Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lövhultsloppet
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Johansson
Jönköping
2:51:09.1026800
55.2p
2
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:52:16.1033500
+1:07.6600
54.8p
3
Christer Almén
Landsbro IF SK
2:56:23.1058200
+5:14.31300
53.1p
4
Adam Rohr
Nässjö SF
2:56:46.1060500
+5:37.33600
53.0p
5
Jonatan Östling
Alvesta SOK
2:57:18.1063700
+6:09.36800
52.8p
6
Niklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:58:10.1068900
+7:01.42000
52.5p
7
Lars Olof Sand
SOK Aneby
3:02:17.1093600
+11:08.66700
50.9p
8
John Sjöberg
Göteborg
3:03:09.1098800
+12:00.71900
50.6p
9
Kalle Magnusson
Gnosjö FK
3:04:55.1109400
+13:46.82500
50.0p
10
Mattias Gustavsson
IK Stern
3:05:37.1113600
+14:28.86700
49.8p
11
Peter Sahlin
Nässjö
3:07:25.1124400
+16:16.97500
49.2p
12
Christer Nikolausson
OK Norrvirdarna
3:07:37.1125600
+16:28.98700
49.1p
13
Rickard Klanglund
Tormestorps IF
3:08:10.1128900
+17:01.102000
48.9p
14
Göran Karlsson
OK Dacke
3:09:10.1134900
+18:01.108000
48.6p
15
John Eriksson
Växjö OK
3:11:53.1151200
+20:44.124300
47.7p
16
Magnus Johansson
SOK Viljan
3:12:12.1153100
+21:03.126200
47.6p
17
Tomas Udiin
IK Vista
3:13:23.1160200
+22:14.133300
47.3p
18
Jonas Wihlborg
Axa SC
3:13:38.1161700
+22:29.134800
47.2p
19
Johan Törnqvist
Anderstorps OK
3:14:47.1168600
+23:38.141700
46.8p
20
Per-johan Mosskull
Tranås
3:16:15.1177400
+25:06.150500
46.4p
21
Daniel Ståhl
Malmö
3:16:24.1178300
+25:15.151400
46.4p
22
Robert Burman
Gränna
3:16:51.1181000
+25:42.154100
46.2p
23
Jan Hurtig
Eksjö SOK
3:16:52.1181100
+25:43.154200
46.2p
24
Niklas Harrysson
Göteborgs SK
3:18:05.1188400
+26:56.161500
45.9p
25
Erling Samuelsson
OK Vilse 87
3:18:24.1190300
+27:15.163400
45.8p
26
Adam Isaksson
Jönköping
3:18:44.1192300
+27:35.165400
45.7p
27
Mikael Ljungqvist
Skillingaryds FK
3:18:45.1192400
+27:36.165500
45.7p
28
Per Warfvinge
Lunds OK
3:19:29.1196800
+28:20.169900
45.5p
29
Roger Fermskog
Lenhovda IF
3:19:33.1197200
+28:24.170300
45.5p
30
Ulf Isaksson
Hässleby SOK
3:19:36.1197500
+28:27.170600
45.4p
31
Tobias Lange
Elmhults SC
3:20:17.1201600
+29:08.174700
45.2p
32
Magnus Lindvall
Nybro Ski
3:20:40.1203900
+29:31.177000
45.1p
33
Patrik Andersson
Anderstorps OK
3:21:14.1207300
+30:05.180400
45.0p
34
Conny Ekelund
Kexholms SK
3:21:39.1209800
+30:30.182900
44.9p
35
Mats Erixon
Tranås
3:21:48.1210700
+30:39.183800
44.8p
36
Hans Espling
IFK Helsingborg
3:22:07.1212600
+30:58.185700
44.7p
37
Patrik Andersson
Jönköpings OK
3:22:10.1212900
+31:01.186000
44.7p
38
Lars Madestam
Nybro Ski
3:23:15.1219400
+32:06.192500
44.4p
39
Hans Treufeldt
Lund
3:23:32.1221100
+32:23.194200
44.4p
40
Dennis Lundquist
Nässjö
3:23:42.1222100
+32:33.195200
44.3p
41
Gabriel Giselsson
Tockarps IK
3:24:52.1229100
+33:43.202200
44.0p
42
Fredrik Goa
Heleneholm
3:25:39.1233800
+34:30.206900
43.8p
43
Martin Skiöld
Axa SC
3:26:17.1237600
+35:08.210700
43.6p
44
Rasmus Klanglund
Tormestorps IF
3:27:01.1242000
+35:52.215100
43.4p
45
Algot Svensson
Gnosjö FK
3:27:52.1247100
+36:43.220200
43.2p
46
Jörgen Adolfsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:28:00.1247900
+36:51.221000
43.2p
47
Tony Svedenås
Kexholms SK
3:28:04.1248300
+36:55.221400
43.2p
48
Anders Johansson
Kexholms SK
3:28:48.1252700
+37:39.225800
43.0p
49
Magnus Rostedt
Broby GOIF
3:29:12.1255100
+38:03.228200
42.9p
50
Christian Melin
Bottnaryd IF
3:29:21.1256000
+38:12.229100
42.8p
51
Anders Börjesson
FK Friskus Varberg
3:29:58.1259700
+38:49.232800
42.7p
52
Peter Karlsson
Storebro SC
3:30:14.1261300
+39:05.234400
42.6p
53
Pär Eriksson
Rydaholms GOIF
3:34:22.1286100
+43:13.259200
41.6p
54
Philip Albertson
IK Livsnerven
3:35:01.1290000
+43:52.263100
41.5p
55
Sven Manfredsson
Skillingaryds FK
3:35:39.1293800
+44:30.266900
41.3p
56
Gustaf Rosén
Alvesta SOK
3:37:32.1305100
+46:23.278200
40.9p
57
Jesper Burman
Jönköping
3:37:56.1307500
+46:47.280600
40.8p
58
Matthias Örebäck
Volvo Braås FF
3:38:06.1308500
+46:57.281600
40.7p
59
Ola Emanuelson
Jönköping
3:39:13.1315200
+48:04.288300
40.5p
60
Peter Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:39:22.1316100
+48:13.289200
40.5p
61
Raimo Hiltunen
IFK Helsingborg
3:39:38.1317700
+48:29.290800
40.4p
62
Arne Westesson
Nässjö
3:40:00.1319900
+48:51.293000
40.3p
63
Pontus Alexandersson
Axa SC
3:40:10.1320900
+49:01.294000
40.3p
64
Peter Sigfridsson
Kalmar
3:40:13.1321200
+49:04.294300
40.3p
65
Karl-fredrik Holgersson
Jönköping
3:40:13.1321200
+49:04.294300
40.3p
66
Pelle Estborn
IF Ski Team Skåne
3:47:57.1367600
+56:48.340700
38.6p
67
Robin Prior
Nässjö SF
3:52:12.1393100
+1:01:03.366200
37.8p
68
Jens Skärbring
Öjaby
3:56:01.1416000
+1:04:52.389100
37.0p
69
Knut Lange
Elmhults SC
3:58:34.1431300
+1:07:25.404400
36.6p
70
Martin Bosson
IFK Helsingborg
3:59:06.1434500
+1:07:57.407600
36.5p
71
Tobias Baggman
Finspång
3:59:29.1436800
+1:08:20.409900
36.4p
72
Elias Sjöberg
Eksjö Garnisons IF
3:59:43.1438200
+1:08:34.411300
36.3p
73
Hugo Bergqvist
Malmö
4:05:45.1474400
+1:14:36.447500
35.3p
74
Yves Andersson
Björnstorps IF
4:07:15.1483400
+1:16:06.456500
35.0p
75
Mattias Molander
Axa SC
4:09:03.1494200
+1:17:54.467300
34.7p
76
Johan Möllerstedt
Atea AB
4:12:25.1514400
+1:21:16.487500
34.2p
77
Carl Risholm
Axa SC
4:22:25.1574400
+1:31:16.547500
32.6p
78
Robert Svensson
Tormestorps IF
4:36:05.1656400
+1:44:56.629500
30.8p
79
Jörgen Borggren
Tormestorps IF
4:38:27.1670600
+1:47:18.643700
30.5p
80
Peter Karp
SK Ringen
4:45:03.1710200
+1:53:54.683300
29.6p
81
Kent Meiling Sørensen
København SK
4:50:11.1741000
+1:59:02.714100
29.0p
82
Johan Påhlman
Björnstorps IF
5:18:05.1908400
+2:26:56.881500
26.1p
-
Andreas Elmqvist
Tenhults SOK
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Andersson
OK Dacke
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Axenbrant
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
-
Per Blomkvist
Hemvärnsmusikkåren Eksjö
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Liljeblad
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
-
-
Kent Johnsson
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
-
Victor Valencia
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Mathias Agmell
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Bergqvist
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Åkesson
Björnstorps IF
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Edberg
Landskrona
23:59:58.8639700
-
-
Christos Rampotas
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Martin Hector
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Larsson
Atea Iff
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Olausson
Dala XC Ski Team
23:59:58.8639700
-
-
Joel Elionsson
Tenhults SOK
23:59:58.8639700
-
-
Sven Manfredsson
Skillingaryds FK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Westring
Höllviken
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Bredenberg
Skara
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Welander
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Johansson
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Göran Persson
FK Göingarna
23:59:59.8639800
-
-
Anders Engström
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Somrell
Vellinge
23:59:59.8639800
-