Håkan Nordin
Trestads Ambulansen
3:18:49.1192800
+1:18:36.471500
43.8p
172
Jonas Eriksson
Krogsereds IK
3:19:50.1198900
+1:19:37.477600
43.6p
173
Rune Larsson
OK Kroppefjäll
3:19:54.1199300
+1:19:41.478000
43.6p
174
Per Råhnängen
Fmjf7 Såtenäs
3:21:38.1209700
+1:21:25.488400
43.2p
175
David Lindeskär
Hälle IF
3:22:29.1214800
+1:22:16.493500
43.0p
176
Thomas Martinsson
Bullarens GOIF
3:22:37.1215600
+1:22:24.494300
43.0p
177
Vincent Johansson
Vattenfalls IF Trollhättan
3:23:10.1218900
+1:22:57.497600
42.9p
178
Göte Karlsson
Säffle SK
3:23:31.1221000
+1:23:18.499700
42.8p
179
Stefan Wikström
OK Skogsvargarna
3:24:37.1227600
+1:24:24.506300
42.6p
180
Mattias Johansson
OK Kroppefjäll
3:24:47.1228600
+1:24:34.507300
42.5p
181
Nils Erik Gunnarsson
OK Gipen
3:25:13.1231200
+1:25:00.509900
42.4p
182
Ulf Andrén
Trestads Ambulansen
3:25:22.1232100
+1:25:09.510800
42.4p
183
Krister Sundberg
OK Gipen
3:25:38.1233700
+1:25:25.512400
42.4p
184
Magnus Karlsson
SK Granan
3:25:45.1234400
+1:25:32.513100
42.3p
185
Anders Tallberg
IF Saab
3:26:02.1236100
+1:25:49.514800
42.3p
186
Philip Gustafsson
Bullarens GOIF
3:26:10.1236900
+1:25:57.515600
42.2p
187
Mats Karlsson
Munkedals SOK
3:26:17.1237600
+1:26:04.516300
42.2p
188
Magnus Mattson
Volvo IF
3:26:18.1237700
+1:26:05.516400
42.2p
189
Marcus Porath
OK Kroppefjäll
3:27:45.1246400
+1:27:32.525100
41.9p
190
Jan Borssén
OK Kroppefjäll
3:28:22.1250100
+1:28:09.528800
41.8p
191
Rune Ekström
OK Alehof
3:28:27.1250600
+1:28:14.529300
41.8p
192
Ingemar Olsson
Bengtsfors Bois
3:29:01.1254000
+1:28:48.532700
41.7p
193
Ingvar Thor
Malma Aif
3:29:16.1255500
+1:29:03.534200
41.6p
194
Torbjörn Jahnke
OK Gipen
3:29:18.1255700
+1:29:05.534400
41.6p
195
Torbjörn Karlsson
Gestads SK
3:29:44.1258300
+1:29:31.537000
41.5p
196
Bengt Johansson
Hindås SK
3:30:23.1262200
+1:30:10.540900
41.4p
197
Lars Henrik Galborgen
Krogsereds IK
3:31:24.1268300
+1:31:11.547000
41.2p
198
Karl-Erik Fredriksson
Sanne GF
3:32:48.1276700
+1:32:35.555400
40.9p
199
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
3:33:07.1278600
+1:32:54.557300
40.9p
200
Bertil Karlsson
OK Kroppefjäll
3:33:43.1282200
+1:33:30.560900
40.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Christer Jansson
Romelanda
3:35:02.1290100
+1:34:49.568800
40.5p
202
Gunnar Svensson
Uddevalla SK
3:35:05.1290400
+1:34:52.569100
40.5p
203
Per Djäknegren
Trollhättans SOK
3:37:02.1302100
+1:36:49.580800
40.1p
204
Daniel Klemetz
Vänersborgs SK
3:37:35.1305400
+1:37:22.584100
40.0p
205
Göran Brahm
Wm-Data IF
3:38:17.1309600
+1:38:04.588300
39.9p
206
Hans Fredriksson
Uddevalla SK
3:38:31.1311000
+1:38:18.589700
39.9p
207
Gunnar Axelsson
Åmåls OK
3:38:38.1311700
+1:38:25.590400
39.8p
208
Johnny Lystad
OK Kroppefjäll
3:39:05.1314400
+1:38:52.593100
39.8p
209
Per Lindvall
Vänersborgs SK
3:40:20.1321900
+1:40:07.600600
39.5p
210
Mikael Heikkilä
OK Gipen
3:40:50.1324900
+1:40:37.603600
39.4p
211
Tommy Guldbrandsson
OK Kroppefjäll
3:41:07.1326600
+1:40:54.605300
39.4p
212
Tomas Degerström
Sörmossens Bandyklubb
3:41:32.1329100
+1:41:19.607800
39.3p
213
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
3:41:53.1331200
+1:41:40.609900
39.3p
214
Anders Jansson
IF Saab
3:42:31.1335000
+1:42:18.613700
39.1p
215
Sören Johansson
OK Kroppefjäll
3:43:26.1340500
+1:43:13.619200
39.0p
216
Ambjörn Olsson
Bovallstrands SK
3:44:12.1345100
+1:43:59.623800
38.8p
217
Thomas Johansson
Bovallstrands SK
3:44:31.1347000
+1:44:18.625700
38.8p
218
Markus Johnsson
Kvänums IF
3:44:37.1347600
+1:44:24.626300
38.8p
219
H-P Carlson
Bullarens GOIF
3:44:49.1348800
+1:44:36.627500
38.7p
220
Freddi Alm
Bäckefors IF
3:44:57.1349600
+1:44:44.628300
38.7p
221
Mats Nordström
Stenungsunds OK
3:47:46.1366500
+1:47:33.645200
38.2p
222
Gunnar Dahlstrand
Åmåls OK
3:48:14.1369300
+1:48:01.648000
38.2p
223
Martin Dalqvist
OK Kroppefjäll
3:48:39.1371800
+1:48:26.650500
38.1p
224
Jonas Ström
Vänersborgs SK
3:49:00.1373900
+1:48:47.652600
38.0p
225
Stefan Andersson
Strömstad Lk
3:49:38.1377700
+1:49:25.656400
37.9p
226
Morgan Gilbertsson
OK Alehof
3:50:22.1382100
+1:50:09.660800
37.8p
227
Tommy Andersson
Silleruds IF
3:50:48.1384700
+1:50:35.663400
37.7p
228
Sören Skålberg
OK Kroppefjäll
3:53:51.1403000
+1:53:38.681700
37.2p
229
Jan Ove Östensen
Volvo Flygmotor FF
3:54:50.1408900
+1:54:37.687600
37.1p
230
Jonny Perssom
OK Kroppefjäll
3:55:34.1413300
+1:55:21.692000
37.0p
231
Jörgen Johansson
Högsäters GF
3:57:14.1423300
+1:57:01.702000
36.7p
232
Ola Mansen
Pfizer SK
3:58:31.1431000
+1:58:18.709700
36.5p
233
Sune Larsson
SK Granan
3:59:23.1436200
+1:59:10.714900
36.4p
234
Roland Björkman
IK Stern
4:00:38.1443700
+2:00:25.722400
36.2p
235
Bengt Wiig
Sörmossens Bandyklubb
4:01:19.1447800
+2:01:06.726500
36.1p
236
Tomas Svensson
Krogsereds IK
4:04:52.1469100
+2:04:39.747800
35.6p
237
Göran Bowles
Erixo Banthron
4:09:25.1496400
+2:09:12.775100
34.9p
238
Glen Kopp
Uddevalla SK
4:10:08.1500700
+2:09:55.779400
34.8p
239
Bengt Dåverhög
Bengtsfors Bois
4:11:26.1508500
+2:11:13.787200
34.6p
240
Anders Hecktor
SK Granan
4:15:52.1535100
+2:15:39.813800
34.0p
241
Graham Spencer
Strömstad Lk
4:23:27.1580600
+2:23:14.859300
33.1p
242
Rune Forsdahl
Eds SK
4:33:35.1641400
+2:33:22.920100
31.8p
243
Kjell Eriksson
Göteborg Energi IF
5:09:25.1856400
+3:09:12.1135100
28.1p