Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championship Rollerski Uphill
2013-09-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
11.3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
46:07.276670
77.1p
2
Anastasia Bushueva
Russian Federation
47:26.284550
+1:18.7780
75.3p
3
Maria Kondratenko
Russian Federation
47:40.285940
+1:32.9170
75.0p
4
Tatiana Chvanova
Russian Federation
48:41.292080
+2:34.15310
73.7p
5
Urszula Letocha
Poland
48:59.293820
+2:51.17050
73.4p
6
Lisa Bolzan
S.C. Orsago
50:04.300320
+3:56.23550
72.0p
7
Pia Schneider
ST Schonach-Rohrhardsberg
50:09.300890
+4:02.24120
71.9p
8
Oksana Shatalova
Ukraine
50:12.301130
+4:04.24360
71.9p
9
Mari Stoeen Gussiaas
Molde Og Omegn IF
50:38.303770
+4:31.27000
71.3p
10
Olena Zubok
Ukraine
51:29.308800
+5:21.32030
70.4p
11
Giulia Malagoni
S.c Cunardo Asd
51:52.311140
+5:44.34370
69.9p
12
Anna Bolzan
S.C. Orsago
52:32.315170
+6:25.38400
69.2p
13
Kira Claudi
Lbc Banfetal
53:53.323270
+7:46.46500
67.7p
14
Anikken Gjerde Alnæs
Gjerdrum IL
54:08.324770
+8:01.48000
67.4p
15
Maria Privezentseva
Russian Federation
54:19.325810
+8:11.49040
67.2p
16
Tina Willert
SV Luetzel
59:32.357170
+13:25.80400
62.1p
D 21
11.3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
42:01.252080
83.2p
2
Svetlana Hvostunkova
Russian Federation
42:57.257650
+55.5470
81.8p
3
Nadezhda Izhutina
Russian Federation
43:25.260400
+1:23.8220
81.1p
4
Barbara Jezersek
Tsk Triglav Kranj
43:30.260990
+1:29.8810
80.9p
5
Lucia Anger
SC Oberstdorf
43:37.261660
+1:35.9480
80.7p
6
Annika Löfström
Årsunda IF
44:40.267920
+2:38.15740
79.2p
7
Anna Grushina
Russian Federation
44:45.268430
+2:43.16250
79.1p
8
Marina Lisogor
Ukraine
45:07.270660
+3:05.18480
78.5p
9
Timeea Sara
Css Gheorgheni
45:11.271060
+3:09.18880
78.4p
10
Ksenia Konohova
Russian Federation
45:36.273520
+3:34.21340
77.9p
11
Valiantsina Kaminskaya
Belarus
45:49.274800
+3:47.22620
77.6p
12
Jessica Mueller
Sv Baiersbronn
46:13.277250
+4:11.25070
77.0p
13
Kateryna Serdyuk
Ukraine
47:12.283140
+5:10.30960
75.7p
14
Erika Bettineschi
S.C. Schilpario
47:17.283630
+5:15.31450
75.5p
15
Maria Nordström
Gävle SK
47:53.287210
+5:51.35030
74.8p
16
Karolina Bicova
Dukla Liberec
48:42.292190
+6:41.40010
73.7p
17
Sarah Wagner
SC Motor Zella-Mehlis
48:44.292310
+6:42.40130
73.7p
18
Terese Andersson
IF Umeå
51:04.306300
+9:02.54120
70.8p
-
Nina Broznic
Tsk Rijeka-cavle
23:59:58.8639700
-
H 20
11.3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Vadim Andreev
Russian Federation
38:22.230110
89.6p
2
Mikhail Matrentsev
Russian Federation
38:28.230780
+6.570
89.4p
3
Christian Maj
Italy
38:34.231390
+12.1180
89.2p
4
Daniel Florin Pripici
Css Sinaia
38:44.232350
+22.2140
88.9p
5
Antonio Giulio Ruggiero
Italy
38:50.232900
+27.2690
88.7p
6
Andrey Nishakov
Russian Federation
38:54.233300
+31.3090
88.6p
7
Pietro Mosconi
S.C. Leffe
39:04.234370
+42.4160
88.3p
8
Evgeniy Duk
Russian Federation
39:37.237660
+1:15.7450
87.3p
9
Janosch Brugger
SC Schluchsee
40:03.240230
+1:41.10020
86.6p
10
Patrick Pfaff
SZ Brend
40:33.243290
+2:11.13080
85.7p
11
Stephan Struebel
SC Seebach
41:13.247200
+2:50.16990
84.6p
12
Aleksander Dyrberg EK
Bærums Skiklubb
41:51.251050
+3:29.20840
83.5p
13
Mariusz Dziadkowiec-michon
KS Sniezka Karpacz
43:54.263310
+5:32.33100
80.3p
14
Emanuele Becchis
S.C. Valle Pesio
45:09.270850
+6:47.40640
78.5p
15
Philipp Ficker
Tus Zwoenitz
47:46.286570
+9:24.56360
74.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
11.3km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sergio Bonaldi
CS Esercito
35:30.212900
95.3p
2
Pepene Paul Constantin
Cs Dinamo Bucuresti
35:39.213840
+9.840
95.0p
3
Ivan Solodov
Russian Federation
35:58.215770
+28.2770
94.3p
4
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
36:09.216800
+39.3800
94.0p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
36:10.216900
+40.3900
93.9p
6
Eugenio Bianchi
Italy
36:11.217010
+41.4010
93.9p
7
Markus Westgaard Johansen
Trøsken IL
36:48.220750
+1:18.7750
92.6p
8
Florian Rohde
Tyskland
36:49.220820
+1:19.7820
92.6p
9
Robin Norum
IF Umeå
37:07.222600
+1:37.9600
92.0p
10
Andrey Smolianin
Dinamo Kiev
37:10.222940
+1:40.9940
91.9p
11
Alexander Wolz
Tsv Buchenberg
37:24.224370
+1:54.11370
91.4p
12
Dmitriy Ploskonosov
Russian Federation
37:24.224380
+1:54.11380
91.4p
13
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
37:45.226450
+2:15.13450
90.8p
14
Simone Paredi
CS Esercito
37:52.227170
+2:22.14170
90.5p
15
Petrica Hogiu
Css Bistrita
38:07.228650
+2:37.15650
90.1p
16
Karl-Johan Westberg
Borås SK
38:10.228910
+2:40.15910
90.0p
17
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
38:10.228920
+2:40.15920
90.0p
18
Viorel Andrei Palici
SC Cheile Gradistei
38:17.229660
+2:47.16660
89.7p
19
Alfio DI Gregorio
Italy
38:44.232390
+3:14.19390
88.9p
20
Pavel Korostelev
Russian Federation
40:01.240090
+4:31.27090
86.6p
21
Juri Propp
Tus Erndtebrueck
40:22.242100
+4:52.29100
86.0p
22
Oleg Yoltukhovskyy
Ukraine
41:44.250360
+6:14.37360
83.7p
23
Romain Claudon
Gerardmer
42:52.257170
+7:22.44170
81.9p
24
Hermann Schindler
Wsv Oberhof 05
43:00.257910
+7:30.44910
81.7p
25
Oleksiy Dushyn
Ukraine
43:41.262000
+8:11.49000
80.7p
26
Ragnar Bragvin Andresen
Njård
45:34.273300
+10:04.60300
77.9p
27
Baptiste Noel
LA Bressaude
51:35.309470
+16:05.96470
70.2p
28
Igor Cuny
LA Bressaude
51:35.309480
+16:05.96480
70.2p
-
Ivan Bilosyuk
Transcarpathian Olympic Training Center
23:59:59.8639800
-