Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Dubbeljakt
2008-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
Jesper Modin
Piteå Elit SK
56:18.337770
83.3p
2
Teodor Peterson
Åsarna IK
58:20.349980
+2:02.12110
80.1p
3
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
58:25.350460
+2:06.12590
79.9p
4
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
58:31.351020
+2:12.13150
79.8p
5
Fredrik Lindström
Hägglunds IOFK
58:32.351100
+2:13.13230
79.8p
6
Christofer Eriksson
Hudiksvalls IF
58:32.351110
+2:13.13240
79.8p
7
Pontus Olsson
Bodens SK
59:05.354490
+2:47.16620
78.9p
8
Robin Norum
IFK Umeå
59:11.355080
+2:53.17210
78.8p
9
Johan Dahlborg
Frösö IF
59:15.355480
+2:57.17610
78.7p
10
Johan Kristoffersson
Arvika IS
59:25.356410
+3:06.18540
78.5p
11
Mikael Norberg
Strömnäs GIF
59:25.356420
+3:06.18550
78.5p
12
Bill Impola
Falun Borlänge SK
59:38.357760
+3:19.19890
78.2p
13
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
59:47.358690
+3:29.20820
77.9p
14
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:00:15.361410
+3:56.23540
77.3p
15
Peter Lundbäck
Bodens SK
1:00:17.361610
+3:58.23740
77.2p
16
Daniel Fagerlund
Malungs IF
1:00:27.362610
+4:08.24740
77.0p
17
Emil Lundström
Östersunds SK
1:00:39.363820
+4:20.25950
76.7p
18
Gustav Nordström
Gävle SK
1:00:58.365700
+4:39.27830
76.3p
19
Jim Åhl
Gellivare SK
1:01:06.366550
+4:47.28680
76.1p
20
August Sjöholm
Åsarna IK
1:01:08.366700
+4:49.28830
76.1p
21
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
1:01:56.371550
+5:37.33680
75.0p
22
Emil Svensson
IFK Skövde SK
1:02:00.371940
+5:41.34070
74.9p
23
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:02:02.372190
+5:44.34320
74.8p
24
Jonas Bergman
Åsarna IK
1:02:31.375000
+6:12.37130
74.2p
25
Oskar Forsman
Sisu Forshaga SK
1:02:31.375080
+6:13.37210
74.2p
26
Anders Solin
IFK Mora SK
1:02:32.375140
+6:13.37270
74.2p
27
Johan Nyman
Stockviks SF
1:02:42.376160
+6:23.38290
74.0p
28
Tony Persson
SK Bore
1:03:06.378510
+6:47.40640
73.5p
29
Daniel Halvarsson
Bodens SK
1:03:11.379010
+6:52.41140
73.4p
30
Fredrik Lindström
Lycksele IF
1:03:12.379120
+6:53.41250
73.3p
31
Johan Herrman
SK Bore
1:03:47.382680
+7:29.44810
72.6p
32
Martin Lindblad
OK Landehof
1:03:50.382930
+7:31.45060
72.5p
33
Robert Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
1:04:03.384250
+7:44.46380
72.3p
34
Mattias Argårds
IFK Mora SK
1:04:10.384980
+7:52.47110
72.1p
35
Tobias Lustig
Jukkasjärvi IF
1:04:37.387660
+8:18.49790
71.6p
36
Andreas Lindström
Reijmyre IF
1:04:53.389290
+8:35.51420
71.2p
37
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:04:54.389370
+8:36.51500
71.2p
38
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
1:05:08.390720
+8:49.52850
71.0p
39
Thobias Berggren
Hällefors SK
1:05:13.391280
+8:55.53410
70.8p
40
Johan Poggats
Malmbergets Aif
1:05:30.392980
+9:12.55110
70.5p
41
Johan Grundström
Hägglunds IOFK
1:05:44.394300
+9:25.56430
70.2p
42
Anton Södergren
Skellefteå SK
1:06:07.396690
+9:49.58820
69.8p
43
Simon Utter
Åmotfors IF
1:07:01.402020
+10:42.64150
68.8p
44
Hampus Norberg
Häverödals IF
1:07:15.403430
+10:56.65560
68.5p
45
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
1:07:31.405050
+11:12.67180
68.2p
46
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
1:07:57.407680
+11:39.69810
67.7p
47
Mattias Carlsson
Jäderfors SK
1:08:12.409140
+11:53.71270
67.5p
48
Daniel Kullberg
Garphyttans IF
1:08:26.410510
+12:07.72640
67.2p
49
Niclas Larsson
Dala-Järna IK
1:09:13.415280
+12:55.77410
66.4p
50
Andreas Åhman
Gävle SK
1:12:39.435830
+16:20.97960
63.0p
51
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
1:15:29.452870
+19:11.115000
60.4p
52
Linus Palolampi
Tynderö IK
1:20:14.481390
+23:56.143520
56.6p