Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E2 Skicross
2011-01-22
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2011
<<< Tour de Mösseberg E4 Bergsetappen
Mösseberg E3, Distans >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
3:59.23800
2
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
4:02.24100
+3.200
3
Petra Forsman
Malungs IF
4:04.24300
+5.400
4
Emma Eriksson
Filipstads SF
4:18.25700
+19.1800
5
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
4:22.26100
+23.2200
6
Tuva Persson
Tranemo IF
4:28.26700
+29.2800
7
Maja Kannius
Ulricehamns IF
4:29.26800
+30.2900
8
Ida Roos
SOK Träff
4:57.29600
+58.5700
9
Ida Johansson
OK Landehof
5:07.30600
+1:08.6700
10
Annie Hjalmarsson
Falköpings AIK SK
5:30.32900
+1:31.9000
11
Lovisa Moqvist
OK Landehof
6:54.41300
+2:55.17400
12
Malin Hörstedt
Tranemo IF
6:56.41500
+2:57.17600
D 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Kristina Axelsson
Sya SK
3:29.20800
2
Sanna Forsman
Malungs IF
3:44.22300
+15.1400
2
Stina Kannius
Ulricehamns IF
3:44.22300
+15.1400
4
Klara Ask
Skene Sim o IS
3:46.22500
+17.1600
5
Johanna Johansson
Tranemo IF
3:55.23400
+26.2500
5
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
3:55.23400
+26.2500
7
Elin Lundberg
Borås SK
3:57.23600
+28.2700
8
Jenny Movitz
Borås SK
3:58.23700
+29.2800
9
Maja Eriksson
Filipstads SF
4:13.25200
+44.4300
10
Klara Axelsson
Skene Sim o IS
4:17.25600
+48.4700
11
Wilma Johansson
Tvärreds IF
4:20.25900
+51.5000
12
Maja Johansson
OK Landehof
4:25.26400
+56.5500
12
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
4:25.26400
+56.5500
13
Lina Nygren
Ulricehamns IF
4:25.26400
+56.5500
15
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
4:29.26800
+1:00.5900
16
Victoria Andersson
Tranemo IF
4:36.27500
+1:07.6600
17
Selma Moqvist
OK Landehof
4:40.27900
+1:11.7000
18
Elvira Gustavsson
SOK Träff
4:42.28100
+1:13.7200
19
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
4:49.28800
+1:20.7900
20
Maja Kindlund
Tranemo IF
4:51.29000
+1:22.8100
21
Matilda Ekenberg
IK Stern
4:59.29800
+1:30.8900
21
Gabriella Bengtson
OK Landehof
4:59.29800
+1:30.8900
23
Emelie Ottersten
SOK Träff
6:17.37600
+2:48.16700
24
Malin Nilsson
Tranemo IF
6:20.37900
+2:51.17000
25
Christine Annegrim
Falköpings AIK SK
6:31.39000
+3:02.18100
D 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
3:08.18700
2
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
3:26.20500
+18.1700
2
Lisa Johansson
Tranemo IF
3:26.20500
+18.1700
4
Ida Danielsson
Wedevågs IF
3:29.20800
+21.2000
5
Amanda Johansson
Tranemo IF
3:30.20900
+22.2100
6
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
3:31.21000
+23.2200
7
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
3:33.21200
+25.2400
8
Ida Wånggren
Motala Aif SK
3:34.21300
+26.2500
9
Ida Andersson
Borås SK
3:37.21600
+29.2800
9
Matilda Jarl
Zinkgruvans IF
3:37.21600
+29.2800
11
Wilma Sjögren
Tranemo IF
3:39.21800
+31.3000
12
Amanda Wennerholm
Borås SK
3:40.21900
+32.3100
12
Julia Jonsson
OK Landehof
3:40.21900
+32.3100
14
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
3:43.22200
+35.3400
14
Madelene Forsell
Linköpings SK
3:43.22200
+35.3400
16
Alma Backlund
Äspereds IF
3:45.22400
+37.3600
17
Maja Wiik
Tvärreds IF
3:46.22500
+38.3700
18
Elin Hacksell
Borås SK
3:47.22600
+39.3800
18
Olivia Hagberg
Borås SK
3:47.22600
+39.3800
20
Lina Sundqvist
Tranemo IF
3:48.22700
+40.3900
21
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
4:01.24000
+53.5200
22
Linnéa Bogren
IFK Skövde SK
4:02.24100
+54.5300
23
Olivia Ullman
OK Alehof
4:04.24300
+56.5500
24
Ellen Svensson
Äspereds IF
4:07.24600
+59.5800
25
Emma Nilsson
Tranemo IF
4:25.26400
+1:17.7600
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Ida Dahl
Sya SK
3:03.18200
2
Lina Lager
Garphyttans IF
3:08.18700
+5.400
3
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
3:09.18800
+6.500
4
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
3:10.18900
+7.600
5
Kerstin Axelsson
Sya SK
3:12.19100
+9.800
6
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
3:14.19300
+11.1000
7
Olivia Hansson
Garphyttans IF
3:18.19700
+15.1400
8
Elin Blomqvist
OK Landehof
3:19.19800
+16.1500
9
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
3:27.20600
+24.2300
10
Emma Rönn
Tranemo IF
3:28.20700
+25.2400
11
Johanna Niklasson
SOK Träff
3:29.20800
+26.2500
12
Klara Svensson
Äspereds IF
3:33.21200
+30.2900
13
Malin Jonsson
OK Landehof
3:37.21600
+34.3300
14
Tilda Karlsson
OK Alehof
3:45.22400
+42.4100
15
Caroline Ryge Carlsen
København SK
3:59.23800
+56.5500
D 18
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Elin Blick
OK Alehof
3:10.18900
2
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
3:23.20200
+13.1200
3
Anna Wiik
Tvärreds IF
3:37.21600
+27.2600
H 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
4:17.25600
2
Hugo Ström
Ulricehamns IF
4:22.26100
+5.400
2
Isak Lieback
Länghems IF
4:22.26100
+5.400
4
Axel Berglund
Ulricehamns IF
4:29.26800
+12.1100
5
Hugo Sjögren
Sweden
4:39.27800
+22.2100
6
Martin Movitz
Borås SK
4:52.29100
+35.3400
7
Gustav Andersson
Borås SK
4:54.29300
+37.3600
8
Lukas Höiby
OK Landehof
4:55.29400
+38.3700
9
Per Nordholm
Sävedalens AIK
4:56.29500
+39.3800
10
Erik Backlund
Äspereds IF
4:57.29600
+40.3900
11
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
5:14.31300
+57.5600
12
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
5:16.31500
+59.5800
13
Samuel Ranveg
Ulricehamns IF
5:20.31900
+1:03.6200
14
Max Ahlin
Falköpings AIK SK
5:22.32100
+1:05.6400
15
Linus Rydin
Tranemo IF
5:28.32700
+1:11.7000
16
Alfred Pettersson
Falköpings AIK SK
5:37.33600
+1:20.7900
17
Johan Berndtsson
Sweden
5:40.33900
+1:23.8200
18
Oskar Lundberg
Borås SK
5:45.34400
+1:28.8700
19
Melker Nordgren
OK Landehof
5:56.35500
+1:39.9800
20
Gustav Persson
Tranemo IF
6:25.38400
+2:08.12700
H 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
3:00.17900
2
Anton Swedberg
Borås SK
3:24.20300
+24.2300
3
Kasper Nordenram
Linköpings SK
3:35.21400
+35.3400
4
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
3:38.21700
+38.3700
5
Kim Norberg
Filipstads SF
3:39.21800
+39.3800
6
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
3:43.22200
+43.4200
7
Viktor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
3:45.22400
+45.4400
8
Adam Boman
Tranemo IF
3:46.22500
+46.4500
9
Felix Axelsson
Skene Sim o IS
3:49.22800
+49.4800
10
Emil Hagström
Garphyttans IF
3:50.22900
+50.4900
11
Oscar Höiby
OK Landehof
3:52.23100
+52.5100
12
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
3:53.23200
+53.5200
13
Jacob Well Rosbo
København SK
4:04.24300
+1:04.6300
14
Albin Johansson
Linköpings SK
4:06.24500
+1:06.6500
15
Linus Nygren
Ulricehamns IF
4:07.24600
+1:07.6600
16
Viktor Hagberg
Borås SK
4:10.24900
+1:10.6900
17
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
4:15.25400
+1:15.7400
18
Olle Westin
IK Stern
4:17.25600
+1:17.7600
19
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
4:19.25800
+1:19.7800
20
Peter Hörstedt
Tranemo IF
4:22.26100
+1:22.8100
21
Klas Johansson
Sweden
4:30.26900
+1:30.8900
22
Erik Malm
Linköpings SK
4:34.27300
+1:34.9300
23
Nils Eriksson
Tvärreds IF
4:40.27900
+1:40.9900
24
David Niklasson
Hestra IF
4:49.28800
+1:49.10800
25
Rasmus Nordgren
OK Landehof
5:15.31400
+2:15.13400
26
Ivar Westin
IK Stern
6:09.36800
+3:09.18800
H 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:47.16600
2
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
2:56.17500
+9.800
3
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:02.18100
+15.1400
4
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:04.18300
+17.1600
5
Joachim Well Rosbo
København SK
3:05.18400
+18.1700
6
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
3:06.18500
+19.1800
6
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:06.18500
+19.1800
7
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:06.18500
+19.1800
9
Eric Jansson
Tranemo IF
3:07.18600
+20.1900
10
Albin Persson
Tranemo IF
3:11.19000
+24.2300
11
Christoffer Gabre
Borås SK
3:12.19100
+25.2400
12
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
3:14.19300
+27.2600
13
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
3:15.19400
+28.2700
13
Gustav Andersson
Falköpings AIK SK
3:15.19400
+28.2700
14
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:15.19400
+28.2700
16
Alfred Boman
Tranemo IF
3:17.19600
+30.2900
17
Sebastian Nilsson
OK Landehof
3:23.20200
+36.3500
17
Simon Berndtsson
Tranemo IF
3:23.20200
+36.3500
19
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
3:24.20300
+37.3600
20
Simon Swedberg
Borås SK
3:25.20400
+38.3700
20
Erik Lieback
Sweden
3:25.20400
+38.3700
21
Erik Blick
OK Alehof
3:25.20400
+38.3700
23
Lukas Högfelt
Borås SK
3:26.20500
+39.3800
24
Edvin Alstéus
Tranemo IF
3:31.21000
+44.4300
25
Anders Magnusson
OK Landehof
3:32.21100
+45.4400
26
Alexander Svensson
Äspereds IF
3:33.21200
+46.4500
27
Petter Persson
Borås SK
3:35.21400
+48.4700
H 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:32.15100
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
2:33.15200
+1
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
2:36.15500
+4.300
3
Pontus Hermansson
OK Landehof
2:36.15500
+4.300
5
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
2:41.16000
+9.800
6
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
2:45.16400
+13.1200
6
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
2:45.16400
+13.1200
8
Martin Johansson
Linköpings SK
2:49.16800
+17.1600
9
Björn Hansson
Borås SK
2:50.16900
+18.1700
10
Olle Axelsson
Borås SK
2:52.17100
+20.1900
10
Alexander Nilsson
OK Landehof
2:52.17100
+20.1900
12
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:02.18100
+30.2900
13
Erik Musslinder
Falköpings AIK SK
3:03.18200
+31.3000
14
Oscar Bengtson
OK Landehof
3:04.18300
+32.3100
14
Alfred Buskqvist
IK Stern
3:04.18300
+32.3100
16
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
3:08.18700
+36.3500
17
Erik Finnskog
Tranemo IF
3:09.18800
+37.3600
18
Anton Nilsson
Tranemo IF
3:15.19400
+43.4200
19
Joakim Ekström
Ärla IF
3:21.20000
+49.4800
20
Philip Näslund
OK Landehof
3:26.20500
+54.5300
20
August Johansson
IK Stern
3:26.20500
+54.5300
H 20
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:30.14900
2
Jesper Nelin
Hestra IF
2:34.15300
+4.300
3
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
2:38.15700
+8.700
4
Joel Lager
Garphyttans IF
2:39.15800
+9.800
5
Marcus Johansson
Gillberga SK
2:45.16400
+15.1400
6
Gabriel Andersson
Ulricehamns IF
2:48.16700
+18.1700
7
Carl Rapp
Linköpings SK
2:53.17200
+23.2200
8
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
2:55.17400
+25.2400
9
Martin Assarsson
Borås SK
2:59.17800
+29.2800
10
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
3:00.17900
+30.2900
10
John Flodin
Hestra IF
3:00.17900
+30.2900
12
Pontus Karlsson
Skene Sim o IS
3:13.19200
+43.4200
13
Abel Buskqvist
IK Stern
3:16.19500
+46.4500
14
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
3:46.22500
+1:16.7500
H 21
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
Joel Hultin
Garphyttans IF
2:44.16300
2
Emil Svensson
IFK Skövde SK
2:45.16400
+1
3
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
2:47.16600
+3.200
4
Jonas Blom
IF Hagen SK
2:50.16900
+6.500
5
Niclas Wiik
Tvärreds IF
3:14.19300
+30.2900