Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2013-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor
1
Jan-åke Stolt Karlsson
Team Sysarb
2:19:09.834840
61.4p
2
Markus Fransson
Stockholm
2:19:48.838710
+38.3770
61.0p
3
Göran Andersson
Atlas Copco Örebro
2:21:43.850260
+2:34.15320
60.0p
4
Björn Bergqvist
Atlas Copco Örebro
2:28:11.889050
+9:02.54110
56.8p
5
Anders Lindberg
Vaxholms RF
2:30:22.902100
+11:12.67160
55.7p
6
Mats Midhamre
Redvägs SK
2:31:58.911760
+12:49.76820
55.0p
7
Max Bäckström
Axa SC
2:32:48.916770
+13:39.81830
54.7p
8
Marcus Stoor
Karlstad
2:35:31.933000
+16:21.98060
53.5p
9
Dennis Pribisalic
Atlas Copco Örebro
2:35:33.933250
+16:24.98310
53.5p
10
Thomas Dahlin
I3 IF
2:36:10.936930
+17:00.101990
53.2p
11
Joakim Peimer
Arboga Alpina
2:40:57.965630
+21:47.130690
51.3p
12
Morgan Gustavsson
Karlskoga
2:42:29.974830
+23:19.139890
50.7p
13
Oskar Sund
Logia IF
2:42:46.976530
+23:36.141590
50.6p
14
David Hacksell
Lindesbergs Golfklubb
2:43:26.980500
+24:16.145560
50.4p
15
Lars Persson
Atlas Copco Örebro
2:43:44.982340
+24:35.147400
50.2p
16
Klas Johansson
Svartå IF
2:44:02.984180
+24:53.149240
50.1p
17
Rune Bodemyr
Norabygdens SK
2:44:19.985870
+25:10.150930
50.0p
18
Björn Lindgren
Karlslunds IF SF
2:44:39.987860
+25:30.152920
49.9p
19
Fredrik Andersson
Atlas Copco Örebro
2:45:38.993780
+26:29.158840
49.5p
20
Rolf Österlund
Atlas Copco Örebro
2:45:40.993980
+26:31.159040
49.5p
21
Martin Jensen
No Club
2:46:24.998350
+27:15.163410
49.3p
22
Thomas Johansson
Atlas Copco Örebro
2:47:09.1002870
+28:00.167930
49.0p
23
Oskar Larsson
Örebro
2:47:24.1004310
+28:14.169370
48.9p
24
Magnus Lundh
Örebro
2:47:30.1004960
+28:21.170020
48.9p
25
Erik Sjöberg
Karlslunds IF SF
2:48:07.1008620
+28:57.173680
48.7p
26
Mats Lindqvist
No Club
2:48:19.1009870
+29:10.174930
48.6p
27
David Tachezy
Örebro
2:48:28.1010710
+29:18.175770
48.6p
28
Fredrik Bjurulf
Mjøndalen IF
2:48:36.1011500
+29:26.176560
48.5p
29
Peter Lindqvist
Hallsbergs Mk
2:49:02.1014130
+29:52.179190
48.4p
30
Lars Kaufmann
Trinord
2:49:19.1015840
+30:10.180900
48.3p
31
Håkan Erhardsson
Örebro AIK
2:49:46.1018560
+30:37.183620
48.1p
32
Stefan Johansson
Svartå IF
2:49:53.1019260
+30:44.184320
48.1p
33
Thomas Larsson
Flens Fs
2:51:03.1026240
+31:54.191300
47.7p
34
Lars Sandberg
Berber IS
2:53:36.1041580
+34:27.206640
46.8p
35
Patrik Wetterberg
Garphyttans IF
2:55:14.1051380
+36:05.216440
46.3p
36
Niklas Doering
Garphyttans IF
2:55:22.1052130
+36:12.217190
46.3p
37
Martin Frentz
Västerås
2:55:53.1055220
+36:43.220280
46.1p
38
Magnus Johansson
HP Fritid
2:56:09.1056800
+36:59.221860
46.0p
39
Lars Ove Hansen
Karlslunds IF SF
2:56:11.1057000
+37:01.222060
46.0p
40
Christina Larsson
Atlas Copco Örebro
2:56:44.1060370
+37:35.225430
45.8p
41
Örjan Säker
Atlas Copco Örebro
2:57:04.1062340
+37:55.227400
45.7p
42
Peter Randén
Granbergsdals IF
2:57:06.1062520
+37:56.227580
45.7p
43
Vesa Hiltula
Sega Gubbar
2:57:53.1067230
+38:43.232290
45.5p
44
Mats Johansson
Flens Fs
2:58:47.1072640
+39:38.237700
45.2p
45
Frida Unelid
Flens Fs
2:58:48.1072730
+39:38.237790
45.2p
46
Anders Carlsson Eklund
Örebro
2:58:54.1073330
+39:44.238390
45.2p
47
Niklas Hasselwander
Nerikes Kils SK
2:59:09.1074840
+40:00.239900
45.1p
48
Tobias Halén
Baggetorps IF
2:59:16.1075580
+40:07.240640
45.1p
49
Tommy Carlsson
Mif-Örebro
3:01:30.1088900
+42:20.253960
44.4p
50
Anders Alfredsson
Garphyttans IF
3:01:38.1089790
+42:29.254850
44.4p
51
Jonas Ernestam
Agilokliniken
3:01:52.1091100
+42:42.256160
44.3p
52
Renny Rantakokko
Atlas Copco Örebro
3:01:59.1091830
+42:49.256890
44.3p
53
Leif Hansson
No Club
3:03:30.1100980
+44:21.266040
43.9p
54
Gustav Hinder
No Club
3:03:42.1102100
+44:32.267160
43.8p
55
Niklas Karlsson
Katrineholm
3:03:47.1102670
+44:38.267730
43.8p
56
Dan Olsson
Karlslunds IF SF
3:03:50.1102930
+44:40.267990
43.8p
57
Per Zetterberg
Järfälla SK
3:05:11.1111050
+46:02.276110
43.4p
58
Jonas Elséus
Linford
3:05:18.1111750
+46:09.276810
43.3p
59
Jan Sjögren
Korsnäsverkens KK
3:05:30.1112920
+46:20.277980
43.3p
60
Ingegerd Stenlund
Örebro
3:05:57.1115640
+46:48.280700
43.2p
61
Bernt Holgersson
Himmeta IF
3:06:30.1118900
+47:20.283960
43.0p
62
Hans Rimmerfors
Atlas Copco Örebro
3:07:12.1123190
+48:03.288250
42.8p
63
Hans Sundén
Skogstorp
3:07:27.1124610
+48:17.289670
42.8p
64
Erika Unelid
Flens Fs
3:07:28.1124730
+48:18.289790
42.8p
65
Gustav Axmon
Örebro
3:07:32.1125150
+48:23.290210
42.7p
66
Daniel Comstedt
Karlslunds IF SF
3:07:34.1125330
+48:24.290390
42.7p
67
Niklas Dahlberg
Katrineholm
3:08:03.1128220
+48:53.293280
42.6p
68
Martin Kindberg
Linköping
3:08:27.1130650
+49:18.295710
42.5p
69
Fredrik Öster
Korsnäsverkens KK
3:08:39.1131840
+49:30.296900
42.4p
70
Stefan Sedin
Sega Gubbar
3:09:30.1136900
+50:20.301960
42.2p
71
Bengt Johansson
IFK Västerås SK
3:09:39.1137820
+50:29.302880
42.2p
72
Kristoffer Gerhardsson
Roslagsbro IF
3:10:39.1143840
+51:30.308900
41.9p
73
Mats Bülow
Stockholm
3:10:53.1145280
+51:44.310340
41.9p
74
Mikael Andersson
Karlslunds IF SF
3:11:08.1146760
+51:59.311820
41.8p
75
Lena Silversund
No Club
3:11:17.1147640
+52:08.312700
41.8p
76
Jonas Alfredsson
Almby IK
3:11:31.1149010
+52:21.314070
41.7p
77
Tomas Franzon
Sya SK
3:11:50.1150970
+52:41.316030
41.6p
78
Lars Öijen
Hovsta IF
3:12:00.1151910
+52:50.316970
41.6p
79
Stig Gerdtman
Vingåkers OK
3:12:28.1154740
+53:19.319800
41.5p
80
Sara Jakobsson
Granbergsdals IF
3:12:33.1155290
+53:24.320350
41.4p
81
Magnus Johansson
Almby IK
3:13:04.1158380
+53:55.323440
41.3p
82
Johan Hansson
Örebro
3:13:16.1159510
+54:06.324570
41.3p
83
Hans Olsson
IK Nocout.se
3:13:22.1160130
+54:12.325190
41.2p
84
Mikael Pers
Berber IS
3:14:02.1164170
+54:53.329230
41.1p
85
Micael Björkbacka
Hällefors SK
3:14:18.1165780
+55:09.330840
41.0p
86
Jimmy Pennala
Sega Gubbar
3:14:30.1166900
+55:20.331960
41.0p
87
Ulf Dahlqvist
Zinkgruvans IF
3:14:37.1167660
+55:28.332720
40.9p
88
Josef Holmgren
No Club
3:15:04.1170350
+55:55.335410
40.8p
89
Daniel Kopecky
Atlas Copco Örebro
3:16:08.1176780
+56:59.341840
40.6p
90
Thomas Ekberg
Krisbergs IF
3:16:15.1177440
+57:06.342500
40.5p
91
Patrik Forssander
Örebro
3:17:02.1182150
+57:53.347210
40.3p
92
Thomas Jonsson
Sorsele SK
3:17:23.1184220
+58:13.349280
40.3p
93
Anders Pettersson
Kilsmo IK
3:18:08.1188720
+58:58.353780
40.1p
94
Karolin Petersson
SK Tranan
3:18:11.1189080
+59:02.354140
40.1p
95
Birger Gustavsson
Norabygdens SK
3:21:01.1206020
+1:01:51.371080
39.4p
96
Mattias Nylén
Örebro
3:21:06.1206550
+1:01:57.371610
39.4p
97
Lars Eklund
Granbergsdals IF
3:22:14.1213330
+1:03:04.378390
39.1p
98
Peter Ledstam
Karlslunds IF SF
3:22:39.1215800
+1:03:29.380860
39.0p
99
Kjell Munksten
Enköpings Aif
3:23:53.1223270
+1:04:44.388330
38.8p
100
Anna
Ervalla
3:24:02.1224130
+1:04:52.389190
38.7p
101
Elin Pettersson
Axa SC
3:24:54.1229300
+1:05:44.394360
38.5p
102
Johan Nord
Källbottens IK
3:24:56.1229540
+1:05:47.394600
38.5p
103
Åke Lindsmyr
Fazer IF
3:25:26.1232500
+1:06:16.397560
38.4p
104
Jessica Hjelmhagen
Ufk
3:25:34.1233370
+1:06:25.398430
38.4p
105
Hans Åberg
Björklinge SOK
3:25:39.1233870
+1:06:30.398930
38.4p
106
Lennart Hulén
Sakab IF
3:25:46.1234580
+1:06:37.399640
38.4p
107
Åsa Leandersson
Axa SC
3:25:53.1235200
+1:06:43.400260
38.3p
108
Richard Hjerpe
Frövi IK
3:25:54.1235300
+1:06:44.400360
38.3p
109
Herman Haglund
Visborgs OK
3:25:56.1235560
+1:06:47.400620
38.3p
110
Lars Ludwig Nielsen
No Club
3:27:21.1244010
+1:08:11.409070
38.0p
111
Åsa Cater Källström
Örebro Universitets Idrottsf
3:27:26.1244510
+1:08:16.409570
38.0p
112
Lars Westberg
Karlslunds IF SF
3:27:59.1247820
+1:08:49.412880
37.9p
113
Simon Sjönneby
Lindesberg
3:28:55.1253440
+1:09:46.418500
37.7p
114
Viktoria Granström
IFK Helsingborg
3:30:50.1264940
+1:11:41.430000
37.3p
115
Sven Olsson
Karlslunds IF SF
3:31:02.1266170
+1:11:53.431230
37.2p
116
Roland Pettersson
Atlas Copco Örebro
3:31:30.1268940
+1:12:21.434000
37.2p
117
Joakim Björkegren
Örebro
3:31:31.1269020
+1:12:21.434080
37.2p
118
Johan Nevelius
Örebro
3:31:39.1269870
+1:12:30.434930
37.1p
119
Rickard Johansson
Zinkgruvans IF
3:32:07.1272620
+1:12:57.437680
37.0p
120
Christer Rydén
Atlas Copco Örebro
3:32:10.1272950
+1:13:01.438010
37.0p
121
Malin Salsjö
Karlslunds IF SF
3:34:20.1285910
+1:15:10.450970
36.6p
122
Pontus Pfeiffer
Karlslunds IF SF
3:34:37.1287600
+1:15:27.452660
36.5p
123
Ola Markgren
Brohyttans IF
3:34:45.1288490
+1:15:36.453550
36.5p
124
Dag Wallströmer
Östansjö SK
3:35:39.1293810
+1:16:29.458870
36.3p
125
Sara Johansson-ullström
No Club
3:35:54.1295340
+1:16:45.460400
36.3p
126
Jonas Wallenius
Berber IS
3:36:59.1301860
+1:17:50.466920
36.1p
127
Ulrika Careliusen
Svartå IF
3:38:04.1308390
+1:18:55.473450
35.9p
128
Kjell-arne Sjönneby
Lindesberg
3:41:42.1330190
+1:22:33.495250
35.2p
129
Samuel Roberthson
Axa SC
3:45:25.1352410
+1:26:15.517470
34.5p
130
Anders Ericsson
Kumla
3:45:55.1355460
+1:26:46.520520
34.4p
131
Roland Knoblach
Garphyttans IF
3:47:23.1364220
+1:28:13.529280
34.2p
132
Daniel Roberthson
Axa SC
3:49:26.1376520
+1:30:16.541580
33.8p
133
Roger Ström
Atlas Copco Örebro
3:50:39.1383840
+1:31:30.548900
33.6p
134
David Roberthson
No Club
3:54:25.1406450
+1:35:16.571510
33.0p
135
Oskar Wallströmer
Skogis IF
3:56:46.1420570
+1:37:37.585630
32.7p
136
Simon Pärlsjö
Axa SC
3:59:49.1438840
+1:40:40.603900
32.2p
137
Maria Öijen
Axa SC
3:59:59.1439860
+1:40:50.604920
32.2p
138
Karin Öijen
Axa SC
4:00:03.1440230
+1:40:53.605290
32.1p
139
Stefan Warnqvist
Östervåla IF
4:03:22.1460140
+1:44:13.625200
31.7p
140
Martin Andersson
Fellersta Skigroup
4:08:02.1488160
+1:48:53.653220
31.0p
141
Örjan Andersson
Karlslunds IF SF
4:08:15.1489430
+1:49:05.654490
31.0p
142
Annika Pettersson
Karbennings GOIF
4:18:45.1552420
+1:59:35.717480
29.5p
143
Emil Boström
Axa SC
4:21:59.1571840
+2:02:50.736900
29.1p
-
Caroline Treiman
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Maria Wallner
Kumla SF
23:59:58.8639700
-
-
Per-Ola Thuresson
Kilsmo IK
23:59:58.8639700
-
-
Pia Asplind
Grytgöls IK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Van Dassen
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Jens Andersson
Kumla SF
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Jarl
Vintrosa IS
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Jarl
Sub XX
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Johansson
Örebro
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Backlund
Örebro
23:59:59.8639800
-
-
David Sjöberg
Laxå OK
23:59:59.8639800
-
-
Mats Lindahl
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Jonsson
Mif Örebro Kommun
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Pfeiffer
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Pär Dahlqvist
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Sverker Jenny
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Boström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Helen Österman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Eleonor Forsberg
Bromma
23:59:59.8639800
-
-
Adolf Lundin
Statoil IF
23:59:59.8639800
-
-
Lars Nilsson
Astrazeneca IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Brink
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Brink
Granbergsdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Annsofie Jansson
Näshulta GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Hellström
Skorpeds SK
23:59:59.8639800
-
-
Bengt Johansson
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Henriksson
Atlas Copco Örebro
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Henriksson
Atlas Copco Örebro
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Burstedt
Frövi IK
23:59:59.8639800
-
-
Axel Alfredsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Mats Nilsson
Atlas Copco Örebro
23:59:59.8639800
-