Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic Cup Prolog
2011-03-25
Deltävling i
Team Sportia/Scandic Cup
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
12:23.74220
84.5p
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
12:24.74330
+1.10
84.4p
3
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
12:25.74470
+2.150
84.2p
4
Jens Burman
Åsarna IK
12:27.74620
+4.300
84.1p
5
Erik Söderlund
SK Bore
12:28.74780
+5.460
83.9p
6
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
12:30.74910
+6.590
83.8p
7
Johan Forsberg
IFK Umeå
12:33.75230
+10.910
83.4p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
12:35.75420
+12.1100
83.2p
9
Marcus Ruus
Gillberga SK
12:44.76390
+21.2070
82.2p
10
Elias Alvebro
Häggenås SK
12:55.77420
+32.3100
81.1p
11
Simon Öberg
Kalix SK
12:58.77720
+35.3400
80.8p
12
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
12:58.77730
+35.3410
80.8p
13
Nils Persson
Östersunds SK
12:58.77770
+35.3450
80.7p
14
Daniel Holmgren
IFK Umeå
13:00.77970
+37.3650
80.5p
15
Adam Clareus
Offerdals SK
13:03.78230
+40.3910
80.3p
16
Simon Åslin
Stockviks SF
13:07.78670
+44.4350
79.8p
17
Anton Hedlund
Åshammars IK
13:08.78790
+45.4470
79.7p
18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
13:09.78870
+46.4550
79.7p
19
Patrik Millestu
Häggenås SK
13:09.78880
+46.4560
79.6p
20
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
13:13.79230
+50.4910
79.3p
21
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
13:13.79270
+50.4950
79.3p
22
Joakim Eriksson
Tierps IF
13:16.79570
+53.5250
79.0p
23
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
13:17.79630
+54.5310
78.9p
24
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
13:18.79700
+54.5380
78.8p
25
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
13:19.79840
+56.5520
78.7p
26
Pierre Ohlson
Filipstads SF
13:21.80000
+57.5680
78.6p
27
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
13:24.80320
+1:01.6000
78.2p
28
Harald Kempe
Tynderö IK
13:24.80390
+1:01.6070
78.2p
29
Ludvig Nordqvist
Sya SK
13:26.80590
+1:03.6270
78.0p
30
Jacob Engström
Kalix SK
13:30.80940
+1:07.6620
77.7p
31
Emil Svensson
Åsarna IK
13:30.80990
+1:07.6670
77.6p
32
Erik Strindlund
Östersunds SK
13:32.81190
+1:09.6870
77.4p
33
Viktor Forsblom
Falu IK
13:46.82580
+1:23.8260
76.2p
34
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
13:50.82980
+1:27.8660
75.8p
35
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
13:51.83050
+1:28.8730
75.7p
36
Mikael Edström
Strömnäs GIF
13:57.83680
+1:34.9360
75.2p
37
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
14:07.84670
+1:44.10350
74.3p
38
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
14:07.84680
+1:44.10360
74.3p
39
Anton Åström
Bodens SK
14:08.84770
+1:45.10450
74.2p
40
Erik Eriksson
Norsjö SK
14:21.86090
+1:58.11770
73.1p
41
Erik Öman
Hägglunds IOFK
14:22.86120
+1:59.11800
73.1p
42
Simon Svanebo
Alnö SK
14:34.87340
+2:11.13020
72.1p
43
Martin Norberg
Malmbergets Aif
14:35.87450
+2:12.13130
72.0p
44
Jesper Boman
Strömnäs GIF
14:38.87790
+2:15.13470
71.7p
45
Leo Larsen
Sundbybergs IK
14:42.88120
+2:19.13800
71.5p
46
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
14:43.88200
+2:19.13880
71.4p
47
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
14:45.88460
+2:22.14140
71.2p
48
Tobias Palolampi
Tynderö IK
14:49.88890
+2:26.14570
70.9p
49
Adam Nelin
Hestra IF
14:53.89270
+2:30.14950
70.6p
50
Henric Öberg
Strömnäs GIF
14:59.89880
+2:36.15560
70.1p
51
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
15:05.90420
+2:42.16100
69.7p
52
Andreas Hasselström
Vännäs SK
15:19.91820
+2:56.17500
68.7p
53
Jonas Björklund
Alnö SK
15:39.93840
+3:16.19520
67.2p
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Nystedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
August Nilsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Olof Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
11:39.69860
89.6p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
11:56.71510
+16.1550
87.6p
3
Carl Quicklund
Östersunds SK
12:10.72960
+31.3000
85.9p
4
Per Lindgren
Kalix SK
12:12.73170
+33.3210
85.7p
5
Johan Häggström
Kalix SK
12:16.73570
+37.3610
85.2p
6
Per Sandberg
Filipstads SF
12:17.73690
+38.3730
85.1p
7
Daniel Svensson
IFK Mora SK
12:25.74430
+45.4470
84.3p
8
Arvid Forss
Åsarna IK
12:26.74580
+47.4620
84.1p
9
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
12:29.74820
+49.4860
83.8p
10
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
12:31.75070
+52.5110
83.6p
11
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
12:32.75180
+53.5220
83.5p
12
Oscar Persson
SK Bore
12:37.75610
+57.5650
83.0p
13
Niklas Persson
Falu IK
12:40.75910
+1:00.5950
82.7p
14
Petter Hedman
IFK Umeå
12:46.76550
+1:06.6590
82.0p
15
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
12:47.76620
+1:07.6660
81.9p
16
Viktor Brännmark
Bodens SK
12:48.76770
+1:09.6810
81.8p
17
Mathias Jonasson
Östersunds SK
12:50.76980
+1:11.7020
81.6p
18
Anthony Sorsa
Gellivare SK
12:51.77080
+1:12.7120
81.5p
19
Niklas Niska
Pajala IF
12:52.77170
+1:13.7210
81.4p
20
Simon Persson
Lucksta IF
12:55.77430
+1:15.7470
81.1p
21
Bob Impola
Malungs IF
12:56.77520
+1:16.7560
81.0p
21
Jesper Nelin
Hestra IF
12:56.77520
+1:16.7560
81.0p
23
Simon Hallström
Idre SK
12:57.77680
+1:18.7720
80.8p
24
David Nordström
Täfteå IK
13:01.78090
+1:22.8130
80.4p
25
Peppe Femling
Högbo GOIF
13:02.78130
+1:22.8170
80.4p
26
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
13:03.78200
+1:23.8240
80.3p
27
Oscar Kardin
Offerdals SK
13:09.78840
+1:29.8880
79.7p
28
Andre Larsson
Svegs IK
13:10.78920
+1:30.8960
79.6p
29
Johan Lövgren
Vännäs SK
13:16.79550
+1:36.9590
79.0p
30
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
13:16.79570
+1:37.9610
79.0p
31
Martin Bergström
Strömnäs GIF
13:21.80020
+1:41.10060
78.5p
32
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
13:22.80150
+1:42.10190
78.4p
33
Johan Montén
Domnarvets GOIF
13:23.80290
+1:44.10330
78.3p
34
Arvid Elffors
Lucksta IF
13:25.80430
+1:45.10470
78.1p
35
Joakim Persson
Antnäs BK
13:27.80610
+1:47.10650
78.0p
36
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
13:37.81690
+1:58.11730
77.0p
37
Simon Sveder
Högbo GOIF
13:40.81970
+2:01.12010
76.7p
38
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
13:45.82410
+2:05.12450
76.3p
39
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
13:48.82730
+2:08.12770
76.0p
40
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
13:58.83770
+2:19.13810
75.1p
41
Johan Sjödin
Lycksele IF
13:59.83850
+2:19.13890
75.0p
42
Tobias Ryberg
Leksands SK
14:00.83940
+2:20.13980
75.0p
43
Julius Källgård
OK Nackhe
14:06.84530
+2:26.14570
74.4p
44
Anton Hammar
IFK Strömsund
14:12.85180
+2:33.15220
73.9p
45
Johan Byström
Täfteå IK
14:23.86230
+2:43.16270
73.0p
46
Jonas Langman
Leksands SK
14:29.86810
+2:49.16850
72.5p
47
Magnus Björk
IK Rex
14:47.88640
+3:07.18680
71.1p
48
Daniel Karlsson
Östersunds SK
14:53.89290
+3:14.19330
70.6p
49
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
14:59.89830
+3:19.19870
70.1p
-
Emil Linell
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Per Gunnarsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Rosén
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Simberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
John Flodin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
H 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emil Jönsson
Årsunda IF
11:02.66140
94.5p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
11:02.66190
+0
94.5p
3
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
11:12.67180
+10.940
93.1p
4
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
11:27.68610
+24.2370
91.2p
5
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
11:35.69470
+33.3230
90.1p
6
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
11:38.69770
+36.3530
89.7p
7
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
11:41.70090
+39.3850
89.4p
8
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
11:46.70530
+43.4290
88.8p
9
Teodor Peterson
Åsarna IK
11:46.70580
+44.4340
88.7p
10
Markus Ottosson
IFK Umeå
11:51.71030
+48.4790
88.2p
11
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
11:53.71260
+51.5020
87.9p
12
Martin Liljemark
SK Bore
11:53.71280
+51.5040
87.9p
13
Anton Lindblad
Östersunds SK
11:54.71310
+51.5070
87.9p
14
Anton Sjöholm
Östersunds SK
11:54.71350
+52.5110
87.8p
15
Lars Nelson
Funäsdalens IF
11:55.71470
+53.5230
87.7p
16
Lars Suther
IFK Mora SK
11:56.71500
+53.5260
87.6p
17
Oscar Quicklund
Östersunds SK
11:59.71810
+56.5570
87.3p
18
David Frisk
IFK Mora SK
11:59.71880
+57.5640
87.2p
19
Bill Impola
Malungs IF
12:01.72040
+59.5800
87.0p
20
Anders Högberg
IFK Umeå
12:03.72220
+1:00.5980
86.8p
21
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
12:04.72320
+1:01.6080
86.7p
22
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
12:05.72430
+1:02.6190
86.5p
23
Jens Andersson
Kalix SK
12:06.72560
+1:04.6320
86.4p
24
Gustav Nordström
Gävle SK
12:09.72850
+1:07.6610
86.1p
25
Anders Jonsson
Stockviks SF
12:09.72860
+1:07.6620
86.0p
26
Hampus Lindblom
Åsarna IK
12:11.73010
+1:08.6770
85.9p
27
Tor Larsson
Storumans IK
12:11.73090
+1:09.6850
85.8p
28
Joakim Engström
IFK Mora SK
12:16.73510
+1:13.7270
85.3p
29
Jim Åhl
Bodens SK
12:17.73650
+1:15.7410
85.1p
30
Marcus Svelander
Åsarna IK
12:17.73690
+1:15.7450
85.1p
31
David Hedlund
Piteå Elit SK
12:19.73830
+1:16.7590
84.9p
32
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
12:24.74380
+1:22.8140
84.3p
33
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
12:27.74650
+1:25.8410
84.0p
33
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
12:27.74650
+1:25.8410
84.0p
35
Adam Steen
Falun Borlänge SK
12:27.74660
+1:25.8420
84.0p
35
Oscar Lund
IF Hallby SOK
12:27.74660
+1:25.8420
84.0p
37
Magnus Engström
Stockviks SF
12:27.74670
+1:25.8430
84.0p
37
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
12:27.74670
+1:25.8430
84.0p
39
Erik Andersson
Malungs IF
12:28.74790
+1:26.8550
83.9p
40
Robin Norum
IFK Umeå
12:32.75160
+1:30.8920
83.5p
41
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
12:34.75360
+1:32.9120
83.3p
42
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
12:36.75530
+1:33.9290
83.1p
43
Markus Leijon
IFK Mora SK
12:36.75580
+1:34.9340
83.0p
44
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
12:39.75890
+1:37.9650
82.7p
45
Emil Ekman
IF Hallby SOK
12:42.76160
+1:40.9920
82.4p
46
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
12:44.76330
+1:41.10090
82.2p
47
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
12:44.76360
+1:42.10120
82.2p
48
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
12:44.76370
+1:42.10130
82.2p
49
Patrik Tallbom
Östersunds SK
12:46.76540
+1:44.10300
82.0p
50
Adam Johansson
IFK Mora SK
12:46.76560
+1:44.10320
82.0p
51
Markus Jönsson
Tranemo IF
12:47.76640
+1:45.10400
81.9p
52
Tom Impola
Malungs IF
12:52.77100
+1:49.10860
81.4p
53
Anders Svanebo
Stockviks SF
12:54.77340
+1:52.11100
81.2p
54
Jens Hulgaard
Danmark
12:55.77470
+1:53.11230
81.1p
55
Christian Olsson
Tranemo IF
13:03.78220
+2:00.11980
80.3p
56
Erik Wickström
IF Hallby SOK
13:04.78310
+2:01.12070
80.2p
57
Rasmus Blom
Högsäters GF
13:18.79720
+2:15.13480
78.8p
58
Erik Johansson
Tranemo IF
13:18.79790
+2:16.13550
78.8p
59
Carl Olander
OK Landehof
13:20.79930
+2:17.13690
78.6p
60
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
13:25.80400
+2:22.14160
78.2p
61
Anton Södergren
Skellefteå SK
13:26.80560
+2:24.14320
78.0p
62
Emil Lagergren
Tynderö IK
13:28.80700
+2:25.14460
77.9p
63
Ian Wilkinsson
Östersunds SK
13:35.81470
+2:33.15230
77.2p
64
Max Själin
Storumans IK
14:11.85090
+3:09.18850
74.0p
-
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Torsten Kempe
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Klas Nilsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Silfver
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Södergren
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
D 18
3.75km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Stina Nilsson
Malungs IF
10:22.62100
74.9p
2
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
10:22.62120
+0
74.9p
3
Julia Svan
Vansbro AIK SK
10:26.62560
+4.360
74.3p
4
Jonna Sundling
IFK Umeå
10:46.64530
+24.2330
72.1p
5
Maja Falk
Ulricehamns IF
10:48.64730
+26.2530
71.9p
6
Emma Gustafson
Offerdals SK
10:55.65460
+33.3260
71.1p
7
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
10:55.65470
+33.3270
71.1p
8
Katarina Olsson
Fränsta IK
11:12.67190
+50.4990
69.4p
9
Lina Kardin
Offerdals SK
11:17.67660
+55.5460
68.9p
10
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
11:21.68020
+59.5820
68.5p
11
Anna Dyvik
Leksands SK
11:21.68080
+59.5880
68.5p
12
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
11:24.68350
+1:02.6150
68.2p
13
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
11:24.68380
+1:02.6180
68.2p
14
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
11:29.68800
+1:07.6600
67.8p
15
Helena Lundkvist
Kalix SK
11:31.69010
+1:09.6810
67.6p
16
Matilda Andersson
Häggenås SK
11:34.69390
+1:12.7190
67.2p
17
Isabelle Persson
Stockviks SF
11:35.69490
+1:13.7290
67.1p
18
Sara Hallquist
Åsarna IK
11:37.69610
+1:15.7410
67.0p
19
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
11:38.69750
+1:16.7550
66.9p
20
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
11:50.70990
+1:28.8790
65.7p
21
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
11:53.71250
+1:31.9050
65.5p
22
Madeleine Bohlin
Svegs IK
11:55.71440
+1:33.9240
65.3p
23
Frida Hedman
Skellefteå SK
11:57.71660
+1:35.9460
65.1p
24
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
11:59.71830
+1:37.9630
65.0p
25
Linn Högman
Malmbergets Aif
11:59.71860
+1:37.9660
65.0p
26
Elsa Eriksson
Sya SK
12:01.72030
+1:39.9830
64.8p
26
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
12:01.72030
+1:39.9830
64.8p
28
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
12:13.73280
+1:51.11080
63.7p
29
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
12:21.74050
+1:59.11850
63.1p
30
Julia Dahl
Sya SK
12:33.75240
+2:11.13040
62.1p
31
Linda Andersson
Gellivare SK
12:48.76720
+2:26.14520
61.0p
32
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
12:49.76860
+2:27.14660
60.8p
33
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
13:14.79370
+2:52.17170
59.0p
34
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
13:41.82070
+3:19.19870
57.1p
35
Julia Källberg
Tynderö IK
14:34.87320
+4:12.25120
53.7p
-
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jennifer Lindblom
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Ida Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
D 20
3.75km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
10:19.61840
75.2p
2
Maria Nordström
Gävle SK
10:28.62700
+8.760
74.2p
3
Marika Sundin
Delsbo IF
10:33.63230
+13.1290
73.6p
4
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
10:38.63770
+19.1830
73.0p
5
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
10:42.64190
+23.2250
72.5p
6
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
10:45.64420
+25.2480
72.3p
7
Julia Jansson
Månkarbo IF
10:45.64450
+26.2510
72.2p
8
Lisa Dahl
Offerdals SK
10:53.65200
+33.3260
71.4p
9
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
10:59.65870
+40.3930
70.7p
10
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
11:06.66560
+47.4620
70.0p
11
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
11:07.66630
+47.4690
69.9p
12
Maria Sundström
Strömnäs GIF
11:08.66750
+49.4810
69.8p
12
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
11:08.66750
+49.4810
69.8p
14
Rebecka Forsberg
Malungs IF
11:25.68470
+1:06.6530
68.1p
15
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
11:28.68760
+1:09.6820
67.8p
16
Evelina Bångman
Offerdals SK
11:30.68940
+1:11.7000
67.6p
17
Malin Nilsson
Malungs IF
11:34.69360
+1:15.7420
67.2p
18
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
11:36.69510
+1:16.7570
67.1p
19
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
11:44.70390
+1:25.8450
66.3p
20
Louise Persson
Stockviks SF
11:52.71140
+1:33.9200
65.6p
21
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
11:54.71300
+1:34.9360
65.5p
22
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
11:57.71600
+1:37.9660
65.2p
23
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
12:03.72240
+1:44.10300
64.6p
24
Jenny Landström
Malungs IF
12:03.72250
+1:44.10310
64.6p
25
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
12:10.72970
+1:51.11030
64.0p
26
Maria Bois
Malungs IF
12:10.72990
+1:51.11050
64.0p
27
Olivia Lundström
Stockviks SF
12:11.73090
+1:52.11150
63.9p
28
Cajsa Grape
IFK Mora SK
12:15.73460
+1:56.11520
63.6p
29
Malin Fredriksson
Lycksele IF
12:15.73480
+1:56.11540
63.6p
30
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
12:20.73950
+2:01.12010
63.2p
31
Moa Strömquist
Östersunds SK
12:31.75010
+2:11.13070
62.3p
32
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
12:53.77280
+2:34.15340
60.5p
33
Caroline Blombacke
Gellivare SK
12:57.77650
+2:38.15710
60.2p
34
Linnea Nyström
Kågedalens SK
13:15.79490
+2:56.17550
58.9p
35
Alexandra Persson
IFK Tärendö
13:37.81680
+3:18.19740
57.3p
-
Frida Erkers
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Linda Lundberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
3.75km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anna Haag
IFK Mora SK
9:38.57710
80.4p
2
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
9:39.57800
+0
80.3p
3
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
9:41.58060
+3.250
79.9p
4
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
9:51.59050
+13.1240
78.6p
5
Sara Lindborg
Östersunds SK
9:57.59680
+19.1870
77.8p
6
Hanna Falk
Ulricehamns IF
10:00.59900
+21.2090
77.5p
7
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
10:07.60600
+28.2790
76.7p
8
Maria Rydqvist
Östersunds SK
10:09.60840
+31.3030
76.4p
9
Hanna Brodin
Åsarna IK
10:11.61000
+32.3190
76.2p
10
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
10:18.61710
+40.3900
75.3p
11
Eva Svensson
IFK Mora SK
10:18.61740
+40.3930
75.3p
12
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
10:19.61870
+41.4060
75.1p
13
Ingrid Vikman
Östersunds SK
10:22.62120
+44.4310
74.9p
14
Linn Sömskar
IFK Umeå
10:22.62180
+44.4370
74.8p
15
Mia Eriksson
IFK Tärendö
10:25.62450
+47.4640
74.5p
16
Jenny Hansson
Östersunds SK
10:28.62790
+50.4980
74.1p
17
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
10:29.62890
+51.5080
74.0p
18
Sanna Hallberg
Åsarna IK
10:32.63140
+54.5330
73.7p
19
Anna Simberg
Piteå Elit SK
10:35.63420
+57.5610
73.4p
20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
10:50.64970
+1:12.7160
71.7p
21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
10:51.65030
+1:13.7220
71.6p
22
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
10:54.65350
+1:16.7540
71.3p
23
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
10:55.65480
+1:17.7670
71.1p
24
Ida Indahl
Camp Södergren SC
10:57.65660
+1:19.7850
70.9p
25
Therese Svensson
Åsarna IK
10:58.65790
+1:20.7980
70.8p
26
Ulrica Persson
Sunne SLF
11:00.65980
+1:22.8170
70.6p
27
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
11:02.66150
+1:24.8340
70.4p
28
Kristina Lycke
Malungs IF
11:05.66420
+1:27.8610
70.1p
29
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
11:18.67700
+1:39.9890
68.9p
30
Petra Nilsson
Åsarna IK
11:21.68000
+1:42.10190
68.6p
31
Frida Hallquist
Åsarna IK
11:21.68030
+1:43.10220
68.5p
32
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
11:25.68420
+1:47.10610
68.1p
33
Eva Johansson
Linköpings SK
11:27.68610
+1:49.10800
68.0p
34
Amanda Mattsson
Stockviks SF
11:34.69370
+1:56.11560
67.2p
-
Lina Andersson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Katja Schwartz
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Wikén
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-