Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet/DM Klassiskt Bohuslän-Dal
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bill Impola
Malungs IF
1:37:10.582900
80.8p
2
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:40:00.599900
+2:50.16900
77.7p
3
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
1:40:01.600000
+2:51.17000
77.7p
4
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:40:31.603000
+3:21.20000
77.2p
5
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
1:43:01.618000
+5:51.35000
74.7p
6
Alexander Blom
Högsäters GF
1:51:32.669100
+14:22.86100
67.3p
7
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
1:53:14.679300
+16:04.96300
66.0p
8
Per Noord
Bmk Uddevalla
1:53:41.682000
+16:31.99000
65.6p
9
Niclas Nilsson
OK Gipen
1:57:40.705900
+20:30.122900
62.8p
10
Markus Landin
Kungälvs OK
2:00:21.722000
+23:11.139000
61.0p
11
Håkan Tibell
Grava SK
2:00:34.723300
+23:24.140300
60.9p
12
Örjan Lindgren
Grava SK
2:00:48.724700
+23:38.141700
60.7p
13
Dennis Blad
Bovallstrands SK
2:04:20.745900
+27:10.162900
58.6p
14
Peter Karnström
Bullarens GOIF
2:05:51.755000
+28:41.172000
57.7p
15
Johan Persson
Sunne SLF
2:06:32.759100
+29:22.176100
57.3p
16
Christian Sörqvist
Åmåls Multisport
2:07:52.767100
+30:42.184100
56.5p
17
Emil Tengvall
Göteborgs SK
2:08:40.771900
+31:30.188900
56.1p
18
Magnus Jansson
Säffle SK
2:09:15.775400
+32:05.192400
55.8p
19
Johannes Eriksson
Brattås Ck
2:09:45.778400
+32:35.195400
55.5p
20
Tommy Reuter
Volvo IF, Säffle
2:09:47.778600
+32:37.195600
55.5p
21
Michael Rundahl
Högsäters GF
2:10:24.782300
+33:14.199300
55.2p
22
Mats Larsson
Gillberga SK
2:12:36.795500
+35:26.212500
54.0p
23
Stellan Danielsson
Säffle SK
2:13:33.801200
+36:23.218200
53.6p
24
Christian Johansson
Preem IF
2:16:58.821700
+39:48.238700
51.9p
25
Niklas Andersson
Bullarens GOIF
2:18:17.829600
+41:07.246600
51.3p
26
Jörgen Thusén
Göteborgs Polismäns IF
2:18:25.830400
+41:15.247400
51.3p
27
Ulrik Karnström
Bullarens GOIF
2:19:42.838100
+42:32.255100
50.7p
28
Jonatan Larsson
Vänersborgs SK
2:25:55.875400
+48:45.292400
48.1p
29
Lars Henrik Galborgen
Krogsereds IK
2:27:03.882200
+49:53.299200
47.6p
30
Mattias Brännström
Grava SK
2:28:40.891900
+51:30.308900
47.0p
31
Terry Martinsson
OK Alehof
2:34:16.925500
+57:06.342500
44.9p
32
Oskar Josefsson
Stenungsunds OK
2:35:25.932400
+58:15.349400
44.5p
33
Magnus Carlsson
OK Gipen
2:36:29.938800
+59:19.355800
44.2p
34
Johan Norenby
Säffle SK
2:36:57.941600
+59:47.358600
44.0p
35
Jonas Söderlund
Bullarens GOIF
2:37:58.947700
+1:00:48.364700
43.7p
36
Per Larsson
Volvo Flygmotor FF
2:38:31.951000
+1:01:21.368000
43.5p
37
Bo Westerberg
Vänersborgs SK
2:39:53.959200
+1:02:43.376200
43.1p
38
Johan Anesäter
Säffle SK
2:46:49.1000800
+1:09:39.417800
41.0p
39
Pher Ola Carlson
Volvo Flygmotor FF
2:52:38.1035700
+1:15:28.452700
39.3p
40
Björn Eriksson
Grava SK
3:01:29.1088800
+1:24:19.505800
37.1p
-
Michael Larsson
Säffle SK
23:59:58.8639700
-
Jonathan Dahlberg
Vänersborgs SK
23:59:58.8639700
-
Peter Pennholm
Bmk Uddevalla
23:59:58.8639700
-
Erik Pötser
Grava SK
23:59:58.8639700
-
Lars Gustavsson
Åmåls Multisport
23:59:58.8639700
-
Stefan Olsson
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
Jörgen Hedeås
Ransäter Ais
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)