2023-08-19 | ||||||||
31km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
18 | Erik Isaksson | Lima IF | 1:31:10.546900 | 61.3p | ||||
2023-08-13 | ||||||||
22km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Jan Johansson | Lima IF | 1:00:32.363100 | 70.0p | ||||
2023-08-12 | ||||||||
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jan Johansson | Lima IF | 25:27.152600 | 64.7p | ||||
2023-06-18 | ||||||||
45km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Jan Johansson | Lima IF | 1:59:40.717900 | 71.6p | ||||
2023-04-01 | ||||||||
55km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
74 | Stefan Larsson | Lima IF | 2:56:28.1058700 | 64.9p | ||||
2023-03-25 | ||||||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
23 | Elsa Mattsson | Lima IF | 19:07.114670 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
12 | Ebba Karelius | Lima IF | 11:27.68680 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
23 | Elias Gudmunds | Lima IF | 13:07.78630 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
17 | Filip Gudmunds | Lima IF | 9:30.56930 | |||||
2023-02-19 | ||||||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
33 | Erik Isaksson | Lima IF | 2:21:31.849000 | 66.4p | ||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
22 | Lennart Holmer | Lima IF | 2:26:57.881600 | 63.4p | ||||
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
31 | Martin Rantanen | Lima IF | 3:11:42.1150100 | 46.4p | ||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
16 | Louise Perottosdotter | Lima IF | 1:21:42.490100 | 50.8p | ||||
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
13 | David Karelius | Lima IF | 1:23:46.502500 | 49.5p | ||||
17 | Sten Karelius | Lima IF | 1:27:35.525400 | 47.4p | ||||
2023-02-18 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
60 | Marcus Höglund | Lima IF | 2:20:38.843700 | 69.1p | ||||
2023-02-17 | ||||||||
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
4 | Ebba Karelius | Lima IF | 39:32.237100 | |||||
5 | Tyra Gunnarsson | Lima IF | 41:01.246000 | |||||
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
5 | Louise Perottosdotter | Lima IF | 45:49.274800 | 46.7p | ||||
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
4 | Filip Gudmunds | Lima IF | 41:14.247300 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart | ||||||||
5 | Tryggve Gunnarsson | Lima IF | 23:56.143500 | |||||
7 | Lukas Lagerlöf | Lima IF | 24:35.147400 | |||||
11 | Elias Gudmunds | Lima IF | 41:07.246600 | |||||
2023-02-05 | ||||||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jan Johansson | Lima IF | 58:52.353100 | 64.5p | ||||
2023-01-28 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
2 | Jan Johansson | Lima IF | 2:05:12.751100 | 67.4p | ||||
2023-01-21 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
174 | Erik Isaksson | Lima IF | 2:15:22.812100 | 58.8p | ||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
8 | Jan Johansson | Lima IF | 2:03:06.738500 | 65.8p | ||||
2023-01-15 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
20 | Rasmus Svenningsson | Lima IF | 2:27:52.887130 | 73.2p | ||||
2023-01-08 | ||||||||
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
19 | Elsa Mattsson | Lima IF | 24:59.149810 | |||||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
14 | Ebba Karelius | Lima IF | 18:08.108730 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
19 | Elias Gudmunds | Lima IF | 10:24.62350 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
5 | Filip Gudmunds | Lima IF | 6:49.40830 | |||||
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
13 | Noel Linnros | Lima IF | 12:41.76040 | |||||
2023-01-08 | ||||||||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
36 | Marcus Höglund | Lima IF | 2:09:22.776100 | 68.3p | ||||
2023-01-07 | ||||||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
13 | Elsa Mattsson | Lima IF | 20:13.121250 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
12 | Ebba Karelius | Lima IF | 10:58.65730 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
17 | Elias Gudmunds | Lima IF | 12:53.77230 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
9 | Filip Gudmunds | Lima IF | 9:18.55760 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
13 | Noel Linnros | Lima IF | 12:47.76650 | |||||
2022-12-10 | ||||||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
17 | Ebba Karelius | Lima IF | 8:16.49500 | |||||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
18 | Elias Gudmunds | Lima IF | 10:17.61600 | |||||
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
8 | Filip Gudmunds | Lima IF | 4:40.27900 | |||||
14 | Noel Linnros | Lima IF | 7:45.46400 | |||||
2022-09-11 | ||||||||
20km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jan Johansson | Lima IF | 51:21.308070 | 71.6p | ||||
2022-09-10 | ||||||||
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
2 | Jan Johansson | Lima IF | 22:34.135310 | 61.8p | ||||
2022-08-14 | ||||||||
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
4 | Jan Johansson | Lima IF | 1:48:03.648200 | 67.9p | ||||
2022-08-13 | ||||||||
10km, Rullskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jan Johansson | Lima IF | 26:18.157700 | 60.8p | ||||
2022-03-19 | ||||||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
15 | Ebba Karelius | Lima IF | 11:32.69190 | |||||
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
16 | Elsa Mattsson | Lima IF | 10:01.60030 | |||||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | ||||||||
22 | Elias Gudmunds | Lima IF | 7:56.47530 |
1 | Jan Johansson | 65.9p |
2 | Marcus Höglund | 64.0p |
3 | Rasmus Svenningsson | 60.5p |
4 | Erik Isaksson | 58.9p |
5 | Andreas Thuresson | 57.8p |
6 | Martin Eriksson | 53.3p |
7 | Louise Perottosdotter | 45.5p |
Lina Andersson | 74 st |
Martin Eriksson | 58 st |
Jan Johansson | 52 st |
Magdalena Arwidson Lif | 47 st |
Selma Stengårds | 42 st |
Tilde Karelius | 35 st |
Alva Andersson | 28 st |
Måns Jernberg | 28 st |
Louise Perottosdotter | 26 st |
Ebba Karelius | 26 st |
Jessica Rennermalm | 24 st |
Elsa Mattsson | 23 st |
Erik Isaksson | 23 st |
Amanda Simonsson | 21 st |
Emil Simonsson | 20 st |
Johan Hansson | 20 st |
Richard Björk | 19 st |
Jesper Thång | 19 st |
Rebecka Arwidson Lif | 17 st |
Albin Flygar Bustad | 15 st |
Sixten Jernberg Memorial | 2018-01-27 |
Sixten Jernberg Memorial Race | 2017-01-28 |
Västerdala ski tour Lima deltävling 2 | 2015-03-14 |
Sixten Jernberg memorial | 2015-02-07 |
Lilla Limaloppet | 2014-03-15 |
Lilla Limaloppet | 2013-03-17 |
Lilla Limaloppet | 2011-03-20 |