Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrbärke Skimaraton
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:00:06.720500
79.5p
2
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:00:06.720580
+0
79.5p
3
Niclas Bärj
Hybo AIK
2:00:43.724290
+37.3690
79.0p
4
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
2:02:09.732840
+2:03.12240
77.8p
5
David Holmström
Roslagsbro IF
2:02:20.733990
+2:14.13390
77.7p
6
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
2:02:54.737380
+2:48.16780
77.2p
7
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:03:24.740370
+3:18.19770
76.8p
8
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:03:26.740500
+3:20.19900
76.8p
9
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:03:46.742580
+3:40.21980
76.5p
10
Magnus Andersson
City Wolfs SC
2:04:15.745490
+4:09.24890
76.1p
11
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:04:18.745720
+4:12.25120
76.1p
12
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:05:51.755040
+5:45.34440
74.9p
13
Johan Höök
Åsarna IK
2:09:57.779630
+9:51.59030
71.9p
14
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:11:07.786610
+11:01.66010
71.1p
15
Torbjörn Eliasson
Korsnäs IF SK
2:11:07.786640
+11:01.66040
71.1p
16
Göran Hammarson
Stockholms RK
2:11:59.791850
+11:53.71250
70.5p
17
Oskar Djärv
Rembo IK
2:12:02.792110
+11:56.71510
70.5p
18
Tommy Batz
Ikj Haninge
2:12:03.792280
+11:57.71680
70.4p
19
Carl Henrik Niper
Ikj Haninge
2:12:05.792400
+11:59.71800
70.4p
20
Toivo Ollonen
Hybo AIK
2:14:15.805480
+14:09.84880
69.0p
21
David Andersson
Källbottens IK
2:16:49.820800
+16:43.100200
67.4p
22
Patrik Karlkvist
Föreningen Engelbrektsloppet
2:17:58.827700
+17:52.107100
66.7p
23
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
2:19:04.834320
+18:58.113720
66.0p
24
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:19:05.834410
+18:59.113810
66.0p
25
Jimmy Nyberg
Norbergs Ck
2:19:07.834670
+19:01.114070
66.0p
26
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:20:09.840870
+20:03.120270
65.4p
27
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
2:20:33.843280
+20:27.122680
65.1p
28
Conny Ekstrand
Finngården
2:20:53.845250
+20:47.124650
65.0p
29
Tomas Andersen
Ikj Haninge
2:21:59.851800
+21:53.131200
64.3p
30
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:22:00.851970
+21:54.131370
64.3p
31
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:23:13.859220
+23:07.138620
63.7p
32
Jesper Djärv
Rembo IK
2:27:06.882510
+27:00.161910
61.6p
33
Per Holenmark
Dalregementets IF
2:27:14.883370
+27:08.162770
61.5p
34
Samuel Rydberg
Norbergs SK
2:27:20.883990
+27:14.163390
61.5p
35
Andreas Danielsson
Östhammars SK
2:27:41.886030
+27:35.165430
61.3p
36
Thomas Brunkert
Jalles Tc Umeå
2:30:07.900630
+30:01.180030
60.1p
37
Mikael Westlèn
Vaxholms Kanotsällskap
2:31:20.907990
+31:14.187390
59.5p
38
Anders Lindberg
Storumans IK
2:31:59.911820
+31:53.191220
59.2p
39
Henric Abb Malmkvist
Abb IF SK
2:32:50.916970
+32:44.196370
58.8p
40
Henrik Wåhlström
Karlslunds IF SF
2:32:56.917500
+32:50.196900
58.7p
41
Jakob Thun
Axa SC
2:33:48.922790
+33:42.202190
58.3p
42
Per Robertsson
Hällbybrunns IF
2:35:51.935050
+35:45.214450
57.4p
43
Björn Ahnlund
Trafikverket FF
2:35:53.935220
+35:47.214620
57.4p
44
Jonas Engfeldt
Sundbybergs IK
2:36:07.936690
+36:01.216090
57.3p
45
Patric Björk
Rembo IK
2:37:25.944410
+37:19.223810
56.7p
46
David Salmi
Johannisbergs AIK
2:37:25.944450
+37:19.223850
56.7p
47
Daniel Marström
Axa SC
2:37:48.946740
+37:42.226140
56.5p
48
Jonas Georgsson
Hofors Aif
2:38:10.948960
+38:04.228360
56.4p
49
Tobias Bjöörn
Strängnäs SK
2:38:17.949680
+38:11.229080
56.3p
50
Per Ove Torstensson
IFK Hedemora SK
2:38:23.950290
+38:17.229690
56.3p
51
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:40:19.961870
+40:13.241270
55.5p
52
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:40:32.963100
+40:26.242500
55.4p
53
Martin Landås
IFK Västerås SK
2:40:55.965450
+40:49.244850
55.2p
54
Jerker Abb Roos
Abb IF SK
2:45:58.995720
+45:52.275120
53.2p
55
Hugo Jansson
Ikj Haninge
2:48:18.1009750
+48:12.289150
52.3p
56
Fredrik Nyström
Ställbergs IK
2:51:28.1028740
+51:22.308140
51.2p
57
Emil Salonen
Vänersborgs SK
2:55:03.1050290
+54:57.329690
49.9p
58
Jonas Jonell
Falu IK
2:55:04.1050330
+54:58.329730
49.9p
59
Tobias Bäckström
Smedjebackens Energi
2:57:28.1064790
+57:22.344190
49.1p
60
Tomas Karlsson
Heds IF
3:01:14.1087310
+1:01:08.366710
47.9p
61
Mattias Bergman
Norrbärke SK
3:02:16.1093550
+1:02:10.372950
47.6p
62
Tomas Sneen
Abb IF SK
3:04:34.1107350
+1:04:28.386750
46.9p
63
Henrik Andersson
Stockholms SIF
3:10:07.1140610
+1:10:01.420010
45.3p
-
Johan Kärner
Falu IK
23:59:58.8639700
-
-
Kristofer Borgström
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Michael Öhr
Ikj Haninge
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Christiansen
Skanska IF
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Alexandersson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Jeffrey Sparrow
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-