Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Tour de ski Östergötland 2015
INFO
STÄLLNING
Ställning efter 4 deltävlingar
Box..
Lin..
Kim..
Sal..
Tot:
D 10
1
Alva Thudeen
Sya SK
200
200
200
200
=800
2
Sofie Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
150
90
130
130
=500
3
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
150
150
150
=450
4
Agnes Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
110
67
110
120
=407
5
Lisa Lantz
Sya SK
90
100
100
69
=359
6
Ellen Trofast
Vreta Skid o Mk
130
120
100
=350
7
Sigrid Forsman
Sya SK
69
110
90
80
=349
8
Elsa Palo
Borensbergs IF SK
100
80
70
90
=340
9
Alva Forsman
Sya SK
68
66
65
70
=269
10
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
120
70
69
=259
11
Lotta Schouten
Vreta Skid o Mk
120
110
=230
12
Ida Granberg
Boxholm-Ekeby SK
69
80
=149
13
Elina Mangs Banye
Kimstad GOIF
68
62
=130
13
Ella Liwell
Oxvretens SK
130
=130
15
Nellie Andersson
Boxholm-Ekeby SK
80
=80
16
Alma Bülow
SOK Aneby
70
=70
17
Nora Augustsson
Borensbergs IF SK
68
=68
17
Hanna Bengtsson
Sya SK
68
=68
19
Sofia Tunesson
Finspångs SOK
67
=67
20
Sofie Ettling
Finspångs SOK
66
=66
21
Clara Styrenius
Kimstad GOIF
64
=64
22
Alice Enetjärn
Hällbybrunns IF
63
=63
D 12
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
200
200
200
200
=800
2
Louise Hallander
SK Bore
120
110
150
150
=530
3
Ellen Holm
Vreta Skid o Mk
150
120
130
=400
4
Tuva Forsell
Sya SK
110
150
130
=390
5
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
130
90
110
=330
6
Jensine Svensson
Finspångs SOK
120
120
=240
7
Alice Pettersson
Kimstad GOIF
100
110
=210
8
Elsa Björkman
Sya SK
80
70
=150
9
Klara Borg
Oxvretens SK
130
=130
10
Alice Strömgren
SOK Aneby
100
=100
10
Agnes Liwell
Oxvretens SK
100
=100
12
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
90
=90
13
Emma-lisa Björeman
Kimstad GOIF
80
=80
14
Isabell Pettersson
SOK Aneby
70
=70
15
Felicia Fyhr
SOK Aneby
69
=69
16
Hanni Beronius
IFK Mora SK
68
=68
D 14
1
Linnea Johansson
Lager 157
150
150
200
150
=650
2
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
120
120
130
120
=490
3
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
-
200
200
=400
4
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
130
130
=260
5
Lova Broström
Sya SK
200
=200
6
Linda-louise Köld
Rehns BK
150
=150
7
Evelina Jonason
SOK Aneby
130
=130
D 16
1
Sandra Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
130
150
200
200
=680
2
Karin Pettersson
IFK Mora SK
200
200
=400
3
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
150
=150
4
Wilma Strömgren
SOK Aneby
120
=120
H 10
1
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
200
120
110
120
=550
2
Edvin Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
150
110
150
130
=540
3
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
130
200
200
=530
4
Anton Sternander
Vreta Skid o Mk
120
150
90
120
=480
5
Lukas Rudberg
Sya SK
100
130
130
100
=460
6
Hugo Braam
Kimstad GOIF
100
70
150
=320
7
Jesper Schouten
Vreta Skid o Mk
100
200
=300
8
Elias Ohlsson
Borensbergs IF SK
70
68
63
90
=291
9
Zebactian Berntsson Andersson
Kimstad GOIF
90
90
67
=247
10
Leo Forsell
Sya SK
80
69
66
=215
11
Otto Nilsson
Linköpings SK
80
64
70
=214
12
Morgan Pettersson
Kimstad GOIF
68
80
=148
13
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
120
=120
14
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
110
=110
15
Elis Peterson
Kimstad GOIF
80
=80
16
Olle Karlsson
Sya SK
70
=70
16
Olle Nilsson
Borensbergs IF SK
70
=70
18
Filip Törnkvist
Kimstad GOIF
69
=69
18
Alfred Nygren
Sya SK
69
=69
20
Emil Hall
Borensbergs IF SK
68
=68
21
William Vikholm
Linköpings SK
67
=67
21
Ture Nilsson
Borensbergs IF SK
67
=67
23
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
66
=66
H 12
1
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
130
150
200
150
=630
1
Malte Jutterdal
Falun Borlänge SK
200
200
110
120
=630
3
Sven Weber
Vreta Skid o Mk
110
120
120
130
=480
4
Oscar Carlsson
Sya SK
150
110
200
=460
5
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
70
110
69
90
=339
6
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
80
130
110
=320
6
Felix Sternander
Vreta Skid o Mk
90
130
100
=320
8
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
100
80
=180
9
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
150
=150
10
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
120
=120
11
Eskil Peterson
Borås GIF
100
=100
12
Alfons Peterson
Kimstad GOIF
90
=90
13
Andreas Törnkvist
Kimstad GOIF
80
=80
14
Wilhelm Carlander
Sya SK
70
=70
14
Ludvig Carlqvist
Borensbergs IF SK
70
=70
16
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
68
=68
17
Karl-filip Köld
Medåkers IF
67
=67
18
Laban Dahlberg
Kimstad GOIF
66
=66
19
Edvin Gustafsson
Kimstad GOIF
65
=65
20
Ture Bergqvist
Kimstad GOIF
64
=64
21
Henrik Fladrich
Kimstad GOIF
63
=63
22
Simon Nordeman
Kimstad GOIF
62
=62
H 14
1
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
150
200
150
150
=650
2
Joel Ernstsson
Rehns BK
150
200
130
=480
3
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
90
100
120
100
=410
4
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
200
200
=400
5
Rasmus Rudberg
Sya SK
70
90
120
110
=390
6
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
100
69
90
120
=379
7
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
120
110
130
=360
8
Alexander Thudeen
Sya SK
67
70
100
80
=317
9
Jonas Weber
Vreta Skid o Mk
68
80
69
90
=307
10
Pontus Eriksson
Linköpings SK
120
80
=200
11
Thorwout Warntjes
Vreta Skid o Mk
66
69
=135
12
David Borg
Täby IS SK
130
=130
12
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
130
=130
14
Gustav Windahl
Zinkgruvans IF
110
=110
15
Alfons Peterson
Borås GIF
80
=80
16
Linus Holgersson
Sya SK
70
=70
16
Hugo Enetjärn
SK Bore
70
=70
18
David Dudal
Garphyttans IF
69
=69
19
Vincent Karlsson
Finspångs SOK
68
=68
20
Oscar Karlsson
Kimstad GOIF
67
=67
21
Emil Nilsson Cedermo
Sya SK
66
=66
22
Hampus Fyhr
SOK Aneby
65
=65
22
Ville Nordeman
Kimstad GOIF
65
=65
H 16
1
Ludvig Carlsson
Sya SK
150
150
200
150
=650
2
Albin Johansson
Linköpings SK
200
200
=400
3
Erik Wagne
Linköpings SK
120
110
130
=360
4
Kasper Nordenram
Linköpings SK
120
200
=320
5
Erik Malm
Linköpings SK
130
=130
5
Ludvig Karlsten
Zinkgruvans IF
130
=130
7
Linus Dudal
Garphyttans IF
110
=110
8
Erik Gran
Linköpings SK
100
=100