Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dalarullen
2014-06-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annika Löfström
Årsunda IF
1:55:06.690500
72.3p
2
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:56:31.699000
+1:25.8400
71.3p
3
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
1:56:38.699700
+1:32.9100
71.2p
4
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:57:08.702700
+2:02.12100
70.8p
5
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:57:11.703000
+2:05.12400
70.8p
6
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
1:58:17.709600
+3:11.19000
70.1p
7
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
2:09:08.774700
+14:02.84100
63.5p
8
Frida Erkers
Sundbybergs IK
2:17:34.825300
+22:28.134700
59.2p
H 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:39:03.594200
85.9p
2
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:41:13.607200
+2:10.12900
83.7p
3
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:41:15.607400
+2:12.13100
83.7p
4
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:41:17.607600
+2:14.13300
83.7p
5
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
1:41:31.609000
+2:28.14700
83.4p
6
Callum Watson
IFK Mora SK
1:41:38.609700
+2:35.15400
83.3p
7
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:42:10.612900
+3:07.18600
82.8p
8
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:42:30.614900
+3:27.20600
82.5p
9
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
1:42:32.615100
+3:29.20800
82.5p
10
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:42:37.615600
+3:34.21300
82.4p
11
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
1:42:47.616600
+3:44.22300
82.3p
12
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:43:57.623600
+4:54.29300
81.2p
13
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:45:07.630600
+6:04.36300
80.2p
14
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:45:45.634400
+6:42.40100
79.6p
15
Phillip Bellingham
IFK Mora SK
1:45:52.635100
+6:49.40800
79.5p
16
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:48:04.648300
+9:01.54000
77.7p
17
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
1:48:29.650800
+9:26.56500
77.3p
18
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:49:02.654100
+9:59.59800
76.9p
19
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:50:16.661500
+11:13.67200
75.9p
20
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:52:27.674600
+13:24.80300
74.2p
21
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
1:52:56.677500
+13:53.83200
73.8p
22
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:52:57.677600
+13:54.83300
73.8p
23
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:53:00.677900
+13:57.83600
73.8p
24
Akira Lenting
No Club
1:53:20.679900
+14:17.85600
73.5p
25
Johan Furunäs
No Club
1:56:24.698300
+17:21.104000
71.4p
26
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:56:33.699200
+17:30.104900
71.2p
27
Daniel Sandvik
No Club
2:00:30.722900
+21:27.128600
68.6p
28
Jonathan Engström
Borås GIF
2:01:24.728300
+22:21.134000
68.0p
29
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:03:23.740200
+24:20.145900
66.8p
30
Jimmy Norberg
Axa SC
2:04:41.748000
+25:38.153700
66.0p
31
Anders Buskqvist
IK Stern
2:07:12.763100
+28:09.168800
64.6p
32
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
2:07:21.764000
+28:18.169700
64.5p
33
Per-erik Ervasti
Högbo GOIF
2:08:36.771500
+29:33.177200
63.8p
34
Martin Othozon
Falu IK
2:12:05.792400
+33:02.198100
61.9p
35
Marcus Laggar
Orsa SK
2:14:40.807900
+35:37.213600
60.6p
36
Fredrik Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:17:43.826200
+38:40.231900
59.1p
37
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:18:47.832600
+39:44.238300
58.6p
38
Mattias Linell
IK Stern
2:19:28.836700
+40:25.242400
58.3p
39
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
2:20:33.843200
+41:30.248900
57.8p
40
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:24:59.869800
+45:56.275500
55.8p
41
Mikael Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
2:29:11.895000
+50:08.300700
54.1p
42
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:29:39.897800
+50:36.303500
53.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
22km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erika Mickelson
Östersunds SK
1:07:10.402950
61.9p
H 21
22km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Nilsson
No Club
54:29.326800
76.3p
2
Teodor Thåli
Intersport IF
56:33.339200
+2:04.12300
73.5p
3
Simon Jonsson
Gävle SK
1:02:00.371900
+7:31.45000
67.0p
-
Peter Andersson
Näs IF
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Sandgren
No Club
2:11:09.786800
62.4p
2
Johan Forslund
Ssab
2:13:25.800400
+2:16.13500
61.2p
3
Magnus Eliasson
Ssab
2:15:10.810900
+4:01.24000
60.3p
4
Göran Pettersson
Halmstad OK
2:23:59.863800
+12:50.76900
56.2p
5
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
2:25:35.873400
+14:26.86500
55.6p
6
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:28:28.890700
+17:19.103800
54.4p
7
Jonas Pettersson
Halmstad OK
2:33:00.917900
+21:51.131000
52.6p
8
Daniel Persson
Timmersdala Motion
2:40:32.963100
+29:23.176200
49.9p
9
Nicklas Berkvist
Borlänge
2:44:42.988100
+33:33.201200
48.5p
10
Claes Persson
ICA
2:59:49.1078800
+48:40.291900
44.1p
D 21 Motion
22km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ann-kristin Westlundh
Team Fältbutiken
1:16:37.459600
54.2p
H 21 Motion
22km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pelle Olsson
No Club
1:02:16.373500
66.7p
2
Anders Roos
Brudpiga RK
1:04:30.386900
+2:14.13300
64.4p
3
Andreas Westman
No Club
1:07:23.404200
+5:07.30600
61.7p
4
Henrik Hedbom Gyllander
Aktivitus Sports Club
1:09:43.418200
+7:27.44600
59.6p
5
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
1:11:38.429700
+9:22.56100
58.0p
6
Ingemar Tallskog
Dala-Järna IK
1:14:12.445100
+11:56.71500
56.0p
7
Anders Sjöberg
Team Fältbutiken
1:16:34.459300
+14:18.85700
54.3p
8
Claes-göran Speles
Ssab
1:32:33.555200
+30:17.181600
44.9p
9
Joakim Sköld
Ssab
1:42:01.612000
+39:45.238400
40.7p
10
Leif Hellström
Ssab
1:42:21.614000
+40:05.240400
40.6p
11
Kalevi Ervasti
Vidsels IK
1:45:25.632400
+43:09.258800
39.4p