Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fabriksloppet
2007-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Byström
Mellansel IF
2:22:32.855100
68.5p
2
Karin Rydholm
Ulricehamns IF
2:26:11.877000
+3:39.21800
66.8p
3
Malin Meijer
Husums IF SK
2:26:46.880500
+4:14.25300
66.5p
4
Julia Berglund
Norsjö SK
2:30:53.905200
+8:21.50000
64.7p
5
Karin Stenlund
Svanaby SK
2:48:26.1010500
+25:54.155300
58.0p
6
Cecilia Lauri
Gottne IF
2:49:16.1015500
+26:44.160300
57.7p
7
Lisa Jansson
Främmestads IK
3:08:54.1133300
+46:22.278100
51.7p
8
Christina Mattsson
Bälinge IF
3:11:51.1151000
+49:19.295800
50.9p
9
Maria Näsholm
Skogslöparna
3:44:47.1348600
+1:22:15.493400
43.4p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
1:55:34.693300
84.5p
2
Anders Högberg
IFK Umeå
1:55:37.693600
+3.200
84.5p
3
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:55:37.693600
+3.200
84.5p
4
Mattias Westman
IFK Umeå
1:55:38.693700
+4.300
84.4p
5
Martin Rosvall
Lycksele IF
1:56:44.700300
+1:10.6900
83.7p
6
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
1:57:40.705900
+2:06.12500
83.0p
7
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:58:21.710000
+2:47.16600
82.5p
8
Robert Åström
Hägglunds IOFK
1:59:49.718800
+4:15.25400
81.5p
9
Bo Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
2:02:54.737300
+7:20.43900
79.5p
10
Per Liv
Domnarvets GOIF
2:03:02.738100
+7:28.44700
79.4p
11
Anders Mannelqvist
Hägglunds IOFK
2:03:29.740800
+7:55.47400
79.1p
12
Thomas Hägglöf
Hägglunds IOFK
2:03:43.742200
+8:09.48800
78.9p
13
Kenneth Edlund
Röbäcks SK
2:04:42.748100
+9:08.54700
78.3p
14
Roger Kristoffersson
Hägglunds IOFK
2:05:29.752800
+9:55.59400
77.8p
15
Håkan Persson
Anundsjö IF
2:06:05.756400
+10:31.63000
77.4p
16
Thomas Westman
Molidens IK
2:06:29.758800
+10:55.65400
77.2p
17
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:08:36.771500
+13:02.78100
75.9p
18
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:13:18.799700
+17:44.106300
73.3p
19
Erik Jonsson
Hägglunds IOFK
2:13:23.800200
+17:49.106800
73.2p
20
Lukas Peterson
IFK Umeå
2:13:40.801900
+18:06.108500
73.1p
21
Daniel Persson
Anundsjö IF
2:13:48.802700
+18:14.109300
73.0p
22
Börje Pauler
Skogslöparna
2:14:06.804500
+18:32.111100
72.8p
23
Anders Eliasson
Vilhelmina IK
2:14:53.809200
+19:19.115800
72.4p
24
Björn Rudlund
Björna IF
2:15:17.811600
+19:43.118200
72.2p
25
Erik Arnland
IK Studenterna
2:18:27.830600
+22:53.137200
70.5p
26
Mikael Ögren
Vårby IK
2:19:02.834100
+23:28.140700
70.2p
27
Daniel Hallgren
IK Studenterna
2:21:06.846500
+25:32.153100
69.2p
28
Mattias Åberg
Bondsjöhöjdens IK
2:23:09.858800
+27:35.165400
68.2p
29
Pontus Westin
Hägglunds IOFK
2:23:41.862000
+28:07.168600
68.0p
30
Per Edlund
Hägglunds IOFK
2:25:20.871900
+29:46.178500
67.2p
31
Stefan Sjöstam
Strycksele IF
2:25:45.874400
+30:11.181000
67.0p
32
Jonas Andersson
Hvetlanda SK
2:27:04.882300
+31:30.188900
66.4p
33
Niklas Dahlström
OK Forsarna
2:36:03.936200
+40:29.242800
62.6p
34
Tomas Vedin
IK Studenterna
2:47:47.1006600
+52:13.313200
58.2p
35
Petter Karlsson
Anundsjö IF
3:02:32.1095100
+1:06:58.401700
53.5p
36
Robert Fessel
Mellansel IF
3:08:49.1132800
+1:13:15.439400
51.7p
37
Fredrik Persson
Björna IF
3:09:10.1134900
+1:13:36.441500
51.6p
38
Johan Juhlin
IFK Strömsund
3:09:31.1137000
+1:13:57.443600
51.5p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håkan Wallberg
Hägglunds IOFK
2:09:50.778900
75.2p
2
Joakim Kumpula
Öråns SK
2:13:10.798900
+3:20.19900
73.3p
3
Tommy Andersson
Gottne IF
2:21:06.846500
+11:16.67500
69.2p
4
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
2:23:50.862900
+14:00.83900
67.9p
5
Erik Sjöström
Jalles Tc Umeå
2:29:21.896000
+19:31.117000
65.4p
6
Bengt Strömqvist
Rödåbygdens IK
2:47:45.1006400
+37:55.227400
58.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Strand
Ka 5 IF
2:07:19.763800
76.7p
2
Lars Karlsson
Anundsjö IF
2:14:51.809000
+7:32.45100
72.4p
3
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:23:04.858300
+15:45.94400
68.3p
4
Göran Westman
Hägglunds IOFK
2:23:30.860900
+16:11.97000
68.0p
5
Stefan Joanzon
Täfteå IK
2:23:55.863400
+16:36.99500
67.9p
6
Jörgen Lundin
Täfteå IK
2:30:54.905300
+23:35.141400
64.7p
7
Mats Zingmark
Jalles Tc Umeå
2:39:07.954600
+31:48.190700
61.4p
8
Hans Olofsson
Rödåbygdens IK
2:47:43.1006200
+40:24.242300
58.2p
9
Lars Dahlén
Skanska IF
2:58:00.1067900
+50:41.304000
54.9p
H 45
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Näslund
Hägglunds IOFK
2:09:47.778600
75.2p
2
Torbjörn Lindqvist
Vårby IK
2:20:42.844100
+10:55.65400
69.4p
3
Per-Åke Domeij
Molidens IK
2:47:40.1005900
+37:53.227200
58.2p
4
Peter Näsström
Spöland Vännäs IF
2:59:05.1074400
+49:18.295700
54.5p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Carlsson
Hägglunds IOFK
2:22:19.853800
68.6p
2
Seth Strömgren
Husums IF SK
2:27:02.882100
+4:43.28200
66.4p
3
Lars Schedin
Gottne IF
2:29:14.895300
+6:55.41400
65.4p
4
Torbjörn Häggkvist
Hägglunds IOFK
2:35:04.930300
+12:45.76400
63.0p
5
Bengt Risvall
Sidensjö IK
2:38:01.948000
+15:42.94100
61.8p
6
Pelle Andersson
Hägglunds IOFK
2:41:28.968700
+19:09.114800
60.5p
H 55
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bo Östman
Björna IF
2:25:46.874500
67.0p
2
Tomas Peter Stenlund
Svanaby SK
2:28:03.888200
+2:17.13600
66.0p
3
Leif Stening
Jalles Tc Umeå
2:28:20.889900
+2:34.15300
65.8p
4
Mats Åke Lantz
Lucksta IF
2:29:36.897500
+3:50.22900
65.3p
5
Anders Lundström
Rödåbygdens IK
3:09:56.1139500
+44:10.264900
51.4p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Landström
IK Studenterna
2:24:46.868500
67.5p
2
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
2:34:13.925200
+9:27.56600
63.3p
3
Josef Sunna
Västerbottens Skidveteraner
2:42:15.973400
+17:29.104800
60.2p
4
Lars-Gustav Eriksson
Järvsjöby IF
2:44:33.987200
+19:47.118600
59.3p
5
Leif Anders Sjöström
Vibyggerå SK
2:44:57.989600
+20:11.121000
59.2p
6
Lars Gunnar Ledin
Själevad SK IF
2:46:21.998000
+21:35.129400
58.7p
7
Sven Olof Tord Andersson
Tavelsjö AIK
3:12:23.1154200
+47:37.285600
50.8p
8
Harald Svärd
Jalles Tc Umeå
3:28:41.1252000
+1:03:55.383400
46.8p
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Johansson
Knightec
2:21:36.849500
69.0p
2
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:24:02.864100
+2:26.14500
67.8p
3
Dan Lindman
Stockviks SF
2:26:46.880500
+5:10.30900
66.5p
4
Birger Svensson
Anundsjö IF
2:27:05.882400
+5:29.32800
66.4p
5
Jim Boström
Utmaningen
2:27:52.887100
+6:16.37500
66.0p
6
Lars Nyberg
Anundsjö IF
2:28:05.888400
+6:29.38800
65.9p
7
Anders Karlsson
Mellansel IF
2:28:49.892800
+7:13.43200
65.6p
8
Mats Danielsson
IK Studenterna
2:31:41.910000
+10:05.60400
64.4p
9
Per West
Sollefteå SK
2:31:57.911600
+10:21.62000
64.3p
10
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
2:32:54.917300
+11:18.67700
63.9p
11
Johan Lundqvist
ASK Växjö
2:33:58.923700
+12:22.74100
63.4p
12
Per Hörnström
Solbergs IF
2:34:18.925700
+12:42.76100
63.3p
13
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
2:34:34.927300
+12:58.77700
63.2p
14
Hans Edmark
Hägglunds IOFK
2:37:58.947700
+16:22.98100
61.8p
15
Christian Andersson
ASK Växjö
2:38:43.952200
+17:07.102600
61.5p
16
Einar Lerstrand
Vilhelmina IK
2:39:43.958200
+18:07.108600
61.1p
17
Daniel Nilsson
Hägglunds IOFK
2:39:44.958300
+18:08.108700
61.1p
18
Per-Olof Nilsson
Mellansel IF
2:39:49.958800
+18:13.109200
61.1p
19
Olof Andersson
Macgregor IF
2:40:11.961000
+18:35.111400
61.0p
20
Gunnar Hagström
Anundsjö IF
2:40:15.961400
+18:39.111800
60.9p
21
Kristian Hildonen
Heimdal Ski
2:40:18.961700
+18:42.112100
60.9p
22
Håkan Wickberg
Knightec
2:40:54.965300
+19:18.115700
60.7p
23
Roland Lindgren
Volvo FK
2:42:03.972200
+20:27.122600
60.3p
24
Leif Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:42:31.975000
+20:55.125400
60.1p
25
Hans Byström
Mellansel IF
2:44:30.986900
+22:54.137300
59.4p
26
Niklas Timby
IFK Umeå
2:45:02.990100
+23:26.140500
59.2p
27
Jimmy Eriksson
Utmaningen
2:45:04.990300
+23:28.140700
59.2p
28
Nicklas Morén
Bae Systems
2:45:38.993700
+24:02.144100
59.0p
29
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
2:46:26.998500
+24:50.148900
58.7p
30
Mattias Högdahl
No Club
2:46:59.1001800
+25:23.152200
58.5p
31
Göran Lennermark
Ka 5 IF
2:47:57.1007600
+26:21.158000
58.1p
32
Kenneth Koskenniemi
IFK Umeå
2:47:59.1007800
+26:23.158200
58.1p
33
Krister Ruisniemi
Bae Systems
2:48:34.1011300
+26:58.161700
57.9p
34
Ulla Nilsson
Mellansel IF
2:48:37.1011600
+27:01.162000
57.9p
35
Lars Westerlund
Husums IF SK
2:49:21.1016000
+27:45.166400
57.7p
36
Fredrik Bäck
Hägglunds IOFK
2:50:13.1021200
+28:37.171600
57.4p
37
Sven Ölund
Hägglunds IOFK
2:50:57.1025600
+29:21.176000
57.1p
38
Björn Jönsson
Intersport IF
2:50:58.1025700
+29:22.176100
57.1p
39
Johnny Nils Vestman
Skorpeds SK
2:52:07.1032600
+30:31.183000
56.7p
40
Robert Häggström
Husums IF SK
2:52:49.1036800
+31:13.187200
56.5p
41
Bo Ljung
Hägglunds IOFK
2:53:13.1039200
+31:37.189600
56.4p
42
Daniel Zingmark
Knightec
2:54:50.1048900
+33:14.199300
55.9p
43
Peter Bengtsson
Seb IF
2:56:04.1056300
+34:28.206700
55.5p
44
Svante Ernberg
Selånger SOK
2:56:23.1058200
+34:47.208600
55.4p
45
Bengt Nordström
Hägglunds IOFK
2:56:34.1059300
+34:58.209700
55.3p
46
Johan Öberg
Hägglunds IOFK
2:56:48.1060700
+35:12.211100
55.2p
47
Magnus Lundin
Röbäcks SK
2:57:02.1062100
+35:26.212500
55.2p
48
Marianne Bogestedt
Sundsvalls OK
2:57:17.1063600
+35:41.214000
55.1p
49
Hasse Abrahamsson
Gideå IK
2:58:12.1069100
+36:36.219500
54.8p
50
Maria Olsson
Anundsjö IF
2:58:14.1069300
+36:38.219700
54.8p
51
Ann-Marie Lindgren
Hägglunds IOFK
2:58:15.1069400
+36:39.219800
54.8p
52
Per-Olov Svensson
Hotings IF
2:59:41.1078000
+38:05.228400
54.3p
53
Ove Eriksson
Mellansel IF
3:00:00.1079900
+38:24.230300
54.3p
54
Fredrik Johansson
Magra IS
3:00:10.1080900
+38:34.231300
54.2p
55
Jan Möller
Hägglunds IOFK
3:00:50.1084900
+39:14.235300
54.0p
56
Bo Willis Börje Lindgren
Skogslöparna
3:01:49.1090800
+40:13.241200
53.7p
57
Lennart Vestin
Sollefteå SK
3:02:30.1094900
+40:54.245300
53.5p
58
Håkan Nilsson
IK Aluminium
3:06:11.1117000
+44:35.267400
52.4p
59
Stefan Löwdin
Marsliden IF
3:06:12.1117100
+44:36.267500
52.4p
60
Stefan Norinder
OK Nipan
3:06:14.1117300
+44:38.267700
52.4p
61
Carl-Axel Lalander
Hägglunds IOFK
3:06:25.1118400
+44:49.268800
52.4p
62
Torgil Boström
No Club
3:06:28.1118700
+44:52.269100
52.4p
63
Ronnie Andersson
Mellansel IF
3:07:03.1122200
+45:27.272600
52.2p
64
Hanna Bogseth
Trivandrum SK
3:07:15.1123400
+45:39.273800
52.2p
65
Markus Olsson
IK Aluminium
3:08:16.1129500
+46:40.279900
51.9p
66
Ivar Lindkvist
Telia IoFF
3:08:23.1130200
+46:47.280600
51.8p
67
Anna Lisa Katarina Vestman
Skorpeds SK
3:08:44.1132300
+47:08.282700
51.7p
68
Anders Johansson
Hägglunds IOFK
3:08:45.1132400
+47:09.282800
51.7p
69
Johan Jonsson
Storborgarens IF
3:08:50.1132900
+47:14.283300
51.7p
70
Bo Nordin
Hägglunds IOFK
3:08:57.1133600
+47:21.284000
51.7p
71
Martin Brorsson
Hägglunds IOFK
3:10:49.1144800
+49:13.295200
51.2p
72
Jonas Svedin
Husums IF SK
3:11:35.1149400
+49:59.299800
51.0p
73
Lars Nordqvist
Utmaningen
3:11:47.1150600
+50:11.301000
50.9p
74
Petter Karltun
Sca FF
3:12:13.1153200
+50:37.303600
50.8p
75
Pär Ölund
IF Öka
3:12:25.1154400
+50:49.304800
50.8p
76
Ulf Jonsson
Storborgarens IF
3:14:33.1167200
+52:57.317600
50.2p
77
Berndt Karlsson
Hägglunds IOFK
3:14:41.1168000
+53:05.318400
50.2p
78
Sten Lundberg
Hägglunds IOFK
3:15:43.1174200
+54:07.324600
49.9p
79
Stig Westbergh
No Club
3:16:13.1177200
+54:37.327600
49.8p
80
Roger Nyström
Anundsjö IF
3:16:16.1177500
+54:40.327900
49.8p
81
Birger Norberg
Mellansel IF
3:16:34.1179300
+54:58.329700
49.7p
82
Olov Karlsson
Hägglunds IOFK
3:16:37.1179600
+55:01.330000
49.7p
83
Staffan Norberg
Akzonobel Stenungsund IF
3:17:07.1182600
+55:31.333000
49.5p
84
Johan Andersson
Hägglunds IOFK
3:17:30.1184900
+55:54.335300
49.4p
85
Hans Nordin
Västerås Sportvagnsklubb
3:18:11.1189000
+56:35.339400
49.3p
86
Bertil Mårtensson
Hägglunds IOFK
3:18:45.1192400
+57:09.342800
49.1p
87
Eero Niemi
Skogslöparna
3:18:58.1193700
+57:22.344100
49.1p
88
Lennart Westman
Molidens IK
3:19:22.1196100
+57:46.346500
49.0p
89
Per Simonsson
Brännans IF
3:22:35.1215400
+1:00:59.365800
48.2p
90
Tommy Lindmark
Hägglunds IOFK
3:23:28.1220700
+1:01:52.371100
48.0p
91
Åke Nilsson
No Club
3:23:51.1223000
+1:02:15.373400
47.9p
92
Ulf Lindgren
Husums IF SK
3:25:13.1231200
+1:03:37.381600
47.6p
93
Göran Pettersson
Ömv IF
3:26:00.1235900
+1:04:24.386300
47.4p
94
Sofi Bäcklund
Hägglunds IOFK
3:28:43.1252200
+1:07:07.402600
46.8p
95
Eva Näsholm
Skorpeds SK
3:28:48.1252700
+1:07:12.403100
46.8p
96
Christer Moberg
Skanska IF
3:29:30.1256900
+1:07:54.407300
46.6p
97
Matts Norberg
No Club
3:30:04.1260300
+1:08:28.410700
46.5p
98
Bengt-Åke Johansson
Utmaningen
3:31:24.1268300
+1:09:48.418700
46.2p
99
Tomas Vedin
Selånger SOK
3:37:05.1302400
+1:15:29.452800
45.0p
100
Ewa Wickberg
Hägglunds IOFK
3:41:45.1330400
+1:20:09.480800
44.0p
101
Hans-Ove Ödling
Skogslöparna
3:45:49.1354800
+1:24:13.505200
43.2p
102
Per Anders Sjödin
Husums IF SK
3:50:17.1381600
+1:28:41.532000
42.4p
103
Axel Edlund
Hägglunds IOFK
3:50:32.1383100
+1:28:56.533500
42.4p
104
Tomas Persson
Hägglunds IOFK
3:51:36.1389500
+1:30:00.539900
42.2p
105
Tommy Lundgren
Gottne IF
3:54:52.1409100
+1:33:16.559500
41.6p
106
Tobias Engblom
Knightec
3:56:37.1419600
+1:35:01.570000
41.3p
107
Magnus Sneen
Hägglunds IOFK
3:56:58.1421700
+1:35:22.572100
41.2p
108
Lars Landén
Sundsvalls OK
4:01:05.1446400
+1:39:29.596800
40.5p
109
Karin Landén
Utmaningen
4:01:05.1446400
+1:39:29.596800
40.5p
110
Tage Persson
Hägglunds IOFK
4:02:49.1456800
+1:41:13.607200
40.2p
111
Therés Andersson
Vårby IK
4:09:23.1496200
+1:47:47.646600
39.2p