Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrskog Cup 1
2014-02-01
Deltävling i
Norrskogs Cup
<<< Norrskog Cup 2
Norrskog Cup 2 >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 10
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Vårby IK
4:33.27200
2
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:34.27300
+1
3
Nora Westerlund
Vårby IK
4:47.28600
+14.1300
4
Maja Wallberg
Hägglunds SK
4:58.29700
+25.2400
5
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
5:30.32900
+57.5600
6
Hanna Westerlundholmgren
Husums IF SK
5:44.34300
+1:11.7000
7
Maja Fröberg
Nordingrå SK
5:53.35200
+1:20.7900
8
Alice Näsmark
Sollefteå Skidor IF
5:53.35200
+1:20.7900
9
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
5:57.35600
+1:24.8300
10
Thea Söderqvist
Forsmo IF
6:11.37000
+1:38.9700
11
Ellen Norenius
Hägglunds SK
6:37.39600
+2:04.12300
12
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds SK
6:42.40100
+2:09.12800
13
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
6:49.40800
+2:16.13500
14
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
7:27.44600
+2:54.17300
15
Elsa Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
7:30.44900
+2:57.17600
D 12
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Höglund
Kramfors Alliansen
3:53.23200
2
Klara Torshage
Vårby IK
3:54.23300
+1
3
Elin Forsgren
Vårby IK
4:07.24600
+14.1300
4
Elsa Eriksson
Husums IF SK
4:08.24700
+15.1400
5
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
4:10.24900
+17.1600
6
Sanna Berglund
Vårby IK
4:12.25100
+19.1800
7
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
4:12.25100
+19.1800
8
Tess Andersson
Sollefteå Skidor IF
4:19.25800
+26.2500
9
Alva Persson
Vårby IK
4:26.26500
+33.3200
10
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
4:30.26900
+37.3600
11
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
4:30.26900
+37.3600
12
Maja Kallin
Hägglunds SK
4:32.27100
+39.3800
13
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
4:39.27800
+46.4500
14
Klara Jonsson
Husums IF SK
4:47.28600
+54.5300
15
Hilda Sundberg
Sollefteå Skidor IF
4:56.29500
+1:03.6200
16
Ella Sehlberg
Hägglunds SK
5:04.30300
+1:11.7000
17
Sally Gustafsson
Vårby IK
5:09.30800
+1:16.7500
18
Sanna Sundström
Husums IF SK
5:09.30800
+1:16.7500
19
Kajsa Lindberg
Vårby IK
5:33.33200
+1:40.9900
20
Melina Vestermark
Hägglunds SK
5:34.33300
+1:41.10000
21
Julia Bohman
Vårby IK
7:14.43300
+3:21.20000
D 14
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lovisa Olsson
Husums IF SK
3:35.21400
2
Elsa Forsberg
Kramfors Alliansen
3:44.22300
+9.800
3
Ida Norman
Kramfors Alliansen
3:48.22700
+13.1200
4
Sofia Boström
Skorpeds SK
3:48.22700
+13.1200
5
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
3:53.23200
+18.1700
6
Hanna Jonsson
Husums IF SK
3:58.23700
+23.2200
7
Julia Johansson
Skorpeds SK
3:59.23800
+24.2300
8
Johanna Dahl
Vårby IK
3:59.23800
+24.2300
9
Ida Wickberg
Hägglunds SK
4:06.24500
+31.3000
10
Sanna Sjöberg
Anundsjö IF
4:10.24900
+35.3400
11
Emelie Wiberg
Nätra SK
4:11.25000
+36.3500
12
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
4:23.26200
+48.4700
D 16
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Petersson
Vårby IK
3:14.19300
2
Karin Österberg
Sollefteå Skidor IF
3:19.19800
+5.400
3
Amanda Nordqvist
Ramsele IK
3:25.20400
+11.1000
4
Hedda Berglund
Vårby IK
3:29.20800
+15.1400
5
Tilda Johansson
Skorpeds SK
3:30.20900
+16.1500
6
Frida Olofsson
Vårby IK
3:32.21100
+18.1700
7
Maja Hagström
Anundsjö IF
3:35.21400
+21.2000
8
Matilda Nordqvist
Ramsele IK
3:38.21700
+24.2300
9
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
3:40.21900
+26.2500
10
Emma Wiberg
Nätra SK
4:50.28900
+1:36.9500
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
3:11.19000
2
Regina Oja
I21 IF
3:18.19700
+7.600
3
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3:19.19800
+8.700
4
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
3:21.20000
+10.900
5
Erika Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
3:42.22100
+31.3000
D 20
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Hagström
Anundsjö IF
3:06.18500
2
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
3:06.18500
3
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
3:12.19100
+6.500
4
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
3:17.19600
+11.1000
H 10
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
4:25.26400
2
Marcus Nilsson
Hägglunds SK
4:27.26600
+2.100
3
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
4:29.26800
+4.300
4
Viking Olsson
Husums IF SK
4:32.27100
+7.600
5
Sebastian Höglund
Kramfors Alliansen
4:34.27300
+9.800
6
Hugo Petersson
Vårby IK
4:38.27700
+13.1200
7
Isak Karlsson
Anundsjö IF
4:53.29200
+28.2700
8
Oskar Persson
Vårby IK
4:57.29600
+32.3100
9
Knut Saitton
Vårby IK
5:00.29900
+35.3400
10
Jonatan Hälldal
Hägglunds SK
5:10.30900
+45.4400
11
Johannes Ulander
Husums IF SK
5:14.31300
+49.4800
12
Erik Byström
Vårby IK
5:22.32100
+57.5600
13
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
5:34.33300
+1:09.6800
14
Sebastian Stenmark
Forsmo IF
5:36.33500
+1:11.7000
15
Linus Pettersson
Kramfors Alliansen
5:42.34100
+1:17.7600
16
Westin Mathias
Ramsele IK
5:44.34300
+1:19.7800
17
Filip Nordström
Hägglunds SK
5:57.35600
+1:32.9100
18
Philip Thelander
Forsmo IF
6:21.38000
+1:56.11500
19
Emil Palmqvist
Sollefteå Skidor IF
7:02.42100
+2:37.15600
20
Oliver Lindman
Forsmo IF
7:47.46600
+3:22.20100
21
William Aronsson
Sollefteå Skidor IF
8:40.51900
+4:15.25400
H 12
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:50.22900
2
Melker Eklund
Vårby IK
3:59.23800
+9.800
3
Hugo Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:01.24000
+11.1000
4
Joel Johansson
Kramfors Alliansen
4:04.24300
+14.1300
5
Axel Mannelqvist
Vårby IK
4:05.24400
+15.1400
6
Sebastian Hägglöf
Hägglunds SK
4:07.24600
+17.1600
7
Laban Nordin
Vårby IK
4:14.25300
+24.2300
8
Viktor Olsson
Husums IF SK
4:17.25600
+27.2600
9
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
4:20.25900
+30.2900
10
Johan Söderholm
Anundsjö IF
4:22.26100
+32.3100
11
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
4:23.26200
+33.3200
12
Axel Saitton
Vårby IK
4:29.26800
+39.3800
13
Elias Grönlund
Sollefteå Skidor IF
4:39.27800
+49.4800
14
Teo Eikelboom
Vårby IK
4:42.28100
+52.5100
15
Linus Dahl
Vårby IK
4:47.28600
+57.5600
16
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
4:53.29200
+1:03.6200
17
Jonathan Thelander
Forsmo IF
4:54.29300
+1:04.6300
18
Hugo Sjödin
Sollefteå Skidor IF
4:54.29300
+1:04.6300
19
Alexander Halvarsson
Sollefteå Skidor IF
5:48.34700
+1:58.11700
H 14
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alexander Gidlund
Husums IF SK
3:06.18500
2
Hugo Eriksson
Husums IF SK
3:14.19300
+8.700
3
Pontus Wikström
Hägglunds SK
3:17.19600
+11.1000
4
Anton Niederbach
Hägglunds SK
3:20.19900
+14.1300
5
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
3:28.20700
+22.2100
6
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
3:33.21200
+27.2600
7
Emil Sjödin
Sollefteå Skidor IF
3:34.21300
+28.2700
8
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
3:34.21300
+28.2700
9
Viktor Wallberg
Hägglunds SK
3:41.22000
+35.3400
10
Anton Sundberg
Sollefteå Skidor IF
3:41.22000
+35.3400
11
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
3:42.22100
+36.3500
12
Jakob Grönlund
Sollefteå Skidor IF
3:51.23000
+45.4400
13
Gustav Samuelsson
Husums IF SK
3:53.23200
+47.4600
14
Edvin Lindh
Bondsjöhöjdens IK
3:53.23200
+47.4600
15
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
3:57.23600
+51.5000
H 16
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
2:50.16900
2
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:52.17100
+2.100
3
Albin Eriksson
Husums IF SK
2:57.17600
+7.600
4
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
3:02.18100
+12.1100
5
Johan Samuelsson
Husums IF SK
3:06.18500
+16.1500
6
Elis Strömbäck
Husums IF SK
3:09.18800
+19.1800
7
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
3:11.19000
+21.2000
8
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
3:15.19400
+25.2400
H 18
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Peter Nilsson
Lycksele IF
2:37.15600
2
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
2:44.16300
+7.600
2
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
2:44.16300
+7.600
2
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
2:44.16300
+7.600
5
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
2:51.17000
+14.1300
6
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
2:54.17300
+17.1600
7
Olle Strömbäck
Husums IF SK
2:58.17700
+21.2000
8
Jack Sjödin
Junsele IF
3:06.18500
+29.2800
9
Lukas Sondell
Hägglunds SK
3:09.18800
+32.3100
10
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
3:10.18900
+33.3200
H 20
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
2:39.15800
2
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
2:43.16200
+4.300